המדריך, 3.9.15–9.9.15

תערוכות נפתחות, נסגרות, אירועים, גלריות לאמנות, חללי תצוגה, מוזיאונים

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

***

נפתחות, 3-5.9

יום חמישי (3.9)

  • ברבור. ירושלים (שיריזלי 6). גלריית הסאונד הירושלמית תציג את התערוכה "סטרטה", שתיפתח הערב. אוצרים: יניב קוריס, יפית ראובני ואור צרפתי.
  • מקום לאמנות. תל-אביב (שביל-המרץ 6). אמניות ואמני מקום-לאמנות ישתתפו בתערוכה הקבוצתית "Summertime", שתיפתח הערב.
  • גלריה זומר. תל-אביב (רוטשילד 13). ציורים ורישומים חדשים יוצגו בתערוכת היחיד "The Drawing Class" של האמן טל ר', שתיפתח בערב.
  • גלריה אלון שגב. תל-אביב (רוטשילד 6). אבנר בן-גל, טד גאל, רידלי האווארד, גדעון רובין וגיא ינאי ישתתפו בתערוכה "Words Without Letters", שתיפתח הערב.
טל ר', "פולקה", 2015. גלריה זומר, תל-אביב (רוטשילד 13)

טל ר', "פולקה", 2015. גלריה זומר, תל-אביב (רוטשילד 13)

  • גלריה גורדון. תל-אביב (בן-יהודה 95). הערב תיפתח תערוכת הציור "כוכבלבפרפרקשת" של אמיר שפט.
  • גלריה רוזנפלד. תל-אביב (שביל-המפעל 1). בערב תיפתח תערוכה קבוצתית מאוסף הגלריה בהשתתפות בועז ארד, אנה לוקשבסקי, טל שוחט ועוד.
  • סינמטק ירושלים. ירושלים (דרך חברון 11). התערוכה "דיוקן אחר" של יובל שפרוני תיפתח אחר הצהריים. אוצרת: דניאלה טלמור.
  • גלריה שורשים. חיפה (שדרות הנשיא 124). דפנה מוריה תפתח היום (ללא אירוע) את התערוכה "זמן אחר". אוצרת: דניאלה טלמור.
  • גלריה אנגל. תל-אביב (בן-יהודה 100). הערב תיפתח תערוכת היחיד "חודו של י", של האמן יואב בן-דב. אוצר: מטר אנגל.
יובל אצילי, "טווס", 2014. המוזיאון לאמנות ישראלית. רמת-גן (אבא הלל 146)

יובל אצילי, "טווס", 2014. המוזיאון לאמנות ישראלית. רמת-גן (אבא הלל 146)

  • פרדס-חנה–כרכור. כ-80 אמנים מהאזור יציגו על פני מתחמים שונים ביריד "אמנים במושבה פרדס-חנה–כרכור", שייפתח היום למשך סוף-השבוע.
  • שוקן 27. תל-אביב (שוקן 27). תערוכת הצילום "שיטוט" של דן חיימוביץ' תיפתח הערב.
  • הגלריה העירונית. הרצליה (בן-גוריון 7). תערוכה רבת משתתפים – "מחווה לוואן-גוך", תיפתח הערב. אוצר: שלמה שוורץ.
  • Art Market. תל-אביב (התערוכה 3). תערוכת היחיד "חלומות, בין שמים וארץ", של שרית גורה, תיפתח הערב. אוצר: יוחנן הרסון.
  • גלריה בידרמן פרייבט ארט קולקשן. כפר-שמריהו (הזורע 59). הערב תיפתח התערוכה הקבוצתית "יין ואוכל באמנות הישראלית". אוצר: דורון פולק.
White Hourse, דן חיימוביץ', 2014. שוקן 27, תל-אביב (שוקן 27)

White Hourse, דן חיימוביץ', 2014. שוקן 27, תל-אביב (שוקן 27)

יום שישי (4.9)

  • הגלריה העירונית לאמנות. רחובות (יעקב 32). אפשרויות הביטוי השונות לעיסוק בטבע, ביצירת חיים ובהריסתם, יוצגו בתערוכת היחיד "מותו של גמד הגינה" של ענבל הופמן, שתיפתח בצהריים. אוצרת: אורה קראוס.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית. רמת-גן (אבא הלל 146). בתערוכה "מארבעה יוצא אחד" יציג האמן יובל אצילי תצלומים המחברים בין ייצוגי גוף גבריים לדימויים של בעלי כנף. אוצרת: איילת השחר כהן.
  • גלריה שרה ארמן. תל-אביב (גורדון 29). בצהריים תיפתח התערוכה הקבוצתית "על הים". אוצרת: מירה צדר.
  • גלריה הקיבוץ. תל-אביב (דב הוז 25). חליל בלבין ומרב קמל יציגו בתערוכה "פנחס", שתיפתח בצהריים.
  • גלריה ע"ש אפטר – ברר. מעלות-תרשיחא (בן גוריון 15). “Bones & Soul", תערוכתה של האמנית סוזנה-שוגר, תיפתח היום.
  • בנק הפועלים. תל-אביב (יהודה הלוי 63). ביריד העמותות העשירי שיתקיים בסוף-השבוע תיפתח בבוקר תערוכת מכירה שתציג יצירות פרי ילדים ובוגרים, חברי עמותות בישראל.
  • רמת-השרון. 62 אמנים יציגו עבודות מתחומים שונים במסגרת האירוע "סטודיו פתוח 2015", שיתרחש באתרים שונים בעיר, החל מהצהריים ולמשך סוף-השבוע.
ראומה חיות, "מסיבת פיג'מות", 2013. מלון אלגרה. ירושלים (עין-כרם)

ראומה חיות, "מסיבת פיג'מות", 2013. מלון אלגרה. ירושלים (עין-כרם)

יום שבת (5.9)

  • גלריה קיבוץ לוחמי-הגטאות. קיבוץ לוחמי-הגטאות. האמנית הצעירה אלונה שמואלי תפתח בצהריים את תערוכתה "סורגי רוח". אוצרת: מיכל הורביץ.
  • מלון אלגרה. ירושלים (עין-כרם). בערב תיפתח התערוכה הקבוצתית "ילדות", בהשתתפות ורד אהרונוביץ, עדן אורבך עפרת, רות נועם ועוד. אוצרת: הילה תדמור.
  • גלריה אגריפס. ירושלים (אגריפס 12). תערוכת היחיד של נדיה עדינה-רוז, "שמי אדמה 2", תיפתח בערב. אוצרת: לנה זידל.
  • הגלריה השיתופית. קיבוץ כברי. בצהריים תיפתח תערוכתו של ינאי קלנר "משטחים".

***

נסגרות

  • אינדי, גלריה שיתופית לצילום: בועז לניר, "אנשים בקיבוץ, 2013-1983". עד 5.9.
  • דביר: "שיבולת". עד 5.9.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): אבנר שר, "סימני דרך". עד 5.9.
  • גלריה התחנה: תערוכת מכירה קבוצתית. עד 5.9.
  • גלריה לאמנות ישראלית, טבעון: יעל אורן סופר, הדר סייפן, אלה ליטביץ, "מוצק". עד 5.9.
  • גלריה משרד בתל-אביב: מתי פישר, "האוויר צונן ואפל". עד 10.9.
  • גלריית עין-הוד: וידיק נוימן, "מעשה בקודש". עד 9.9; "טפו, טפו, טפו". עד 6.9.
  • הגלריה העירונית כפר-סבא: "לצייר במספריים". עד 9.9.
  • המרכז האקדמי ויצו חיפה: "חדר עבודה". עד 9.9.
  • עמליה ארבל: עמנואל בר-קדמא, אמנון לוי ואיציק מור, תערוכה משותפת. עד 9.9.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: ר"ה קוויטמן, "פרק 209: חקק". ציור על לוחות עץ. עד 5.9.

***

אירועים

  • זהזהזה: ערב חמישי בסדרה ערבי עיון על תוכניות מתאר. והפעם על רמת-השרון ויהוד מונסון. האנגר 21, נמל תל-אביב, כרטיסים בטל' 03-5444261. 35-25 שקל. ו', 4.9, 09:00.
  • שוקן 27, תל-אביב: דן חיימובץ, "שיטוט". תערוכת מכירה של עבודות צילום. שוקן 27, קומה 11, תל-אביב. ו', 4.9, 14:00-11:00, שבת, 5.9, 15:00-12:00.
  • משכן לאמנות עין-חרוד: שיח גלריה בתערוכות. מדי ו', 11:30, שבת, 13:15.
  • בית האמנים ירושלים: שיח גלריה בתערוכה של עודד יעקב, "השירות של ג'וקלוק". ו', 4.9, 12:00.
  • גורדון: שיח גלריה בתערוכה של אמיר שפט, " כוכבלבפרפרקשת". ו', 4.9, 12:00.
  • מוזיאון חיפה לאמנות: הדרכה בתערוכה "דברים שרואים משם". מדי שבת, 10:00, 11:30.
  • גלריה לאמנות ישראלית, טבעון: שיח גלריה בתערוכה יעל אורן סופר, הדר סייפן, אלה ליטביץ, "מוצק". שבת, 5.9, 11:30.
  • אינדי, גלריה שיתופית לצילום: שיח גלריה בתערוכה של בועז לניר, "אנשים בקיבוץ 2013-1983". שבת, 5.9, 12:00.
  • המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח: סיור מודרך בתערוכות. מדי שבת, 12:00.
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: סיור מודרך בתערוכת "שהות אמן". מדי שבת, 12:00.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: שיח גלריה בתערוכה "ארמון הבדולח והמקדש הארור". שבת, 5.9, 12:00.
  • הגלריה העירונית כפר-סבא: שיח גלריה עם איתמר בגליקטר בתערוכה "לצייר במספריים". ג', 8.9, 109:00.
  • דב הוז, חולון: "כאן נולדתי", תערוכות חוצות ברחוב דב הוז בחולון. מעצבי אופנה מעצבים לילדות. פתיחה: ד', 9.9, 109:30. עד 31.12.
  • אלפרד: רב שיח אמנים בתערוכה "שרוליק עבאדי". ה', 10.9, 109:00.
  • נמל תל-אביב: תערוכת ענק למנשה קדישמן. 10 שקלים כניסה (חינם לילדים, חילים ופנסיונרים). פתיחה: ה', 10.9, 20:00. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 20:00-11:00. עד 25.10.
  • תל-אביב: שבוע האיור, אוהבים אמנות עושים איור. 10 ימים של אירועים ותערוכות המוקדשים לאיור. פרטים באתר. עד 12.9.
  • יד-ושם, ביתן התערוכות: "ילדות בשואה, כוכבים בלי שמים". סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תקשורת חזותית ב-HIT מכון טכנולוגי חולון ומהמחלקה לעיצוב קרמי בבצלאל מציגים סרטונים על ילדים בשואה. הר הזיכרון, ירושלים. א'-ד', 107:00-09:00, ה', 20:00-09:00, ו', 14:00-09:00. ללא מועד סיום.
  • תלתן: בוגרי עיצוב ותקשורת חזותית. העצמאות 65, קמפוס הנמל, חיפה. א'-ה', 20:00-09:00, ו', 13:30-09:00. עד 1.10.

***

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12

נדיה עדינה רוז, "שמי אדמה 2". פתיחה: שבת, 5.9, 20:00. עד 10.10.

אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 109:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • אינדי, גלריה שיתופית לצילום

בועז לניר, "אנשים בקיבוץ 2013-1983". עד 5.9.

שביל-המרץ 5, בניין 7, קומה 3, תל-אביב. ג'-ה', 109:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • אלפרד

"שרוליק עבאדי". מחווה של איגוד הקריקטורה והקומיקס הישראלי למגזין "שרלי הבדו". פתיחה: ה', 10.9, 109:00. עד 12.9; "קרשנדו". אנשי המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר מציגים איורים נעים. במסגרת שבוע האיור. עד 12.9.

בן-עטר 19, תל-אביב. ג'-ה', 21:00-107:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.

  • גבעון

"תמצית". תערוכה קבוצתית. עד 3.10.

גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 16:00-11:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 14:00-11:00.

  • גורדון

אמיר שפט, " כוכבלבפרפרקשת". ציורי שמן. עד 3.10.

בן-יהודה 95, טל' 03-5240323. ב'-ה', 109:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00. גלריה גורדון 2 תיפתח בתיאום מראש בטל' 03-5290011.

  • גלריה 32

ג'ון אנדרו פרלו, "Walking to the Sun". ציור. עד 24.9.

צ'לנוב 28, תל-אביב. ד', 14:00-11:00, ה', 109:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה בנימין

"חילופי דברים". הגלריה מארחת את המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל במסגרת שבוע האיור. פתיחה: שבת, 5.9, 20:30. עד 12.9.

צ'לנוב 28, תל-אביב. א'-ה', 22:00-15:00, ו', 16:00-11:00, שבת, 22:00-11:00.

  • גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית

"בבת-עין, תפוחים ויין". עד 13.11.

דיזנגוף 255, תל-אביב, טל' 03-5444150. ב'-ה', 21:00-12:00, ו', וערבי חג, 14:00-10:00.

  • גלריה ליאונרדו

גדי מינץ, "מבט מן השוליים". צילום. עד 19.10.

בית הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-08:00, ו', 13:00-08:00.

  • גלריית משונע

קבוצת האמדראם, "מיכלים"; סדנת אמני הקיבוץ, "מ-מאיירת". במסגרת שבוע האיור. פתיחה: ו', 4.9, 11:00. עד 12.9.

הרצל 112, תל-אביב. ג', ה', 22:00-108:00, ו', 16:00-12:00.

  • גלריה צדיק

"על הפנים". 32 פורטרטים. פתיחה: ה', 10.9, 20:00. עד 24.10.

שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה', 107:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

  • דביר

"שיבולת". תערוכה קבוצתית. עד 5.9.

ראשית חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 108:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • הקיבוץ

חליל בלבין, מרב קמל, "פנחס". מיצב. פתיחה: ו', 4.9, 12:00. עד 16.10.

דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 108:00-16:00; ו', 14:00-11:00.

  • זומר

טל ר., "The Drawing Class". ציור ורישום. עד 24.10.

שדרות רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 108:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.

  • גלריה חזי כהן

סיגלית לנדאו, עבודות. וידיאו וסדרת תבליטים. פתיחה: ה', 10.9, 20:00. עד 24.10.

וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 109:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • טובה אוסמן

מבחר עבודות נייר. פתיחה: ה', 10.9. עד 29.9.

בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 109:00-107:00; ו', 13:00-11:00.

  • יאיר

מנוחין, "מעברן לנהר". פתיחה: ה', 10.9, 20:00. עד 16.10.

אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ו', 28.8, 14:00-10:00, שבת, 29.8, 14:00-11:00.

  • מקום לאמנות

"Summer Time". עבודות של כל קבוצת אמני הגלריה. עד 3.10.

שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 108:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-10:30.

  • נ&נ אמן (נלי אמן)

תערוכת קיץ. עד ספטמבר.

גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003; ו', 14:00-11:00.

  • עינגע

"Twilight Zone". עד 12.9.

בר יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה', 20:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • פינברג פרוג'קטס

הילה בן-ארי ושפי בלייר, "פינפוינט". וידיאו, הצבה, צילום. עד 24.10.

שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 108:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.

  • רוזנפלד

תערוכה קבוצתית מאוסף הגלריה. עד 10.10.

שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 109:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.

  • רוטשילד אמנות

אביטל בורג, נעמה ברקוביץ', אלינור ריי, "לא ביום אחד". מודלים, ציור. עד 10.10.

יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ה', 109:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00 (שעות פתיחה לתערוכה זו בלבד).

  • שלוש

תום פניני, " The Light Fantastic Toe". וידיאו, צילומים מטופלים. עד 26.9.

מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 109:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

  • Contemporary by Golconda

"תליית קיץ". מאוסף הגלריה. עד 30.9; "יהודים". ללא מועד סיום.

הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 109:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • Raw Art

"Signal to Noise". וידיאו ארט, צילום, מיצב. עד 19.9.

שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 108:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

***

חללי תצוגה

  • אטליה שמי

עפרי כנעני, "עסק משפחתי". ללא מועד סיום.

כברי, טל' 04-9952709. ג'-ד', שבת, 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.

  • אטליה code2hope

עפר שרנקה אלוני, "צופן התקווה, כי אדם בלי תקווה חשוב למת". ספר, ציור וקולנוע. ללא מועד סיום.

בוסתנאי 22, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 052-8576401​. א'-ו', 108:00-10:00, שבת, 11:00-108:00.

  • אנגל    

יואב בן-דב, "חודו של י". עד 18.10.

בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5225637. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

  • בית אוסף קופפרמן

"כיסויים". פיסול, ציור, צילום, וידיאו. עד דצמבר; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע.

קיבוץ לוחמי הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.

  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית

"יותר שחור מעגול". מפגש בין איור לחומר קרמי. במסגרת שבוע האיור. עד 12.9; "ליד הכד". מחווה לכדים של יוצרים קרמיים וקדרים בישראל. עד 10.10.

העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 109:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ירושלים

"חברים חדשים 2015": נועה ברזנר, צילום; הדסה גולדויכט, מיצב וידיאו; נתנאל מורן, ציור; ימימה ארגז, "אסדות, משחקי שולחן". מיצב; נעמי טדסקי בלנקט, "שורשים". רישום ותחריט; עודד יעקב, השירות של ג'וקלוק". מיצב בסדרה "נדבך 19". עד 24.10.

שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 109:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב)

יוכי שרם, "מעקב אחר הקו"; רחל שביט בנטואיץ, "בן-עמי 3". פתיחה: ה', 10.9, 109:30. עד 10.10; "החיים עצמם". תערוכה קבוצתית; אסתר כהן, "פרחים בכחול שחור"; תמר כץ, "רגעים"; אמנון ברקוביץ, ציורים; אלי עינת, "מסעותי עם עט ועיפרון על הנייר". עד 12.9 ; ליסה גרוס, "מערבולת". מיצב. עד 12.9 ; אבנר שר, "סימני דרך". ציור. עד 5.9.

אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 109:00-107:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ע"ש שאגאל (חיפה)

ליאנה סקסונה-הורודי, "חגיגה של צבעים"; סרגיי בונקוב וטנו פנט, "שבילים". פתיחה: שבת, 5.9, 11:00, 11:30 (בהתאמה). עד 29.9.

שדרות הציונות 24, חיפה. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 13:00-10:00, 109:00-16:00, ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • בית הגפן

אמני החורבה, סדנאות האמנים, "קירות בהפרעה". עד 31.10.

הגפן 2, חיפ, טל' 04-8525252. א'-ה', 15:00-10:00. ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • גלריה דואק

דן בירנבוים, " אינדקס". ציור ורישום. עד 30.9.

משכנות שאננים, ימין משה, ירושלים, טל' 02-6292200. כל השבוע 20:00-10:00.

  • גלריה התחנה

תערוכת מכירה קבוצתית. עד 5.9.

בן-אביגדור 20, קומה 3, תל-אביב, טל' 052-7466459. ו', 4.9, 15:00-10:00, שבת, 6.9, 107:00-12:00.

  • גלריה חנקין

עמרי קורש, "בית הבובות". עצמים ואובייקטים בדמות רהיטים ובובות. פתיחה: ד', 9.9, 109:30. עד 10.10.

חנקין 109, חולון. א'-ה', 12:30-10:00, 109:00-16:00, ו', 12:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.

  • גלריה טל

"ציוני דרך". לציון 13 שנה לגלריה. עד 17.10.

חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-7542699. ג', 109:00-107:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.

  • גלריה כברי

ינאי קלנר, "משטחים". פתיחה: שבת, 5.9, 13:00. עד 17.10.

כברי, טל' 04-9952252. ד', 20:00-109:00, ה', 108:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 15:00-11:00.

  • גלריה לאמנות אום-אלפחם

אסד עזי, רטרוספקטיבה. ציור. עד 6.10.

אום-אלפחם. א'-ה', שבת, 16:00-09:00.

  • גלריה לאמנות ישראלית, טבעון

יעל אורן סופר, הדר סייפן, אלה ליטביץ, "מוצק". עד 5.9.

מרכז ההנצחה, רחוב המגדל 2, קריית-טבעון, טל' 04-9835506. א'-ה', 13:00-08:00, 109:00-16:00, ו', 11:30-09:00, שבת, 13:00-11:00.

  • גלריה משרד בתל-אביב

מתי פישר, "האוויר צונן ואפל". עד 10.9.

זמנהוף 6, תל-אביב, טל' 03-5254191. ב'-ה', 108:00-11:00; ו', 14:00-11:00.

  • גלריה STA

דניה ויינר ושירי טרקו, "PHOTO-MAKI". ללא מועד סיום.

העליה 25, תל-אביב, טל' 054-2397979. ג'-ה', 20:00-16:00, ו', 15:00-11:00.

  • גלריית החווה

"כנפיים". 15 יוצרים בוחנים את המושג "כנפיים". פתיחה: ד', 9.9, 109:30. עד 14.11.

הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ג', 16:00-13:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.

  • גלריית לוחמי-הגטאות

אלונה שמואלי, "סורגי רוח". אובייקטים. פתיחה: שבת, 5.9, 11:30. עד 16.10.

קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 054-4993737. ו', 14:00-09:00, שבת, 15:00-10:00 או בתיאום טלפוני.

  • גלריית עין-הוד

וידיק נוימן, "מעשה בקודש". עד 9.9; "טפו, טפו, טפו". עד 6.9; בכניסה: דניאל בורכרד, "From Green to Oche". ציורי נוף. ללא מועד סיום.

עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.

  • גםגלריה

כרמל גורני ותמר פייקס, "זמן שטיח". שטיחים מטקסטילים ממוחזרים. עד 21.9

מאפו 27, תל-אביב, טל' 03-5229250. א', 20:00-16:00, ג', 15:00-10:00, ד'-ה', 12:30-10:30, 108:30-16:30, ו', 12:00-10:00.

  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים

"מחווה לוואן-גוך". עד 27.9.

בן-גוריון 7, הרצליה, טל' 09-9589986. א', ג'-ה', 13:00-10:00, 109:00-13:00, ו', 13:00-10:00.

  • הגלריה העירונית כפר-סבא

"לצייר במספריים". עד 9.9.

גאולה 12, כפר-סבא, טל' 09-7649303. א'-ה', 20:00-09:00.

  • הגלריה העירונית לאמנות ראשון-לציון

חיים מאור, "ממו". עד 20.10.

רוטשילד 7, ראשון-לציון. ב'-שבת, 13:00-10:00, ג', 108:30-16:30.

  • הגלריה העירונית לאמנות, רחובות

ענבל הופמן, "מותו של גמד הגינה". מיצב פיסולי, וידיאו. פתיחה: ו', 4.9, 11:30. עד 18.11.

יעקב 32, רחובות, טל' 08-9390390. ב', ד'-ה', 13:00-09:00, א', ה', 109:00-107:00, ו', 12:00-09:00.

  • הירקון 19 (המדרשה)

מרגו עובדיה, "מיגונית". מיצב; ורד נסים, "מדבר בתוך יער". וידיאו; רותם רוזנבוים, "יוד". ציור. עד 30.9.

הירקון 19, תל-אביב, טל' 03-6203129. א'-ה', 20:00-13:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • המרכז האקדמי ויצו חיפה

"חדר עבודה". תערוכת סוף שנה, לימודי חוץ. עד 9.9.

הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562555. א'-ה', 108:00-12:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 22:00-10:00.

  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית

איליה רבינוביץ', "מוזיאוטופיה". חקירה צילומית של מוזיאונים צבאיים בישראל. ללא מועד סיום.

האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.

  • המרכז לאמנות עכשווית

מעין אמיר ורותי סלע, "מצור על דימויים". וידיאו. עד 26.9.

קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 109:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.

  • המשכן לאמנות בית מאירוב

"כן-לא, שחור-לבן". על יחסי הגומלין בין הצבעים והמשמעויות שלהם. פתיחה: ד', 9.9, 109:30. עד 28.11.

הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-107:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • הסדנה ברמת-אליהו

גיל יפמן, "חזון העצמות היבשות", מיצב פיסולי; שי עיד אלוני, "קו גבול מגרש". מיצב פיסולי; אורי לוין, וידיאו ומיצב (בחלון הגלריה); דני מיכאל, "איך אדע". וידיאו; "הגלריה של כל הדברים". עבודות פיסול ומיצב של חיים גולדנברג, דרורה הד וד"ר הרמן רייך. עד 31.10.

שאול המלך 5, ראשון-לציון. א'-ד', 14:00-09:00.

  • חנינא

"האגף לציפורים משונות". שבעה דיאלוגים מאוירים. במסגרת שבוע האיור. עד 3.10.

שביל-המפעל 3, קומה 1, קריית-המלאכה, תל-אביב. ד'-ה', 108:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • מחסן 2, נמל יפו

"אני אוהב לשבור לאנשים את הפרצוף". עבודות של סטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית בויצו חיפה עם מירב שחם. מחווה לספריו של דניאיל חארמס. במסגרת שבוע האיור. עד 12.9.

נמל יפו. א'-ה', 21:00-16:00, ו', 107:00-10:00, שבת, 20:00-10:00.

  • מנשר

אסף בן-ארוש, "סנדלים באורגון". במסגרת שבוע האיור. עד 31.10.

דוד חכמי 18, תל-אביב, טל' 03-6887090. א'-ה', 109:00-11:00.

  • מרכז באוהאוס תל-אביב

"שימור והתחדשות: בנייני באוהאוס והסגנון הבינלאומי בתל-אביב". ללא מועד סיום.

דיזנגוף 99, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'-ה', 109:30-10:00, ו', 14:30-10:00, שבת, 109:30-12:00.

  • מרכז גוטסמן לתחריט

"נופי תחריט". עד ספטמבר.

קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה', 16:00-07:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.

  • מרכז לאמנות ומדיה מעמותה

פיל סולומון, "ארכיאולוגיה ברוורס". מיצבי וידיאו. ללא מועד סיום.

בית הנסן, גדליהו אלון 14, ירושלים, טל' 02-5793702. ב'-ג', 15:00-10:00, ד', 21:00-107:00, ו', 14:00-10:00.

  • סדנאות האמנים, גלריה ת(א)עשייה

"נעלמים". התבוננות במושגי ההיעלמות והטשטוש. עד 2.10.

האומן 26, קומה 4, אזור תעשייה תלפיות, ירושלים, טל' 02-6797508. ב', 14:00-10:00, ה', 20:00-16:00, ו', 14:00-11:00 ובתיאום מראש.

  • סדנת ההדפס ירושלים

"100 שנות הדפס, הסדרות הגדולות". ללא מועד סיום.

שבטי ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-08:00 או בתיאום מראש.

  • עמליה ארבל

עמנואל בר-קדמא, אמנון לוי ואיציק מור, תערוכה משותפת. עד 9.9.

בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5444399. ב'-ה', 109:00-11:00, ו', 13:00-11:00.

***

מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר

"החולצה שלי נושמת". אופנה וטכנולוגיה. ללא מועד סיום.

ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 107:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.

  • בית התפוצות

אליהו אריק בוקובזה, "United Colors of Judaica". מבט על זהות יהודית מפוצלת. מיצב, ציור. עד ינואר; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע.

אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג', 16:00-10:00; ד'-ה', 109:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.

  • בית ראובן        

ציורי ראובן מאוסף המוזיאון, תצוגה ביוגרפית. תצוגת קבע.

ביאליק 14, טל' 03-5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים.

  • ביתן הלנה רובינשטיין

"סביבות עבודה". ייבוא מקום עבודה לחלל המוזיאון. עד 31.10; "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע.

שדרות תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.

  • המוזיאון הימי הלאומי

"דגמי אניות, דגמים מספרים". ללא מועד סיום.

דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס

"נשות חיל וסופר גיבורים". סיפורים מהתנ"ך בקומיקס; "התנ"ך של זאב". סיפורי התנ"ך בעבודות של זאב (יעקב פרקש); "מבול של איורים: פירושים חזותיים לילדים של סיפור תיבת נח". ארבעה מאיירים מתמודדים עם הטקסט התנ"כי. עד ינואר. "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע.

ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-107:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.

  • המוזיאון הפתוח בעומר

"נוף ישראלי". צילום. עד 30.10.

עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת ראשונה בחודש, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

  • המוזיאון הפתוח בתפן

ורדה יתום, "הכי רחוק מתל-אביב". פיסול. עד אוקטובר.

תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.

  • המוזיאון הפתוח לצילום

דוד עדיקא, "אור אחרון". עד יוני 2016.

גן התעשייה תל-חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-08:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 22-13 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב

"אדוות אקולוגיות". פרויקטים אדריכליים אקולוגיים. ללא מועד סיום.

שדרות הנשיא 135, חיפה. ד'-ה', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.

  • המוזיאון לאמנות האסלאם

"טראז". רקמה מקומית. עד 20.2. תערוכות קבע: אמנות האסלאם, שעונים עתיקים.

הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291. א'-ד', 15:00-10:00, ה', 109:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן

"ציורי ילדות ובגרות של אמנים ישראלים". פתיחה: ה', 10.9, 109:30. עד 10.12; "שישי ראשון, אחרי". עבודות של אמנים שהציגו בסדרה בשנים 2014-2013". ללא מועד סיום; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; עבודות מאוסף המוזיאון, עבודות של אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג. ללא מועד סיום.

דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 03-7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.

  • מובי מוזיאוני בת-ים

"מיניגולף בת-ים". המוזיאון כמסלול מיני גולף בשילוב מיצבי פיסול אינטראקטיביים. כניסה חופשית לתערוכה, השכרת ציוד למיני גולף, 10 שקלים; עד 24.10; "הסצינה הבת-ימית: חיים קיוה/יעקב אפשטיין". מאוסף המוזיאון. ללא מועד סיום.

סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 16:00-10:00 (שעות פתיחה לספטמבר).

  • מוזיאון אילנה גור

"מפגש +II, 2015". עד 6.10.

מזל דגים 4, יפו העתיקה, טל' 03-6837676. א'-ו', 16:00-10:00, ערבי חג, 14:00-10:00, שבת וחג, 108:00-10:00.

  • מוזיאון ארץ ישראל

"שבתות וחגים". עד אוקטובר; "ריקוד המכונה". צעצועים מכניים המופעלים בלחיצת כפתור". עד 20.10; "אלנבי ומוגרבי, היו זמנים בקולנוע". כרזות סרטים, 1959-1931. עד 28.2; "מדליות מלחמה". מדליות מלחמת העולם הראשונה מאוסף פרנקנהויז. ללא מועד סיום; "רואים שקוף". צילומי זכוכית של חלוצי הצילום בישראל. עד 15.10; "הבנק של ולירו". עד דצמבר.

חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 20:00-10:00, ה', 22:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 20:00-10:00. כניסה: 52-26 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).

  • מוזיאון אשדוד לאמנות

"הים האחרון". הים באמנות הישראלית. עד 13.10.

דרך-ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג', ד'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30.

  • מוזיאון בר-דוד לאמנות ויודאיקה

עדי נס, "כאן ועכשיו". צילום. עד 31.10; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע.

קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.

  • מוזיאון הכט

תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה.

אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 109:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. הכניסה חופשית.

  • מוזיאון העיצוב חולון

"צל ועכשיו!". מצילים את המרחב הציבורי. ללא מועד סיום.

פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500 ־073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 108:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 108:00-10:00. כניסה: 35 שקל.

  • מוזיאון העיר חיפה

"אנשי התחתית: חמודי ג'נאם". מקומות ואנשים שאינם נראים. צילום. עד 1.4; "פורצלן: הזהב הלבן של אירופה". עד 6.10.

שדרות בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 109:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00.

  • מוזיאון הרמן שטרוק

"בצלאל החדש: ההשפעה הגרמנית על האמנות הישראלית". ללא מועד סיום.

ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 109:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • מוזיאון חיפה לאמנות

"דברים שרואים משם". אשכול של שמונה תערוכות יחיד ושתי תערוכות קבוצתיות. עד 18.10; במרכז האמנויות: "מטרופוליס/החוויה העירונית". לכל המשפחה. העיר כגוף מורכב. ללא מועד סיום.

שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 109:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.

  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

"האראג'וקו סטייל". אופנת רחוב יפנית בצילומים של קילט דואיטס; "דמות האשה באמנות היפנית". עד 26.12.

שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

  • מוזיאון ינקו-דאדא

סניה קאוזו מרטל, "Angry Rabbit". עבודת וידיאו; מחווה ל"הים האדום", 37 אמנים בעקבות יצירתו של מרסל ינקו; "קווים לדמותו". דימוי אנושי ביצירותיו של ינקו. עד סוף נובמבר.

כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:00-10:00, ו', וערבי חג, 14:00-10:00, שבת וחג, 15:30-10:00. כניסה: 24-12 שקל.

  • מוזיאון ישראל

"כל שנה וברכותיה: 100 שנות איגרות 'שנה טובה'". ללא מועד סיום; "לנווט בעקבות התנ"ך". מפות עתיקות. ללא מועד סיום; "טעם אריסטוקרטי". אמנות עתיקה מאוסף בלפר. עד 26.12; "סלון צרפתי". ציורים מאוסף אלכסיס גרגורי. עד 26.12; "יד ביד". שני כרכי משנה תורה לרמב"ם מספריית הוותיקן וממוזיאון ישראל. עד 20.9; "תערוכה בקופסה". 50 שנה לתערוכות באגף הנוער. עד 26.12; "יומולדת". לכל המשפחה. עד 26.12; "קיצור תולדות האנושות". מסע להיסטוריה של המין האנושי בהשראת ספרו של יובל נח הררי. עד 2.1; רלי אברהמי, "יומן". צילום. עד 12.4; "ויהי ננו, התנ"ך הזעיר בעולם". עד 31.12.16; "1965, היום". תערוכה לציון חגיגות היובל של מוזיאון ישראל. עד 29.8; "אמנות ישראלית". תערוכת קבע.

שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ה', 107:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ד', 21:00-10:00, ו' וערב חג, 14:00-10:00, שבת, 107:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ד', עד 21:00; כניסה: 50-25 שקל. כניסה חופשית לילדים ביוני-יולי מ-16:00, ובמהלך אוגוסט.

  • מוזיאון משה שק

יצירות של משה שק. ללא מועד סיום.

קיבוץ בית ניר. כל השבוע 107:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.

  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות

גילי אבישר, "לווייתן". דמויות מבד. עד ספטמבר; "מעשה בגמד, בענק ובנסיכה". תערוכה פעילה לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).

  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות

"ארמון הבדולח והמקדש הארור". המציאות והמרחב העירוני; "אגדה אורבנית". מאוסף המוזיאון. עד 31.10.

ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת חינם.

  • מוזיאון תל-אביב לאמנות

אוטה וליש, "פני עם וארץ". כרזות. עד 5.10; חגית לאלו, "ציירת המתחילה מהסוף". ציור מופשט אקספרסיבי. עד 5.10; ליאוניד בלקלב, "חוקר דיוקנאות". עד 5.10; דיוויד הוקני, "מילים ותמונות". הדפס. עד 5.10; ורד קמינסקי, "אבנים מלאכותיות". צורפות. עד 28.11; אן ליסלגארד– "מרחבים מקבילים". מרחב מדומה בעזרת קישורים שונים. עד 19.9; ר"ה קוויטמן, "פרק 209: חקק". ציור על לוחות עץ. עד 5.9; אורי קצנשטיין, "Backyard". פיסול, וידיאו ארט, סאונד ורובוטיקה. עד 5.10; "Turn On". עבודות וידיאו מאוסף יוליה שטושק. עד 29.8; רוברט קאפה, "צלם של החיים". צילום. עד 10.10; אתל גוטמן, "גידולי פרא, 2014". פיסול סביבתי. ללא מועד סיום; "המוזיאון מציג את עצמו 2". אמנות ישראלית מאוסף המוזיאון. ללא מועד סיום; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "על קווי דמיון". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

שדרות שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 108:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 50-25 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

  • משכן לאמנות עין-חרוד

ז'אק גרינברג, "ציורים". עד 29.9; אסד עזי, "פרש בודד"; רינה קימחי, "בין חימר לחרס". עד 30.9; שרון גלזברג, "משכן"; ללא מועד סיום; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע.

עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

  • Amoca, המוזיאון הערבי לאמנות עכשווית

"Hiwar, חיוואר". שיח חזותי ותוכני. ללא מועד סיום.

דוחא 100, סחנין, טל' 04-8235789. א'-ה', 16:00-10:00 (במהלך הרמדאן, 20.7-18.6 המוזיאון פתוח עד 14:00).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.