ביטול מופע בעקבות לחצים פוליטיים

להקתה של היוצרת הבלגית מיט וורלופ, שאמורה היתה להופיע בחודש הבא במסגרת אירועי פסטיבל ישראל, הודיעה על ביטול הופעתה. בהודעה שקיבל מנכ"ל פסטיבל ישראל איל שר, נמסר כי "בעקבות החלטתנו להיענות להזמנתכם להופיע בפסטיבל ישראל ב-17 וב-18 ביוני, זכינו לתגובות רחבות היקף בקרב עולם התרבות והאקדמיה בבלגיה. הלחץ שהופעל עלינו אילץ אותנו להגיע להחלטה לבטל את […]

להקתה של היוצרת הבלגית מיט וורלופ, שאמורה היתה להופיע בחודש הבא במסגרת אירועי פסטיבל ישראל, הודיעה על ביטול הופעתה. בהודעה שקיבל מנכ"ל פסטיבל ישראל איל שר, נמסר כי "בעקבות החלטתנו להיענות להזמנתכם להופיע בפסטיבל ישראל ב-17 וב-18 ביוני, זכינו לתגובות רחבות היקף בקרב עולם התרבות והאקדמיה בבלגיה. הלחץ שהופעל עלינו אילץ אותנו להגיע להחלטה לבטל את ההופעה במסגרת הפסטיבל. מצב עניינים זה גורם לנו צער רב, ועשינו כל שביכולתנו על מנת להבהיר לעמיתינו את עמדתנו. אך מסתבר שלא נותר עוד מקום להחלטות הנובעות מתפיסת עולם אמנותית. הלחץ להתמודד עם סביבה חברתית שהשתנתה ועם דרישותיה נעשה כבד מדי".

שר הביע אכזבה ממה שהוא מתאר כ״כניעת הלהקה לטרור התרבותי״. בתגובתו להודעת הלהקה ענה כי "תרבות ואמנות הם מרכיבים מהותיים במסע האנושי, וחיוניים לרווחת החברה, לחינוך לסובלנות, לאמון ולהבנה. הרמת חסמים בפני תקשורת בין בני אדם, במקום לאפשר ולעודד מפגש, גורמת נזק למטרתנו המשותפת – יצירת עתיד טוב יותר לכול.
פסטיבל ישראל הוא זירה המקדמת גשרים בין תרבותיים, הבנה וסובלנות. אני מזמין אותך להשתתף במקום להסתגר, להביע במקום לדכא, לחלוק במקום להדיר. מעל לכל, אני מזמין אותך לעמוד איתן אל מול חוסר הסובלנות והקיצוניות. אחרי הכל, מהן מטרות האמנות אם לא לקדם שיח, את הכרת האחר, הבנה ופיוס, לתת השראה ולהעניק תקווה".

הלהקה הייתה אמורה להעלות בפסטיבל את המופע "מגנט מסתורי". רוכשי הכרטיסים יוכלו להחליף את הכרטיסים במופע אחר או לקבל כספם בחזרה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *