מדריך, 12–19 בפברואר 2014

תערוכות נפתחות, נסגרות, אירועים, גלריות לאמנות, חללי תצוגה, מוזיאונים

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

***

נפתחות, 12.2–14.2

יום חמישי (12.2)

  • גלריה שלוש. תל-אביב (מאז"ה 7). הערב תיפתח תערוכת היחיד "מלבד חשיכה, כלום" של אורי גרשוני, שיציג סדרות של תצלומים שנוצרו בעת שהות בגרמניה.
  • גלריה חזי כהן. תל-אביב (וולפסון 54). שתי תערוכת יחיד ייפתחו הערב: בחלל התחתון של הגלריה תוצג התערוכה "לתת בהם סימנים" של רמי מימון. אוצרת: עפרה חרנ"ם; ובחלל העליון יציג האמן הגרמני אנדריאס גולינסקי את התערוכה "אבק חפירות".
  • גלריה רוזנפלד. תל-אביב (שביל-המפעל 1). 120 דיוקנאות ועבודת וידיאו יופיעו בתערוכת היחיד "חביבתי – מדינת כל אזרחיה" של האמן זמיר שץ, שתיפתח הערב.
  • גלריה החנות. תל-אביב (העלייה 31). שאשא דותן וגיא ניסנהויז יציגו את תערוכתם המשותפת "שיר לשלום", שתיפתח הערב.
  • גלריה התחנה. תל-אביב (בן-אביגדור 20). תערוכת היחיד הראשונה, "Possessive Forms", של הצייר יוסי בלום, שתכלול ציורי שמן המשקפים עבודת בנייה והרס, תיפתח הערב.
  • גלריה זומר. תל-אביב (רוטשילד 13). בערב תיפתח התערוכה הקבוצתית "Opposite The Other Side", שבה יציגו אמנים מסצינת האמנות האירופית העכשווית.
  • מוזיאון בת-ים. בת-ים (סטרומה 6). תערוכת היחיד הראשונה בישראל לאמן פרנצ'סקו פיניציו, "ארקפארקקראפטראפטקליניקקלאבפאב", תיפתח הערב. אוצר: יהושע סימון.
  • בית אריאלה. תל-אביב (שאול המלך 25). התערוכה הנודדת "יפן – ממלכת הדמויות", שעניינה דמויות יפניות כמו הלו קיטי, פוקימון, אסטרו בוי ועוד, תיפתח הערב – למוזמנים בלבד.
  • גלריה ברנרד. תל-אביב (בן-יהודה 170). "הם", תערוכת הדיוקנאות של האמן טל סלוצקר, תיפתח הערב.
  • גלריה מיקה. תל-אביב (בן-יהודה 97). תערוכת היחיד "Painting" של האמנית הדנית יונה פדרסון תיפתח הערב.
פרנצ'סקו פיניציו, 2010, מתוך ההצבה Promise Park, מוזיאון בת-ים

פרנצ'סקו פיניציו, 2010, מתוך ההצבה Promise Park, מוזיאון בת-ים

יום שישי (13.2)

  • לושי אמנות ופרויקטים. תל-אביב (רוטשילד 19). בצהריים תיפתח התערוכה "העולם הגדול, הרחב, עומד וקיים", של הצלם יורם אשהיים.
  • גלריה נ&נאמן. תל-אביב (גורדון 26). אוסף של עבודות הדפס ושמן יוצגו בתערוכה "תמונות והדפסים" של שלומית הבר-שיים, שתיפתח בצהריים. אוצר: אבנר אברהם.
  • גלריה אורגים. חולון (אורגים 21). 22 ציורים חדשים יופיעו בתערוכת היחיד "חזרה" של האמן רוני גולדברג, שתיפתח בצהריים.
יוסי בלום, After John Deakin-1964, 2014. גלריה התחנה, תל-אביב

יוסי בלום, After John Deakin-1964, 2014. גלריה התחנה, תל-אביב

יום שבת (14.2)

  • הגלריה לאמנות. קיבוץ רמות-מנשה. בצהריים תיפתח "טרסות", תערוכת הציורים של האמן יעוז ריבנזון.
  • המוזיאון הפתוח. גן התעשייה תפן. תערוכת הפיסול "הכי רחוק מתל-אביב" של האמנית ורדה יתום תיפתח בצהריים.
  • גלריה צדיק. יפו (שמעון הצדיק 16). מיצב רקמה של האמנית אדוה דרורי יופיע בתערוכתה "באה המלכה למלך", שתיפתח בערב.
  • גלריה המגדלור. יפו (המגדלור 13). אתי בארי תפתח בצהריים את התערוכה "עבודות". אוצרת: יעל גולדמן.
  • גלריה עין-הוד. עין-הוד. בצהריים תיפתח ללא אירוע התערוכה "Transition" של דפנה מוריה. אוצרת: דניאלה טלמור.
  • אגריפס 12. ירושלים (אגריפס 12). "לסירוגין", תערוכתה של בתיה רוזנק, תיפתח בערב. אוצר: גבי יאיר.
אדוה דרורי, "מיכאל", 2014. צילום: אפרת סער. גלריה צדיק

אדוה דרורי, "מיכאל", 2014. צילום: אפרת סער. גלריה צדיק

***

נסגרות

  • גלריית משונע: תערוכת מכירה. עד 19.2
  • זימאק: לי ינור, "Rooms". עד 15.2.
  • מקום לאמנות: "טבע דומם וגעגוע / פרק א' פרק ב'". עד 14.2.
  • נגא: לאה אביטל, "איש ללא תכונות". עד 14.2.
  • Tempo Rubato: נועה גלזר, תערוכת יחיד. עד 14.2.
  • אטליה שמי: "מרחקיו המוזרים". עד 14.2.
  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית: "ספר אמן; טבע/עצמי. עד 14.2.
  • מיקה, אמנות ישראלית: ג'פרי פאלאדיני, "Not Even Past". עד 15.2.
  • מרכז לאמנות ומדיה מעמותה: "המחלקה האתנוגרפית". עד 15.2.
  • עמליה ארבל: שולה דבי, פיסול. עד 18.2.
  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס: מישל קישקה, "קומיקס קוֹם איל פוֹ"; "הטיול הגדול של דובי קייך"; איזה הרשקוביץ, "מאיירת". עד 14.2.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: מרינה אברמוביץ', "Rhythm 0, 1974". עד 14.2.

***

אירועים

  • משכן לאמנות עין-חרוד: שיח גלריה בתערוכות. מדי ו', 11:00, שבת, 13:15.
  • מוזיאון מאנה כץ: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:00.
  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות: שיח גלריה בתערוכה של דוד מערבי, "שירה הנוער". שבת, 14.2, 11:00.
  • מקום לאמנות: שיח גלריה בתערוכה "טבע דומם וגעגוע / פרק א' פרק ב'". שבת, 14.2, 11:30.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): שיח גלריה בתערוכה של מרסלו פישמן, "תנועה ברוח". בליווי קטעי נגינה. שבת, 14.2, 12:00; שיח גלריה בתערוכה של שרה כץ, "חיי שרה". שבת, 14.2, 12:30.
  • הירקון 19 (המדרשה, תל-אביב): מפגש בסדרה על מדע ואמנות. והפעם תתארח דגנית ברסט. ב', 16.2, 20:00.
  • מוזיאון הנגב לאמנות: שיח גלריה עם דני קרוון בעקבות התערוכה "חמישים שנים לאנדרטת הנגב/חמישים שנים לפיסול הציבורי של דני קרוון". ג', 17.2, 18:00.
  • נמל יפו: ברונו פייס ז"ל, תערוכת ציורים רטרוספקטיבית. ההכנסות קודש לכישורית, בית לאנשים עם צרכים מיוחדים. אירוע התרמה: ה', 19.2, 17:00. עד 21.2.
  • שנקר: "מעבדת ניסויים". תלמידי עיצוב תכשיטים מציגים תוצרים בהתהוות. ידע העם 8, רמת-גן. א'-ה', 21:00-08:00. עד 18.2.
  • גלריה 10: רותם ריטוב, גידי סמילנסקי, "בתווך". בית מיכל, הגר"א 10, רחובות. א', ה', 19:00-16:00, ב', 12:00-09:00, 19:00-16:00, ד', 12:00-09:00, 22:00-20:00. עד 28.2.
  • מוזיאון אילנה גור: "מקרינים אמנות". עבודות וידיאו. עד 28.2; א', ג'-ה', ו', 16:00-10:00, שבת, 18:00-10:00. מוזיאון אילנה גור, מזל דגים, יפו. טל' 03-6837676. 30-25 שקל (38 שקל כולל סיור מודרך/90 שקל כולל מופע מוזיקה).
  • שדרות דב הוז, חולון: "לכו להצביע!". תערוכת חוצות של קריקטורות על מערכות הבחירות בישראל. עד 28.3.

***

גלריות לאמנות

  • אלון שגב: ראסל טיילר, "Lo-Fi". ציור. התערוכה מוצגת גם בגורדון 2. פתיחה: ב', 16.2. עד 28.2. שד' רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות: יאיר פרץ ו-ZeroCents, "עבודות חדשות". עד 20.2; בחצר: ורד אהרונוביץ', "המזרקה". ללא מועד סיום. סמטת שלוש 5, תל-אביב, טל' 052-8014848. ג'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.
  • אנגל: ז'אק ז'אנו, "יסודות". עד 26.3. גורדון 26, תל-אביב, טל' 03-5225637. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • ברוורמן: רועי אפרת, "כיבוי אורות". מיצב; בבייקרי: שחר פרדי כסלו, "קקטוס". עד 26.3. השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גבעון: פנחס כהן-גן, "הציור הוא כלום חוץ מהקדשים דתיים". עד 21.2. גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • ג'ולי מ.: דגנית ברסט, "2014". אמנית אורחת: אתי לוי. עד 7.3. בצלאל יפה 10, תל-אביב, טל' 03-5607005. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גורדון 2: ראסל טיילר, "Lo-Fi". ציור. התערוכה מוצגת גם באלון שגב. עד 28.2. נתן החכם 4, תל-אביב, טל' 03-5290011. ב'-ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גלריה בנימין: "חוצלארץ". עד 7.3. צ'לנוב 28, תל-אביב. ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית: "מסע אל 'ארבע העונות': האמנות הנאיבית של איטליה". עד 27.2. דיזנגוף 255, תל-אביב, טל' 03-5444150. ב'-ה', 21:00-12:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00.
  • גלריה חזי כהן: רמי מימון, "לתת בהם סימנים"; אנדריאס גולינסקי, "אבק חפירות". עד 21.3. וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ליאונרדו: אריה שורק (סאריקו), "לו לצעוק ידעתי". ציורי אקריליק ודיקט. עד 23.2. בית-הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-08:00, ו', 13:00-08:00.
  • גלריה צדיק: אדוה דרורי, "באה המלכה למלך". מיצב רקמה. פתיחה: שבת, 14.2, 20:00. עד 14.3. שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה', 17:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • גלריה P8: ינאי יחיאל, "הכלה הופשטה עירומה". תצלומים 2014-2009. עד 14.2. יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ד'-ה', 19:00-11:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.
  • גלריית משונע: תערוכת מכירה. עד 19.2. הרצל 112, תל-אביב. הרצל 112, תל-אביב. ג', ה', 22:00-18:00, ו', 16:00-12:00. שעות פתיחה ל"אוצרים את תל-אביב": ו'-שבת, 7.2-6.2, 15:00-11:00.
  • דביר: מירצ'ה קנטור, "5775 (חלק 1)"; ורד נחמני, "Light Motive". ציור. עד 7.3. ראשית-חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • זומר: "Opposite the Other Side". עד 21.3. שד' רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.
  • זימאק: לי ינור, "Rooms". וידיאו. עד 15.2. ה' באייר 68, תל-אביב, טל' 03-6915060. א'-ה', 20:00-09:30, ו', 15:00-09:30.
  • טובה אוסמן: שלווה הדר, "שושנת האין". עד 25.2. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.
  • מקום לאמנות: "טבע דומם וגעגוע / פרק א' פרק ב'". עד 14.2. שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 19:00-12:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • נ&נ אמן (נלי אמן): שלומית הבר-שיים, "תמונות והדפסים". פתיחה: ו', 13.2, 12:00. עד 13.3. גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00.
  • נגא: לאה אביטל, "איש ללא תכונות". עד 14.2. אחד-העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • עינגע: אלי סילברשטיין, "(LA's Fine (The Sun Shines Most of the Time". עבודות גדולות ממדים. עד 14.3. בר-יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • פינברג פרוג'קטס: אלון קדם, "יצור עצמי". עד 7.3. שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • רוזנפלד: זמיר שץ, "חביבתי, מדינת כל אזרחיה". דיוקנאות ווידיאו. עד 21.3. שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • רוטשילד אמנות: איליה גפטר, "העיר". ציור. עד 7.3. יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • שלוש: אורי גרשוני, "מלבד חשיכה, כלום". עד 28.3. מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 19:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • Contemporary by Golconda: "חולות, Sand-ness". מצבי כליאה פיזיים ונפשיים; יואב הירש, "פתאום החלטת שאת שמש". עד 28.2. הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • Tempo Rubato: נועה גלזר, תערוכת יחיד. עד 14.2. סגולה 9, תל-אביב, טל' 2150302־072. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • Raw Art: רויטל רטיג, "Fade to Grey". רישומים ווידיאו. עד 28.2. שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. ו'-שבת, 10.10-11.10, ג'-ד', 14.10–15.10, 14:00-11:00.

***

חללי תצוגה

  • אטליה שמי: "מרחקיו המוזרים". עד 14.2. כברי, טל' 04-9952709. ג'-ד', שבת, 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.
  • בית אוסף קופפרמן: "חסימות ופתחים". ללא מועד סיום; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית: "שמונה בוגרים". פרויקטי הגמר של בוגרי "אודות עיצוב" בתוכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל. פתיחה: ה', 19.2, 19:30. עד 28.2; "ספר אמן; טבע/עצמי". תערוכת סיכום סדנת ספר אמן. עד 14.2. העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): אלון פורת, "ציורים 2015-2000"; מרסלו פישמן, "תנועה ברוח"; ליאורה זאבי, "בסטודיו"; חנה הורביץ, "הייתי ביפן"; שרה כץ, "חיי שרה"; קרן זמל, "שיינה פונים"; ריקי פוך, "גבורה"; ליאורה קנטרביץ, "השיוט אל תוך הריק"; איליין הוזמן, "הסיפור הבין אישי"; ורדה רותם, פיסול חוץ, סדרת "בראשית". עד 21.2. אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • בית יגאל אלון: יגאל מירון, "דוגית שטה"; טלי בלומנאו, "סערה"; יעל קדם, "מים רבים". עד 28.2. קיבוץ גינוסר, טל' 04-6727700. א'-ה', שבת, 16:00-08:30, ו', 15:00-08:30.
  • גלריה דוויק: אריה ברקוביץ, "מעונן חלקית". ציור, רישום ופסלי קיר מעץ. עד 30.4. מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות-שאננים, ימין-משה, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע 20:00-10:00.
  • גלריה התחנה: יוסי בלום, "Possessive Forms". ציור. עד 7.3. בן-אביגדור 20, קומה 3, תל-אביב, טל' 052-7466459. ו', 14:00-10:00 או בתיאום מראש.
  • גלריה חנקין: חואני מוקמל, "[ ] בריבוע". עבודות סיבים. עד 21.2. חנקין 109, חולון. א'-ה', 12:30-10:00, 19:00-16:00, ו', 12:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • גלריה טל: קזואו אישיי, "Mujo". עד 25.4. חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-7542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.
  • גלריה כורש: "ברברה". השפעת דימוי הברבי על ייצוגי נשיות. עד 29.3. כברי, טל' 04-9952537. ה', 19:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת וחג, 15:00-11:00.
  • גלריה לאמנות אום-אלפחם: פאטמה שנאן דרע, "רצף מרחבי אחד". ציור; נידאל גאברין, "מתפרק". ציור ופיסול; כרים אבו-שקרה, "אחדות האדם, הטבע והחיה". ציור; סאמח שחאדה, "מבוקשת". ציור. עד 19.4. אום-אלפחם, טל' 04-6315257. א'-ה', שבת, 16:00-09:00.
  • גלריה לאמנות גבעת-חיים איחוד: מרב סודאי, "נכוחה". עד 28.2. גבעת-חיים איחוד, טל' 054-9039945. ו', 15:30-10:30, שבת, 16:00-10:30.
  • גלריה לאמנות ישראלית, טבעון: יאיר גרבוז, "העיקר לא להיות צבוע". ציור. עד 4.3. מרכז ההנצחה, רחוב המגדל 2, קריית-טבעון, טל' 04-9835506. א'-ה', 13:00-08:00, 19:00-16:00, ו', 11:30-08:30, שבת, 13:00-11:00.
  • גלריית בית-הספר מוסררה: "מארגנת משבשת מחברת"; שרון קנה, "חצי מגרש להשכרה"; מגדלנה דפנר, "שלושים ואחד לילות". עד 5.3. הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.
  • גלריית החווה: "4 חדרים". עד 28.2. הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב', 16:00-13:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • גלריית לוחמי-הגטאות: נדב ויסמן, "אין מקום כזה". מיצב. עד 28.2. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 054-4993737. ו', 14:00-09:00, שבת, 15:00-10:00 או בתיאום טלפוני.
  • גלריית עין-הוד: דפנה מוריה, "Transition". פתיחה (ללא אירוע): שבת, 14.2, 11:00. עד 4.3. עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.
  • גם גלריה: יעל נובק, "סדרים". קערות קונספטואליות. עד 13.3. מאפו 27, תל-אביב, טל' 03-5229250. א' 19:00-16:00, ג', 13:00-10:30, ד'-ה', 12:00-10:30, ו', 12:00-10:00.
  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר: "קירות נמסים". מאוסף יגאל אהובי. עד 10.4; "ימים אפלים". עד 27.2. אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים: "נוף מולדתי". תערוכה קבוצתית. עד 26.2. בן-גוריון 7, הרצליה, טל' 09-9589986. א', ג'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00.
  • הגלריה העירונית כפר-סבא: "צבעים במים". תערוכה קבוצתית. פתיחה: ג', 17.2, 19:30. עד 27.3. גאולה 12, כפר סבא, טל' 09-7649303. א'-ה', 12:00-09:00, 20:00-16:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות, ראשון-לציון: "ויאמר, וירא". עבודות העוסקות ביצירה ומילים. עד 1.4. רוטשילד 7, ראשון-לציון. ב'-שבת 13:00-10:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות, רחובות: ורוניק ענבר ואלינת שורץ, "אזור דמדומים". עד 24.2. יעקב 32, רחובות, טל' 08-9390390. א', ג', 13:00-09:00, 19:00-17:00, ב', ד'-ה', 13:00-09:00, ו', 12:00-09:00.
  • הגלריה לאמנות רמות-מנשה: יעוז ריבנזון, "טרסות". ציור. פתיחה: שבת, 14.2, 12:00. עד 18.4. רמות-מנשה, טל' 052-3864955, 052-6261069. שבת, 13:00-11:00.
  • המכון לאמנות בת-ים: אורי גרון, "לראיה". עד 21.2. הגבול (שמחה הולצברג) 18, בת-ים. ג', ה', 20:00-17:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • המרכז האקדמי ויצו חיפה: נוגה שטיינר, "ואן-בורג". צילום. עד 24.2. הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562555. א'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית: אמנון וולמן, "קומפוזיציה לשתי קומות ומסדרון". עבודות סאונד הכוללות טליתות, מדים, קרשים ועוד. פתיחה: ה', 19.2. עד 27.6. האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • המרכז לאמנות עכשווית: אריאל שלזינגר ווילפרדו פרייטו, "Hiding Wood in Trees".פסלים ומיצבים. עד 21.2. קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המשכן לאמנות בית מאירוב: "תופרת הסרטים". רטרוספקטיבה של מעצבת התלבושות רונה דורון. עד 7.3. הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • הסדנה ברמת-אליהו: עודד הירש, "בחולות". מיצב וידיאו דו-ערוצי. עד 31.3. שאול המלך 5, ראשון לציון. א'-ג', 14:00-09:00. ד', 14:00-09:00, 19:00-17:00, ה', 19:00-17:00.
  • ויטרינה, המכון הטכנולוגי חולון: "עדיין אופטימיים: אמנים מציירים דודו גבע". פתיחה: א' 15.2, 19:00. עד 22.4. גולומב 52, בניין 6, חולון, טל' 03-5026666‏. א'-ה', 17:00-10:00.
  • זהזהזה: "Time scape – ייצוג מרחב וזמן". עד 28.2. מבנה 21, נמל תל-אביב, טל' 03-5444261. ב'-ה', 18:00-12:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 19:00-12:00.
  • חנינא: "התלכדות". התערוכה הראשונה בחלל החדש. עד 28.2. שביל-המפעל 3, קומה 1, קריית-המלאכה, תל-אביב. ד'-ה', 18:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • מיקה, אמנות ישראלית: ג'פרי פאלאדיני, "Not Even Past". עד 15.2. בן-יהודה 97, תל-אביב, טל' 03-9525830. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • מנשר: "בלתי מסווג". התבוננות ביקורתית על לוחמה עכשווית. עד 26.2. דוד חכמי 18, תל-אביב, טל' 03-6887090. א'-ה', 19:00-11:00.
  • מרחב לאמנות: ענת מרת והיתם צ'ארלס, "טאנה מאהטיה". עד 26.2. כיכר קדומים 8, יפו, טל' 052-2353898. א'-ה', 18:00-09:00 או בתיאום מראש.
  • מרכז באוהאוס תל-אביב: "באוהאוס: ירושלים". עד 1.5. דיזנגוף 99, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'-ה', 19:30-10:00, ו', 14:30-10:00, שבת, 19:30-10:00.
  • מרכז לאמנות ומדיה מעמותה: "המחלקה האתנוגרפית". עד 15.2. בית הנסן, גדליהו אלון 14, ירושלים, טל' 02-5793702. ב'-ג', 15:00-10:00, ד', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00.
  • עמליה ארבל: שולה דבי, פיסול. עד 18.2. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5444399. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 13:00-11:00.
  • פלורנטין 45: הדר מיץ, רותם ריבק, אינה פולונסקי, "אמזונות". ללא מועד סיום. פלורנטין 45 פינת השוק, תל-אביב, טל' 050-2763249. ג'-ה', 13:00-11:00, 18:00-16:00, ב', ו'-שבת, 13:00-11:00.

***

מוזיאונים לאמנות

  • בית ביאליק: "גילוי וכיסוי". הבעה מעבר למלים. עד 2.3. ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20-10 שקל.
  • בית העיר: "אימרסיה בבית העיר". עולם הגיימינג. ללא מועד סיום. ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.
  • בית התפוצות: "איימי ויינהאוס: דיוקן משפחתי". "תופרי החלומות". עיצוב. עד מאי; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע. אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג' 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.
  • בית ראובן: פימה (אפרים רויטנברג), "מחברות סיניות". עבודות על נייר. עד 31.3; ציורי ראובן מאוסף המוזיאון, תצוגה ביוגרפית. תצוגת קבע. ביאליק 14, טל' 03-5255961. ב', ד'-ו' 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים.
  • ביתן הלנה רובינשטיין: אנרי סאלה, "בלי שמות, בלי כותרת". צילום, פיסול, מיצב. עד 21.3; "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע. שד' תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המוזיאון הימי הלאומי: רועי קופר, "ים שקט". צילום. עד 7.3; "אלים, אלות וגיבורים מהמיתולוגיה: בפיסול היווני-רומי". עד 1.5. דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 15:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס: מישל קישקה, "קומיקס קוֹם איל פוֹ"; "הטיול הגדול של דובי קייך"; איזה הרשקוביץ, "מאיירת". עד 14.2; "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע. ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.
  • המוזיאון הפתוח בעומר: "זמן הדפס". סדנת ההדפס בירושלים ומרכז גוטסמן לתחריט. עד פברואר 2015. עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, ראשונה בחודש 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
  • המוזיאון הפתוח בתפן: ורדה יתום, "הכי רחוק מתל-אביב". פיסול. פתיחה: א' 14.2. עד אוקטובר; הרמן שטרוק, "אחרי מאה שנה". ליטוגרפיות, מסמכים, צילומים. עד 30.5.2015. תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.
  • המוזיאון הפתוח לצילום תל-חי: מישל פלטניק, "בעקבות". דיון עם ציוריו של פרנסיס בייקון. עד מאי. גן התעשייה תל-חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-08:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-11 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב: "בזכות האיפוק: הבזקים של ברוטליזם חיפאי". ללא מועד סיום. שד' הנשיא 135, חיפה, טל' 054-5831597. ג'-ד', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: צפיה דגני, "הבשורה". עד 2.3; אלי שמיר, יצירות מוקדמות. ציור; ז'אק זאנו, "המקום שאליו הוא מחובר". מיצב מבנים מברזל המתארים ערים; יהודית אולמן, ציורים; אסתר הלפרין, "זבחים". פיסול בחומר בשילוב אבן וברזל; "מאוסף המוזיאון, אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג"; פסי מרגוליס, "ביקור מולדת/זמן אחר". ציור; רותי סגל, "האמנות שמאחורי הנוף"; ג'ון בייל, ציור; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; מרים גמבורד, "אמת בדויה". רישום; עבודות מאוסף המוזיאון, עבודות של אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג. ללא מועד סיום. דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 03-7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.
  • המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח: "קשרים". שטיחים מאיראן, תורכיה וקווקז; ממצאים ארכיאולוגיים בחצר. ללא מועד סיום. העצמאות 60, באר שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מובי מוזיאוני בת-ים: פרנצ'סקו פיניציו, "ארקפארקקראפטראפטקליניקקלאבפאב". יצירות מוכרות ופרויקטים חדשים. עד 16.5. תערוכה היסטורית לתולדות בת ים. תצוגות קבע. סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון ארץ ישראל: "מדליות מלחמה". מדליות מלחמת העולם הראשונה מאוסף פרנקנהויז. ללא מועד סיום; "הדרך שלנו". מסע צילומי בקרב קהילת יוצאי אתיופיה. עד 25.3; "רואים שקוף". צילומי זכוכית של חלוצי הצילום בישראל. עד 15.10; נפתלי אופנהיים, אנשי הכנרת". צילום. עד 28.2; מירי דוידוביץ, "רוק בשחור". צילום. תרבות המועדונים בשנות ה-80. עד 28.2; "פורחים בגיל". עד 11.4; "הבנק של ולירו". עד דצמבר. חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).
  • מוזיאון אשדוד לאמנות: "דריי-אין". צילום ישראלי בשנות ה-80. ללא מועד סיום. דרך-ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג', ד'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30.
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן: "עבודת צוות". אדריכלות; צילה ליס, "VIA". ציור, פיסול, מיצבים. עד 28.3. קיבוץ אשדות-יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה: שמואל טפלר, "שירת הצבעים". ציור. עד 30.5; "אנטי שפע". 10 אמנים מותחים את גבולות החומר. עד 1.5; באגף הנוער: "עולמות מופלאים. עד 30.8; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע. קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון האסלאם: "יומנו של חמור". בעקבות דמות החמור. עד מרץ 2015. הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291/2. ב'-ד', 15:00-10:00, ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון הכט: זוכי תחרות יוצרים צעירים באמנות פלסטית 2014. ללא מועד סיום; תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה. אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה חופשית.
  • מוזיאון הנגב לאמנות: "חמישים שנים לאנדרטת הנגב/חמישים שנים לפיסול הציבורי של דני קרוון". עד 21.2. העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון העיצוב חולון: "קוטור חדש, איריס ואן-הרפן". השפעת הטבע על עיצוב בגדים. עד 7.3. פנחס אילון 8, חולון. טל' 073-2151500. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: טל פרנק, "שובר שוויון". סביבות פיסוליות; אוריאל מירון, "מושך זמן". בין ציורי לפיסולי; ז'וליאן סאלו, "מערה קוסמולוגית IV". מערך רישומים פרי עבודת טוויה ותאורה; שי זילברמן, "נאמן למקור". קולאז' דימויים אבסורדי; אלה קנדל, "התנסקות". תמונת מציאות מתעתעת; אנתוני עזיז וסמי קוצ'ר, "בארץ כלשהי מתחת לשמש ומתחת לעננים כלשהם". וידיאו; קליף אוונס, "אזרח: הזאב והאומנת". וידיאו; "מבט פנימי: מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית". תערוכה קבוצתית מותאמת מקום; "סימנים של מקום". צילום ישראלי מאוסף המוזיאון; "יעקב אלקוב, חדר אספן". יצירות מתרומת אלקוב. פתיחה: שבת, 14.2, 20:00. עד 11.4. הבנים 4, הרצליה, טל' 09-9551011. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים.
  • מוזיאון וילפריד: ז'אנג שיאטאו, "שלושה אלפי עולמות". וידיאו; כרמל אילן, "שדה של נייר". בין ציור לפיסול. עד 31.3. קיבוץ הזורע, טל' 04-9899566. ב',ד'-ו' 14:00-09:00, ג', 18:00-12:00, שבת וחג, 16:00-10:00.
  • מוזיאון חיפה לאמנות: אולף ברוינינג, "קבוצות". צילום וסרט; שרי כראל, "אי הסימנים". הדפס רשת וצבע על זכוכית; "שימוש משני". עבודות של יאיר ברק, אסף עברון וטליה קינן; "פווקוס, מאוסף מוזיאון חיפה לאמנות". עד 8.3; "שושלות, מאוסף מוזיאון חיפה". עד 25.7. שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.
  • מוזיאון ינקו-דאדא: "קו-גזרה". מגזרות כביטוי לאירועי אקטואליה: איתמר בגליקטר, "מצאנו נפט!"; קרן ענבי, "בית וגן"; נעה יקותיאלי, מיצב; "יצא מהקשרו". עד 31.5. כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:30-09:30, ו' וערבי חג, 14:00-09:30, שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון ישראל: שישה פרויקטים של שישה אמנים: אורי גרשוני, "אפולו ומנקה הארובות"; דנה לוי, "ספרות של סופות"; טמיר ליכטנברג, "עסקת חבילה"; עידו מיכאלי, "שטיח בנק הפועלים"; גלעד רטמן, "חמש להקות מרומניה"; רועי קופר, "חלום עזה". עד 29.8; "חדש באוסף". עד 28.2; אדגרדו סמבו, "סלומה". מוצג מיוחד. עד 11.4; "עד אשר נמצא מקום". על המעגל באמנות המחול בישראל. צילום, וידיאו, רישום וכרזות. עד 28.2; "האמן והסטודיו". עד 2.8.2015; דאג ומייק סטארן, "ביג במבו". עד 30.4; באגף הנוער: "מסעות". ההתרגשות בגילוי ארץ לא נודעת. עד 28.2. שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו' וערב חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ה', עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים בימים ג', ושבת ובאוגוסט.
  • מוזיאון מאנה כץ: "האוונגרד היהודי". עד 28.7. שדרות יפה-נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון משה שק: יצירות של משה שק. ללא מועד סיום. קיבוץ בית-ניר. כל השבוע 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.
  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות: דוד מערבי, "שירה הנוער". עבודות של חברו של גוטמן מבצלאל. עד 30.4. רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: "התערוכה החקלאית". חקלאות מקומית באמנות עכשווית; שחר מרקוס ונקט אקיג'י, "מאובנים". וידיאו; מיכל בראור, "ציפורי טרף ציפורי שיר". מיצב וצילום. פתיחה: ה', 19.2, 20:00. עד 13.6. ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת חינם.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: אתל גוטמן, "גידולי פרא, 2014". פיסול סביבתי. ללא מועד סיום; "המוזיאון מציג את עצמו 2". אמנות ישראלית מאוסף המוזיאון. ללא מועד סיום; "מסלולי ייצור". סרטים ודגמים המגלמים את היחס האמביוולנטי לבנייה מודרניסטית. עד 2.5; "והזוכים הם: תערוכת הזוכים בפרסי משרד התרבות והספורט". עד 15.4; מחמוד קייס, "ערבסק #3". מיצב. עד 26.4; אורי גרשט, "רסיסים". גבולות הצילום. עד 2.5; "תחת מחיקה". מבט אל נוכחות המחוק. עד 18.4; טום פרידמן, "למעלה באוויר". מיצב. עד 15.3; "צורות חיות". חואן מירו, מקס ארנסט: הדפסים מהאוסף. עד 7.3; דוד ינאי, "אדריכלות וגנטיקה". עד 21.2; מרינה אברמוביץ', "Rhythm 0, 1974". מיצב המשחזר את המיצג של אברמוביץ' בנאפולי. עד 14.2; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "על קווי דמיון". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום; חדרים מיניאטוריים מאוסף הלנה רובינשטיין; אימפרסיוניזם, פוסט-אימפרסיוניזם ואסכולת פריז; אמנות המאה ה-20; אמנות עכשווית: מאוסף המוזיאון ושאילות. תצוגות קבע. שד' שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).
  • משכן לאמנות עין-חרוד: "דוד גבע 10 שנים". עד 17.3; עבודות שטיחים של חברי כישורית. עד 15.3; חנה דיין, "פנים". עד 15.3; חיים מאור, "יהודי טוב". עד 15.5; "אוסף המוזיאון, דיוקנאות". עד 15.3; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע. עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 30-13 שקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.