פרס שיף לצייר ליאוניד בלקלב

הצייר ליאוניד בלקלב הוא הזוכה בפרס שיף לאמנות פיגורטיבית-ריאליסטית לשנת 2014. הפרס, המוענק זו השנה השביעית, מעניק לזוכה פרס כספי בסך 10,000 דולר ותערוכת יחיד במוזיאון ת״א. בלקלב נבחר מבין למעלה מ-60 מועמדים/ות ע״י ועדת שיפוט שכללה את המנכ"לית והאוצרת ראשית של מוזיאון תל אביב לאמנות סוזן לנדאו, האוצרת ורדה שטיינלאוף, האספנים דורון סבג וגיל […]

הצייר ליאוניד בלקלב הוא הזוכה בפרס שיף לאמנות פיגורטיבית-ריאליסטית לשנת 2014. הפרס, המוענק זו השנה השביעית, מעניק לזוכה פרס כספי בסך 10,000 דולר ותערוכת יחיד במוזיאון ת״א.

בלקלב נבחר מבין למעלה מ-60 מועמדים/ות ע״י ועדת שיפוט שכללה את המנכ"לית והאוצרת ראשית של מוזיאון תל אביב לאמנות סוזן לנדאו, האוצרת ורדה שטיינלאוף, האספנים דורון סבג וגיל ברנדיס, האוצר דורון לוריא ונציג המשפחה דובי שיף.

בנימוקי הועדה נכתב כי "ליאוניד בלקלב בולט באיכות ציוריו בכלל ובאיכות דיוקנאות בפרט. מאז עלייתו ארצה בשנת 1990 הוא ממשיך לצייר בשפה פיגורטיבית, מכחול אקספרסיבי ורגישות נדירה לאור – דמויות מסביבתו הקרובה ונופים הנקרים על דרכו. בציורי בלקלב נמצאת אנושיות מהולה בליריות. הדיוקנאות העצמיים המצוירים על קרשים שבורים ומנוסרים מסגירים ייסורי נפש של דמות כחושה ומוארכת, מהם ניבטים פני האמן בתפילה המשוועת לישועה. ליאוניד בלקלב מצייר באינטימיזם מהול בחוויה דתית של אמן מאמין״.

ליאוניד בלקלב - דיוקן עצמי

ליאוניד בלקלב – דיוקן עצמי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *