עשור לתוכנית אמנות בצומת

תכנית "אמנות בצומת" לוידאו ארט וקולנוע נסיוני במסגרת פסטיבל הקולנוע בירושלים חוגגת עשור בתוכנית מיוחדת של הקרנות ודיונים. בין השאר יתקיים במסגרת הפסטיבל כנס בינלאומי בנושא "אוטונומיה ואנטומיה של הדימוי הנע: אמנות וידיאו וקולנוע ניסיוני בעשור האחרון". הכנס יעסוק באופן שבו התפתחויות טכנולוגיות חדשות הציבו את האינטרנט כפלטפורמה חדשה, בה הרשת והמרחב הדיגיטלי מחליפים את […]

תכנית "אמנות בצומת" לוידאו ארט וקולנוע נסיוני במסגרת פסטיבל הקולנוע בירושלים חוגגת עשור בתוכנית מיוחדת של הקרנות ודיונים. בין השאר יתקיים במסגרת הפסטיבל כנס בינלאומי בנושא "אוטונומיה ואנטומיה של הדימוי הנע: אמנות וידיאו וקולנוע ניסיוני בעשור האחרון".

הכנס יעסוק באופן שבו התפתחויות טכנולוגיות חדשות הציבו את האינטרנט כפלטפורמה חדשה, בה הרשת והמרחב הדיגיטלי מחליפים את הקלטת המסורתית. בנוסף, הכנס יעסוק במדיניות המלחמה בטרור, אשר פיתחה והצדיקה פרקטיקות חובקות של שליטה ומעקב בשם ביטחון לאומי. במקום שבו וידאו מתפקד ככלי מרכזי בידי השלטון, התפתחו פרקטיקות חתרניות של וידאו על ידי אמנים ואקטיביסטים, אלה אינן רק פרקטיקות חברתיות ופוליטיות המצויות בידיהם של האינדיבידואל או קבוצות חסרות כח, אלא גם שפה המשפיעה ומגדירה מחדש את האסתטיקה, הפואטיקה והפוליטיקה של אמנות הוידאו בעשור האחרון.

פרטים כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *