לא רק יין זול 28.3.13

חנה סהר בגלריה אינדי, תערוכת יחיד ראשונה לרותי דה פריס בגלריה המדרשה, שוק פנזינים שמח בשישי אח"הצ, יומולדת 5 לצימר
סרט של דגלס סירק בשני בבאאד ושיר של פיירוז

המוח הוא איבר מוזר. הוא איבר פנימי אך שלא כמו הטחול או התוספתן אנחנו מודעים לקיומו בכל רגע של חשיבה והרגע הזה מתרחש בכל רגע. מעניין מה היה קורה לו היינו יכולים לנתק לרגע את תפקודו של המוח ממהלך החשיבה הסטנדרטי. אולי הוא היה מפתיע אותנו בתפקוד אחר – מבעבע רוחש ונוזלי. המחשבה הזאת היכתה בי בעודי יושבת על הריצפה שלובת רגליים מסובבת את הראש במעגלים לצד ימין ואז צד שמאל. זו היתה חוויה פשוטה, שהופיעה כמשפט: "הראש הוא חלק מהגוף". העורף נושא באצילות את הראש המכיל את המוח והמתנה הכי גדולה שאני יכולה להעניק לעורף הוא להפסיק לחשוב. כך הוא יסחוב פחות משקל ויהיה נינוח. זהו חלק ממניפסט שהתחלתי לכתוב במסגרת ה fun fun festival – קבוצת אמנות שאני לוקחת חלק בפעילותה והשבוע יש לי הכבוד להזמין אתכם לשוק פנזינים (פרטים בהמשך). פסח הגיע והמסקנה האולטימטיבית שהסקתי מאז שהתחיל היא שלקחת את החיים בקלילות זה הדבר הכי רציני שאוכל לעשות. השבוע אני מציעה סיור בין פתיחות גלריה – חנה סהר באינדי, רותי דה פריס בגלריה המדרשה, שוק הפנזינים, יומולדת לצימר, סרט הוליוודי בבאאד וטור שמנסה לקחת את עצמו בקלילות.

 רותי דה פריס – "HOLE"

רותי דה פריס נותנת משמעות חדשה לחומרים זולים מפלסטיק שבדרך כלל מוצאים בחנויות של "חד פעמי". היא הופכת כל חומר מבריק ומרשרש לברבור או שקיעה ובדמיוני אני רואה אותה מטיילת בקניון ענק של "חד פעמי" עם חיוך רחב בגן עדן עשוי פלסטיק דקיק וחדיש. את אותו גן עדן היא בונה השבוע בגלריה. נהרות, שבילים, גשרים וגרמי מדרגות שמתחילים משביל הגישה ברחוב דיזנגוף ומובילים לתוך חלל הגלריה. זוהי תערוכת היחיד הראשונה של רותי, בוגרת המדרשה לאמנות. שיהיה בהצלחה ומזל טוב.
אוצר: בועז ארד

גלריה המדרשה
פתיחה – חמישי  28.3. בשעה 20:00
שעות פתיחה
ב- ה     12:00 –  19:00
שישי     10:00 –  14:00
שבת     11:00 –  14:00
דיזנגוף 34, תל אביב
טלפון:  03-6203129
התערוכה תעמוד עד ה 27.4

1

רותי דה פריס, "youi"

3

רותי דה פריס, "כרית"

2

רותי דה פריס, "Servent"

***

חנה סהר פותחת מגירות – גלריה אינדי לצילוםֿ

גלריה אינדי מארחת לסוף השבוע הקרוב את חנה סהר במסגרת פרוייקט "פושפינז". התערוכה כוללת צילומים בהדפסות קטנות (מקסימום 30/40) וקונטקטים. אלו "צילומי מגירה" שמלווים את  סהר מאז התחילה לצלם וכוללים גם צילומי דיוקן שלה שחלקם צולמו על ידי המצולמים שלה. הצילומים מזמינים לחשוב על פעולת הצילום עצמה, על מהות היחסים הנרקמים בין הצלמת למצולמים. אינטימיות ואומץ. סהר מצלמת בחושך בצבעי נאון רוויים וחמים ויש שם המון אהבה ורצון לאהוב. התערוכה מראה את הצילומים שבין הצילומים, את הערות הביניים של הצילום, קומפוזיציות שקוראות תיגר למקובל.
אוצרת: אתי שוורץ

גלריה אינדי
פושפינז 26
פתיחה: יום חמישי, 28.3 שעה 20:00
תערוכת בזק לסופ"ש בלבד
שישי 11:00 – 14:00
שבת 11:00 – 16:00
יהודה הלוי 57 תל אביב

גלריה אינדי בפייסבוק

5

חנה סהר, מתוך ,בינגו הנסיכה", 1997

6

חנה סהר. מתוך סדרת "הטפטים", 2001

4

חנה סהר. דיוקן עצמי 1997

***

שוק פנזינים מבית היוצר של פסטיבל הפנזינים

לאחר שלושה פסטיבלים הזויים ומוצלחים החלטנו – רועי פבין, ג'קי לוי, יוסי למפל ואנוכי לארגן אירוע ביניים. בשלב ההכנות לפסטיבלים אנחנו מנסים לגרום למוח לחשוב דרך הלב, הקיבה, דרך פעימות הדופק במפרק היד וברקות. אנחנו רוצים להפוך לגוף פיזי אחד שמתפייד כשהאירוע נגמר. אנחנו אוהבים לשתף פעולה עם הרבה אנשים. אנחנו בעד הנגד – זו לא רק סיסמא ואנחנו מנסים לחשוב מבלי לחשוב. לרגעים קצרים אני רואה הבזקים של מוח בתפקוד אחר. רגעים חסרי מילים שנמצאים בחוויה בלבד. בהווה. בשוק שיערך ביום שישי אחה"צ ישתתפו הפנזינים הבאים: נזירות על גלגיליות, תחנת נייר, קופסונים, 1000:1, חתיכה, הוצאת צרופי מקרים, 0618 עיתון פילוסופיה, forno, וג'יינה פלוור, נעלי עץ, אחדות, לכל נשמה יש פיטמה, טחינה נוזלת, מהפכה מהמרתף, אם תמצאי את עצמך בפנזין הזה תקבלי אחד בחינם, ככה זה נראה בלעדייך, זאמלונג. פיית הפמניזם vs זאב רווח, מעיין.
את השוק יזמנו כדי להיפגש עם חברים לדרך, להנות מפנזינים ולעורר דיון על הגורמים המניעים אותנו בכל הנוגע לדפוס ויצירה עצמאית. השוק מתארח במסיבת יומולדת 5 לצימר.
רחבת הצימר
יום שישי 29.3.13 16:00
הגדוד העברי 5 תל אביב

אירוע שוק הפנזינים בפייסבוק

8

שוק הפנזינים. נזירות על גלגיליות

7

שוק הפנזינים. בעד ונגד פירוש

9

שוק הפנזינים. פיית הפמינזם VS זאב רווח

יום הולדת 5 לצימר

הצימר הפך בית לקהילה שלמה של יוצרים ואוהבי תרבות שוליים. מוזיקאים, אמני סאונד ווידיאו, רקדנים, קולנוענים ועוד ועוד. בשנה האחרונה המקום התרחב וגדל, אך נשאר נאמן לרצינותו האפלולית. ביום ההולדת הצימר חוגג גם את פתיחת גלריית הצימר ולשם כך התכנסנו כאן במדור.
אני לא יודעת אם יגישו יין זול בכניסה, אך סיני מנייאק – וודקה סינית זולה, מובטחת.
הצימר
Three Blind Mice
תערוכה קבוצתיתיום חמישי 28.3,  20:00

משתתפים: בובי ג'ין סמית אמיר גבעון ג'קי לוי, KIPI' ,אור רימר, יואב אלקיים, אבי בן שושן, רפי בירלבסקי, אסף סטי, חמדת צורי, רוני לי דובנוב רז, בן דרוסינסק
אוצרים: אנדרו שטר ואלי טרוינין
בערב הפתיחה יתקיימו הופעות בצימר.
ינגנו: יעל ברולסקי ושמיל פרנקל
יתקלט DJ בחמוצקי
התערוכה תהיה פתוחה למבקרים
בימי שישי 12:00 עד 15:00
שבתות 12:00 עד 16:00
ובשעות הפעילות של הצימר במהלך השבוע.
הגדוד העברי 5 תל אביב

11

חמדת צורי not yet titled

10

ג'קי לוי. מנחת יום הולדת

12

יומולדת צימר. הזמנה

***

BAAD CINEMA

אחד הדברים האהובים עלי הוא סרטים הוליוודים ישנים. הקצב, הרומנטיקה האהבה והתככים כל אלה גורמים לי להישען בנינוחות על הספה ולשגות בדמיונות.
הקו המנחה של תוכנית הסרטים הוא קולנוע פילוסופי קליל, כדברי באאד. כלומר סרטים פופלארים אשר טעונים ביחס פילוסופי.
מנהל אמנותי: אלעד לרום

ביום שני בגלריית באאד יוקרן הסרט All That Heaven Alows של דאגלס סירק מ-1955

הנה הטריילר:

גלריה באאד
יום שני, 1.4.13
22:00,
סלמה 60
תל אביב

גלריה באאד בפייסבוק

***

 אז בברכת אביב נעים, נסיים את הטור עם פיירוז ושיר הלל לאביב.
תודה לנדב פרנקוביץ על העזרה בחיפוש

רוצים/ות להודיע על אירועי אמנות? כתבו ל: [email protected]

3 תגובות על לא רק יין זול 28.3.13

  ענת כה מעולה!
  כמה טוב שהמדור חזר, היה חסר.

  ענת מעולה!
  טוב שהמדור חזר, היה חסר.

  ענת מדור מעולה
  כמה טוב שיש אותו לא ידעתי על קיומו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *