אוצרת מוזיאון נחום גוטמן טלי תמיר מסיימת את תפקידה לאחר שש שנות פעילות

תמיר החלה לאצור במוזיאון נחום גוטמן בספטמבר 2004, לאחר שהחליפה את האוצר הראשון ומייסד המוזיאון, יואב דגון. בתקופת כהונתה עבר המוזיאון שינויים רבים בכל דרכי פעולתו ואולם השינוי העיקרי-שאותו הובילה תמיר היה בתפישת תכנית התערוכות, היקפן וחשיבותן, ובפתיחת המוזיאון לאמנות עכשווית. המוזיאון השתנה ממוזיאון של אמן אחד, המתמקד בתולדות תל אביב וארץ ישראל, למוזיאון בעל […]

תמיר החלה לאצור במוזיאון נחום גוטמן בספטמבר 2004, לאחר שהחליפה את האוצר הראשון ומייסד המוזיאון, יואב דגון. בתקופת כהונתה עבר המוזיאון שינויים רבים בכל דרכי פעולתו ואולם השינוי העיקרי-שאותו הובילה תמיר היה בתפישת תכנית התערוכות, היקפן וחשיבותן, ובפתיחת המוזיאון לאמנות עכשווית. המוזיאון השתנה ממוזיאון של אמן אחד, המתמקד בתולדות תל אביב וארץ ישראל, למוזיאון בעל תכנית תערוכות מגוונת ועכשווית במידה רבה, שצומחת ומתנסחת סביב עבודתו הרב-תחומית של נחום גוטמן.
בין התערוכות שאצרה תמיר: הרטרוספקטיבה לאמן הקומיקס והמאייר דודו גבע "דודו גבע: משמעות החיים" (2006), התערוכה "דרום-דרום: בין יפו לפלורנטין" (2007), שבחנה את השינויים במרחב התל אביבי הדרומי שסומן ביצירתו של גוטמן דרך עיניהם של אמנים החיים בו היום, וכן סדרת תערוכות המסע וההרפתקה – "צייר-תייר: רשמי מסע במרחב"(2008); "צייר-צליין: מסעות מחקר וגעגוע" (2008); צייר-צייד: הניצודים" (2009), התערוכה האחרונה בסדרה חנכה את האגף החדש של המוזיאון -"זולו: ציידים ופנטזיות אחרות" (2009) – תערוכת מחווה לספרו המפורסם של גוטמן "בארץ לובגולו מלך זולו".
ממוזיאון נחום גוטמן נמסר כי תמיר והנהלת המוזיאון הגיעו להבנה שבשלב זה מיצו שני הצדדים את האפשרויות שמוזיאון בסדר גודל כזה יכול להציע ולפתח. תמיר מתכננת להשלים את לימודי הדוקטורט שלה ולפעול כאוצרת עצמאית. הוועד המנהל של המוזיאון הביע בישיבתו השבוע הערכה רבה לתרומה המשמעותית של הגב' תמיר לקידום המוזיאון ואיחל לה הצלחה בדרכה החדשה. מיד לאחר החגים יתחיל המוזיאון בתהליך של איתור מועמד מתאים להחלפתה.

10 תגובות על אוצרת מוזיאון נחום גוטמן טלי תמיר מסיימת את תפקידה לאחר שש שנות פעילות

  השאלה החשובה מתי ראסטר יסיים את תפקידו

  כשגוטמן יקפוץ מקברו וישר ירוץ לבית גוטמן לסגור חשבונות על פגיעה בשמו הטוב

  מהו שם טוב בשביל ראסטר?

  כנראה שרראסטר הוא מוטי עומר קטן, לא מוכן לזוז מטר מהתפקיד שלו

  שנון אתה לא, הומור לא הולם אותך

  אמנם אני חסר את השנינות והתגובות האינטליגנטיות של ראסטר, אך אני משלים זאת בחוסר מרירות על עולם האמנות

  טלי,
  ברכות לשנה החדשה,
  את בטוח תצליחי בכל אשר תעשי!

  טלי תמיר,
  את אישה מיוחדת במינה – אין דברים כאלה!!!
  אני מאחלת לך הצלחה ושיגשוג בכל וכל…
  מירית בן נון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *