רב ערב 05.06.24

יריד ספרי אמן בארטפורט | הצעת עבודה במוז"ה | שיח אמן והאזנה משותפת

קוראות יקרות, קוראים יקרים,

בסוף השבוע הקרוב יתקיים יריד הספרים המסורתי של ארטפורט ובו נשתתף גם אנחנו: ניתן יהיה לרכוש גיליונות ממהדורת הדפוס של ערב רב, וביום שבת, 8.6.24 בשעה 13:00 נשתתף בפאנל אני רוצה את זה מודפס – שיחה על כתבי עת ומגזינים, לצד אירית שטרנברג מ"סף", זהר אלמקייס מ"גופא" וגולן גפני מ"A5", בהנחיית ורדית גרוס. רק השבוע פרסמנו מאמר המתבסס על דבריו של יונתן אמיר ביום עיון בנושא המגזין האגדי "סטודיו", שבו הוא מהרהר על תפקידה של כתיבה על אמנות בימינו, על האופנים שבהם ערב רב דומה ונבדל מסטודיו, ועל האפשרות לתת מענה רחב ומעמיק תרבותית בכתיבה על אמנות.

עוד בערב רב השבוע: קרן גולדברג חזרה מהביאנלה לאמנות בוונציה ושואלת "מתי נרדמנו בשמירה והפוקוס נגנב מהאמנות ועבר לאמנים? ממתי הצהרה אוצרותית מבכרת את הדרך שבה אמן בוחר להגדיר את עצמו (או גרוע מכך, את הדרך שבה מגדירים אותו) על פני האמנות שהוא יוצר?"; דליה בכר כותבת על פסלה של חנאן אבו־חוסיין "שמלת האפר"; ומסה פואטית ואישית של אבשלום סולימן, על ואל סופי ברזון מקאי בעקבות התערוכה "מי כסף ואדמת כוכבים" בגלריית סטודיו משלך.יריד ספרי אמן בארטפורט

5-8.6.24

שבת, 8.6.24 בשעה 13:00: אני רוצה את זה מודפס – שיחה על כתבי עת ומגזינים בהשתתפות יונתן אמיר ורונן אדלמן מ"ערב רב", אירית שטרנברג מ"סף", זהר אלמקייס מ"גופא" וגולן גפני מ־A5. מנחה ורדית גרוס.

בתקופה שבה נראה לרגעים שהעולם החיצוני חונק וסוגר עלינו, יריד ספרי האמן בארטפורט חוזר בתקווה שהספרים שבו ישמשו כמקום מפלט וכעוגן, ויעניקו למבקרים בו מרחב נשימה ואפשרות להרחבת אופקים ולב.
בשנה שעברה ביקרו ביריד הספרים של ארטפורט למעלה מ־5000 איש. השנה חוזר היריד בפעם השישית, עם למעלה מ־400 ספרים של יותר מ־200 אמנים, ועם אירועים ייחודיים ליריד, הכוללים הפעלות אמנות, שיחות, פאנלים והשקות לספרי אמן חדשים, לצד עבודות ומיצגי אמנות שנוצרו במיוחד לאירוע, מתחם הכנת פנזינים למבוגרים וילדים ועוד.

אירועים נוספים במהלך היריד:
●  סדנת הפנזינים של "תחנת נייר" תציע לקהל להתנסות ביצירת פנזינים בעזרת זירוקס, מכבש, נייר ומספריים.
●  עבודות אמנות בנושא ספרים יוצגו ברחבי הבניין.
●  סדנאות אינטימיות בנושאי ספרים וייצורם.
●  במהלך סוף השבוע ייערכו פאנלים בנושאי ספרי אמן ומגזיני אמנות, בהשתתפות אמנים, מעצבים ומוציאים לאור.
●  אירועי פרפורמנס אישיים וייחודיים לאורך כל היריד.
●  יום צילום של ספרי אמן לארכיון ספרי האמן "מדף".

היריד נערך בשיתוף עם חנות הספרים מגזין 3 ספרים יפו.הצעת עבודה במוז"ה

צוות מוז"ה – אגף החינוך במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית מתרחב, ואנחנו מחפשות לצרף אנשי ונשות חינוך להדרכות בשעות הבוקר, כשלושה ימים בשבוע, בשעות צהרים ואחה"צ בתיאום מראש.

דרישות התפקיד:

לימודי אמנות במוסדות השכלה גבוהה
בעלי.ות ניסיון בהנחיית אמנות עיונית ומעשית לקבוצות בגילים שונים
עדיפות לבעלי.ות ניסיון בהדרכה מוזיאלית
היכרות עם טכניקות וחומרים, סקרנות ויכולת למידה
יכולת עבודה בצוות, יחסי אנוש מצוינים וגמישות

 

קורות חיים ניתן לשלוח למייל [email protected]
תאריך אחרון לשליחה: 30.6.24

הדרכה בתערוכה "אחר שעות" של מאיה ארוך, מתוך "מעבר לאי שם", אוצרת: סאלי הפטל נווהשיח אמן והאזנה משותפת

עם האמנית זוהר שפיר והאוצר אמיר בולצמן בתערוכה Cisterns of Mercy 

גלריה בית התה, בית הנסן
חמישי, 6.6.24 בשעה 19:30

היצירה הקולית Cisterns of Mercy בוחנת את שרידותו של העולם הפנימי המחפש אפשרויות קיום כשהכול חדל אל מול מכבש המציאות. לדברי שפיר, ״ההיגיון אִכזב שוב ולכן נפנה לו עורף ונצעד עמוק יותר לעולם פנימה״.

העבודה נעה בין טקסטים אבסטרקטיים חלומיים ופראזות מעולם הפּוֹפּ לבין טקסט אינטימי ישיר וקונקרטי. ״המילה [היא] כמו רדיו אשר משדר מעולם אחר״, כותבת שפיר, ובכך מאפיינת את המוטיב העיקרי של היצירה: ניסיון לגשר בין העולם הפנימי להווה הנוכחי.

מקהלה: זוהר שפיר, אור אלוני, איה ליאון, נעמה מוקדי, איילה שמיר, עדן שקד
הקלטה ומיקס: אורי קדישאי
ניהול אמנותי גלריית בית התה: מרכז לאמנות ומחקר מעמותה בשיתוף עם בית הנסן מרכז לעיצוב, מדיה וטכנולוגיה.
עיצוב גרפי: ענת גוטברג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *