רב ערב 05.01.21

70 שנה למוזיאון חיפה לאמנות – איזו כרזה תיבחר? | הקו החם לאמנות ישראלית: המקום שלך לפרוק את הכאבים בנוגע לשדה האמנות | קבוצת סלה-מנקה ב"לשם שמיים"

70 שנה למוזיאון חיפה לאמנות איזו כרזה תיבחר?

פרויקט ייחודי לציון 70 שנה למוזיאון חיפה לאמנות ישלב בחירת כרזה שתלווה את שנת ה-70 למוזיאון. יוסי למל, המעצב שנבחר לעצב את הכרזה, יצר שלוש כרזות שיעמדו לבחירת הציבור. בהמשך תוקם תערוכה מיוחדת של סטודנטים בויצ"ו, שיעצבו כרזות למוזיאון חיפה לאמנות העתידי. מנכ"ל מוזיאוני חיפה, יותם יקיר: "נמשיך ליצור חיבורים מיוחדים ומסקרנים שיגרמו לכך שהמוזיאון יהיה קרוב ללב של כולם".

"פרויקט כרזות" ייחודי יוצא לדרך במוזיאון חיפה לאמנות, שחוגג שבעים שנה להיווסדו. לכבוד המאורע משיק המוזיאון פרויקט כרזות שילווה את שנתו ה-70, בשיתוף האמן והמעצב הבכיר יוסי למל והמרכז האקדמי ויצו חיפה, כחלק משיתוף הפעולה של המוזיאון עם הקהילה הפועלת בעיר.
יוסי למל יצר עבור המוזיאון שלוש כרזות שונות, בשלושתן מוצג מוזיאון חיפה כמבנה ארכיטקטוני מרשים. הכרזות עומדות כעת לבחירת הציבור, והכרזה המנצחת תלווה את שנת ה-70. הכרזה הראשונה עוסקת במבנים ארכיטקטוניים המאפיינים ומזוהים עם חיפה; השנייה במוזיאון חיפה לאמנות כאחד מששת מוזיאוני חיפה הפועלים בעיר; והכרזה השלישית במוזיאון חיפה לאמנות כחלק מפסיפס רב תרבותי של העיר, אחד ממאפייניה הבולטים של חיפה.

לטובת הכרזות עלה לאוויר אתר ייחודי, ובמשך שבועיים יוכל הקהל להיכנס, לבחור את הכרזה שאהב, "להצביע ולהשפיע". בתום התקופה יספרו הקולות ותבחר הכרזה המנצחת. הכרזה שתיבחר תלווה את המוזיאון לכל אורך שנת 2021, היא שנת ה-70 למוזיאון חיפה לאמנות.
ניתן להצביע עד יום ראשון, 10.1.2021. אל תפספסו!
לינק לאתר הכרזות:  https://www.haifamuseums.co.il/art073-3744727

הקו החם לאמנות ישראלית The art hotline: המקום שלך לפרוק את הכאבים בנוגע לשדה האמנות הפלסטית בישראל*

למי הקו מיועד?

לכל מי שפועלות ופועלים בשדה האמנות הפלסטית בישראל: אמניות.ים, אוצרות.ים, גלריסטיות.ים, כותבות.ים, מבקרות.ים אמנות, שומרות.ים במוזיאונים ואספניות.ים.

למה הקו מיועד?

להיות מקום שבו תוכל.י לפרוק, לשתף, ללחוש או לצעוק את הכאבים שלך בכל הנוגע לשדה האמנות בישראל, בידיעה שהתוכן ישמע אך זהותך תישאר אנונימית. תקציב, יחסים מקצועיים, חללי תצוגה, עלות סטודיואים, יחסי פריפריה-מרכז, אופני כתיבת ביקורות אמנות, הכרה ציבורית או כל דבר אחר שמכאיב והיית רוצה שישמע.

מה מטרתו של הקו?

ליצור אינדקס קולי ומד כאב של קהילת האמנות הישראלית ולהוציא אל האור את הדברים שבדרך כלל נאמרים בשיחות פרטיות. האינדקס יושמע במהלך 2021 במסגרת מוזיאלית.

איך זה עובד?

הקו יפתח בתאריך 1.1.21 ויפעל במשך חודשיים, עד לתאריך 28.2.21. כל מה שצריך לעשות הוא להתקשר למספר ולהאזין להודעת הפתיח המוקלטת. לאחר מכן תהיה האפשרות לעבור מיידית להקלטת ההודעה או לבחור להיעזר בסעיפי כאב המפורטים במערכת לניתוב שיחות ומשם להמשיך להקלטה.

איך זה יהיה אנונימי ולמה?

ההודעות ישמרו במערכת, יתומללו בעילום שם (ועם השמטת שמות במידה ויוזכרו) ולאחר מכן יבוצעו על ידי שחקן ושחקנית. לאחר התמלול הקבצים המקוריים ימחקו.

האנונימיות נועדה כדי לאפשר לכל הקולות להישמע ללא פחד מהשלכות עתידיות. בנוסף, הרצון הוא לנטרל את יחסי הכוחות ולאפשר לתכנים להישמע כפי שהם ללא המשקל של מי שעומד.ת מאחוריהם.

האם יש הגבלה על מספר ההודעות שניתן להשאיר או על אורכן?

לא. ניתן להתקשר ללא הגבלה, להשאיר כמה הודעות שתרצו ובאיזה אורך שתרצו.

למה רק אמנות פלסטית?

על אף שהמצבים המתוארים משיקים לתחומי תרבות נוספים, לכל שדה יש את הייחודיות שלו והקו החם נועד למדוד ולמפות את שדה האמנות הפלסטית בישראל, על הרבדים והגוונים המאפיינים אותו.

מי מאחורי הקו החם לאמנות?

זוהי יוזמה של שיראל הורוויץ, אמנית רב תחומית החיה ופועלת בתל אביב. אין ליוזמה זו מחויבות משום סוג לגופים מסחריים, פוליטיים או אמנותיים, והשיקולים היחידים המשפיעים על עריכת החומרים נתונים בידי האמנית. כל הזכויות על חומרי ההקלטה יישמרו בידיה של האמנית.

לבירורים ופניות נוספות [email protected]

*אנונימיות מובטחתקבוצת סלה-מנקה (לאה מאואס ודיאגו רוטמן) בונה סוכה

נולדו בארגנטינה, למדו תיאטרון וספרות יידית והפכו לשתיים מהדמויות המשפיעות בעולם האמנות בישראל. הם הקימו בית בירושלים אך נודדים עם סוכות ברחבי העולם, מנהלי מוסד אמנות שרואים את עצמם כיוצרים אנטי-ממסדיים וחובבי אמנות ושירה אנרכיסטית שבין תפקידיהם ניתן למצוא עמדות מפתח באקדמיה. קוראים להם לאה מאואס ודיאגו רוטמן והם קבוצת סלה-מנקה, שמציינת בימים אלה 20 שנות פעילות, והם האורחים שלנו בפודקאסט ״לשם שמיים״.

1 תגובות על “רב ערב 05.01.21”

    …"לפרוק את הכאבים בנוגע לשדה האמנות הפלסטית בישראל*

    ןמה עם שמחות גדולות?

    ממתינה בקוצר רוח לתמימים והאוונגרדים, שיקחו חלק ב פעולה/הפעלה השרלטנית ו'ימתחו' – יחד עם היוזמת, את גבולות האמנות.

    משפט אמת אחד המאפיין את עולם האמנות נרשם בהודעה – הבחירה באנונימיות. בעיקר 'ללא הפחד' . פחד ממההההה??, אלהוים אדירים……חחח….ח….ח…. והקלישאה – "לנטרל את יחסי הכוח" חחח….חח….חחחח…חחחח….חחחח

    "האנונימיות נועדה כדי לאפשר לכל הקולות להישמע ללא פחד מהשלכות עתידיות. בנוסף, הרצון הוא לנטרל את יחסי הכוחות ולאפשר לתכנים להישמע כפי שהם ללא המשקל של מי שעומד.ת מאחוריהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *