רב ערב 16.06.20

צייר הנודד: אפרת גל-נור, שלומי ללוש והלל רומן בשיחה על האישי, החברתי והפוליטי בציורי נוף | ״פסטינה לנטה״ / ביאנקה אשל גרשוני | Timed Act  פעולה מתוזמנת / תערוכת בזק קבוצתית | האנגאואט שבת: פנזינים וקומיקס בבר המקרר

צייר הנודד: אפרת גל-נור, שלומי ללוש והלל רומן בשיחה על האישי, החברתי והפוליטי בציורי נוף

שלישי, 23.6.20 בשעה 20:00

תל-אביב – הרצליה – טייבה – קיבוץ גבעת חיים – אום אל פחם – עין חרוד – מגידו – עפולה. שבע תחנות סימנה אפרת גל-נור במשך מסע בן כשנתיים, אליו יצאה בעקבות גיבור ספרו של עמוס קינן, "הדרך לעין חרוד". כמו ספרו של קינן, כך גם ציוריה של אפרת גל-נור מתבוננים בנוף כרווי מראש באידיאולוגיה והיסטוריה. מעבודותיה נשקפים הרשמים והתובנות שהותיר בה המסע, ביחס לתמונה העכשווית, המורכבת והחמקמקה של ישראל כפי שהצטיירה לה בדרך מתל-אביב לעין חרוד. ״עפולה החופשית", התערוכה האחרונה והמסכמת של המסע, מציגה עבודות מהדרך כולה וכן עבודות חדשות משתי התחנות האחרונות של המסע: מגידו ופארק עפולה. התערוכה נפתחה מחדש בתחילת החודש והיא תוצג בגלריה העירונית עפולה עד ה-28 ביוני.

במפגש, שיתקיים בגלריה וישודר במקביל גם בפייסבוק לייב בעמוד הפייסבוק של הגלריה, יעסקו אפרת גל-נור, שלומי ללוש והלל רומן – ראש תחום ציור במדרשה לאמנות בית-ברל, בעמדה המסורתית של צייר הנוף, וכיצד ניתן לחשוב אותה בהיבטים נוספים פוליטיים, מגדריים ועוד.

"חייבת לצאת מתל אביב" – סרטון על רקע פס קול מתוך העבודה "רדיו עפולה החופשית" שנעשתה בשיתוף עם תושבי המקום ותנועת תרבות עפולה

אתר "הדרך לעין חרוד-מסע עכשווי"

הגלריה העירונית לאומנות עפולה – רח' חטיבה תשע מס' 15

ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום״פסטינה לנטה״ / ביאנקה אשל גרשוני

גלריה עינגא, בר יוחאי 7, תל אביב

שישי, 19.6.20, בשעה 11:00
אוצר: אורי גרשוני

ביאנקה אשל גרשוני נפטרה בשלווה בביתה שברעננה ב-23.4.20.

חייה של אשל גרשוני נמהלו בעבודותיה הסוערות ועמוסות החומר והצבע, וסופרו דרך הראיונות והשיחות הפומביים והפרטיים שקיימה לאורך השנים עם אוצרים, אמנים וידידים.

התערוכה, הנקראת ״פסטינה לנטה״ (למהר באיטיות), היא מסע מהורהר ואיטי לאורך תחנות חייה ועבודתה של אשל גרשוני. העבודות המוצגות בה, שנבחרו על ידי בנה אורי, אוצר התערוכה, הן עבודות בהן צועקת האמנית את כאבה בשקט.

זוהי תערוכה דוממת, נטולת צבע, המזמינה את אוהביה של ביאנקה אשל גרשוני להתייחד עם זכרה ולהתוודע לפן נוסף במורשתה האמנותית יוצאת הדופן.

ביאנקה אשל גרשוני, נובמבר 1932, סופיה, בולגריה-אפריל 2020, רעננה, ישראל.

לאירוע בפייסבוק

*אירוע הפתיחה יתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות

ביאנקה אשל גרשוניTimed Act  פעולה מתוזמנת / תערוכת בזק קבוצתית

בית הנסן  – מרכז לעיצוב מדיה וטכנולוגיה

נעילה: 4.7.20

תערוכה זו התגבשה מתוך תהליך מתמשך של עבודה עם אמנים.ות, אוצרים.ות וכותבים.ות במהלך חודשיי ההסגר שנגרם על ידי משבר הקורונה. הרכיב הקושר בין המשתתפים.ות הוא בחירתם.ן ליצור ולשתף את עבודתם במהלך תקופה יוצאת דופן זו. כל אחד ואחת מהם.ן הציג.ה פרויקט ב-BIDUD Residency, פלטפורמה דיגיטלית שפעלה ברשת בין ה-29 במרץ וה-16 במאי. BIDUD כלל 45 פרויקטים שנעשו על ידי יותר מ-50 יוצרים.ות. זה היה פרויקט ניסיוני שהלך והתפתח עם הזמן והזמין את המשתתפים להגיב בדרכים שונות למציאות המגבילה והמשתנה. הוא יצר סביבו תחושת קהילתיות יוצאת דופן ואף מוזרה, כזו הנובעת דווקא מהפרדה קיצונית. פעולה מתוזמנת היא אינה תרגום של BIDUD Residency במרחב הפיזי, אלא המשך של הניסוי, עכשיו, כאשר מפגש פיזי מתאפשר. כתערוכת בזק היא תמשיך להתגבש ולהתנסח עד לרגע הפתיחה ואף לאחר מכן.

פעולה מתוזמנת ממסגרת רגע מסוים בזמן ומגיבה מתוך מאפייניו הייחודיים. במקום להתרחב ולהתפשט, היא מתקיימת כקפסולת זמן ייחודית וסגורה. היא מיידית ואינטואיטיבית, יורה באפלה. רגע ההיווצרות מוגבל, אבל הוא מתרחש בין אם היא פוגעת או לא.

התערוכה היא פרויקט משותף של יוצרים ומאתגרת את ההפרדה הלעיתים ארכאית בין אמנים ואוצרים. תהליך העבודה מעלה שאלות כמו: מה טיבה של קהילה זו שהתגבשה בתקופת משבר? כיצד משבר זה השפיע על הפרקטיקה של היוצרים.ות? מה נבחר להציג ולחשוף עכשיו כאשר תערוכה פיזית אפשרית? מה המשמעות וההשלכות של אמנות מתוזמנת? ואלו נרטיבים יתגבשו לאחר שלושה חודשים של עבודה משותפת?

אוצרות: תמיר ארליך ונוי חיימוביץ'

הפקה: סמדר צוק

משתתפים.ות: שיר רז, רות פתיר, איתמר שטמלר, ליאור זלמנסון, אודי אדלמן, רעות קרן, שחר אפק, רועי ברנד, גילי סיטון, דוד דובשני, מתן אורן, מיכל הלפמן, הילה טוני נבוק, אורי הולבן, יסמין כספין, טליה ישראלי, ניר הראל, אלכס בן-ארי, רוני קרפיול, ניב פרידמן, עומר שיזף, נעמה בר-אור ועירא שליט, עידו גורדון, יעל פרנק

לצד התערוכה יושק במהדורה מיוחדת אסופת טקסטים מתוך BIDUD Residency (ועוד). הספר כולל טקסטים של: נירית נלסון, רועי ברנד, מורן סולומרסקי, ורדית גרוס, עמית שמעא, יואב רונאל, קרן גולדברג, ניב פרידמן, אבי לובין וגליה פסטרנק.

 

למידע נוסף: hansen.co.ilלאירוע פייסבוק

בית הנסן, מרכז לעיצוב, מדיה וטכנולוגיה, גדליהו אלון 14, ירושלים

שעות פתיחת הגלריה: ראשון-חמישי בשעות: 10:00-18:00, שישי: 10:00-16:00, שבת: 10:00-18:00

רעות קרן, ללא כותרת, צילום: עמוס הולצמןהאנגאואט שבת: פנזינים וקומיקס בבר המקרר

המקרר, החשמונאים 90, תל אביב

שבת, 20.6.20, בשעה 11:00

בכל שבוע נפתח בבר המקרר ספריית פנזינים, קומיקס וספרי אמן המיועדת לכל מי שחפץ לקרוא, לעיין, ליצור, למכור או לרכוש.

בשעות 11:00-14:00 נפתח שולחן ליצירת חותמות וסיכות.

לאירוע בפייסבוק:  https://www.facebook.com/events/701324837287543/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *