רב ערב 20.05.20

מכיוון שעדיין לא לגמרי ברור מתי ובאילו מגבלות מוסדות התרבות ייפתחו מחדש, נמשיך להשתמש בפלטפורמה הזו ובמקום הניוזלטר הקבוע שלנו, שמעדכן על אירועי אמנות ותרבות נבחרים בכל שבוע

קוראות וקוראים יקרים,

אנו מקווים שאתם מוצאים ומוצאות את עצמכן בשגרה החדשה אליה נכנסנו. נדמה שמושג השגרה מגדיר את עצמו מחדש מדי יום ביומו כעת. מכיוון שעדיין לא לגמרי ברור מתי ובאילו מגבלות מוסדות התרבות ייפתחו מחדש, נמשיך להשתמש בפלטפורמה הזו ובמקום הניוזלטר הקבוע שלנו, שמעדכן על אירועי אמנות ותרבות נבחרים בכל שבוע, נציע כמה דברים שאפשר וכדאי לעשות גם עכשיו ועדכונים חשובים על הקורה בעולם האמנות והתרבות בארץ. דווקא בעת הזו אנו מקווים ש״ערב רב״ יהווה עבורכם מרחב וירטואלי ששומר על שפיות, עוזר להתנתק קצת מהחדשות ולאזן את הימים המורכבים הללו.

מאחלים בריאות,

יונתן, רונן, לי, עדן // מערכת ערב רבאיגוד האמנים הפלסטיים פרסם את רשימת הזוכים והזוכות בפרסי משרד התרבות

פרסי משרד התרבות בתחום האמנות חולקו לאחרונה באיחור משמעותי ולאחר מאמצים ניכרים של איגוד האמנים הפלסטיים בנושא.
לרשימת הזוכות והזוכים באתר האיגודלגלריה ומרכז ארצי לאמנות נשים ״סטודיו משלך״ דרוש/ה מנהל/ת פרויקטים

דרישות

* ניסיון בהפקת וניהול פרויקטים (תינתן עדיפות לתחום האמנות)

* תואר ראשון באמנות/אוצרות/ מוזיאולוגיה/ניהול ארגונים חברתיים

* היכרות עם עולם האמנות

* ניסיון בהדרכה וחינוך (יתרון)

* ניסיון במדיה דיגיטלית ושיווק ברשת

* אנגלית ברמה גבוה (כתיבה ושיחה)

* יחסי אנוש טובים

* יכולת עבודה עצמאית לצד יכולת עבודה עם גורמים עירוניים וממשלתיים

* התאמה לערכים ולשפה פמיניסטית וחשיבות קידום נשים בשדה האמנות, ורצון לקחת חלק בהקמת מרכז חדש בסצנת האמנות בארץ.

* יתרון לתושבת ירושלים

תיאור תפקיד

* הפקת תערוכות הגלריה, עבודה מול אוצרים מתחלפים והפקת קטלוגים

* פיתוח וניהול פרויקטים משתנים מתחום האמנות, החברה והחינוך

* כתיבת תכנית עבודה שנתית

* עבודה מול גורמים עירוניים, ממשלתיים וארגוני תרבות בירושלים ובארץ

* איתור ויצירת קשר לצורך שת"פ עם מרכזים לאמנות נשים בעולם

* עבודה אל מול גופים שונים ומגוונים (מפעל הפיס, משרד התרבות, מכוני תרבות, עמותות, קרנות, אספנים, גלריות, מוזיאונים, ועוד)

* עבודה עם צוות מצומצם ובסביבה רב תרבותית

היקף המשרה – חלקית, בגלריה לאמנות ״סטודיו משלך״ ברחוב כ"ט בנובמבר 10/א, ירושלים

קורות חיים יש לשלוח לכתובת המייל [email protected], תחת הכותרת ״למשרה לניהול אמנותי/אוצרות״"בגדול אני צלם" / פתיחה מקוונת של חדר האמן במפעל

חמישי, 21.5.20
20:30 פתיחת חלונות
20:45 תחילת אירוע

ערב יום ירושלים אלטרנטיבי לזכר עשייתו והשפעתו יוצאת הדופן של יורם אמיר ז"ל, אשר אהבתו והשראתו הגדולה הייתה ירושלים.

יורם אמיר (1963-2019) היה צלם, אמן, אקטיביסט אבל ראשית כל ירושלמי. אמן עצמאי ואיש פעולה חברתית שהשתמש במצלמה כדי לשמור על ירושלים אך גם שלח את ידו מעבר לעדשה בפרויקטים כמו "מחתרת הבושה", "אין עוד מילבדולר", "פסטיבל ללא חשמל", "סרט זבל", "הביאנלה לאחירטטורה", "סיפורה של עגבנייה", "מוזיאון קומה ומגדל", "120 קופים" ועוד ועוד ועוד. גם אם הכותרות האלה לא אומרות לכם הרבה, הן מסמלות שני עשורי הקרבה ואהבה של האמן והאקטיביסט יורם אמיר לעיר.

ביום חמישי נערוך פתיחה מקוונת של חדר האמן, נארח פאנל של אמנים ויוצרים ירושלמיים ונקרין את העבודה "בגדול אני צלם", מקטע ממיצב הטלוויזיות האמנותי/דוקומנטרי שיצר אריק פוטרמן בהשראת יורם ויצירתו, אשר הוצג במהלך ״מקודשת 2019״ בביתו האחרון של האמן ולאחר מכן עבר גלגול תחת כנפי המפעל אל תוך מיצב בחדר האמן. חדר שאמור היה להיפתח לציבור ב 23.3 כ"ז אדר יום השנה (המעוברת) למותו ולא יכול היה להתקיים בשל הנסיבות.

האירוע יונחה בזום מתוך חדר האמן במפעל וישודר בפייסבוק לייב.
פרטים נוספים באירוע בפייסבוקART4HEART / מכירת אמנות ישראלית למען עמותת פתחון לב

מכירת ההתרמה ART4HEART  היא תערוכת מכירה אונליין של אמנות ישראלית למען "עמותת פתחון לב". התערוכה הוקמה בשיתוף פעולה של שלוש יזמות משדה האמנות: ליטל מגידיש, דניאל צדקה כהן וגילי סיטון, ועמותת פתחון לב. התערוכה שמה לה למטרה לתמוך ולעודד אמניות ואמנים ישראלים להמשיך וליצור, ובעיקר לסייע לאוכלוסיות מוחלשות בתקופה מורכבת זו.

עמותת פתחוןלב היא ארגון א-פוליטי וללא כוונות רווח, שנוסד ב-1998 ופועל לשבירת מעגל העוני הבין-דורי בישראל. הארגון מסייע למעל 160,000 נפשות מדי שנה ללא הבדל מין, דת, גזע, מוצא או לאום.

במכירה מוצעות עשרות עבודות אמנות ישראלית עכשווית בטווח המחירים 500-5000 ש"ח. הכנסות התערוכה יחולקו באופן שווה בין עמותת פתחון לב והאמניות.ים התורמות.ים.

האמניות.ים המשתתפות.ים הן מהמובילות.ים והמעניינות.ים בסצנת האמנות הישראלית, ביניהן.ם: אורן פישר, מרים כבסה, שי יחזקאלי, מיה בלוך, פסי גירש, ניר אדוני, נעמה רוט, בועז נוי, מארק ישאייב, טליה קינן ועוד רבות וטובים.

אתר המכירה פתוח כעת לרכישה ויעמוד עד ה-30.5 בלבד, בשיטת כל הקודמ.ת זוכה. בין העבודות יש ציורים, רישומים, הדפסים וצילומים.

אנו מקוות שתפתחו את הלב, תתחדשו באמנות ישראלית משובחת, ותסייעו לצמיחה ושיקום של המשק הישראלי.

רכישת העבודות ופרטים נוספים נמצאים באתר ART4HEART

יובל אציליאלו זמנים מאתגרים כלכלית לכולנו.

ערב רב הוא יוזמה עצמאית, ואנחנו כעת מסכמים עשור של פעילות במהלכו הפכנו לפלטפורמה הרחבה ביותר לדיון תאורטי וביקורת על אמנות בשפה העברית. ההישרדות הכלכלית של המגזין גבולית מאד גם בשגרה, כאשר ההכנסות והתמיכות משמשות בעיקר למימון בסיסי של תשתיות, הפקה וכיו״ב.

רצינו להזכיר שניתן לתמוך בפעילות של ״ערב רב״ באמצעות תרומה חודשית או תרומה חד-פעמית. היכנסו לקישור ועזרו לנו להמשיך לעשות עיתונות תרבות עצמאית, מגוונת והוגנת.

http://www.erev-rav.com/donation

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *