רב ערב 14.01.20

קול קורא: תחרות עבודות וידאו ארט | M.A. בלימודי תרבות* בספיר | צופה בתמונה יפה* | קורס בניית אתר אמן ב-WIX | זמנו של עולם /  מרים כבסה | מפגש מעצבים לקראת שבוע העיצוב ירושלים 2020

קול קורא: תחרות עבודות וידאו ארט

של המדרשה – פקולטה לאמנויות ופסטיבל אפוס

הפקולטה לאמנויות – המדרשה ופסטיבל אפוס, הפסטיבל הבינלאומי לסרטי תרבות ואמנות, גאים לפתוח את ההרשמה לתחרות עבודות וידאו ארט 2020. ההשתתפות בתחרות פתוחה לאמנים עצמאיים וסטודנטים. עבודות הווידאו ארט המוגשות יהיו באורך של עד 20 דקות.

וועדה אמנותית מטעם הפקולטה לאמנויות – המדרשה ופסטיבל אפוס תבחר 10 עבודות שיעלו לגמר, ועבודות אלו יוצגו בערוץ היו טיוב של המדרשה – פקולטה לאמנויות ופסטיבל אפוס.פרס בשווי 7,000 שקלים יוענק לעבודת הווידאו ארט הזוכה, מתנת הפקולטה לאמנויות – המדרשה.

למידע נוסף והרשמה

את טפסי ההרשמה יש למלא עד לתאריך 30.1.20 בחצותM.A בלימודי תרבות*

מנהיגות ויזמות בתרבות

בחודש מרץ 2020 תיפתח לראשונה תכנית חדשה ויחידה מסוגה לתואר שני (M.A) בלימודי תרבות בספיר. התכנית מיועדת ליוצרים ולאמנים המעוניינים להתמקצע בתחומי התרבות, וכן לפעילים חברתיים ולמנהלי תרבות.

הלימודים משלבים את תחום לימודי התרבות (Cultural Studies), המקנה מיומנויות של פרשנות וביקורת של תופעות, מגמות והקשרים תרבותיים; לצד לימודי מנהיגות ויזמות בתרבות (Cultural Leadership) , שמפתחים יכולות מנהיגות בעולמות התרבות.

הלימודים מרוכזים ביום אחד בשבוע (יום רביעי), לאורך 15 חודשים (ארבעה סמסטרים רצופים)

לימודים בקבוצת עמיתים איכותית

פרויקט גמר אישי-יזמי המלווה בהנחיה אישית של דמויות מפתח מעולמות התרבות בישראל

ראשי התכנית: פרופ' נורית גרץ, דר' עמרי הרצוג וגב' שירה לפידות

שכר לימוד אוניברסיטאי

* הענקת התואר מותנית באישור המל"ג

לפרטים נוספים: https://www.sapir.ac.il/cultureMA

ליצירת קשר: [email protected], 077-9802423 (בשעות 8:00-15:00)צופה בתמונה יפה*

סדנת קליידסקופים לכל המשפחה במסגרת התערוכה ״התקף זאום״

סדנאות האמנים בתלפיות, ירושלים

בסדנה זו מוזמנים הורים וילדים ליצור קליידוסקופים מחומרים ממוחזרים ולהבין יחד את המנגנון הייחודי של המכשיר אשר באמצעות אור ומראות יוצר לצופה שיקוף חדש ומקוטע של המציאות המוכרת. מפגש זה יאפשר הצצה אל מאחורי הקלעים של תהליך היצירה, למקום בו רעיונות נולדים.

לפני הסדנה נערוך סיור קצר בתערוכה עם האמנית נינו ביניאשוילי ועם אוצרת התערוכה הדס גלזר, ונשוחח קצרות על שפת זאום וזרם אמנות הפוטוריזם. באמצעות הסיור נכיר את החומרים המשמשים את ביניאשוילי ליצירה כגון נייר פחם, סרטים ובדים מחזירי אור, דיו צבעוני ואת טכניקת הקולאז׳.

עלות הסדנה 10 שקלים למשתתף

להרשמה וקניית כרטיסים לחצו כאן

לפרטים ניתן לפנות לצורית שטרן [email protected] 0523878009

*תרגום לעברית של משמעות המילה קָלֵידוֹסְקוֹפּ מיוונית

מראה הצבה מתוך "התקף זאום", צילום: נועם פריסמןקורס בניית אתר אמן ב-WIX

Teddy Talks&Practice סדנת כלים מעשיים לאמנים בגלריה החדשה באצטדיון טדי בירושלים

הסדנה כוללת ארבעה מפגשים בני שלוש שעות כל אחד
המפגשים יתקיימו בימי שישי, בתאריכים 7.2, 14.2, 21.2, 28.2, בשעות 12:00-9:00

המיזם "טדי טוקס" שם לו למטרה לסייע לאמנים פלסטיים בהקניית כלים מעשיים להתנהלות בשדה האמנות הישראלי והבינלאומי. סדנאות "טדי טוקס" הן סדרות מפגשים בנושאים שונים המונחים על ידי אנשי מקצוע מהטובים בתחומם, ועיקר מטרתן הוא היישום והפרקטיקה.

הסדנה הקרובה תתמקד בבניית אתר אמן באמצעות פלטפורמת WIX. אתר אמן משמש כיום ככרטיס הביקור של האמן, באמצעותו ניתן להפיץ בקלות את המידע המעודכן ביותר אודות הפעילות של האמן. האתר הוא האמצעי הנוח ביותר להציג תיק עבודות הכולל עבודות וידאו, פרפורמנס מתועד וסאונד, וניתן להעבירו לאוצרים מקומיים ובינלאומיים בקלות רבה.

מנחה: עדי ליניאל

מספר המקומות מוגבל

העלות לאמנים ירושלמים מסובסדת

לפרטים נוספים והרשמהזמנו של עולם /  מרים כבסה

״מגופו של עולם אל אורו ערגתי״ מתוך: זהר, ח.נ. ביאליק

הגלריה בבארי
פתיחה 24.1.20, בשעה 19:00
נעילה: 7.3.20
שיח גלריה בהשתתפות האמנית יתקיים ביום שבת, 15.2.20, בשעה 13:00

מרים כבסה, מהאמניות המצליחות ביותר בארץ, המציאה טכניקה ציורית חדשה: ציור פיזי מאוד, חושני וחומרי, שאינו נעשה בהכרח במכחול על קנבס. כבסה מציירת ציורים שמדמים פעולה של מכונת סריקה; היא עושה שימוש בעזרים כמו מגבים, סמרטוטים, מגהצים ושאר כלים הלקוחים מעולם הניקיון וטבולים בצבע, כמו גם בגופה.

בדצמבר 2018 בניו יורק התחיל השלב החדש ביצירתה של כבסה. היא ציירה על פני חלל המגורים הזמני בו שהתה: על הקירות, על התקרה, על הרצפה ועל כל מה שבתוכו. החלל הפך לציור, ארכיטקטורה. קצב הנשימה שלה קבע את קצב הציור, האוויר שנכנס לגוף ומילא את החלל שבתוכה, ננשף והתערבב עם החלל שמחוצה לה. המחווה הציורית/גופנית היסודית שלה, שהיא בעיקרון אינסופית, מצוירת על העולם, מבטלת גבולות, יוצרת איחוד של האשלייתי והממשי, של הציור והמציאות.

מרים כבסה תשהה כשבוע בגלריה בבארי ותצייר על ואת החלל. חלל הגלריה, שצורתו גבוהה ומחודדת כשל כנסייה, בית תפילה, יצויר כולו מהמסד ועד הטפחות, יצופה בכתב ידה של האמנית, הגלי, הרועד, המעביר את תנועות גופה ונשימתה, בגווני השחור.מפגש מעצבים לקראת שבוע העיצוב ירושלים 2020

רביעי, 15.1, 19:30

שבוע העיצוב ירושלים, אירוע העיצוב השנתי של בית הנסן ביוזמת הרשות לפיתוח ירושלים ומשרד ירושלים ומורשת, יחגוג עשור להקמתו במהדורה אסקפיסטית במיוחד תחת הכותרת ״קרקס הבריחה״.
כמדי שנה, יוצא שבוע העיצוב בקול קורא נרגש למעצבים/ות להגיש הצעות להשתתפות במסגרותיו השונות, וגם השנה אנחנו שמחים להזמין אתכם/ן לשלוח, להציע ולחלום רחוק.
למי שרוצה לשמוע פנים מול פנים את הצגת התמה מפי צוות שבוע העיצוב, להשתתף בדיון, להעלות שאלות לקראת הגשה ולהיפגש עם מעצבים אחרים כמוכם/ן – המפגש הזה הוא עבורכם/ן.

ההגשות יתקבלו עד ל-19 בינואר 2020
כל פרטי ההגשה באתר שלנו"רב-ערב" הוא ניוזלטר שבועי הכולל פרטים על תערוכות, הופעות, הצגות וכנסים, ונשלח בחינם לאלפי מנויים. האירועים המופיעים ב"רב-ערב" מפורסמים בתשלום. בנוסף למידע השבועי, מציעה המערכת כרטיסים למופעים נבחרים במחירי מבצע ומתנות למנויים.

1 תגובות על “רב ערב 14.01.20”

    "להתמקצע בתחומי התרבות" ? מה זה אומר בדיוק?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *