רב ערב 17.07.18

תערוכת סיום של בוגרי תואר ראשון לאמנות בפקולטה לאמנויות במדרשה | פסטיבל 7 בבית אבי חי | רונית קרת, "Tears" | "ללמוד תרבות – ליצור תרבות", כנס אקדמי מקצועי | ספר האמנ.ית של יעל מאירי

תערוכת סיום של בוגרי תואר ראשון לאמנות

הפקולטה לאמנויות המדרשה במכללה האקדמית בית ברל

אוצרים: אורלי סבר וברק רביץ
פתיחה: רביעי, 25.7.18, בשעה 19:30
נעילה: חמישי, 9.8.18

בתערוכה יציגו הבוגרים פרויקטים אישיים במדיה דיגיטלית, בווידיאו-ארט, בציור, בצילום ובפיסול. התערוכה תתקיים בקמפוס הפקולטה לאמנויות המדרשה שבמכללה האקדמית בית ברל.
תערוכת הבוגרים היא ריטואל שנתי עבור המוסד האקדמי ועולם האמנות, ובו בזמן אירוע שיא חד-פעמי עבור הסטודנטים המסיימים. עבורם זו הזדמנות ראשונה לחשוף ולהיחשף בפני הקהל הרחב ובפני שדה האמנות הישראלי והקהילה המקצועית מחוץ לאקדמיה. עבור הקהילה, ביקור בתערוכה מאפשר הצצה אל סביבת אמנות והתרבות מתהווה, אל תחומי העיסוק הבוערים עכשיו ואל אלה שילוו אותנו שנים הבאות.
הכניסה חופשית.

 

משמאל למעלה ובכיוון השעון: שמואל גולדשטיין, "כדורגל", סוהא גרה, "העברת אסירות", בר יחזקאל, "ישבן", מיטל הבר-כהן, Untitledפסטיבל 7 – 7 עשורים, 7 נקודות מבט, 7 ימים של תרבות ישראלית

23–31 ביולי 2018, בית אבי חי, ירושלים

זהבה בן, ירדנה ארזי, שם-טוב לוי, רונה קינן, שי צברי, לאה שבת, דנה ברגר, מאור כהן, ערן צור, חגית יאסו, דיוואן הלב, אלון אולארצ'יק, אהוד בנאי, מיקי גבריאלוב ועוד.

במהלך הפסטיבל יתקיימו מפגשים אינטימיים על יצירה ותרבות ישראלית עם משוררים ומשוררות, עיתונאים, סופרים וסופרות.רונית קרת, "Tears"

אוצר: אריה ברקוביץ

בית האמנים, תל-אביב

האמנית רונית קרת יצרה בחלל הגלריה פסל סביבתי עשוי קלקר כמטפורה ויזואלית להתחממות כדור הארץ ולהפשרת הקרחונים. קירות הקלקר הלבנים מעוררים תחושה דואלית של יופי מקולקל, של תיעוש וטבע, של מוכר ומדומה. הפיסול משולב בהקרנות וידיאו ובסאונד הממחישים את הסכנה האורבת לקיום האנושי לנוכח הטבע המתכלה. המיצב מתאר קרחונים קורסים אל הים וסוסים שנמלטים על נפשם ונופלים לתהום מעשה ידי אדם בלופ שאין לו סוף.
הקלקר כחומר גלם משמש את קרת כייצוג סמלי לקרחונים, אך ביסודו הוא מגלם פרדוקס: לעומת העוצמה והכובד של הקרחון, מסת הקלקר קלה, ובניגוד לקרחון ההולך ונעלם, הקלקר אינו מתכלה לעולם. הקלקר, המשמש חומר בידוד ואריזה, הוא אחד האחראים למפגע האקולוגי הגורם להמסת הקרחונים. ניגודים אלו מעלים סוגיות נטולות מענה ומייצרים את המתח האמנותי.
בית האמנים, רח' אלחריזי 9, תל-אביבללמוד תרבות – ליצור תרבות: כנס אקדמי מקצועי על ניהול תרבות בישראל 2018

המכללה האקדמית ספיר

שלישי, 24.7.18

המחלקה לתרבות – יצירה והפקה במכללת ספיר מזמינה אחת לשנתיים אנשי מקצוע מעולם התרבות והאקדמיה לבחון תופעה משמעותית המשפיעה על עולם ניהול התרבות בישראל. עשרות אנשי מקצוע מכל רחבי הארץ יגיעו להציג את העשייה שלהם ביום שלם של מושבים ודיונים בנושא תרבות ופעולה אזרחית. הכנס מתקיים בשיתוף המועצה הבריטית בישראל.
בשנים האחרונות, בעקבות תנאים חברתיים, פוליטיים ותרבותיים שונים, מתרבות הפעולות האזרחיות בתוך שדה התרבות בישראל. הביטוי "פעולה אזרחית" מתייחס לעשייה ששמה את האזרח או האזרחות במרכז. העשייה הזו מושפעת ממדיניות תרבות וגם משפיעה עליה.
בכנס נכיר פעולות אזרחיות מרתקות ונשוחח על האופן שבו מדיניות התרבות משפיעה ומייצרת עשייה אזרחית ומושפעת ממנה. הקהל, שרבים בו באים מקרב הקהילה המקצועית של עולם ניהול התרבות, יוזמן להשתתף בדיונים מצומצמים העוסקים במגוון היבטים מקצועיים הקשורים לנושא הכנס, כגון מעורבות של הקהילה, יצירה מקומית, תרבות בפריפריה ועוד.
בין הדוברים: דוד פרץ, יוצר ויזם פעיל בבאר-שבע; ציפי מזרחי, הפועלת למען נשים אמניות דתיות בישראל; סאהל אלדבסאהן מרהט; ענת רדנאי, מנהלת ארגון היוצרים העצמאיים בישראל; אנתוני מיסון, מנהל להקת מחול במנצ'סטר, אנגליה; יונתן לוי ושירלי מרום מפסטיבל שיח' אברק בטבעון; אלברט אנדראוס מתרשיחא ועוד.
הכנס מתקיים לכבוד סיום לימודי המחזור השני של תוכנית המנהלים במחלקה לתרבות – יצירה והפקה. לתוכנייה המלאה של הכנס, כאן"Doing Right by You", ספר האמנ.ית של יעל מאירי

זה כשנתיים שיעל מאירי עובדת על ספר האמנ.ית הראשון שלה, "Doing Right by You". הספר הדו-לשוני עוסק ברצון לבחור איך אנחנו רואות ונראות תוך התייחסות לגוף, מגדר, יחסי כוחות ואינטימיות. בספר כ-150 תצלומים ו-4 ראיונות שהם מפגש ישיר עם הא.נשים החוזרים ומופיעים בעבודותיה. באמצעות קולם שלהם, בשיחה אינטימית, אלו משתפים במגוון תחושותיהם סביב ההצטלמות וסביב יחסיהן עם מאירי. בספר יפורסם לראשונה מאמר אקדמי מאת ד"ר סיון רג'ואן-שטאנג, העוסק בקוויריות, בהיסטוריה של האמנות הקווירית בארץ, בציונות ובקשר ביניהן – תוך התבוננות, חשיבה וניתוח של העבודות.

עורכת הספר: שירז גרינבאום.
קונספט גרפי ועיצוב: סטודיו ג2.

בימים אלה מתנהל קמפיין הדסטארט במטרה לאפשר את הוצאת הספר לאור. ניתן להיכנס לקישור ולקרוא/לשמוע עוד על הספר, ואם יש רצון ו/או יכולת, אפילו לרכוש מראש עותק, או כל תשורה אחרת.

Doing right by you, יעל מאירי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *