קול קורא להגשת מועמדות לאמנים ויוצרים לתוכנית הרזידנסי באטליה שמי בקיבוץ כברי – 2018

שאיפת האטליה היא להעניק הזדמנות ומקום להתפנות לפיתוח יצירה בסביבה שקטה, נעימה, תומכת ומעודדת יצירתיות. השהות מיועדת ליוצר יחיד בתחומים מגוונים כמו פיסול, ציור, צילום, שירה ופרוזה. במהלך שנת 2018 יתקיימו שלושה מחזורים של שהות אמן: שבוע/שבוע/שבועיים לרשות האמנים/היוצרים המתארחים יועמדו מגורים בקיבוץ, ואפשרות לעבוד בחלל הסטודיו (בתיאום של האמן עם צוות האטליה).

קיבוץ כברי ואטליה שמי שמחים להזמין אמנים/יוצרים להגיש מועמדות לשלושה מחזורי תכנית שהות אמן [רזידנסי] בסטודיו של האמן יחיאל שמי.

אטליה יחיאל שמי – סטודיו מעורר השראה, הממוקם בכניסה לקיבוץ כברי שבגליל המערבי, אשר שימש בעבר כסדנת הפיסול והציור של יחיאל שמי.
הסטודיו הוא חלק ממתחם המשקיף על נוף גלילי מרהיב, והכולל את גן הפסלים, את סדנת הפיסול והציור של יחיאל שמי, את אוצר מורשתו האמנותית הכוללת – פסלים, ציורים, רישומים תחריטים ועבודות על נייר, ואת חלל התצוגה המארח תערוכות מתחלפות במקום.
במסגרת תוכנית הרזידנסי, ישהו באטליה שמי (לא בו זמנית) אמנים ויוצרים מהארץ ומהעולם למטרת מחקר ויצירה.
שאיפת האטליה היא להעניק הזדמנות ומקום להתפנות לפיתוח יצירה בסביבה שקטה, נעימה, תומכת ומעודדת יצירתיות.
השהות מיועדת ליוצר יחיד בתחומים מגוונים כמו פיסול, ציור, צילום, שירה ופרוזה.
במהלך שנת 2018 יתקיימו שלושה מחזורים של שהות אמן: שבוע/שבוע/שבועיים לרשות האמנים/היוצרים המתארחים יועמדו מגורים בקיבוץ, ואפשרות לעבוד בחלל הסטודיו (בתיאום של האמן עם צוות האטליה).
לאורך שהותם יתבקשו האמנים המתארחים לקיים מפגש עם הקהילה / הרצאת אמן / סדנא / או תערוכה.
המוצר המוגמר של השהות ייקבע בתיאום עם האמן. כמו כן וכחלק מהשהות יקיים האמן/היוצר מפגש בקהילה או בביה"ס לאמנות שבמקום. המפגש יכול להיות בעל אופי סדנאי או עיוני.

אמנים/יוצרים מוזמנים לשלוח לא יאוחר מ- 21 בינואר 2018 הצעת מועמדות בכתב.

פרט להצהרה קצרה (שלא תעלה על עמוד) לגבי המניעים לפנייה, על ההצעה לכלול :

 • קורות חיים
 • תיק עבודות
 • מטרת השהות
 • הצעה לפעילות עם הקהילה
 • תקופה ומועד שהייה רצויה

את ההצעות יש להפנות לאוצרת האטליה – סמדר שינדלר בכתובות:  [email protected]  [email protected]

3 תגובות על קול קורא להגשת מועמדות לאמנים ויוצרים לתוכנית הרזידנסי באטליה שמי בקיבוץ כברי – 2018

  עוד רזידנסי מבאס. הגשה מתישה (ממליץ שהם יביאו המלצות כדי שאדע אם כדאי לשהות שם), וכל זה בעבור האפשרות לישון בקיבוץ לשבועיים. אמנם השכ"ד בתל אביב יקר אבל עדיין לא כזה מפתה. ובנוסף צריך לשעשע את הקהילה בחינם. לפחות שיספקו כסף לחומרים. מעדיף לסבלט את הדירה ולשלם על בקתה ביוון עם נוף לים.

  התכנית באטליה החלה בשנה שעברה והאמנית אירית חמו הייתה הראשונה, לאירית היה זה זמן נהדר הן מההיבט המיקצועי והן בחוויה האישית.
  השנה החלטנו לפצל את השהות ולאפשר לשלושה אמנים/יות לעבוד באטליה. אלו התנאים שהסכום המוקצב מאפשר, הדגש הוא בעיקר על יציאה מהמקום המוכר, הזדמנות לעבודה ונטו עשייה וכן אפשרות לקהילה המקומית להכיר את היוצר/ת.
  יש כל מיני ומיני תכניות אירוח אמן (המילה אירוח רחבת אפשרויות ופרשנויות…) ואתה כאמן וודאי מצוי בהן, בחלקן אף משלמים סכום לא מבוטל לשהייה כך שהכל פתוח וכל אחד יכול להחליט האם ומה מתאים לו ובעקבות זאת לפנות או לא לפנות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *