המדריך, 24-30.12.15

תערוכות נפתחות, נסגרות, אירועים, גלריות לאמנות, חללי תצוגה, מוזיאונים

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

***

נפתחות

יום חמישי (24.12)

  • גלריה קונטמפוררי. תל-אביב (הרצל 117). שתי תערוכות יחיד ייפתחו הערב: ליאור מודן יציג את "אורז פרא", וכילי קורן תציג את "אטלנטיס".
  • גלריה מנשר. תל-אביב (דוד חכמי 18). הקשר בין אובייקט, טרנספורמציה ועין יעמוד במרכז התערוכה של אוהד אשר, "קיום", שתיפתח הערב.
  • גלריה גבירול. תל-אביב (אבן-גבירול 106). מיצב שבמרכזו אתר בנייה דמיוני יוצג בתערוכת היחיד של אמנדה מל, "The Ritz TLV", שתיפתח הערב. אוצרת: טלי קיים.
  • גלריה גורדון. תל-אביב (בן-יהודה 95). ציורים חדשים מהשנה האחרונה יוצגו בתערוכה של חן שיש, "כלה טוניסאית", שתיפתח הערב. במקביל, בגלריה גורדון 2 (נתן החכם 4), תיפתח התערוכה "עבודות נייר נדירות" של אורי ליפשיץ.
  • מלון רויאל ביץ'. תל-אביב (הירקון 19). במקום משכנה של דיגיארט, החממה לאמנות דיגיטלית, תיפתח הערב התערוכה הקבוצתית "יורדים מההר" של בוגרי המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל. אוצר: שרון תובל.
  • מקום לאמנות. תל-אביב (שביל-המרץ 6). הערב תיפתח התערוכה "גבעת הילדים/מחוות" של האמנית תמי סואץ. אוצרת: אירית לוין. (דימוי לכרוניקה: תמי סואץ, ללא כותרת, 2008)
  • רמות השבים. הוד-השרון (רמז 7). דורית גודארד, עדי ויצמן ונועה תבורי יפתחו הערב את התערוכה "חצי פנסיון", המסכמת עבודה של שלושה חודשים שמהלכם שהו בבית פרטי המיועד להריסה.
  • גלריה מרכזית. תל-אביב (לוינסקי 108). התערוכה הקבוצתית "Traces of the Real", בהשתתפות עדי זילברמן, סיון כהן, דן ראובני ועוד, תיפתח הערב. אוצר: דורון פורמן.
  • גלריה התחנה/ליזה גרשוני. תל-אביב (בן-אביגדור 20). תערוכת יחיד של האמן אדם כהן, הכוללת עבודות שמן מהשנה האחרונה, תיפתח הערב.
  • גלריה טובה אוסמן. תל-אביב (בן-יהודה 100). האמן רוני ראובן יפתח הערב את התערוכה "מוצפן". במקביל תפתח האמנית לילך שרג את מיצב החלון "יומיום נשגב, חלק 2".
  • גלריה עמליה ארבל. תל-אביב (בן-יהודה 100). האמן ומעצב הפנים והחוץ אייל טבת-דוידזון יציג בתערוכה "נטושים", שתיפתח הערב, פורטרטים המעידים על התפוררות אישית וחברתית וביקורת על היחס לגיל השלישי בישראל.
  • גלריה ברננד. תל-אביב (בן-יהודה 170). שתי סדרות של ציורים נאיביים אך מפוכחים יוצגו בתערוכה שתיפתח הערב, "ג׳ונגל עירוני" של אברהם קאן.
  • בית האמנים. תל-אביב (אלחריזי 9). הערב תיפתח התערוכה הקבוצתית "שוזרת הפרחים", שבמרכזה פרחים. בין המשתתפים: רחל לשם, שלומית חלפי ויצחק לפידות. אוצר: גד אפוטקר.
עדי זילברמן, "Now It's Fixed", מתוך התערוכה הקבוצתית "Traces of the Real", גלריה מרכזית, תל-אביב (לוינסקי 108)

עדי זילברמן, "Now It's Fixed", מתוך התערוכה הקבוצתית "Traces of the Real", גלריה מרכזית, תל-אביב (לוינסקי 108)

יום שישי (25.12)

  • גלריה בזל. תל-אביב (השל"ה 1). בתערוכה הקבוצתית "ראש אשה עדינה", שתיפתח היום, ישתתפו צבי טולקובסקי, יואב אפרתי, פנחס כהן-גן, גסי קלזמר וחנה סהר.

יום שבת (26.12)

  • המוזיאון הימי. חיפה (אלנבי 198). שתי תערוכות יפתחו בערב: "חוף", תערוכת הצילום של מיכה בר-עם. אוצר: אברהם אילת; והתערוכה הארכיאולוגית "כלי חרס מעוטרים מיוון ומדרום איטליה". אוצר: אבשלום זמר.
  • סדנאות האמנים. תל-אביב (קלישר 5). שתי תערוכות יחיד ייפתחו בצהריים: בגלריה המרכזית תוצג התערוכה "שאול" של שי איגנץ. אוצרת: ורד זפרן-גני; ובסטודיו אמן אורח תוצג התערוכה "אופסייד" של עמית לוינגר.
  • הגלריה האוניברסיטאית. תל-אביב (חיים לבנון 54). בערב תיפתח התערוכה הקבוצתית "אנשים", המורכבת מעבודות שעניינן הדיוקן האנושי, מאוסף יגאל אהובי לאמנות. אוצר: מתן דאובה.
  • גלריה הסדנא לאמנות. יבנה (דואני 25). התערוכה "זהות חומרית… זהות תרבותית!", בהשתתפות 13 אמנים עולים, תיפתח בערב.
  • גלריה סוקה ארט. תל-אביב (שביל-המרץ 6). סיפורם של הפליטים באירופה יוצג בתערוכה שתיפתח היום, "פספורט לחופש", של האמנית רייצ׳ל ויצמן.

***

נסגרות

  • אגריפס 12: לנה זידל, "כמעט גן עדן". עד 26.12.
  • גלריה בנימין: "נקודת ציון". 26.12.
  • זימאק: פיט ון דן בוג, "האלכימאי". עד 25.12.
  • קו 16: "בויס בויס בויס, משנה מקום". עד 30.12.
  • בית האמנים באר-שבע: חגי ויסמן, "שכונת אל". עד 30.12.
  • בית האמנים ירושלים: ינאי סגל, "טיילת"; פרל שניידר, ציור; חיים בן-שטרית, "בווארי אוריינטלי, האם אתה מכיר את האשה הזאת?"; עמרי קרן לפידות, "צבעונים". עד 26.12.
  • גלריה כברי: "מחוץ למקום". עד 26.12.
  • גלריה סימן שאלה ? לקראפט ועיצוב: "קיפול, אוריגמיה ישראלית". עד 26.12.
  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים: "גלוי ונסתר". עד 27.12.
  • הגלריה ע"ש אפטר: אודרי ויוסל ברגנר בדיאלוג חזותי עם הבמאי נסים אלוני. עד 25.12.
  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית: דפנה שלום, "זהות וזיהוי". עד 26.12.
  • הקובייה: "סלון הקובייה 2015". עד 31.12.
  • סדנת ההדפס ירושלים: משה גרשוני, "ימי חיינו". עד 31.12.
  • המוזיאון הפתוח לצילום: "כנפיים 2". עד 30.12.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: חן כהן, "בואי נסיים יפה". עד 28.12.
  • מוזיאון ארץ ישראל: "הבנק של ולירו". עד 31.12.
  • מוזיאון ארצות-המקרא: משה צברי, "רטרוספקטיבה". יודאיקה. עד 25.12.
  • מוזיאון בר-דוד לאמנות ויודאיקה: עדי נס, "כאן ועכשיו". עד 31.12.
  • מוזיאון הנגב לאמנות: "אם אין קמח". עד 26.12.
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: לאה ניקל, "דיוקן עצמה"; רותי הלביץ כהן, "מסך הדמעות"; "שירת המקהלה"; "מבט פנימי II”. עד 26.12.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: "האראג'וקו סטייל"; "דמות האשה באמנות היפנית". עד 26.12.
  • מוזיאון ינקו-דאדא: ג'וזף שולץ, "Poststructure". עד 26.12.

***

אירועים

  • מוזיאון הנגב לאמנות: סיורים מודרכים במוזיאון. מדי שבת, 11:00.
  • גבעון: שיח גלריה בתערוכה של מאיה אטון, "חצי מלא". שבת, 26.12, 12:00.
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: אירוע לנעילת התערוכות: שיחה עם אלי שמיר בתערוכה "שירת המקהלה", סיור בתערוכות עם רותם בלוה ומפגש נעילה עם רותי הלביץ. שבת, 26.12, 12:00.
  • מוזיאון ארץ ישראל: צלמים מציגים ומדברים על עבודותיהם בתערוכה "עדות מקומית 2015". שבת, 26.12, 19:30.
  • בצלאל: כנס "חלום בהקיץ", על המבט ההיסטורי והמחקרי של פעילות בצלאל והמחלקה להיסטוריה ותיאוריה. קמפוס הר הצופים, ירושלים. א', 27.12, 17:00-10:00. שיח גלריה במסגרת התערוכה והכנס בשעה 17:30.
  • מוזיאון ישראל: מפגש בעקבות התערוכה "לילה יורד על ברלין". ב', 28.12, 18:00; שיח גלריה על "מתנות והשאלות באגף לארכיאולוגיה". ג', 29.12, 19:00; שיח גלריה בתערוכה "כל שנה וברכותיה". ד', 30.12, 12:00.
  • מוזיאון בר-דוד לאמנות ויודאיקה: הרצאה בנושא "גנב וסהרורי, שני אמנים שפלשו לאותו מוזיאון בטווח של 30 שנה". ה', 31.12, 19:00.
  • הגלריה העירונית גבעתיים, מכון המים: "ולאיש אין בהם חפץ". בין עיצוב לאמנות. אובייקטים פיסוליים, פיסול ועוד. פתיחה: ו', 18.12. השומר 7, גבעתיים. ג', ד, ו', 14:00-11:00. עד 1.1.
  • מחסן 2: אירית סגל-ישראלי, "נדידה". פיסול בברזל. מחסן 2, נמל יפו. כל השבוע 21:00-11:00. פתיחה: ו', 4.12, 12:00. עד 29.12.
  • דב הוז, חולון: "כאן נולדתי", תערוכות חוצות ברחוב דב הוז בחולון. מעצבי אופנה מעצבים לילדות. עד 31.12.

***

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12

לנה זידל, "כמעט גן עדן". ציור, פיסול. עד 26.12.

אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00

  • אינדי, גלריה שיתופית לצילום

דיוי בראל, "אני עפה". עד 16.1.

שביל-המרץ 5, בניין 7, קומה 3, תל-אביב. ג'-ה', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • אלון שגב

טל מצליח, עבודות חדשות. עד 5.2.

שדרות רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • ברוורמן

יהושע נוישטיין, "עניין עדין". עד 28.1.

השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • ברנרד

אברהם קאן, " ג'ונגל עירוני". עד 27.1.

בן-יהודה 170, תל-אביב, טל' 03-5270547. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00; ו', 13:00-10:00.

  • גבעון

מאיה אטון, "חצי מלא". מיצב תלוי חלל. עד 9.1.

גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גורדון

חן שיש, "כלה טוניסאית". ציור. עד 23.1.

בן-יהודה 95, טל' 03-5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.

  • גורדון 2

אורי ליפשיץ, "עבודות נייר נדירות". עד 20.1.

נתן החכם 4, תל-אביב, טל' 03-5290011. ב'-ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.

  • גלריה בנימין

"נקודת ציון". אמני הגלריה מציגים. עד 26.12.

שביל-המרץ 5, בניין 7, קומה 3, תל-אביב. ד'-ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית

"גלויות מהעבר: אמנות נאיבית מאירופה". עד 15.1.

דיזנגוף 255, תל-אביב, טל' 03-5444150. ב'-ה', 21:00-12:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00.

  • גלריה דן

דדה Dede, "נא לא להאכיל את החיות". עד 1.1.

בן-יהודה 107, תל-אביב, טל' 073-7590936. א'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:30-10:30.

  • גלריה חזי כהן

יאן טיכי, "על פרוק המישור". פתיחה: ה', 31.12, 20:00. עד 13.2.

וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה ליאונרדו

משה כגן, "בין הצייר לטבע". אקוורל, פסיפס וטושים. עד 4.1.

בית הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-08:00, ו', 13:00-08:00.

  • גלריה צדיק

"קרוב לבית". עד 2.1.

שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה', 17:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

  • גלריה רוזנבך

"מודרניזם תשע"ו". תערוכה קבוצתית. עד 29.1.

דוד המלך 16 פינת הס, ירושלים. א׳-ה׳ 19:00-11:00, ו׳ 13:00-10:00.

  • דביר

ג'ונתן מונק, "Eye Eye". עד 30.1.

ראשית-חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • הקיבוץ

טובה לוטן, "תוכניות למגורים". עד 9.1.

דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו', 14:00-11:00. בתערוכה של לוטן הגלריה פתוחה גם בשבת.

  • זימאק

פיט ון דן בוג, "האלכימאי". עבודות בפורמטים גדולים. עד 25.12.

ה' באייר 68, תל-אביב, טל' 03-6915060. א'-ה', 20:00-09:30, ו', 15:00-09:30.

  • טובה אוסמן

רוני ראובן, "מוצפן"; בחלון: לילך שריג, "יומיום נשגב". עד 13.1.

בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.

  • מקום לאמנות

תמי סואץ, "גבעת הילדים/מחוות". עד 9.1.

שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-10:30.

  • נגא

חנן דה-לנגה, "כבר שחורים העצים, עוד כחולים השמים". ציור. עד 2.1.

אחד-העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • נ&נ אמן (נלי אמן)

שולי בורנשטיין-וולף, "העונה החמישית". ציור. עד 9.1.

גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.

  • עינגע

אנגלה קליין, "תמר ולווייתן". אובייקטים ועבודות קיר. עד 2.1.

בר יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • פינברג פרוג'קטס

מאיה ישראל, "סימני מים". ציור. עד 30.1.

שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00 או בתיאום מראש.

  • קו 16

"בויס בויס בויס, משנה מקום". צילום, וידיאו, מיצב. עד 30.12.

מרכז קהילתי נווה-אליעזר, שדרות ששת-הימים 6, תל-אביב, טל' 03-7300360. ג', 13:00-10:00, ד'-ה', 20:00-17:00.

  • רוזנפלד

אלונה רודה, "Safe and Sound". פיסול, צילום, עבדות סאונד ווידיאו. עד 16.1.

שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.

  • רוטשילד אמנות

אלכס קרמר, "מרחק הליכה". ציור. עד 16.1.

יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • שלוש

גיא אביטל, "ח|ד|ר". ציור וקולאז' עד 2.1.

מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 19:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

  • Contemporary by Golconda

ליאור מודן, "Wild Rice"; קילי קורן, "Atlantis". ללא מועד סיום.

הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • Raw Art

בויאן, "לוכד הבלונים". ציור. עד 23.1.

שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • Tempo Rubato

תומר אלוף ויוזף סטראו, "צבים + 8 ציורים + צהוב חום כחול". עד 2.1.

סגולה 9, תל-אביב, טל' 2150302־072. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

***

חללי תצוגה

  • אטליה שמי

עידית לבבי-גבאי, "הברות פתוחות". בחינת המפגש בין חוויית היחיד לקולקטיב. עד 20.2.

כברי, טל' 04-9952709. ב'-ה', שבת, 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.

  • אטליה code2hope

עפר שרנקה אלוני, "מרד גטו ורשה, הסיפור האנושי ולא הפוליטי". ספר, ציור וקולנוע. ללא מועד סיום.

בוסתנאי 22, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 052-8576401​. א'-ו', 18:00-10:00, שבת, 11:00-18:00.

  • ארטפורט

"שמים משוחררים: על המבט האזרחי מהאוויר". תערוכה קבוצתית. עד 15.1.

דרך בן-צבי 55, תל-אביב, טל' 03-5182599. ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 16:00-10:00, או בתיאום מראש.

  • בית אוסף קופפרמן

"כיסויים". פיסול, ציור, צילום, וידיאו. עד דצמבר; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע.

קיבוץ לוחמי הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.

  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית

"חיפוש קרוב". תערוכה שנתית של אגודת אמני הקרמיקה. עד 2.1.

העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים באר-שבע

חגי ויסמן, "שכונת אל". צילום. עד 30.12.

האבות 55, באר-שבע. ב'-ה', 17:00-10:00, ו', 13:30-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ירושלים

ינאי סגל, "טיילת". מיצב; פרל שניידר, ציור; חיים בן-שטרית, "בווארי אוריינטלי, האם אתה מכיר את האשה הזאת?". מיצב וידיאו; עמרי קרן-לפידות, "צבעונים". צילום. תערוכה בסדרת "נדבך 19". עד 26.12.

שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • בית הגפן

"נקודת מגוז". נרטיבים מכוננים במזרח התיכון ובתת היבשת ההודית. עד 27.2.

הגפן 2, חיפה, טל' 04-8525252. א'-ה', 15:00-10:00. ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • בצלאל, המחלקה לתקשורת חזותית

"חלום בהקיץ". במסגרת כנס להיסטוריה ותיאוריה. פתיחה: א', 27.12, 17:30. עד 7.1.

קמפוס הר-הצופים, קומה 8, ירושלים. א'-ה', 16:00-09:00.

  • ברנרד

אברהם קאן, "ג'ונגל עירוני". ציור. עד 27.1.

בן-יהודה 170, תל-אביב, טל' 03-5270547. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00; ו', 13:00-10:00.

  • גבירול

נאמנדה מל, "The Ritz TLV". אתר בנייה דמיוני. פתיחה: ו', 25.12. עד 8.1.

אבן-גבירול 107-106, תל-אביב. א'-ה', 21:00-18:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה התחנה

אדם כהן, תערוכת יחיד. עד 22.1.

בן-אביגדור 20, קומה 3, תל-אביב, טל' 052-7466459. א', ג', 19:00-13:00, ב', 18:00-10:00, ה', 19:00-15:00, ו', 15:00-10:00.

  • גלריה 10

"על חבל דק". עד 31.1.

בית מיכל, הגר"א 10, רחובות. ב', ד', 12:00-09:00, ד', 22:00-17:00.

  • גלריה דואק

שירלי סיגל, "מכוסה וחשוף". ציורים, רישומים, אבנים. עד 5.3.

מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות-שאננים, ימין-משה, ירושלים, טל' 02-6292200. כל השבוע, 20:00-10:00.

  • גלריה טל

שירלי סיגל, "מכוסה וחשוף". ציורים, רישומים, אבנים. עד 5.3.

חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-7542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.

  • גלריה טרומפלדור

בלהה אהרוני, "ים טתיס". עד 3.1.

טרומפלדור 19, העיר העתיקה באר-שבע, טל' 08-6247706. ד'-ה', 17:00-10:00, ו', 13:00-09:00.

  • גלריה כברי

"מחוץ למקום". מיצבים של אמנים יהודים וערבים במרחב המנהרה. עד 26.12.

כברי, טל' 04-9952537. ה', 19:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 15:00-11:00.

  • גלריה לאמנות אום-אלפחם

"אמנות עכשווית מגרמניה". התערוכה מוצגת גם במשכן לאמנות עין-חרוד. עד 13.2.

אום-אלפחם. א'-ה', שבת, 16:00-09:00.

  • גלריה לאמנות ישראלית, טבעון

"מראה דרך". עבודות של אלי שמיר ותלמידיו. עד 2.2.

מרכז ההנצחה, רחוב המגדל 2, קריית-טבעון, טל' 04-9835506. א'-ה', 13:00-08:00, 19:00-16:00, ו', 11:30-09:00, שבת, 13:00-11:00.

  • גלריה מרים ניסנהולץ (בצלאל)

בחלון הראווה: "חזית #2". עד 2.1.

דרך סלמה 60, תל-אביב, טל' 03-6824082. ו'-שבת, 14:00-11:00 או בתיאום מראש. התערוכות בחלון הראווה פתוחות לקהל 24/7.

  • גלריה משרד בתל-אביב

בוריס לייפר, "ענף זאוס". ציור. עד 24.1.

זמנהוף 6, תל-אביב, טל' 03-5254191. ב'-ה', 18:00-11:00; ו', 14:00-11:00.

  • גלריה סימן שאלה ? לקראפט ועיצוב

"קיפול, אוריגמיה ישראלית". עד 26.12.

קיבוץ עמיר, טל' 052-6954290. ג', 19:00-17:00, ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • גלריית החווה

"סניקרס". בעקבות תרבות הסניקרס. עד 12.3.

הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב', 16:00-13:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • גלריית לוחמי-הגטאות

הדר סייפן, "הסתופפות". צילום. עד 6.1.

קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 054-4993737. ו', 14:00-09:00, שבת, 15:00-10:00 או בתיאום טלפוני.

  • גלריית עין-הוד

נחמה לבנדל, "Re Cover". עד 6.1; "פוזיטיבבנגטיב". תערוכה קבוצתית. עד 1.1.

עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.

  • גם גלריה

אביבה סונסינו, "תל-אביב ועוד בעיניים תמות". ציור נאיבי. עד 3.1.

מאפו 27, תל-אביב, טל' 03-5229250. ב', 20:00-17:00, ה', 21:30-19:30, שבת, 14:00-12:00.

  • הגלריה במכללת אורנים

"מות העורך". אמנים ישראלים מגיבים לירידת ערך ההשכלה. עד 8.3.

מכללת אורנים, קריית-טבעון, טל' 04-9838751. א'-ה', 15:00-08:00, שבת, 14:00-11:00.

  • הגלריה במכללת הדסה

בועז כץ, "נשף פרום". עד 21.1.

הנביאים 37, ירושלים, טל' 02-6291950. א'-ה', 19:00-10:00.

  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר

"אנשים". עבודות מאוסף יגאל אהובי. פתיחה: א', 27.12. עד 1.4.

אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים

"גלוי ונסתר". עד 27.12.

בן-גוריון 7, הרצליה, טל' 09-9589986. א', ג'-ה', 13:00-10:00, 19:00-13:00, ו', 13:00-10:00.

  • הגלריה העירונית לאמנות, רחובות

"אותות". מיצב, ציור, רישום. עד 18.1.

יעקב 32, רחובות, טל' 08-9390390. א', ה', 13:00-09:00, 18:00-16:00, ב'-ד', 13:00-09:00, ו', 12:00-09:00.

  • הגלריה לאמנות רמות-מנשה

פואד אגבריה, "בין הנסתר לגלוי". ציור. עד 16.1.

רמות-מנשה, טל' 052-3864955, 052-6261069. שבת, 13:00-11:00.

  • הגלריה ע"ש אפטר

אודרי ויוסל ברגנר בדיאלוג חזותי עם הבמאי נסים אלוני. עד 25.12.

בן-גוריון 15, מעלות-תרשיחא, טל' 04-9977150. א', ג'-ד' 14:00-10:00, 19:00-16:00, ב', ה', 15:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.

  • הגלריה ע"ש מורל דרפלר, ויצו חיפה

רונית פורת, "כלל המגע". עד 3.1.

הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562540. א'-ה', 17:00-08:00.

  • הירקון 19 (המדרשה)

"טעם טוב". ציור. עד 3.1.

הירקון 19, תל-אביב, טל' 03-6203129. א'-ה', 20:00-13:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • הלובי

"כולנו בביבים אבל חלקנו מתבוננים בכוכבים". רישום. עד 28.1.

ארלוזורוב 6, תל-אביב, טל' 052-8330675. ו'-שבת, 14:00-11:00 או בתיאום מראש.

  • המרכז האקדמי ויצו חיפה

אלי קופלביץ, "Funny but It’s True". עד 18.1.

הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562555. א'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית

דפנה שלום, "זהות וזיהוי". תיעוד שכונת ג'סי כהן ותושביה. עד 26.12.

האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד' 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.

  • המרכז לאמנות עכשווית

מאיה דוניץ, "רועד / Sound require a medium". אמנות סאונד תלוית חלל. פתיחה: ה', 31.5, 20:00. עד 27.2.

קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.

  • המשכן לאמנות בית מאירוב

"חשופים, הרעב לפרסום ותהילה". תערוכה שלישית בטרילוגיית "רעב". עד 30.1.

הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • הקובייה

"סלון הקובייה 2015". תערוכה קבוצתית. עד 31.12.

יהושע יבין 13, עמק המצלבה, ירושלים. א'-ה', 15:00-10:00.

  • ויטרינה, המכון הטכנולוגי חולון

"הקראפט החדש". מקורות תהליך הייצור. עד 7.1.

גולומב 52, בניין 6, חולון, טל' 03-5026666‏. א'-ה', 17:00-10:00.

  • זהזהזה

"9 אחרי 4". תערוכה של שורץ בסנוסוף אדריכלים, אדריכל גבי שורץ. עד 23.1.

מבנה 21, נמל תל-אביב, טל' 03-5444261. ב'-ה', 18:00-12:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 19:00-12:00.

  • כורש

שוש ישראלי, "פרומנזיה (לפני הזיכרון)". עד 23.1.

כורש 14, כניסה ד', ירושלים. א', 15:00-11:30, ב', 14:00-11:30, ג', 18:00-14:30, ה', 16:00-12:30, 21:00-17:30.

  • מכללת דוד ילין

אוהד מטלון, חיה רוקין, פואד אגבאריה, "נקודת מוצא מרוחקת". פתיחה: א', 27.12. עד 28.1.

המעגל 7 בית הכרם, ירושלים, טל' 0 02-6587525. א'-ד', 18:00-10:00.

  • מנשר

אוהד אשר, "קיום". עד 28.1.

דוד חכמי 18, תל-אביב, טל' 03-6887090. א'-ה', 19:00-11:00.

  • מקלט לאמנות

נאוה ט' ברזני, יוסף אריש, "קדיש". עד 4.2.

יהודה המכבי 7, ירושלים. א', ג', ה', 21:00-17:00; ו', 12:00-10:00.

  • מרכז גוטסמן לתחריט

עפר ללוש, חיתוכי עץ ופיסול בעץ. עד 13.3.

קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה', 16:00-07:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.

  • סדנאות האמנים

שי איגנץ, "שאול". צילום ווידיאו; סטודיו אמן: עמית לוינגר, "אופסייד". פתיחה: שבת, 26.12, 13:00. עד 30.1.

קלישר 5, תל-אביב, טל' 03-6830505. ג'-ה', 19:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • סדנאות האמנים, גלריה ת(א)עשייה

סלין באומגרטנר, "זמן עבר". מיצב רב תחומי. עד 1.1.

האומן 26, קומה 4, אזור תעשייה תלפיות, ירושלים, טל' 02-6797508. ב', 14:00-10:00, ה', 20:00-16:00, ו', 14:00-11:00 ובתיאום מראש.

  • סדנת ההדפס ירושלים

משה גרשוני, "ימי חיינו". עד 31.12.

שבטי ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-08:00 או בתיאום מראש.

  • עמליה ארבל

אייל טבת דוידזון, " נטושים בערב חג המולד". ציור. עד 14.1.

בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5444399. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 13:00-11:00.

  • פלורנטין 45

"סלון רישום". רישום ואינסטליישן סייט ספסיפיק. עד 9.2.

פלורנטין 45 פינת השוק, תל-אביב, טל' 050-2763249. ב'-ג', ו', שבת, 13:00-11:00, ד'-ה', 13:00-11:00, 18:00-16:00.

  • פריסקופ

דניה צ'למינסקי, "פרויקט צמיחה". מיצב. עד 2.1.

בן-יהודה 176, תל-אביב, טל'03-5226815. ב'-ה', 14:00-11:00, 20:00-17:00, ו'-שבת, 13:00-11:00.

  • רשת תחנות לאמנות

"דור שלישי". עבודות של ציירים צעירים. עד 1.1.

הזית 4, רמלה. ג'-ד' 18:00-15:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.

***

מוזיאונים לאמנות

  • בית ביאליק

"הזר והמוכר". איור. ללא מועד סיום.

ביאליק 22, תל-אביב, טל' 03-5254538. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.

  • בית העיר

"מתקן 27", תערוכת פרפורמנס של תיאטרון קליפה, אמנים מציגים מיצב, מיצג ואמנות פלסטית. עד 8.3.

ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל. מופעי פרפורמנס בימי ג', בלבד, 21:40-20:30. 70 שקל לפרפורמנס של תיאטרון קליפה בהזמנה מראש.

  • בית טיכו

נירה פרג, "הזכות לנקות". הצבת וידיאו. עד 2.1.

הרב קוק 7, ירושלים. א'-ג', ה', 17:00-10:00, ד', 22:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

  • בית התפוצות

אליהו אריק בוקובזה, "United Colors of Judaica". מבט על זהות יהודית מפוצלת. מיצב, ציור. עד ינואר; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע.

אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג', 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.

  • בית ראובן

"בין נוף למופשט". מאוסף בנק דיסקונט. עד 1.3.

ביאליק 14, טל' 5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים.

  • ביתן הלנה רובינשטיין

"פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע.

שדרות תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו', וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.

  • המוזיאון הימי הלאומי

מיכה בר־עם, "חוף". צילום; "כלי חרס מעוטרים מיוון ומדרום איטליה". עד 23.4.

דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00. כניסה: 30-10 שקל.

  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס

"נשות חיל וסופר גיבורים". סיפורים מהתנ"ך בקומיקס; "התנ"ך של זאב". סיפורי התנ"ך בעבודות של זאב (יעקב פרקש); "מבול של איורים: פירושים חזותיים לילדים של סיפור תיבת נח". ארבעה מאיירים מתמודדים עם הטקסט התנ"כי. עד ינואר. "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע.

ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.

  • המוזיאון הפתוח בעומר

ז'אן דוד, "עבודות על ניר". עד 30.4.

עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה', 16:00-09:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

  • המוזיאון הפתוח בתפן

ארדין הלטר, "ציורים-הדפסים". עבודות ציור והדפס. עד 5.5.

תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.

  • המוזיאון הפתוח לצילום

"כנפיים 2". חובבי צילום במפגש עם הטבע. עד 30.12; דוד עדיקא, "אור אחרון". עד יוני 2016.

גן התעשייה תל חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-08:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 22-13 שקל, כניסה חופשית לחיילים.

  • המוזיאון לאמנות האסלאם

"טראז". ריקמה מקומית. עד 20.2. תערוכות קבע: אמנות האסלאם, שעונים עתיקים.

הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291. ב'-ד', 15:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן

חן כהן, "בואי נסיים יפה". עד 28.12; "ציורי ילדות ובגרות של אמנים ישראלים". עד 25.1; "שישי ראשון, אחרי". עבודות של אמנים שהציגו בסדרה בשנים 2014-2013". ללא מועד סיום; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; עבודות מאוסף המוזיאון, עבודות של אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג. ללא מועד סיום.

דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.

  • מובי מוזיאוני בת-ים

"א' אייקון ב', זה בולד". בעקבות מושגי עיצוב גרפי. בשיתוף המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר. עד 9.1.

סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-12:00, ו'-שבת, 16:00-10:00.

  • מוזיאון אילנה גור

"רכישות חדשות (2014-2013): פרקטיקה של אספנות אחרת". ללא מועד סיום.

מזל דגים 4, יפו העתיקה, טל' 03-6837676. א'-ו', 16:00-10:00, ערבי חג, 14:00-10:00, שבת וחג, 18:00-10:00.

  • מוזיאון ארץ ישראל

"עדות מקומית 2015". תערוכה עולמית וישראלית לצילומי עיתונות. עד 16.1; ענת עופרים, "יחפים". צילום. עד 10.1; "חומרי הזמן". תכשיט ישראלי 7. עד 28.2; "אלנבי ומוגרבי, היו זמנים בקולנוע". כרזות סרטים, 1959-1931. עד 28.2; "מדליות מלחמה". מדליות מלחמת העולם הראשונה מאוסף פרנקנהויז. עד 31.12; "הבנק של ולירו". עד 31.12.

חיים לבנון 2, רמת אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 52-26 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).

  • מוזיאון ארצות-המקרא

משה צברי, "רטרוספקטיבה". יודאיקה. עד 25.12; "על נהרות בבל". עד 15.5.

סטפן וייז 21, ירושלים, טל' 02-5611066. א'-ג', ה', 17:30-09:30, ד', 21:30-09:30, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 40-20 שקל (כניסה חופשית לילדים בשבת ובימי ד', אחר הצהריים).

  • מוזיאון בר-דוד לאמנות ויודאיקה

"הפשטה והאינסופי". מאוסף המוזיאון. עד 17.4; עדי נס, "כאן ועכשיו". עד 31.12; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע.

קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.

  • מוזיאון הכט

תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה.

אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה חופשית.

  • מוזיאון הנגב לאמנות

"אם אין קמח". ארבעה מיצבים של ארבע אמניות, מאיה גלר, מאיה ז"ק, רעיה ברוקנטל ויפעת בצלאל. עד 26.12.

העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 20:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • מוזיאון העיצוב חולון

חיימה חיון, "פאנטסטיקו". מיצבי עיצוב. עד 30.4.

פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500 ־073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 18:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.

  • מוזיאון העיר חיפה

"אדריכלות ערבית: חיפה". דפוסים וצורות בנייה בסוף המאה ה-19. עד 14.5; "אנשי התחתית: חמודי ג'נאם". מקומות ואנשים שאינם נראים. צילום. עד 1.4.

שדרות בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00.

  • מוזיאון הרמן שטרוק

"בצלאל החדש: ההשפעה הגרמנית על האמנות הישראלית". ללא מועד סיום.

ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

לאה ניקל, "דיוקן עצמה". ציור; רותי הלביץ כהן, "מסך הדמעות". מיצב בעקבות המחזה "רפסודת המדוזה" מאת יהושע סובול; "שירת המקהלה". תערוכה קבוצתית; "מבט פנימי II". תערוכה קבוצתית. עד 26.12.

הבנים 4, הרצליה, טל' 09-9551011. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 20 שקל.

  • מוזיאון חיפה לאמנות

"מאנדי וורהול ועד היום: התרבות, הצבע, הגוף". מקבץ תערוכות על היעדר האותנטיות בעידן הטכנולוגי. עד 1.5; במרכז האמנויות: "מטרופוליס/החוויה העירונית". לכל המשפחה. העיר כגוף מורכב. ללא מועד סיום.

שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. א'-ד', 14:00-10:00, ה', 14:00-10:00, 19:00-17:00, ו', 13:00-10:00, שבת וחג, 14:00-10:00. שעות הפתיחה מיוחדות לספטמבר. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.

  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

"האראג'וקו סטייל". אופנת רחוב יפנית בצילומים של קילט דואיטס; "דמות האשה באמנות היפנית". עד 26.12.

שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

  • מוזיאון ינקו-דאדא

ג'וזף שולץ, "Poststructure". סרטון אנימציה המורכב מתמונות סטילס. עד 26.12; נעה לשם-גרדוס, "באוויר הנקי מעשן". מיצב; גידי סמילנסקי ורותם ריטוב, "רפאים". מיצב; ליליאנה בורסאצ'ה, "מוקדש ללוגוס". מיצב. עד 15.2.

כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00, שבת וחג, 15:30-10:00. כניסה: 24-12 שקל.

  • מוזיאון יפו העתיקה

"דולס ארט 2". בובות ופיסול פיגורטיבי. עד 30.1.

טיילת מפרץ שלמה 10, יפו. ה', שבת וחג, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00. סגור בערבי חג. כניסה: 35-17 שקל.

  • מוזיאון ישראל

"הדריאנוס: שובו של הקיסר". פיסול. עד 30.6; פיטר יעקב מלץ, "יום בא ויום הולך". עבודת קיר מפוסלת. ללא מועד סיום; "לילה יורד על ברלין". יצירות מופת מהגלריה הלאומית בברלין 1905-1945 עד 26.3; "דפוסים משתנים". מלאכת העיצוב של משה שפיצר, פרנציסקה ברוך והנרי פרידלנדר. עד ינואר; מאן ריי, "משוואות אנושיות". ציור, מודלים. עד 23.1; "גוף ראשון רבים (We the People)". עד 19.3; "דירר וחברים, הדפסים מהרנסנס הגרמני". עד 30.1; "כל שנה וברכותיה: 100 שנות איגרות 'שנה טובה'". עד ינואר 2016; "לנווט בעקבות התנ"ך". מפות עתיקות. עד 16.1; "סלון צרפתי". עד אפריל; "תערוכה בקופסה". עד 26.3; "יומולדת". לכל המשפחה. עד 26.3; "קיצור תולדות האנושות". עד 2.1; רלי אברהמי, "יומן". צילום. עד 12.4; "ויהי ננו, התנ"ך הזעיר בעולם". עד 31.12.16; "אמנות ישראלית". תערוכת קבע.

שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו' וערבי חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. כניסה: 54-27 שקל.

  • מוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח

"מאיזניק לירושלים: קרמיקה במפגש בין-תרבותי". עד ספטמבר 2016.

העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב', ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • מוזיאון מאנה כץ

"היהודי הנודד". עד 28.2.

שדרות יפה-נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

  • מוזיאון משה שק

יצירות של משה שק. ללא מועד סיום.

קיבוץ בית-ניר. כל השבוע 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.

  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות

"דבר לילדים, לגדל קורא חושב". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות

"בִּיבְּלִיוֹלוֹגְיָה: הספר כגוף"; עדן אורבך-עפרת, "טרמינל". וידיאו. מחווה לארנולד בקלין. עד 19.3.

ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 20 שקל, בשבת חינם.

  • מוזיאון תל-אביב לאמנות

ורד קמינסקי, "אבנים מלאכותית". עד 16.1; נעמה ערד, "הר שולחן". מיצב. עד 27.2; רונאן וארוון בורולק, "17 מחיצות". עד 26.3; רמי מימון, "קריאה נוספת". צילום. עד 20.2; "וולטר בנימין/ארכיון גלות". מיצב. עד 3.2; עדו בר-אל, "בגטלה: ציורים 2015-1986". עד 20.2; עלמה יצחקי, "יהודה הימית". ציור. עד 31.1; שי צבי הורודי, "בית הבליעה". סרטונים ללא קול. עד 3.2; אתל גוטמן, "גידולי פרא, 2014". פיסול סביבתי. ללא מועד סיום; "המוזיאון מציג את עצמו 2". אמנות ישראלית מאוסף המוזיאון. עד 23.1; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; תצוגת אוסף סוזן ואנטון רולנד-רוזנברג. ללא מועד סיום; "אני והסלפי שלי". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

שדרות שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 50-25 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

  • משכן לאמנות עין-חרוד

"ניו יורק ניו יורק/אמנות יהודית עכשווית"; "אמנות עכשווית מגרמניה". "מתווים לחצר נחום טבת ואולף הולצאפפל". עד 7.2; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע.

עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

  • Amoca, המוזיאון הערבי לאמנות עכשווית

"Hiwar, חיוואר". שיח חזותי ותוכני. ללא מועד סיום.

דוחא 100, סחנין, טל' 04-8235789. א'-ה', 16:00-10:00.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.