קול קורא לתערוכה

בלב תל אביב מתחת לאדמה שכן בית הקירור של השוק הסיטונאי של תל אביב. במשך שנים המקררים העצומים איכלסו, שימרו, קיררו ואיפסנו את כל הפירות והירקות של גוש דן. עם השנים, הקרקע התייקרה והמיקום של השוק בלב הנדל"ן של תל אביב נעשה לא כדאי. השוק הסיטונאי עבר לצריפין בשנת 2006, אבל בית הקירור נשאר במקומו. 1900 מטר […]

בלב תל אביב מתחת לאדמה שכן בית הקירור של השוק הסיטונאי של תל אביב. במשך שנים המקררים העצומים איכלסו, שימרו, קיררו ואיפסנו את כל הפירות והירקות של גוש דן. עם השנים, הקרקע התייקרה והמיקום של השוק בלב הנדל"ן של תל אביב נעשה לא כדאי. השוק הסיטונאי עבר לצריפין בשנת 2006, אבל בית הקירור נשאר במקומו. 1900 מטר רבוע של חדרי קירור, מנועים מושבתים, מלגזות דוממות ושעונים שנעצרו.

החלל העצום נותר ללא שימוש משך זמן רב, ובקיץ הקרוב הוא עתיד לשנות את ייעודו ולפעול כמרכז מסחרי.

בזמן המעבר שנותר לבית קירור לשמר את זכרונותיו מן השוק הסיטונאי, יתקיים אירוע אמנות בן שלושה ימים, שבמסגרתו יוצגו עבודות וידאו, סאונד, ריח, מיצב ומיצג. העבודות שישתתפו יתייחסו לעבר של המקום כמקרר ענקי שמשמר פירות וירקות ועד ההווה שלו כחלל עצום, ריק ונטוש.

קירור, שימור, איפסון – כל אלו הן פעולות שמותחות את הזמן, מושכות את עונות השנה, מייצרות זמן-על.

צוות 'המקרר' מחפש אמנים שירצו לבדוק את היחסים בין הקפאה לשימור של מזון, טקסים וזכרונות, ולייצר מנעד תוכני וחוויתי שבין שימור לשם קיום המשך לבין קירור המייצר ריחוק והקפאה.

אנחנו מקימים את 'המקרר' "לתחייה" כי החלל מעורר השראה וגורם לרצות ליצור בו. מדובר באירוע ולנטרי, אנחנו מחפשים אנשים שרוצים להכנס איתנו להרפתקאה הזו.

צוות 'המקרר' מזמין אתכם לשלוח עבודות וידאו/סאונד/ריח/מיצב/מיצג

דימויים: יש לשלוח קבצים עד גודל 5 מגה.

וידאו: יש לשלוח לינק לקובץ שמצוי על הרשת.

סאונד: יש לשלוח לינק לקובץ שמצוי על הרשת.

בנוסף יש לצרף:

  1. קרדיט של העבודה: שם האמן, שם העבודה, שנת יצירה, חומרים ומידות
  2. V של האמנ/ית
  3. טקסט קצר על העבודה

ניתן לשלוח הצעה לעבודה חדשה בליווי פורטפוליו קיים.

יש לשלוח את החומרים עד 15.2 ל [email protected]

https://vimeo.com/116154652

תודה

צוות 'המקרר'

1 תגובות על “קול קורא לתערוכה”

    אולי ככה בשביל להראות רציניים סיור במקום?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *