המדריך 10-16.2014

תערוכות נפתחות, תערוכות נסגרות, תערוכות בוגרים, אירועים, מדריך גלריות ארצי

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם מדור גלריה בעיתון הארץ.
  1. תערוכות נפתחות
  2. תערוכות נסגרות
  3. תערוכות בוגרים
  4. אירועים
  5. מדריך גלריות ארצי

***

תערוכת נפתחות:  *שימו לב אירועים רבים בוטלו בגלל המצב!

יום חמישי (10.7)

  • גלריית המדרשה. תל אביב (הירקון 19). הערב תיפתנה שתי תערוכות יחיד שבמרכזן ניסיון להפעיל אילתור, המצאה ואינטואציה על חשבון העבודה המתוכננת: אסף אבוטבול יציג את “סי קומען”, וערן נווה יציג את "תראי אמא".
  • גלריה זימאק. תל אביב (ה' באייר 68). תערוכת היחיד של האמנית לירון קרול “ארגז החול”, המכוונת לרגע של הכרה בריק ובחוסר התכלית, תיפתח הערב.
  • גלריה צדיק. תל אביב (שמעון הצדיק 16). שלושים ותשעה אמנים יציגו עבודות שעניינן כסף בתערוכה הקבוצתית "כסף" שתיפתח הערב. אוצרת: חנה קומן.
  • בית הספר מוסררה. ירושלים (הע”ח 9). תערוכת הבוגרים של בית הספר מוסררה במחלקות צילום, ניו מדיה ומוזיקה חדשה, תיפתח הערב בבניין ההיסטורי ובנוסף בקמפוס המקצועי (שבטי ישראל 22).
  • מקום לאמנות. תל אביב (שביל המרץ 6). החלל החדש יחנך הערב בתערוכת הגמר של בוגרי המחזור העשירי של התואר השני באמנות של אוניברסיטת חיפה. אוצר: איצ'ה גולומבק.
  • גלריית קסטרא החדשה. חיפה (פלימן 8). דיוקנאות נשים פרי ידה של האמנית ורדה ברני יוצגו בתערוכה "זמן אישה" שתיפתח הערב. אוצרת: דניאלה טלמור.
  • גלריה P8. תל אביב (יהודה הלוי 79). שמעון לב, האמן הישראלי בן למשפחה שמרביתה נספתה בשואה, ופרידמן דרשמידט, אמן בן למשפחה נאצית, יציגו בתערוכה הזוגית "שני ארכיונים משפחתיים" שתיפתח הערב. 
  • מלון ארטפלוס. תל אביב (בן יהודה 35). גבי קריכלי, רן סלוין, אפרת גל נור ועוד מספר אמנים יחנכו הערב את חדרי האמן שהתקינו למלון המחודש. אוצרת: דינה יקרסון.
  • גלריה מיקה. תל אביב (בן יהודה 97). תערוכת היחיד "We Don't Need Another Doctor, We Can Run Our Own Tests” של האמן האמריקאי בריאן לואיס סונדרס תיפתח החל מהיום ללא אירוע פתיחה.
  • המכללה האקדמית הדסה. ירושלים (הנביאים 37). 36 בוגרים יציגו בתערוכת הבוגרים של החוג לתקשורת צילומית במכללה האקדמית הדסה, שתיפתח הערב. 
  • גלריה חנינא. תל אביב (י.ל.פרץ 31). שתי תערוכות יפתחו הערב: מיכל גבע תציג סדרה של עבודות קטנות בתערוכה "אטיודים", ורחל קיני, רותי בן יעקב ואמניות נוספות יציגו אקוורלים וציורי דיו בתערוכה "אל המים". אוצר: יונתן הירשפלד.
  • בית בנימיני. תל אביב (העמל 17). “המשתה", התערוכה השנתית של אגודת אמני הקרמיקה בישראל אשר תיפתח הערב תעסוק בחיבור בין קרמיקה לאוכל. אוצר: עידו גרעיני.
  • בית הספר בסיס. הרצליה (המדע 14). עשרה אמנים צעירים יציגו בתערוכת הבוגרים של בסיס, בית הספר לאמנות ותרבות, שתיפתח הערב.
  • מוזיאון תל אביב. תל אביב (שאול המלך 27). התערוכה "אובייקטיב" שתיפתח הערב מציגה רשת של קשרים בין מבחר מההדפסים של יוזף אלברס, ממייסדי הבאוהאוס, ובין התצלומים של הצלם הצעיר אורן הופמן. אוצרת: דלית מתתיהו.
  • גרנד קניון. חיפה (שמחה גולן 54). ציורים ומיצבים פיסולים שמיוצרים מרדי-מייד יוצגו בתערוכה הזוגית שתיפתח הערב "כפרה עלייך" של איילת השחר דבירי וענבל מנדס-פלור. אוצרת: שירלי משולם. 
  • חצר הסטודיו של הצלם אברהם סוסקין. תל אביב (לילינבלום 12). תערוכתו של הצייר והארכיטקט נעם בן-חורין "תחנות ציורים. 2007-2014", תיפתח הערב.
  • גלריה מגדלור. יפו (המגדלור 13). תערוכת הפיסול והציור הקבוצתית "חלומות בשדות צבע וחומר" תיפתח הערב. אוצרת: יעל גולדמן.
  • Art Market. תל אביב (התערוכה 3). אייל רדבינוביץ, אילנה גל, נעמי ספיר ורועי יריב יציגו את עבודותיהם בתערוכה "צבעי קיץ" שתיפתח בערב.

יום שישי (11.7)

  • גלריית המדרשה. תל אביב (הירקון 19). לילך וחנה ליבנה, בת ואם, יציגו בצהריים את "עמודו! יומן מסע", מופע טקסטואלי הכולל פרפורמנס ווידאו שנועד למצוא דרך אחרת להביא פרוזה לקהל. 
  • מוזיאון תל אביב. תל אביב (שאול המלך 27). התערוכה "בתי כנסת מעץ" שתיפתח בצהריים מציגה את אוסף התצלומים והרישומים של בתי כנסת מעץ ממזרח אירופה. אוצרת: בת שבע אידה.
  • הגלריה לאמנות. קיבוץ מעגל מיכאל. הנוף האורבני המספר ספור של תקופה יופיע בתערוכת הציור של אשר רוקח "ישן – וגם חדש" שתיפתח בערב.
  • גלריה ציאורים. קיבוץ אורים. בשלל מדיומים, אמני אורים יציגו את "תערוכה קבוצתית" שתיפתח בערב.

יום שבת (12.7)

  • המוזיאון הפתוח. תפן. 26 עבודות גדולות ממדים של האמנית ד"ר אלה אמיתי סדובסקי יוצגו בתערוכה "חלקי חילוף" שתיפתח בצהריים. אוצרים: רותי אופק ואמון יריב.
  • אוסף קופפרמן. קיבוץ לוחמי הגטאות. בצהריים תיפתח התערוכה "משה קופפרמן, תל אביב 1984: עשרה קבין של צבע". אוצר: יונה פישר.
  • המגדלור. תל אביב (לבונטין 1). תערוכת הצילום של מורן שוב "ויקרא במדבר דברים" תיפתח בערב בחנות הספרים "המגדלור" ובנוסף בהמשך הרחוב, ב-”נופר גלפז", חנות לעיצוב בגדים.
  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית. חיפה (שדרות הנשיא 89). שלוש תערוכות יפתחו בצהריים: “מאניושו – מסע שכולו אהבה ברחבי יפן הקדומה", “טאמוזו – תיבת אוצר החלומות", ו-”קרוב רחוק – פרספקטיבה יפנית" שתתמקד בתיאורי נוף יפנים.
  • הסדנה לאמנות. יבנה (דואני 25). שלושים ושש עבודות של הפסלת גניה גנדלמן יוצגו בתערוכה "אנושות" שתיפתח בערב. אוצר: רוני ראובן.

שאר השבוע:

יום ראשון (13.7)

  • אכסדרת בית ספיר. כפר סבא (ירושלים 35). תערוכת היחיד של ליזה זברסקי "פגישה לאין קץ" המתכתבת עם שירתו של אלתרמן תיפתח בערב.

יום שלישי (15.7)

  • ארטפורט. תל אביב (דרך בן צבי 55). תערוכת המחזור השני של תוכנית הרזידנסי המקומית "נונפיניטו" תיפתח בערב.

יום רביעי (16.7)

  • המרכז לאמנות עכשווית. תל אביב (קלישר 5). תערוכת הקיץ שתיפתח בערב תכלול עבודות חדשות מאת דוויל כהן, לוסיאנה קפלון ואריאל רייכמן, שלושה אמנים צעירים שיציגו עבודות שעוסקות באבסורד.
שמעון לב, מפת מילוט עתידנית ליהודי וינה, 2014. גלריה P8

שמעון לב, מפת מילוט עתידנית ליהודי וינה, 2014. גלריה P8

 

***

נסגרות:

  • גורדון, גורדון 2: "עבודות חדשותאביב 2014". עד 16.7.
  • גלריה בנימין: "נוף מופרע". עד 12.7.
  • גלריה משרד בתל-אביב: דורקונפינו – "מיסטריה". עד 11.7.
  • פינברג פרוג'קטס: מישליזירסקי – "חלון של חצות". עד 12.7.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): הרולד רובין – "לחשוף את השדים"; "היעלמות האור"; רבקה קווה  – "הכל כאילו כלום"; גוני חרל"פ – "משפך"; רחל נישטיין – "הפרח הקוץ והדרדר". עד 12.7.
  • גלריה בזל: יואב אפרתי – "מלאכים". עד 11.7.
  • הקצה: אילזה קנטור דאוסאיורים ליצירתה של פני הברגשטיין. עד 12.7.
  • סדנתה הדפס ירושלים: אורי ליפשיץ – "תצריבים והדפסי אבן"; "קם על יוצרו". עד 17.7.
  •  פלורנטין 45: אייל תעמרנינבון – "שיעור פסנתר". עד 12.7.
  • פריסקופ: רקפת כנען – "חיבור וחיבור ציפור". עד 12.7.
  • המוזיאון הפתוח בעומר: סאשה סטויאנוב – "ציפייה". עד 17.7.
  • מוזיאון ישראל: "פורצי הדרך: אמנים יהודים באירופה במאהה-19". עד 15.7.

***

 תערוכות בוגרים:

  • מכון אבני: תערוכות בוגרי המחלקות מנות, תקשורת חזותית, תקשורת אינטראקטיבית, עיצוב אדריכלות פנים, עיצוב אופנה ועיצוב תעשייתי. אילת 8-7, 23, תל אביב. א'-ה' 13:00-10:00. פתיחה: ג' 15.7. עד 24.7.
  • שנקר: עבודות של בוגרי המחלקה לאמנות רב תחומית. בניין עלית, ז'בוטינסקי 8, רמת גן. פתיחה: ה' 17.7, 20:00. עד 31.7; עבודות של בוגרי מחלקות עיצוב פנים מבנה וסביבה, תכשיטים, טקסטיל. אנה פרנק 12, רמת גן. פתיחה: ה' 17.7, 20:00. א'-ה' 20:00-10:00, ו' 13:00-10:00; עבודות של בוגרי המחלקה לעיצוב פנים: בניין מיטשל, ידע העם 8, קומה 4. פתיחה: ה' 17.7, 20:00. שעות פתיחה של כל התערוכות: א'-ה' 20:00-10:00, ו' 13:00-10:00.
  • מנשר: בוגרי מחלקות צילום ואמנות מציגים פרויקטים אישיים. צילום, מיצב, וידאו, ציור ופיסול. דוד חכמי 18, תל אביב, טל' 03-6887090. א'-ה' 19:00-11:00, ו'-שבת 16:00-11:00. עד 19.7.
  • המכללה האקדמית הדסה: תערוכת בוגרים החוג לתקשורת צילומית. הנביאים 37, ירושלים. א'-ה' 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו' 13:00-10:00. עד 21.7.
  • בית ברל: פרויקטים אישיים במדיה דיגיטלית, וידאו ארט, ציור, צילום ופיסול. בית ברל, כפר סבא, טל' 09-7478724. א'-ה' 20:00-12:00, ו' 14:00-10:00. עד 23.7.
  • תלפיות: בוגרות מסלול אמנות. יטבתה 7, חולון. א'-ה' 18:00-9:00. עד 24.7.
  • בית הספר מוסררה: תערוכה רב תחומית של מחלקות צילום, ניו מדיה ומוזיקה חדשה. הבניין ההיסטורי, הע"ח 9; קמפוס מקצועי בבית קנדה, שבטי ישראל 22, ירושלים. א'-ה' 20:00-10:00, ו' 14:00-10:00. עד 31.7.
  • מקום לאמנות: תערוכת בוגרי התואר השני באמנות של אוניברסיטת חיפה. שביל המרץ 6, תל אביב. ב'-ה' 20:00-13:00, ו'-שבת 15:00-10:00. עד 3.8.

*** 

אירועים: 

  • בצלאל תל אביב: מכירת אמנות למען עמותת הופכות את היוצרות.  סלמה 60, תל אביב. ו' 11.7, 15:00-10:00, שבת 12.7, 18:00-10:00.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל אביב): שיח גלריה בתערוכה "היעלמות האור". ו' 11.7, 11:00.
  • מוזיאון ארץ ישראל: סיור בתערוכת "תמונות טבע 2" בהדרכת אנשי רשות הטבע והגנים. מדי שבת 11:00, 12:30.
  • מוזיאון פתח תקוה לאמנות: "climax", מופע של יסמין גודר במסגרת התערוכה "צעדים בוני אמון". 30 שקל. ו' 11.7, 11:00.
  • הירקון 19 (המדרשה): חנה ליבנה ולילך ליבנה – "עמודו! יומן מסע". מרחב מחוץ לזמן בחלל הגלריה. טקסט, וידאו, פרפורמנס ומשימות קולקטיביות. ו' 11.7, 11:30, 14:00, 19:30, 22:00; שבת 12.7, 11:30, 18:00, 21:00.
  • בית בנימיני – המרכז לקרמיקה עכשווית: שיח גלריה בתערוכה "המשתה". שבת 12.7, 11:00.
  • הגלריה לאמנות ואדריכלות ע"ש מוניו גיתאי ווינרוב: שיח גלריה בתערוכה של הילה שפיצר – "תרגישי בבית". שבת 12.7, 12:00.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת גן: תמר הירשל – "עדות האיילים". שבת 12.7, 12:00.
  • מוזיאון תל אביב לאמנות: מפגש בעקבות התערוכה של ויק מוניס – "תמונות מכל דבר". והפעם על צילום בעקבות פיסול. ו' 11.7, 14:00-12:00; מפגש ראשון מתוך ארבעה בסדרה "או!! אמנות מעוררת התפעלות". והפעם: על טכניקה. 80 שקל למפגש, 300 שקל לסדרה. ו' 11.7, 10:00; מפגש שלישי מתוך ארבע בסדרה "ארט פיוז'ן: הקשרים בין אמנות מערבית לאמנות בפריפריה". והפעם על אמנים מהמזרח הרחוק, אמנות מהמערב.  80 שקל. ג' 15.7, 21:00-19:30; מפגש שני מתוך ארבעה בסדרה "בעקבות אמנים ויצירות מופת" (הרצאה וסיור מודרך). והפעם: בעקבות לאונרדו דה וינצ'י. 80 שקל למפגש, ד' 16.7, 13:00-10:00. הרשמה למפגשי הסדרות בטל' 03-6919155.
  • מוזיאון העיצוב חולון: מפגש וכיתת אמן עם אילן גריבי בעקבות התערוכה "קיפולים": ביקור בתערוכה, כיתת אמן בטכניקת הטסליישן ועוד. 90 שקל. כרטיסים בטל' 03-5021552. ג' 15.7, 16:00.    
  • מוזיאון ישראל: מפגש בתערוכה "מאחורי הפרגוד היפני". ג' 15.7, 19:00. 
  • סדנת ההדפס ירושלים: שיח גלריה בתערוכות אורי ליפשיץ – "תצריבים והדפסי אבן"; "קם על יוצרו". ד' 16.7, 18:30.
  •  זהזהזה: שיח גלריה בתערוכה "עבודות בדרך". ה' 17.7, 19:00.
  • בית קנר: נעמי טנהאוזר – "העלמות בכחול (משתמשת בפיקסו לצרכי)". ציור. רוטשילד 7, ראשון לציון, טל' טל׳ 03-9470728. ב', ד'-שבת 13:00-10:00. ג' 13:00-10:00, 18:30-16:30. פתיחה: שבת 28.6, 20:00. עד 10.9.
  • הגלריה לאמנות בקיבוץ נען (תיאום בטל' 052-6121777): נינו הרמן – "ניירות של צלם". עד 11.7. 

***

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12, ליאורה וייז – "קוקדמה". עד 29.7., אגריפס 12, ירושלים. ב'-ה' 19:30-16:30, ו'-שבת 14:00-11:00.
  • אנגל , "אביב חדש". עד 31.7., גורדון 26, תל אביב, טל' 03-5225637. א'-ה' 20:00-10:00, ו' 14:00-10:00.
  • אלפרד – מכון שיתופי לאמנות ולתרבות, על גולדברג ושרון מוספי – "קערת האבק". מיצב, ציור, פיסול ווידאו. עד 25.7., סמטת שלוש 5, תל אביב, טל' 052-8014848. ג'-ה' 21:00-17:00, ו' 14:00-10:00, שבת 15:00-11:00.
  • ארמנו טדסקי, ברברה נחמד – "עדן". עד 22.8.לילינבלום 3, טל' 5170344. א' 19:00-15:00, ב'-ה' 19:00-11:00, ו' 14:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • ברוורמן , ליאנדרו ארליך – "מראות". מיצבים. עד 31.7., השרון 12ב', תל אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה' 19:00-11:00, ו'-שבת 14:00-11:00.
  • גבעון, "תזכורת*". תערוכה קבוצתית. ללא מועד סיום., גורדון 35, תל אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה' 18:00-11:00, ו' 14:00-10:00, שבת 14:00-11:00.
  • ג'ולי מ. , נדב עשור – "מלאכים". היבטים שונים של שליטה במרחב. עד 19.7. , בצלאל יפה 10, תל אביב, טל' 03-5607005. ב'-ה' 18:00-11:00, ו'-שבת 14:00-11:00.
  • גורדון , "עבודות חדשות – אביב 2014". . עד 16.7., בן יהודה 95, טל' 5240323. ב'-ה' 19:00-11:00, ו' 14:00-10:00, שבת 13:00-10:00.
  • גורדון 2 , "עבודות חדשות – אביב 2014". עד 16.7. נתן החכם 4, תל אביב, טל' 03-5290011. ב'-ד' 14:00-11:00, ה' 19:00-11:00, ו' 14:00-10:00, שבת 13:00-10:00 או בתיאום מראש.
  • גלריה בנימין , "נוף מופרע". עבודות המתייחסות להפרעות בנוף. עד 12.7., צ'לנוב 28, תל אביב. ד' 14:00-11:00, ה' 19:00-16:00, ו'-שבת 14:00-11:00.
  • גלריה חזי כהן , ברנדן פאולר ומת'יו צ'יימברס – תערוכה זוגית; ניר הראל – "משפחה חדשה". עד 26.7., וולפסון 54, תל אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה' 19:00-10:30, ו' 14:00-10:00, שבת 14:00-11:00.
  • גלריה ליאונרדו נילי לב ארי – "נעים להיזכר". מגזרות נייר. עד 4.8. בית הקיבוצים, ליאונרדו דה וינצ'י 13, קומה 2-, תל אביב, טל' 054-6747446. א'-ה' 20:00-8:00, ו' 13:00-8:00.
  • גלריה משרד בתל אביב , אביבית סגל – "ים ליום". פתיחה: ה' 17.7, 20:00. עד 29.8, דור קונפינו – "מיסטריה". עד 11.7., זמנהוף 6, תל אביב, טל' 03-5254191. ב'-ה' 18:00-11:00; ו' 14:00-11:00.
  • גלריה P8 , שמעון לב ופרידמן דרשמידט – "שני ארכיונים משפחתיים". בחינת העבר המשפחתי מקצוות מנוגדים: דרשמידט בן למשפחה נאצית ולב בן למשפחה שמרביתה נספתה בשואה. מיצבי וידאו, צילומים ו"ארכיון". פתיחה: ה' 10.7, 20:00. עד 9.8. יהודה הלוי 79 (בחצר), תל אביב, טל' 8616001־050. ג' 15:00-11:00, ד'-ה' 19:00-15:00; ו'שבת 15:00-11:00.
  • גרשטיין, דוד גרשטיין – "Present Perfect". ללא מועד סיום., בן יהודה 101, תל אביב, טל' 03-5293826. א'-ה' 19:00-11:00, ו' 14:00-10:00.
  • דביר, נלי אגסי – "Down where the little fishes grow". רישומים. עד 16.8. ראשית חוכמה 14, תל אביב. ג'-ה' 18:00-11:00. ו'-שבת 13:00-10:00.
  • הקיבוץ, דב אור נר – "בד רנרוא וליידי גאגא במזל עורב". עד 18.7. דב הוז 25, תל אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה' 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו' 14:00-11:00, שבת 19.4, 15:00-11:00.
  • זומר, "Apparition". יחסי פעולה-אובייקט ותנועה בחומר. עד 23.8. שד' רוטשילד 13, תל אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה' 18:00-10:00, ו' 14:00-10:00, שבת 13:00-11:00.
  • זימאק, לירון קרול – "ארגז החול". מערכת קול-תמונה. עד 15.8. ה' באייר 68, תל אביב, טל' 03-6915060. א'-ה' 20:00-9:30, ו' 15:00-9:30.
  • טובה אוסמן, יצחק קרודו – "עירום, שנות ה-70". רישומים. עד 23.7. בן יהודה 100, תל אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה' 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו' 13:00-11:00.
  • נגא, נעמי לשם – "Landmarks". צילום. עד 25.7. אחד העם 60, תל אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה' 18:00-11:00, ו'-שבת 14:00-11:00.
  • עינגע, שי זילברמן – "שנת צהריים נצחית". קולאז'ים. עד 19.7. בר יוחאי 7, תל אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה' 18:00-11:00, ו'-שבת 14:00-11:00.
  • פינברג פרוג'קטס, מישל יזירסקי – "חלון של חצות". ציור. עד 12.7. שביל המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה' 18:00-12:00, ו' 14:00-11:00, שבת 13:00-11:00.
  • רוזנפלד "Summer 2014". עד 30.8. שביל המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה' 19:00-12:00, ו' 14:00-11:00, שבת 13:00-11:00.
  • רוטשילד אמנות, שלום פלש – "נוף עולם". ללא מועד סיום. יהודה לוי 48, תל אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה' 18:30-11:00, ו'-שבת 14:00-11:00.
  • Contemporary by Golconda, דניאל צאל – "דריוס". צילום; "שני וארגמן". אמנים משתמשים בצבע אדום. עד 2.8. הרצל 117, תל אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה' 19:00-11:00, ו' 14:00-10:00, שבת 14:00-11:00.
  • Raw Art, אלישבע לוי – "וילה". מודל בגודל 1:1 של הצעת מגורים. עד 9.8. שביל המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל אביב, טל'03-6832559. ג'-ה' 18:00-12:00, ו'-שבת 14:00-11:00.
  • Z I Z, תמיר שר – "Feel Me". מיצב צילומי. עד 12.7. שביל המרץ 6, קומה 2, תל אביב. ד'-ה' 20:00-15:00, ו'-שבת 15:00-11:00.

חללי תצוגה

  • אטליה שמי, "נקודת מבט". עבודות של רות אגסי, מאיר אגסי ויחיאל שמי. עד 19.7. כברי, טל' 04-9952709. ג'-ד', שבת 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.
  • בית אוסף קופפרמן, " משה קופפרמן, תל אביב 1984 : עשרה קבין של צבע". במלאת 30 שנה לפעילות חד פעמית של קופפרמן בסדנת ההדפס של יעקב הראל". פתיחה: שבת 12.7, 12:00. עד 31.8; משה קופפרמן – עבודות. תערוכת קבע.
  • בית בנימיני – המרכז לקרמיקה עכשווית, "המשתה". התערוכה השנתית של אגודת אמני קרמיקה בישראל – על הקשר בין קרמיקה, אוכל ואכילה. עד 6.9
  • בית האמנים ירושלים, "שטח הפקר". היבטים שונים של אזורי הפקר. עד 9.8. שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה' 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו' 13:00-10:00, שבת 14:00-11:00.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל אביב), "ססיליה". תערוכה קבוצתית; מיכאל פאוסט – "קרית המלאכה"; "ארץ נעדרת". תערוכה קבוצתית; מלכה זמיר – "בתנועה מתמדת"; פואד אגבאריה – "מלך ליום אחד"; רנה בקין – "שתיקות מקובצות"; לילי שאלתיאל – "יום ועוד יום"; עינת לוזיצקי – "מימד אחר". קיר אמן. פתיחה: ה' 17.7, 19:30. עד 9.8; הרולד רובין – "לחשוף את השדים"; "היעלמות האור". תערוכה קבוצתית; רבקה קווה – "הכל כאילו כלום"; גוני חרל"פ – "משפך"; רחל נישטיין – "הפרח הקוץ והדרדר". עד 12.7. אלחריזי 9, תל אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה' 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו' 13:00-10:00; שבת 14:00-11:00.
  • בית הגפן "זרים בינינו". בחינת מושג הזרות. עד 16.8. הגפן 2, חיפה. א'-ה' 16:00-8:30; ו'-שבת 14:00-10:00.
  • בית יגאל אלון, "מפגש האביב 2014 – פרפר, פרח חי". מיצב פרפרים. עד 20.7. קיבוץ גנוסר, טל' 04-6727700. א'-ה', שבת 16:00-8:30, ו' 15:00-8:30.
  • גלריה בזל, יואב אפרתי – "מלאכים". רישומים על ניירות קטנים. עד 11.7. רח' השל"ה 1, תל אביב, 03-6024957. א'-ה' 14:00-10:00; 19:00-16:00; ו' 14:00-10:00.
  • גלריה דוויק, חיה גרץ רן – "יזרעאליות". עד 18.10. מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות שאננים, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע 20:00-10:00.
  • גלריה טל, שולה ליס – "מסע אישי". עד 27.7. חצב 74, כפר ורדים, טל' 054-7542699. ג' 19:00-17:00, שבת וחג 14:00-11:00 ובתיאום מראש.
  • גלריה כברי, "אבולוציה של מקום". עבודות של בוגרות מכללת אורנים, אנדריאה חזן, יעל מנין ותמר נמרוד רוגני. עד 27.7. כברי, טל' 04-9952537. א' 19:00-16:00, ו' 14:00-11:00, שבת 15:00-11:00.
  • גלריה לאמנות ישראלית – טבעון, "אש קטנה וחלב". מחווה לאד רושה. עד 23.8. מרכז ההנצחה, רחוב המגדל 2, קרית טבעון, טל' 04-9835506. א'-ה' 13:00-8:00, 19:00-16:00, ו' 11:30-9:00, שבת 13:00-11:00.
  • גלריה קסטרא ורדה ברני (טבק) – "זמן אשה". ציורים. עד 31.7. מרכז אמנויות קסטרא, פלימן 8, חיפה. א'-ה' 20:00-10:00, ו' 14:00-10:00, שבת 20:00-10:00.
  • גלריית החווה, "געגועי לנוריקו סאן". מחווה של מעצבים ואנשי אופנה לספרי "ילדי העולם". עד 30.8. הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ב' 16:00-13:00, ו'-שבת 14:00-10:00.
  • גלריית לוחמי הגטאות, "חברי מועדון". עבודות של ליאור אופיר, טל אלפרשטיין ויואב וינפלד. עד 26.7. קיבוץ לוחמי הגטאות, טל' 054-4993737. ו' 14:00-9:00, שבת 15:00-10:00 או בתיאום טלפוני.
  • גלריית עין הוד, יוסי וקסמן – "מלאכים בגיל העמידה או בחזרה לגן עדן". פתיחה: שבת 12.7, 12:00. עד 30.7; "חופש". תערוכה קבוצתית. עד 6.9
  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר, "שממה הורה". עבודות מאוסף יגאל אהובי – חלק 2. מאשה זוסמן – רוח צד. פתיחה: ו' 4.7, 11:00. עד 6.9. אוניברסיטת תל אביב, טל' 03-6408860. א'-ד' 19:00-11:00, ה' 21:00-11:00, ו' 14:00-10:00.
  • הגלריה העירונית הרצליה – בית האמנים, "שקוף". תערוכה קבוצתית. 19:30. עד 25.7. בן גוריון 7, הרצליה, טל' 09-9589986. א', ג'-ה' 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו' 13:00-10:00.
  • הגלריה העירונית כפר סבא, "Artists Film International". וידאו. עד 31.7. גאולה 12, כפר סבא, טל' 09-7649303. א'-ה' 12:00-9:00, 20:00-16:00, ו' 12:00-10:00 (לתערוכה זו בלבד).
  • הגלריה לאמנות ואדריכלות ע"ש מוניו גיתאי ווינרוב, הילה שפיצר – "תרגישי בבית". ציור. עד 3.8. כפר מסריק, טל' 052-8348586. שבת 16:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • הגלריה העירונית לאמנות עפולה, יהודה יציב – "אחרי הזמן"; איציק וינברג – "יש פרחים בגטו". עד 31.8. חטיבה תשע 15, עפולה, טל' 04-6591677. ב, ג, ו'-שבת 13:00-11:00, ד'-ה' 19:00-17:00.
  • הגלריה ע"ש ריקליס, מיכה קירשנר – "Stigmata.com". צילום. עד 12.8. מוזיאון פרטי פרסלר, וולפסון 54, תל אביב. א'-ה' 15:00-10:00, ו' 14:00-10:00.
  • החנות, בחינת התיווך בין מוצר לאמנות. עד ה-20.7. העלייה 31, טל' 5341223־052. כל השבוע 24 שעות (התצוגה בחלון הראווה).
  • הירקון 19 (המדרשה) אסף אבוטבול – "סי קומען?". מראית גרפית קרה, מרחבים מנטליים טעונים; ערן נווה – "תראי אמא". הצבה במדיומים שונים: ציור, פיסול, מייצב, מיצג ווידאו. עד 23.8. הירקון 19, תל אביב, טל' 03-6203129. ב'-ה' 20:00-13:00, ו' 14:00-10:00, שבת 14:00-11:00.
  • המרכז לאמנות עכשווית, "עבודות חדשות של דוויל כהן, לוסיאנה קפלון ואריכל רייכמן". מיצב, וידאו, פיסול. פתיחה: ד' 16.7. ללא מועד סיום. קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה' 19:00-14:00, ו'-שבת 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המשכן לאמנות בית מאירוב, "בית חם". עבודות העוסקות באלימות במשפחה. עד 30.8. הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה' 20:00-17:00; ו'-שבת 13:00-10:00.
  • הצימר, "Solitary Pathways (lonely girls)". עבודות בנושא בדידות נשית. עד 31.7. הגדוד העברי 5, תל אביב. ה' 23:00-20:00, ו' 16:00-12:00.
  • הקצה, אילזה קנטור דאוס – איורים ליצירתה של פניה ברגשטיין. עד 12.7. לוחמי הגטאות 34, נהריה, טל' 04-9926819. ב' 19:00-16:30, ה' 13:00-10:30, ו' 14:00-13:00, שבת 13:00-11:00.
  • זהזהזה, "מנעד זמנים". "עבודות בדרך". סטודנטים ובוגרי אדריכלות ועיצוב פנים ואדריכלות נוף. עד 19.7.. מבנה 21, נמל תל אביב, טל' 03-5444261. ב'-ה' 18:00-12:00, ו' 15:00-10:00, שבת 19:00-12:00.
  • חנינא, מיכל גבע – "אטיודים". עבודות קטנות; "אל המים". אקוורלים וציורי דיו. עד 2.8. י"ל פרץ 31, תל אביב. ג'-ד' 20:00-16:00, ה' 20:00-12:00, ו'-שבת 14:00-11:00.
  • מיקה – אמנות ישראלית, בריאן לואיס סונדרס – "We Don't Need Another Doctor, We Can Run Our Own Tests". ציורים שצוירו על גבי טסט קארד של פסיכולוגים. עד 15.8. בן יהודה 97, תל אביב, טל' 03-9525830. א'-ה' 19:00-11:00, ו' 14:00-10:00.
  • מכון שפילמן לצילום, "חשיפה כפולה". סרטונים בהפקת המכון. עד אוגוסט. שוקן 27, תל אביב, טל'03-7283737. ה' 20:00-16:00, ו'-שבת 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל.
  • מקלט לאמנות, נאוה ט' ברזני – "פיסות ילדות". עבודות קרעי נייר. עד 29.7. יהודה המכבי 7, מקור ברוך, ירושלים. א'-ה' 22:00-19:30.
  • מרכז באוהאוס תל אביב, ""באר שבע: אדריכלות ברוטליסטית וניאו-ברוטליסטית". תערוכה והשקת ספרה של הדס שדר. צילומים: שי אפשטיין. פתיחה: א' 13.7, 19:00. עד 31.8. דיזנגוף 99, תל אביב, טל' 03-5220249. א'-ה' 19:30-10:00, ו' 14:30-10:00, שבת 19:30-12:00.
  • מרכז גוטסמן לתחריט, "קירות פורחים". הדפסים. ללא מועד סיום. קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה' 16:00-7:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג 15:00-10:30 או בתיאום מראש.
  • סדנאות האמנים, טליה קינן – "מחשבה על אבן".  עד 9.8. קלישר 5, תל אביב, טל' 03-6830505. ג'-ה' 19:00-15:00, ו'-שבת 14:00-11:00.
  • סדנת ההדפס ירושלים, אורי ליפשיץ – "תצריבים והדפסי אבן"; "קם על יוצרו". עד 17.7. שבטי ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה' 15:00-8:00 או בתיאום מראש.
  • סלון יפו לאמנות, "Traffic". חשיפת בלוג הצילום "חשיפה" של "הארץ". עד 19.7. מחסן 2, נמל יפו. א'-שבת 19:00-11:00.
  • פלורנטין 45, איילת עמרני-נבון – "שיעור פסנתר". ציורים, רישומים, אובייקטים ואסמבלג'ים. עד 12.7. פלורנטין 45 פינת השוק, תל אביב, טל' 050-2763249. ב'-ה' 13:00-11:00, 18:00-16:00.
  • פריסקופ, רקפת כנען – "חיבור וחיבור ציפור". אובייקטים. עד 12.7. בן יהודה 176, תל אביב, טל'03-5226815. ב'-ה' 20:00-17:00; ו'-שבת 13:00-11:00.

מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר, "אימרסיה בבית העיר". הגיימינג כבחינת הטשטוש בין האמיתי לווירטואלי. ללא מועד סיום. ביאליק 27, תל אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה' 17:00-9:00, ו'-שבת 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.
  • בית התפוצות, קבוצת צלמי JDOCU – "אי בתוך אי – מבט אל יהודי קובה". צילום. עד 31.7; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע. אוניברסיטת תל אביב, רמת אביב, טל' 03-7457800. א'-ג' 16:00-10:00; ד'-ה' 19:00-10:00; ו' 13:00-9:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.
  • בית טיכו, יחיא חייבי – "רגעים בצנעא – תצלומים 1944-1930". עד 13.9. הרב קוק 7, ירושלים. א'-ב', ד'-ה' 17:00-10:00, ג' 22:00-10:00, ו' 14:00-10:00.
  • בית ראובן, ציורי ראובן מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע. ביאליק 14, טל' 5255961. ב', ד'-ו' 15:00-10:00; ג' 20:00-10:00; שבת 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים, כניסה חופשית בימי שלישי 20:00-16:00 (במסגרת שנת ראובן).
  • ביתן הלנה רובינשטיין, "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע. שד' תרס"ט 6, תל אביב, טל'03-5287146. ב', ד', שבת 16:00-10:00; ג', ה' 22:00-10:00; ו' וערבי חג 14:00-10:00. כניסה חופשית.
  • המוזיאון הימי הלאומי, "מראות טבריה והכנרת באמנות ההדפס – מאות י"ז-י"ט". הדפס. עד 31.8. דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת 16:00-10:00, ו' 13:00-10:00.
  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס, "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע. ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו' 13:00-10:00, ג', ה' 20:00-17:00, שבת 15:00-10:00. כניסה: 10-5 שקלים.
  • המוזיאון הפתוח בעומר, אילן אורבוך – "השתקפויות". פסלים. עד 30.8; סאשה סטויאנוב – "ציפייה". שטיחי קיר. עד 17.7. עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה' 16:00-9:00, שבת ראשונה בחודש 15:00-10:00. כניסה: 10-20 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
  • המוזיאון הפתוח בתפן, הרמן שטרוק – "אחרי מאה שנה". ליטוגרפיות, מסמכים, צילומים. עד 30.5.2015. תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה' 16:00-9:00, שבת 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.
  • המוזיאון הפתוח לצילום, פסי גירש – "עבודות 2014-1987". עד 28.10. גן התעשייה תל חי, טל' 04-6816702. ב'-ה' 16:00-8:00; שבת וחג 16:00-10:00. כניסה: 20-11 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב, "ללמוד מוורנקולר". לקראת אדריכלות וורנקולרית חדשה. ללא מועד סיום. שד' הנשיא 135, חיפה, טל' 054-5831597. ד'-ה' 13:00-10:00, ו'-שבת 14:00-11:00.כניסה: 20-10 שקל.
  • המוזיאון לאמנות המזרח הרחוק, "סיירת החלל ימאטו". אנימציה יפנית. ללא מועד סיום. חיבת ציון 18, רמת גן, טל' 6188243. ב', ד' 16:00-10:00; ג', ה' 20:00-10:00; ו' 13:00-9:00; שבת 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת גן, אוריאל זיו – "Loading". אובייקטים. במסגרת הסדרה "שישי ראשון". עד 28.7; רוני סומק – "שריטה במרפק השירה". ציור; מרים גמבורד – "אמת בדויה". רישום; תמר הירשל – "עדות האיילים". ציורים ואובייקטים. עד אוגוסט; אלעזר גלעד – "בעיני המכחול". ציור; לאו ריי – "הציור הוא געגוע". ללא מועד סיום. עבודות מאוסף המוזיאון. תצוגת קבע. דרך אבא הלל סילבר 146, רמת גן, טל' 7521876. ב', ד' 16:00-10:00; ג', ה' 20:00-10:00; ו' 13:00-9:00; שבת 15:00-9:00. כניסה: 20 שקל.
  • המוזיאון לאמנות רוסית ע"ש צטלין, משה ויבגניה גמבורד – ציורים ורישומים. ללא מועד סיום. חיבת ציון 18, רמת גן, טל' 6188243. ב', ד' 16:00-10:00; ג', ה' 20:00-10:00; ו' 13:00-9:00; שבת 15:00-10:00. כניסה: 20 שקל.
  • מוזיאון ארץ ישראל, תערוכת העפיפונים הגדולה". בתשלום נוסף של 25 שקל (ילדים ומבוגרים). פתיחה: ג' 15.7. עד 5.11; מינדי וייזל – "חוצה קווים". אמנות בזכוכית. עד 31.12; אסתי מידן – "סוף רדינג". צילום. עד 30.7; "הגרסה המאוירת". איורים לתרבות ישראלית. עד 30.12; זאב הרץ – "פוטו מאסטר". תצלומים 1970-1950. עד 30.8; "טבע עולמי, טבע מקומי" – התערוכה הבינלאומית "Wildlife Photograper of the Year", והתערוכה המקומית, "תמונות טבע #2". עד 25.8; "יודאיקה מקומית"; גן יעל; ביתן הזכוכית; ביתן הקרמיקה; ביתן קדמן למטבעות; ביתן אתנוגרפיה ופולקלור; ביתן נחושתן; כיפות היוצרים; חפירות תל קסילה; ביתן הדואר והבולאות; ארץ הברון; מרכז אדם ועמלו; והפלנטריום. תצוגות קבע. חיים לבנון 2, רמת אביב, תל אביב, טל' 03-6415244. א'-ד' 16:00-10:00, ה' 20:00-10:00, ו'-שבת 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן, "חמישה כיווני אוויר". ציור. עד 2.8. קיבוץ אשדות יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה' 15:00-10:00, ו' וערבי חג 13:00-10:00, שבת וחג 14:00-10:00.
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה, "ציור ואות". עד 30.11; "מעגלים". לכל המשפחה. עד אוגוסט; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע. קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה' 16:00-10:00; ו' וערבי חג 14:00-10:00; שבת 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון הנגב לאמנות, "המדיום הוא המסר". הדפסי פופ מאוסף מוזיאון ישראל; "מצילום להדפס". הדפסים מאוסף מוזאון הנגב לאמנות. עד 6.9. העצמאות 60, באר שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה' 16:00-10:00, ד' 19:00-12:00, ו'-שבת 14:00-10:00.
  • מוזיאון העיצוב חולון, "קיפולים". עיצובים עכשוויים המשקפים מלאכות מסורתיות ביתיות. עד 25.10. פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500 ־073. ב', ד' 16:00-10:00; ג', ה' 20:00-10:00; ו' 14:00-10:00; שבת 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.
  • מוזיאון העיר חיפה, "מעמד אחד – מאבק אחד". על מעמד העובדים. עד 1.11; "אידיאלים חדשים". צילום. מקומן של הנשים בסיפור ההיסטוריה של שנות ה-30 עד שנות ה-50. עד ספטמבר. שד' בן גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד'16:00-10:00, ה' 19:00-16:00, ו' 13:0-10:00, שבת 15:00-10:00.
  • מוזיאון הרמן שטרוק, "אמנות ההדפס היום". מחווה להרמן שטרוק. עד 26.10; הרמן שטרוק – "רומנטיקן על הכרמל". ללא מועד סיום. ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד' 16:00-10:00, ה' 19:00-10:00, ו' 13:00-10:00.
  • מוזיאון וילפריד, אלכס ליבק – "שלוש שנים אחרי". צילום. תיעוד עבודתו של ארגון הסיוע IsraAid לאחר אסון הצונאמי ביפן. עד 6.7., קיבוץ הזורע, טל' 04-9899566. ב'-ו' 14:00-9:00, שבת וחג 16:00-10:00.
  • מוזיאון חיפה לאמנות,  במרכז האמנויות מוצגת התערוכה לכל המשפחה "חם-קר-נוזל-מוצק". עד 8.2.2015.שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה' 19:00-10:00, ו' 13:00-10:00, שבת 16:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.
  • מוזיאון ינקו-דאדא, אמיר נוה – "שומקום"; עבודות קיר" מוחמד פדל – "GOLD"; ליאת קליין – "Second field no.2"; פבל צנחבט – "זרימת פלדה". עד סוף אוגוסט; מרסל ינקו – "חיות דמיוניות". ציור. עד אוגוסט.כפר האמנים עין הוד, טל' 04-9842350. א'-ה' 15:30-9:30, ו' וערבי חג 14:00-9:30, שבת וחג 16:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון יפו העתיקה, "Dolls Art". אמני בובות מכל העולם. עד 19.7. טיילת מפרץ שלמה 10, יפו, טל' 054-4702423. ב'-ה', שבת 18:00-10:00, ו' 14:00-10:00. 40 שקל למבוגר, 35 שקל לילד, 30 שקל לאדם בכרטיס משפחתי.
  • מוזיאון ישראל, "אי שקט" חדש באמנות העכשווית". עד 27.11; דאג ומייק סטארן – "Big Bambu". מיצב ענק מבמבוק. עד 1.10; איה-ליסה אטילה – "אופקי". דיוקן של עץ. עד 8.11; ג'יימס טורל – "מקום לאור". חקר האור כתופעה. עד 31.10; "מאחורי הפרגוד היפני". אוסף פרגודים של אמנים יפנים. עד 27.11; "חומר מכושף באמנות אפריקאית". ללא מועד סיום; ריצ'רד אבדון – "תמונה משפחתית". עד 19.7; "שפת הלבוש". ארון הבגדים היהודי. עד 25.10; "פנים אל פנים". מסכות עתיקות. עד 13.9; "פורצי הדרך: אמנים יהודים באירופה במאה ה-19". ציור. עד 15.7; ספריית האיור: "איזה עולם קטן". עד 30.9; באגף הנוער: "מסעות". ההתרגשות בגילוי ארץ לא נודעת. עד 7.2. שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה' 17:00-10:00, ג' 21:00-16:00, ו' וערב חג 14:00-10:00, שבת 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ד' עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים בימים ג' ושבת ובאוגוסט.
  • מוזיאון מאנה כץ, "המאסטרים הגדולים: אמנות יהודית במאה ה-19 ומקורותיה". עד נובמבר. שדרות יפה נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד' 16:00-10:00, ה' 19:00-10:00, ו' 13:00-10:00, שבת 16:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, עדה עובדיה – "לומינול". ציור. פתיחה: ה' 17.7, 20:00. עד 8.11; "דיוקן עצמנו במבט לאחור"; "מלך, נווד וצייר עושים מה שהם רוצים". לכל המשפחה. ללא מועד סיום. רוקח 21, נוה צדק, תל אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה' 16:00-10:00, ו' 14:00-10:00, שבת 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).
  • מוזיאון על התפר, "הלוך הלכו העצים למשוח עליהם מלך". מוסד המנהיגות. ללא מועד סיום. חיל הנדסה 4, טל' 02-6281278. א'-ב', ד'-ה' 17:00-10:00, ג' 21:00-14:00, ו' 14:00-10:00.
  • מוזיאון פתח תקוה לאמנות, "צעדים בוני אמון". יחסים בין מחול לאמנות. עד 6.9. ארלוזורוב 30, פתח תקוה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת 14:00-10:00; ג', ה' 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת חינם.
  • מוזיאון ראלי, אמנות לטינו אמריקאית עכשווית; ציורים מהמאות 18-16 בנושאים תנ"כיים. ללא מועד סיום. שדרות רוטשילד, קיסריה, טל' 04-6261013. כניסה חופשית. ב'-ג', ה'-שבת 15:00-10:30.
  • מוזיאון תל אביב לאמנות, אלואיז ברייר, אל ליסיצקי, פרנק סטלה – "בתי כנסת מעץ". פתיחה: ו' 11.7. עד 18.10; ראידה אדון – "אשה ללא בית". וידאו. פתיחה: ו' 11.7. עד 29.11; "פרויקט שימור: ציורים של מארק שאגאל". עד 30.10; דוד ניפו – "שבתי וראה תחת-השמש". ציור. עד 26.10; מרינה אברמוביץ – "Rhythm 0, 1974". מיצב המשחזר את המיצג של אברמוביץ בנאפולי. עד 14.2; דוד ריב – "300-60-48". ציור, וידאו. עד 29.11; איוה כפרי – "Multiplane(s)". ציור. עד 27.9; "דלפט כחול-לבן". אריחי דלפט. עד 18.10; עתי חן – "בין לבין". בין תכשיט לאובייקט. עד 25.10; אנה ים – "חלב ציפור". צילום. עד 23.8; ויק מוניס – "תמונות מכל דבר". עד 2.8; אלכס שוודר – "קיר לקיר, רצפה לתקרה". עד 26.7; "אנדי וורהול: ציור של צעצוע". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום; חדרים מיניאטוריים מאוסף הלנה רובינשטיין; אימפרסיוניזם, פוסט אימפרסיוניזם ואסכולת פריז; אמנות המאה ה-20; אמנות עכשווית: מאוסף המוזיאון ושאילות. תצוגות קבע. שד' שאול המלך 27, תל אביב, טל'03-6077020. ב', ד', שבת 18:00-10:00; ג', ה' 21:00-10:00; ו' וערבי חג 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).
  • משכן לאמנות עין חרוד, "שקוף כאקוורל". עבודות על נייר. עד 31.7; רות שלוס – "יש לי מה לעשות עם זה". עד 15.8; דוד פרלוב – רישומים, תצלומים וסרטים. עד 31.7; יונה לברי ישראלי וז'קלין ניקולס – "תוספות". עד 31.7; אוסף יודאיקה, הסטודיו לזכרו של דודו גבע, חדר העבודה של שמואל ביקלס, אדריכל המשכן לאמנות של עין חרוד. תערוכות קבע. עין חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה' 16:30-9:00, ו' וערבי חג 13:30-9:00, שבת וחג 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.