קול קורא מכנס ירושלים לאמנות #5 – רגע האמת

חוקרים/ות ויוצרים/ות מוזמנים/ות להגיש הצעות להרצאות ופרזנטציות שיוצגו בכנס ירושלים לאמנות #5, ביום רביעי ה-28.10.2020

בתאריך 28 באוקטובר 2020 יערך כנס ירושלים לאמנות #5, ביוזמת פסטיבל מנופים וכתבי העת ״ערב רב״ ו״הרמה״. כותרת הכנס, היא ״רגע האמת״. 

רגע האמת הוא נקודת הכרעה או אירוע משמעותי, שמחייב את האדם לקבל החלטה ומעמיד אותה ואת השלכותיה במבחן. בתקופה הנוכחית נדמה שההגדרה ה״קלאסית" לרגע אחד של אמת, או להכרעה הרת גורל, יכולה להתמוסס בן רגע. דוגמא למתח בין תפיסות אמת ומשמעותן ניתן למצוא בשנים האחרונות, שבהן נדמה שהעולם מיטלטל בין פייק ניוז, עובדות אלטרנטיביות ודימויים בדיוניים שעובדו כתמונות מציאות, דיווחים בהולים על אפוקליפסה אקלימית ממשית שמחכה לכדור הארץ והאנושות מעבר לפינה, וטענות לבהלת יתר ואי-הבנה של ניסויים ותוצאות מדעיות. רגעים כאלה, שבהם מתעורר ספק באשר ליכולת לדעת את האמת, מהווים בעצמם רגעי אמת המעמידים את האדם בפני הכרעות שעשויות להיות גורליות.

רגע האמת יכול להתבטא במהלך אקטיבי או פסיבי, הוא יכול ליצור הזדמנות לווידוי, ולחילופין לביסוס של סיפור כוזב. רגע האמת יכול להיות פרטי ואישי, קולקטיבי, קהילתי, מדיני ואף גלובלי. הוא יכול לחשוף את האמת הקיימת או לכונן אמת חדשה, כאשר כל מהלך וכל כיוון שיבחר ישפיע על העתיד באופנים שעשויים להיות דרמטיים. כפועל יוצא מכך, אמנים, הוגים ובני אדם באשר הם נדרשים לפעול, לחשוב ולתכנן תוכניות כאשר הם נתונים מצד אחד לאי אמון מוחלט בתפיסות מציאות ובמתווכיה, ומצד שני לאי ידיעה וחוסר ביטחון באשר לקיום האנושי בעתיד.

בין הנושאים שיידונו בכנס:

כיצד ניתן לדעת שרגע האמת הגיע

מהו רגע האמת באמנות

מה תפקידו של האמן ברגעי אמת

מה בין רגע האמת לרגע האחרון

מהי ״הוראת השעה״ – מה נדרש לעשות ברגע האמת

״האמת שלי״, ״האמת שלך״ וה״אמת שלה״

חוקרים/ות ויוצרים/ות מוזמנים/ות להגיש הצעות להרצאות ופרזנטציות שיוצגו בכנס ירושלים לאמנות #5, ביום רביעי ה-28.10.2020.

משך ההרצאות: 20 דקות

משך הפרזנטציות: 10 דקות

הצעות באורך של עד 300 מילה יש לשלוח לכתובת: [email protected]

דד ליין מעודכן להגשת הצעות: 15 במאי 2020

תשובות ימסרו עד לתאריך: 17 ביוני 2020

עורכי הכנס: רינת אדלשטיין, רונן אידלמן ויונתן אמיר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *