קול קורא למחוזות שיפוט

"מחוזות שיפוט", הוא הזמנה לאמנים להציע עבודה שתעסוק בקשר שבין אמנות תיאטרון ומוסר, תוך מחשבה על הפוטנציאל של נקודות המפגש בינהם. העבודה יכולה להיות במדיום של וידאו ו/או פרפורמנס/מופע. המשך המומלץ של העבודה הוא עד 5 דקות. העבודות יוצגו לראשונה בחודש פברואר בתיאטרון תמונע. ההצעות הנבחרות יקבלו תמיכה לסיוע בהפקת העבודה בסך 1300 ש"ח. הפרויקט […]

"מחוזות שיפוט", הוא הזמנה לאמנים להציע עבודה שתעסוק בקשר שבין אמנות תיאטרון ומוסר, תוך מחשבה על הפוטנציאל של נקודות המפגש בינהם. העבודה יכולה להיות במדיום של וידאו ו/או פרפורמנס/מופע. המשך המומלץ של העבודה הוא עד 5 דקות. העבודות יוצגו לראשונה בחודש פברואר בתיאטרון תמונע. ההצעות הנבחרות יקבלו תמיכה לסיוע בהפקת העבודה בסך 1300 ש"ח. הפרויקט יפתח במפגש עם במאי תיאטרון ובשיחה על תיאטרון ו-"האמצעים שיש לנקוט". בתום המפגש יוזמנו היוצרים להגיש הצעה לעבודה.

בשנים האחרונות עבודות וידאו ופרפורמנס רבות מציעות לבחון את הזיקות שבין תיאטרון לבין יצירת האמנות דווקא על רקע עיסוק בשאלות הקשורות במוסר ואחריות על גורל. כך ניתן לראות לדוגמא, כיצד שאלות על הקשרים הבלתי מיוצגים בין קהל הצופים למופע או ליצירה, על אודות הכוח הפוליטי ככזה שנמצא מעבר לאשליית המימזיס, על המרחב שבין האתיקה של הצופה לבין האתיקה של היצירה או היוצר, בחינה של אופנים דרכם ניתן לייצר דרמטיזציה של פערים מוסריים, כמו גם על הדרכים שעשיות לגרום להנעת הצופה לפעולה לצד שאלות נוספות,  מייצרים זירה שבה אמנות חוזרת לחשוב מחדש פרקטיקות תיאטרליות בהקשר של יצירת אמנות. הפרויקט "מחוזות שיפוט", יזמין אמנים ליצור עבודות שיגיבו להצלטביות אלו, תוך שימוש באופן קונקרטי וסימבולי, בבמת התיאטרון.

את המפגש "תיאטרון והאמצעים שיש לנקוט – שיחה בעקבות מחזות הלימוד של ברכט, יעביר הבמאי עירא אבנרי ב-24 בדצמבר בשעה 20:30 בתיאטרון תמונע (השתתפות ללא עלות).
יש לאשר השתתפות במייל:
[email protected]
אוצרת: מעין אמיר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *