קול קורא: רזידנסי לאמנים עצמאיים במוזיאון ארצות המקרא

התכנית מבקשת להרחיב את גבולות השיח אודות ארכאולוגיה והיסטוריה בכלל ותרבויות המזרח הקרוב הקדום המוצגות במוזיאון ארצות המקרא בפרט, באמצעות הזמנה של אמניות ואמנים עכשוויים להגיב לאוספי המוזיאון על ממצאיהם השונים, לפעול ולהתערב בחללי התצוגה ולחשוב מחדש את/על הנרטיבים המלווים את האוספים

מועצת הפיס לתרבות בשיתוף מוזיאון ארצות המקרא בירושלים מזמין אמניות ואמנים להגיש מועמדות לתכנית רזידנסי שנתית בתמיכת מפעל הפיס לתרבות ואמנות.

התכנית מבקשת להרחיב את גבולות השיח אודות ארכאולוגיה והיסטוריה בכלל ותרבויות המזרח הקרוב הקדום המוצגות במוזיאון ארצות המקרא בפרט, באמצעות הזמנה של אמניות ואמנים עכשוויים להגיב לאוספי המוזיאון על ממצאיהם השונים, לפעול ולהתערב בחללי התצוגה ולחשוב מחדש את/על הנרטיבים המלווים את האוספים. התכנית מתאימה לאמניות ואמנים שפרקטיקת העבודה שלהם מבוססת מחקר וכאלה המעוניינים לעסוק בשאלות הקשורות בארכיאולוגיה, היסטוריה ותרבות בהקשרים רחבים.

במסגרת תכנית הרזידנסי יקבלו האמניות והאמנים סטודיו לעבודה, גישה לאוספים ולארכיונים של המוזיאון וסיוע של אוצרי האוסף של המוזיאון. בנוסף, תעמוד לרשותם האפשרות לפגוש מומחים שונים מתחומים שונים שאינם עובדי המוזיאון בהתאם לצורך של כל אחת ואחד מהמשתתפים.

בתכנית ייקחו חלק שלוש/ה אמנים ואמניות עכשוויים שיוזמנו להתארח במוזיאון למשך שלושה חודשים כל אחת/ד, במהלך תקופות שונות של השנה (קיץ, חורף ואביב). במשך שלושת חודשי התכנית יקימו האמניות והאמנים גוף עבודה חדש מבוסס מחקר שקשור לאוסף המוזיאון, תכניו ותפישתו הייחודית.

אוצרת התכנית: סאלי הפטל נוה

לפרטים ולהרשמה: http://www.blmj.org/pais-residancy/

1 תגובות על “קול קורא: רזידנסי לאמנים עצמאיים במוזיאון ארצות המקרא”

    "נסיעות יגולמו בשכר החודשי." יופי. אבל מה השכר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *