קול קורא: הפרס השנתי לאמנית מצטיינת לשנת 2021 ע"ש בקי דקל

הפרס מיועד לאמנית המתגוררת בישראל, היוצרת בכל תחום ומדיום של האמנות החזותית, כולל ציור, פיסול, צילום, רישום, וידיאו או מיצג. האמנית יכולה להיות בכל גיל, דת ולאום. הקריטריון העיקרי לבחירה יהיה מצוינות מקצועית, וזאת על פי שיקול דעתן של חברות וחברי הוועדה הבוחרת.**

העמותה לחקר אמנות נשים ומגדר בישראל מכריזה על הפרס השנתי לאמנית מצטיינת לשנת 2021 ע"ש בקי דקל על סך 15,000 ₪

 

קריטריונים לקבלת הפרס*:

הפרס מיועד לאמנית המתגוררת בישראל, היוצרת בכל תחום ומדיום של האמנות החזותית, כולל ציור, פיסול, צילום, רישום, וידיאו או מיצג. האמנית יכולה להיות בכל גיל, דת ולאום. הקריטריון העיקרי לבחירה יהיה מצוינות מקצועית, וזאת על פי שיקול דעתן של חברות וחברי הוועדה הבוחרת.**

העמותה חורתת על דגלה לסייע לאמניות בהסרת חסמים העומדים בפני נשים היוצרות בחברה פטריארכלית, ורואה חשיבות מיוחדת בתמיכה באמניות ותיקות. לכן השנה דגש מיוחד יינתן על אמניות בעלות ותק וניסיון בעולם האמנות.

בנוסף לפרס הראשי, יוענקו שני פרסי ציון לשבח על סך 5,000 ש״ח כל אחד.

 

תנאי הסף:

 • האמנית חייבת להיות חברה רשומה בעמותה לחקר אמנות נשים ומגדר בישראל, ששילמה דמי חברות שנתיים לשנת 2021 (ניתן לשלם באתר העמותה באופן מקוון או באמצעות העברה בנקאית, דמי החברה עומדים על 150 ₪ לשנה).
 • האמנית הציגה לכל הפחות בתערוכת יחיד אחת ושלוש תערוכות קבוצתיות, שהתקיימו בגלריה מוכרת ופעילה או בחלל מוזיאלי. עדיפות תינתן לאמנית שהופק לה קטלוג נילווה לתערוכה.
 • הזוכה מתחייבת להיות במעמד חלוקת הפרס, שיתקיים בתאריך ה- 19 בספטמבר 2021, בשעות הערב.

 

על המועמדות להגיש:

 1. קורות חיים מעודכנים (עד 3 עמודים). אפשר לצרף גם רשימת כתבות ופרסומים על אודות האמנית (עד 2 עמודים, נוספים). את קורות החיים ורשימת הפרסומים יש לאחד לקובץ אחד.
 2. תיק עבודות ובו עד 20 דימויים ברזולוציה נמוכה.
 3. הצהרת אמנית (עד 1 עמוד).

את כל הנ"ל יש להגיש בקובץ פידיאף אחד רציף, עד משקל 3 מגה בייט.

 1. בנוסף, ניתן לצרף עד שני קטלוגים, של תערוכות יחיד בלבד. יש לצרפם כקבצים דיגיטליים (ברזולוציה נמוכה, עד 3 מגה בייט סה"כ).

את תיק המועמדות יש להגיש כצרופות לדוא"ל, באופן דיגיטלי בלבד, עד התאריך: 2.5.2021, לשתי כתובות: כתובת העמותה לחקר אמנות נשים ומגדר בישראל: [email protected] וכן לגב' זיוי ברמן:[email protected] .

יש לכתוב בשורת הנושא: "מועמדות לפרס בקי 2021 + שם המגישה".

* על פי דרישת תורם הפרס, האמנית הזוכה תהיה מי שמזדהה כאישה. פרס זה אינו פתוח בפני גברים.

**העמותה חורתת על דיגלה מחויבות לגיוון חברתי וייצוג הולם, והרכב חברות וחברי הוועדה מייצג עקרון זה. בעת הכרזת הפרס יוכרזו שמות חברות הוועדה שכיהנו בתפקיד.

2 תגובות על קול קורא: הפרס השנתי לאמנית מצטיינת לשנת 2021 ע"ש בקי דקל

  ממליץ בחום על הענקת הפרס ללריסה פודגורץ Larissa Podgoretz ירושלמית בוגרת ומורה בבצלאל לתכשיטנות ואמאיל, ראו באתר שלה ותדהמו

  מצטרף להמלצה
  אמנית ויוצרת בחסד עליון
  צנועה ומציע לרבים ללמוד ממנה
  דור נפילים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *