קול קורא לאמנים.ות עבור מחקר חדשני על הבסיס הנוירולוגי של תהליך היצירה החזותית במרכז רפואי רבין

החקר המדעי של יצירתיות הרקיע שחקים בשנים האחרונות בעיקר בזכות פריצות דרך בתחום הדימות המוחי עם אמצעים מתקדמים כמו fMRI (סריקה ללא קרינה) אשר מאפשר לסרוק נבדק בזמן מתן משימות ועל ידי כך לראות ב real time את האזורים במח שפעילים במהלך המשימה

קול קורא לאמנים.ות עבור מחקר חדשני על הבסיס הנוירולוגי של תהליך היצירה החזותית במרכז רפואי רבין

יצירתיות הינה תכונה קשה להגדרה אך מערבת את היכולת להמציא ולייצר משהו ייחודי, חדשני ובעל משמעות מאין.

זו אחת מהתכונות החשובות ביותר מבחינה אבולוציוניות והיא מייחדת אותנו כבני אדם וברי דעת. בלי יצירתיות לא היינו לומדים לשלוט באש, לייצר את הגלגל, לפתח תרבויות ולהגיע לחלל ולעולמות וירטואלים.

החקר המדעי של יצירתיות הרקיע שחקים בשנים האחרונות בעיקר בזכות פריצות דרך בתחום הדימות המוחי עם אמצעים מתקדמים כמו fMRI (סריקה ללא קרינה) אשר מאפשר לסרוק נבדק בזמן מתן משימות ועל ידי כך לראות ב real time את האזורים במח שפעילים במהלך המשימה.

עם זאת, חשוב לציין כי ההבנה שלנו את תהליכי היצירה היא עדיין בחיתוליה ואין עדיין קונצנזוס איך ניתן להגדיר אותה, איך לחקור אותה בצורה הכי אפקטיבית ומה באמת התהליך הפנימי שקורה כשאנשים שקועים ביצירה.

בימים אלו אנו עורכים מחקר ייחודי ופורץ דרך על הבסיס הנוירולוגי של תהליך היצירה החזותית באמצעות סריקות functional MRI  (fMRI) ומחפשים אמנים.ות אשר עוסקים.ות בציור/רישום לבוא ולהשתתף במחקר ולצייר לנו בתוך הסורק.

השתתפות במחקר כוללת שני מפגשים – האחד לצורך היכרות עם האמן.ית, עבודותיו.ה ושיחה על משמעות היצירה, שגרת היצירה והעולם הפנימי המכיל תהליך זה עבורו.ה

המפגש השני מתבצע במכון הדימות בבית חולים בילינסון בסורק ה fMRI בו האמן.ית מתבקש.ת לצייר בסורק תוך כדי סרקיה מוחית ובהתאם להנחיות שונות.

מטרת המחקר הינו להעמיק את הבנתנו על הרשתות המוחיות הפועלות במהלך היצירה ועל ידי כך להוסיף עוד נדבך להכרות עם ופיתוח של תכונה ייחודית זו.

עוד קצת אינפורמציה על המחקרים שלנו בתחום ניתן למצוא ב: https://calcalist360.webflow.io/articles/parkinsons

בכל שאלה ניתן לפנות אליי: [email protected]  או בטלפון 054-538-7794

5 תגובות על קול קורא לאמנים.ות עבור מחקר חדשני על הבסיס הנוירולוגי של תהליך היצירה החזותית במרכז רפואי רבין

    מה מציעים לאמן בתמורה?

    לכל דבר צריך שתהיה תמורה? במקרה שלך לא יגלו כלום כנראה, פרט לדחף בלתי נשלט לגמול מידי

    יוחאי שאלת שאלה קשה. אך אשמח לתשובה פשוטה ועיניינית ממפרסמי המודעה

    אני התלהבתי ורציתי להשתתף. אמרו שיחזרו אלי אבל לא עשו זאת. אפילו פרגנו ממש ליצירות שלי. התמורה היא תחושת נחיצות של האמנים, נראה לי..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *