קול קורא להגשת מועמדות לפרס אדמונד דה רוטשילד לעיצוב

מעצבות ומעצבים מוזמנים להגיש את מועמדותם בתחום התקשורת החזותית, בו יוענק הפרס לשנת 2020. וועדת שיפוט מקצועית תבחר את הזוכים: שני יוצרים בכירים, שיזכו במענק כספי של 90,000 שקלים כל אחד, ושני יוצרים בתחילת דרכם שיזכו במענק כספי של 45,000 שקלים כל אחד

קול קורא להגשת מועמדות לפרס אדמונד דה רוטשילד לעיצוב

הפרס יוענק מידי שנה בתחום אחד מתוך שלושה (ברוטציה של שלוש שנים), לארבעה יוצרים, בסכום כספי כולל של 270,000 שקלים.

מעצבות ומעצבים מוזמנים להגיש את מועמדותם בתחום התקשורת החזותית, בו יוענק הפרס לשנת 2020. וועדת שיפוט מקצועית תבחר את הזוכים: שני יוצרים בכירים, שיזכו במענק כספי של 90,000 שקלים כל אחד, ושני יוצרים בתחילת דרכם שיזכו במענק כספי של 45,000 שקלים כל אחד.

פרס אדמונד דה רוטשילד לעיצוב, מיסודה של קרן אדמונד דה רוטשילד, נועד לקדם ולעודד מצוינות דרך הכרה ציבורית ביוצרים בכירים בעלי נפח עבודה איכותי ומשמעותי, זיהוי ותמיכה במעצבים בתחילת דרכם בתחום, הגברת ההתעניינות המקומית בעיצוב עכשווי וכן העצמת החשיפה הבין-לאומית לעיצוב הישראלי. ייסוד פרס יוקרתי בעל נוכחות והכרה בין-לאומית, המוקדש לעיצוב ישראלי עכשווי, יאפשר ליוצרים להישמע ולהיראות גם מחוץ לקהילה המקצועית והמקומית, במטרה לעודד מגוון קולות ויצירה חדשה.

עיצוב הפך בעשורים האחרונים לחלק בלתי נפרד מחיינו האישיים, אם במרחב הביתי, האישי, המסחרי או הציבורי. הוא נוגע לכל היבט בחיינו ויחד עם זאת, נדמה כי הוא הופך למהלך מובן מאליו. פרס אדמונד דה רוטשילד לעיצוב מבקש לעודד יצירה חדשה ופורצת גבולות בתחומי העיצוב לצד הגברת ההכרה הציבורית בחשיבותו ובהישגיו.

אחת לשנה, יוענקו שני פרסים למעצבים בכירים ושני פרסים למעצבים בתחילת דרכם בתחום אחד מתוך שלושה חתכים מקצועיים – עיצוב תקשורת חזותית; עיצוב תעשייתי ואוּמנוּת (קראפט); עיצוב טקסטיל, אופנה ,תכשיטים ואביזרי לבוש. סדר התחומים (ברוטציה של שלוש שנים): בשנה הראשונה, 2020 ,יוענק הפרס בתחום עיצוב התקשורת החזותית. בשנת 2021 יוענק פרס בעיצוב תעשייתי ואוּמנות, ובשנת 2022 בעיצוב טקסטיל, אופנה ותכשיטים.

חבר שופטי הפרס ייבחר מדי שנה ויורכב מדמויות מפתח בתחום בו מוענק הפרס. השופטים ייבחרו על ידי ועדת ההיגוי המורכבת מנציגים מקצוות שונים של שדה העיצוב. הרכב חבר השופטים יכלול שבע דמויות משמעותיות ומובילות בשדה העיצוב המקומי, ביניהן אנשי אקדמיה, אוצרים וחוקרים, מעצבים, בכירים מהתעשייה, וכן דמות בינ"ל בכירה ונציג מטעם קרן אדמונד דה רוטשילד. בכדי לשמור על טוהר השיפוט, זהות השופטים תישאר חסויה עד לפרסום שמות הזוכים. ההכרזה על הזוכים וטקס הענקת הפרסים יתקיימו בטקס חגיגי אשר יכלול כנס מקצועי בתחום הפרס.

חברי ועדת ההיגוי לייסוד הפרס הם: פרופ' יולי תמיר – נשיאת שנקר; פרופ' עדי שטרן – נשיא בצלאל; פרופ' עזרי טרזי – ראש התוכנית ללימודים מתקדמים בעיצוב תעשייתי בטכניון; גלית גאון – יו"ר ועדת הפרס, ראש התוכנית לאוצרות, שנקר; מאיה ויניצקי – אוצרת עיצוב ואדריכלות במוזיאון תל אביב; ענת ספרן – מנהלת אמנותית, שבוע העיצוב ירושלים; עדי גולדנר – מנהלת תחום האמנות בקרן אדמונד דה רוטשילד.

לוגו ותדמית הפרס החדש עוצבו בידי נועה שורץ. שורץ מתמחה במיתוג ועיצוב קטלוגים וספרים, בעלת סטודיו עצמאי בתל-אביב ומרצה במחלקה לתקשורת חזותית בשנקר. בוגרת בהצטיינות של המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל. עבודותיה הוצגו בתערוכות רבות בגלריות ובמוזיאונים וזכו בפרסים יוקרתיים בארץ ובעולם.

תאריך סופי להגשת מועמדות: 31.5.2020

לינק לאתר הפרס, בו יתפרסם הקול קורא, לוחות זמנים ופרטים נוספים:

http://www.edrdesignaward.com/

קרן אדמונד דה רוטשילד (ישראל) פועלת ליצירת חברה ישראלית צודקת, מלוכדת ומשתפת, ומניעה תהליכים עמוקים של שינוי חברתי במטרה לקדם את המצוינות, הגיוון והמנהיגות באמצעות ההשכלה הגבוהה. כממשיכת דרכה של מורשת פילנתרופית בת למעלה מ-130 שנים, מגשימה הקרן את המחויבות ארוכת השנים של משפחת רוטשילד לרוח החלוצית של מדינת ישראל ומשקיעה בסוכני שינוי ובקידום החלוצים החדשים שלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *