קול קורא להגשת מועמדות לאמנים ויוצרים לתוכנית הרזידנסי באטליה שמי בקיבוץ כברי – 2019

במהלך שנת 2019 יתקיימו שני מחזורי שהות אמן של עשרה ימים כל אחד. לרשות האמנים/היוצרים המתארחים יועמדו מגורים בקיבוץ, ואפשרות לעבוד בחלל הסטודיו (בתיאום של האמן עם צוות האטליה).

קיבוץ כברי ואטליה שמי שמחים להזמין אמנים/יוצרים להגיש מועמדות לשני מחזורי תכנית שהות אמן [רזידנסי] בסטודיו של האמן יחיאל שמי.

אטליה יחיאל שמי – סטודיו מעורר השראה, הממוקם בכניסה לקיבוץ כברי שבגליל המערבי, אשר שימש בעבר כסדנת הפיסול והציור של יחיאל שמי.

הסטודיו הוא חלק ממתחם המשקיף על נוף גלילי מרהיב, והכולל את גן הפסלים, את סדנת הפיסול והציור של יחיאל שמי, את אוצר מורשתו האמנותית הכוללת – פסלים, ציורים, רישומים תחריטים ועבודות על נייר, ואת חלל התצוגה המארח תערוכות מתחלפות במקום.

במסגרת תוכנית הרזידנסי, ישהו באטליה שמי (לא בו זמנית) אמנים ויוצרים מהארץ ומהעולם למטרת מחקר ויצירה. שאיפת האטליה היא להעניק הזדמנות ומקום להתפנות לפיתוח יצירה בסביבה שקטה, נעימה, תומכת ומעודדת יצירתיות. השהות מיועדת ליוצר יחיד בתחומים מגוונים כמו פיסול, ציור, צילום, שירה ופרוזה.

במהלך שנת 2019 יתקיימו שני מחזורי שהובמהלך שנת 2019 יתקיימו שני מחזורי שהות אמן של עשרה ימים כל אחד. לרשות האמנים/היוצרים המתארחים יועמדו מגורים בקיבוץ, ואפשרות לעבוד בחלל הסטודיו (בתיאום של האמן עם צוות האטליה).ת אמן של עשרה ימים כל אחד. לרשות האמנים/היוצרים המתארחים יועמדו מגורים בקיבוץ, ואפשרות לעבוד בחלל הסטודיו (בתיאום של האמן עם צוות האטליה).

לאורך שהותם יתבקשו האמנים המתארחים לקיים מפגש עם הקהילה / הרצאת אמן / סדנא / או תערוכה.

המוצר המוגמר של השהות ייקבע בתיאום עם האמן. כמו כן וכחלק מהשהות יקיים האמן/היוצר מפגש בקהילה או בביה"ס לאמנות שבמקום. המפגש יכול להיות בעל אופי סדנאי או עיוני.

אמנים/יוצרים מוזמנים לשלוח לא יאוחר מ- 24 במרץ 2019 הצעת מועמדות בכתב.

על ההצעה לכלול :

  1. הצהרה קצרה (שלא תעלה על עמוד) לגבי המניעים לפנייה ומטרת השהות
  2. קורות חיים
  3. תיק עבודות
  4. הצעה לפעילות עם הקהילה
  5. תקופה ומועד שהייה רצוי

את ההצעות יש להפנות לאוצרת האטליה – סמדר שינדלר בכתובות:  [email protected]  [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *