קריאה להצעת פרויקטים ועבודות למנורת לילה

בסוף דצמבר 2015 יתקיים בפעם השנייה פסטיבל "מנורת לילה" – שלושה לילות המהווים מצע לפעולה אמנותית במרחב הציבורי של שכונת נווה שאנן בדרום בתל אביב. האירוע מבקש לחשוף אל הקהל הרחב את העושר הרב-תרבותי בשכונת נווה שאנן, להאיר את החזון האוטופי עליו הוקמה השכונה ולקיים שיח מפרה על ההווה והעתיד עם תושבים, יוצרים והקהל הרחב. […]

בסוף דצמבר 2015 יתקיים בפעם השנייה פסטיבל "מנורת לילה" – שלושה לילות המהווים מצע לפעולה אמנותית במרחב הציבורי של שכונת נווה שאנן בדרום בתל אביב.


האירוע מבקש לחשוף אל הקהל הרחב את העושר הרב-תרבותי בשכונת נווה שאנן, להאיר את החזון האוטופי עליו הוקמה השכונה ולקיים שיח מפרה על ההווה והעתיד עם תושבים, יוצרים והקהל הרחב.


תכנית האירוע

תכנית "המנורה" – תכנית בנין העיר המקורית של שכונת נווה שאנן התבססה על צורה של מנורה בת שמונה קנים שבמרכזם השמש – רחוב לוינסקי. התוכנית לא הושלמה מעולם ונקטעה בחלקה הדרומי כשהוקמה התחנה המרכזית החדשה. האירוע יתקיים על תוואי הרחובות של תכנית המנורה שנותרה (רחובות לוינסקי, נווה שאנן, הגדוד העברי, יסוד המעלה).

חללים ציבוריים, מסחריים, גינות, פינות רחוב וחללים שונים על תוואי תכנית המנורה יארחו וישמשו ליוצרים מרחבים להגשמת מיצבי ומיצגי אור, הקרנות וידאו, מופעים ופעולות אמנותיות תוך דיאלוג עם השכונה, תושביה והקהל הרחב.

קריאה להצעת פרויקטים ועבודות

אמנים וקבוצות מכל התחומים, מעצבים, מתכננים עירוניים, פעילים חברתיים, חוקרים, אמני סאונד, אמני ומעצבי תאורה, מוזמנים להציע עבודות, התרחשויות ופרויקטים הנענים לאתגרים ולהזדמנויות שמציבים המרחבים השונים לאורך הרחובות המושתתים על תכנית המנורה בנווה שאנן

על ההצעות להתייחס לעקרונות הבאים

  • אור כמדיום, כנושא או כאמצעי (הקרנות, מיצבי תאורה, מיצגים)
  • עבודות Site Specific המתייחסות למקום ולמרחב נתון
  • עבודות המשתפות ויוצרות אינטראקציה עם תושבים ומבקרים

הצעה לעבודה תכלול טקסט הסבר וכוונות (עד 300 מילה) ובנוסף במידת האפשר סקיצות, דימויים וכל חומר ויזואלי רלוונטי. נא לצרף קורות חיים או פסקת ביוגרפיה, כולל פרטי התקשרות:  אתר אינטרנט או לינק לעבודות ברשת, מייל ומס. טלפון.

בחירת ההצעות תהא על פי אופן התאמתן לאתר הנבחר, האפשרות של העבודות להישאר כעבודות קבע, אופן שיתוף הקהל והקהילה, עבודות הבוחנות את המרחב באופן מקורי, ישימות הפקתית של הפרויקט.

הפרויקטים המשתתפים יזכו לשכר אמנים סמלי ולסיוע  משמעותי במימון הפקת העבודה.

סיורי היכרות עם צוות ההיגוי של הארוע, תכנית המנורה, השכונה ומרחבי הפעולה לעבודות יתקיימו במועדים שיפורסמו בדף הפייסבוק של מנורת לילה ובאתר.

15.10.2015 יום א' מועד אחרון להגשת הצעות.

את ההצעות יש לשלוח כתובות בגוף המייל לכתובת: [email protected]

לעדכונים, תאריכי סיורים ופגישות עשו לייק לדף הפייסבוק  'מנורת לילה' של האירוע  כאן

לשאלות והבהרות ניתן לפנות למייל [email protected] ונשוב אליכם. האירוע ביוזמת יוצרים ופעילים המתגוררים או הפועלים דרך קבע בשכונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *