קול קורא להגשת הצעות לתערוכה "ביו-דיזיין בישראל" (שם זמני)

התערוכה שואפת להציג את העשייה בתחום מתפתח זה בארץ, ומזמינה אדריכלים, מעצבי מוצר, מעצבי תקשורת חזותית, מעצבי פנים, אמנים, מוסיקאים ומדענים מתחומי הביולוגיה והביולוגיה הסינתטית, הכימיה, מדעי המחשב, הרובוטיקה והננו-טכנולוגיה להציג בה את עבודותיהם. העבודות המוצעות תעסוקנה בבחינת הקשרים החדשים בין הטבעי למלאכותי, אם באמצעות פיתוח טיפולוגיות היברידיות ומודלים אינטגרטיביים, ואם באמצעות שימוש בפרקטיקות ביומימטיות […]

התערוכה שואפת להציג את העשייה בתחום מתפתח זה בארץ, ומזמינה אדריכלים, מעצבי מוצר, מעצבי תקשורת חזותית, מעצבי פנים, אמנים, מוסיקאים ומדענים מתחומי הביולוגיה והביולוגיה הסינתטית, הכימיה, מדעי המחשב, הרובוטיקה והננו-טכנולוגיה להציג בה את עבודותיהם. העבודות המוצעות תעסוקנה בבחינת הקשרים החדשים בין הטבעי למלאכותי, אם באמצעות פיתוח טיפולוגיות היברידיות ומודלים אינטגרטיביים, ואם באמצעות שימוש בפרקטיקות ביומימטיות של חיקוי תהליכים מהטבע. התערוכה תכלול מנעד רחב של עבודות: יוצגו בה פרויקטים עיצוביים המציעים פתרונות לבעיות קונקרטיות, לצד עבודות המותחות את הגבולות ביחס לסוגיות תיאורטיות.

בדרך כלל נתפס העיצוב כתהליך המושתת על הקונספטואליזציה והתכנון של המלאכותי. ככזה הוא היה קשור מאז ומתמיד למה שנחשב ל"תרבות" בניגוד למה שנחשב ל"טבע". בשנים האחרונות הרחיב העיצוב את גבולותיו הקונספטואליים לתחומים המערערים על החלוקה הדיכוטומית בין שני מושגים אלו, תוך שהוא מיישם מתודולוגיות מחקר ופעולה הלקוחות ממדעי הטבע כחלק מן הפרקטיקה העיצובית. במסגרת זו פועלים מעצבים רבים תוך שהם מאמצים תובנות מתחום המחקר הביולוגי בהתייחס לתופעות שונות בטבע: החל בתופעות המתייחסות למערכות אקולוגיות שלמות וכלה בתופעות הנבחנות בקנה מידה מולקולרי. טווח העיסוק של עבודות אלו הוא נרחב, הן ביחס לדיסציפלינות העיצוביות והמדעיות שבמסגרתן הן מתבצעות והן ביחס למנגנונים הביולוגיים המשמשים בהן, ומכאן לסוגיות האתיות והפילוסופיות הנובעות מעיסוק בחומרים שמקורם בסביבות וישויות "חיות".

HIT מכון טכנולוגי חולון, הפקולטה לעיצוב, הגלריה המחקרית, התואר השני בעיצוב משולב

פתיחת התערוכה: 28.4.2015

מנהל אקדמי: ד"ר דרור ק' לוי, אוצרת: ד"ר יעל אילת ון-אסן, יועצת מדעית ועוזרת אוצרת: ד"ר סייפן בורגיני

*את העבודות יש להגיש לכתובת הבאה: [email protected]

**המועד האחרון להגשת ההצעות: 15.2.2015. ההצעה תכלול תיאור בן כ-300 מילים של הפרויקט ופירוט החומר הוויזואלי. כמו כן יש לשלוח מפרט טכני לתצוגה ולצרף פרטי התקשרות.

***עבודות המושתתות על שיתופי פעולה בינתחומיים תתקבלנה בברכה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *