קול קורא לעיצוב אוכל

ההתמחות בניהול עיצוב בתוכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי והאקדמיה לעיצוב ואמנות בצלאל מתכבדת להציג את הכנס הבינלאומי בנושא: עיצוב חווית אכילה. עבור האדם המודרני בחברה המערבית, חווית צריכת המזון השתנתה בשני העשורים האחרונים. כחלק מכלכלת הצריכה, המזון הופך למתועש יותר, וצריכתו מפוזרת באופן חדש על פני היממה. מערכת היחסים המורכבת והחיונית של האדם עם האוכל […]

ההתמחות בניהול עיצוב בתוכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי והאקדמיה לעיצוב ואמנות בצלאל מתכבדת להציג את הכנס הבינלאומי בנושא: עיצוב חווית אכילה.
עבור האדם המודרני בחברה המערבית, חווית צריכת המזון השתנתה בשני העשורים האחרונים. כחלק מכלכלת הצריכה, המזון הופך למתועש יותר, וצריכתו מפוזרת באופן חדש על פני היממה. מערכת היחסים המורכבת והחיונית של האדם עם האוכל בנויה מהתרחבות שדות המדע, הטכנולוגיה, הקיימות והעיצוב. האכילה עברה מהפונקציונאלי לחווייתי, מסיפוק הצורך הפיזי לסיפוק הצורך הנפשי, הרגשי והבריאותי.

בין אם מדובר בעיצוב המזון, האריזה, או השירות, שדה העיצוב יוצר את המפגש בין המשתמשים לבין המזון. המעצבים אמונים על יצירת נקודות מפגש שונות ועל ממשקים המרכיבים את חווית האכילה. עיצוב ממשקים פיזיים, רגשיים ותודעתיים יכול לכוון לשינוי המציאות הנוכחית של חווית האכילה בדרך ליצירתה באופן התואם ערכים וצרכים קדומים וחדשים.

ב 16 ליוני 2014 יתקיים אירוע בנושא "עיצוב חווית אכילה" בחסות שטראוס גרופ. הכנס ייתן במה להרצאות וסדנאות שמטרתן לפתח את הקשר בין עולם החשיבה העיצובית לעולם האוכל בתעשייה ובאקדמיה. הכנס יעסוק בבניית החוויה החדשה והעתיד של האכילה על ידי חשיפה של מחקר חדשני ופרויקטי עיצוב, אשר יצביעו על הכיוונים אליהם חוויית האכילה תתפתח בעתיד.

זוהי הזמנה למעצבים, יוצרים, חוקרים ותעשיינים להציע הרצאות ותכנים אשר יעסקו בקשר שבין אוכל, עיצוב, מדע ומשתמש תוך מחשבה על הפוטנציאל של נקודות המפגש ביניהם.

הצעות יתקבלו עד לתאריך 30/01/2014 , בכתובת: [email protected]
על ההצעה לכלול: הגדרת הנושא להרצאה, תיאור ופרטי המציג, אבסטרקט עד 500 תווים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *