קול קורא

"גלריה 142" בשדרות הנשיא שבמרכז הכרמל בשיתוף בית הכט בחיפה וגלריה שורשים בתל אביב מציגים תערוכת ציור בנושא "גן האם". אוצרים: מוטי הררי וסימה שחר. המתחם בו שוכן בית הכט וגלריה 142 הוא חלק מקומפלקס שלם שנבנה בשכונת הטמפלרים כרמלהיים שבמרכז הכרמל בחיפה, ב-1893 על-ידי משפחת פרוס מגרמניה. המתחם הנפרס על פני שטח פנים נרחב […]

"גלריה 142" בשדרות הנשיא שבמרכז הכרמל בשיתוף בית הכט בחיפה וגלריה שורשים בתל אביב מציגים תערוכת ציור בנושא "גן האם". אוצרים: מוטי הררי וסימה שחר.

המתחם בו שוכן בית הכט וגלריה 142 הוא חלק מקומפלקס שלם שנבנה בשכונת הטמפלרים כרמלהיים שבמרכז הכרמל בחיפה, ב-1893 על-ידי משפחת פרוס מגרמניה. המתחם הנפרס על פני שטח פנים נרחב למדי, מערב בתוכו בין היתר את "גן האם" שהוקם ב-1913 על-ידי הגנן גוטפריד מאייר.

לימים בשנות ה-40 של המאה ה-20, חפץ ראש עיריית חיפה אבא חושי, להעניק לגן את השם, "גן האם", כחלק מתפיסת עולמו שדגלה בסולידריות חברתית ומיקומה של האם במשפחה. המקום המשרה רוגע ושלווה בשל כרי הדשא והצמחייה, ההצללה המגנה ממרומי צמרות העצים כהגנתה של האם על ילדיה, הפך למקום שוקק חיים. למקום מפגש לילדים ומבוגרים ובעיקר לאימהות ולילדים קטנים. למקום טיול ומשחק. למקום של צחוק ושמחה.

גן יכול להיות ״נעול ״ או ״פתוח״
בשיר השירים: "גַּן נָעוּל אֲחֹתִי כַלָּה, גַּל נָעוּל מַעְיָן חָתוּם"  מתפרש כי  האדם- האם האוהבת הינה לזולתו – לצאצאו משאב חיוני לקיום, כמו מים.
גם המשוררת רחל עושה שימוש בשירה ״גן נעול ״ כדי לאמר כי הנגישות לאם או אל הזולת, או התקשורת הבינאנושית, עלולה להיות חסומה או פתוחה ותלויה רבות במאמץ ההדדי לשנות ולעצב אותה לכאן או לכאן.
כל גן נעול נפתח בסופו של דבר בשל
הענקת אהבה רבה כאהבת האם …כגן האם

אנו כאוצרי התערוכה מבקשים ליזום תערוכת מחווה לאותו גן ל"גן האם" הנמצא לא הרחק מבית הכט ״וגלריה 142״ וכמחווה לאימהות השומרות על ילדיהן ועל הקן המשפחתי.
אנו מזמינים אתכם, אמנים ציירים לקחת חלק יחד איתנו ביזמה ומחווה זו. ולהציג את ההוויות והחוויות השונות, האישיות והאוניברסליות העוסקות באם, בילד ובמשפחה ובעמידה על מידת פתיחות הקשר והיחסים שבניהם בין אם במישרין או בעקיפין דרך זיכרון.
נא לשלוח בהקדם פרטים ותמונות לאמייל [email protected]
לפרטים נוספים או שאלות כיתבו טלפון ונחזור אליכם
מועד פתיחת התערוכה 17/5
תודה רבה מראש לכל הנוטלים חלק
בברכה
מוטי הררי וסימה שחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *