מפת האמנות של ישראל ועדכון תערוכות נפתחות

חמישי   16.08.18

  • גלריה RAWART, שביל המרץ 3, תל אביב. "אש במוזיאון", תערוכת יחיד לפשמק מצטקי. אוצר: ווקאש גורצ'יצה, גלריה ראסטר.
  • בית קנדינוף, הצורפים 14, תל אביב. "The West Border", תערוכת יחיד ליונתן גולדמן.

נסגרות

גלריה B.Y5: ראלי סמית, אסנת יפה צימרמן – "La Dolce Vita". עד 18.8.

מקום לאמנות: ירדן הירש – "עבודות". עד 18.8.

עינגע: "צבע דומם". עד 18.8.

גלריה אסול: ירון כהן – "כיוונים". עד 20.8.

הגלריה בבארי: עפרה וולף – "טורנדו"; בן עמי ברגר – "אהבה ישנה". עד 18.8.

מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן: מרים כבסה – "ציור לילה"; איתן בוגנים – "האוצרת". עד 18.8.

 

אירועים

Raw Art: שיח אמן בתערוכה של פשמק מטצקי – "אש במוזיאון". ו' 17.8, 12:00.

מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: סיור בתערוכות. מדי שבת 12:00.

מוזיאון פתח תקוה לאמנות: סיור בתערוכות. שבת 11.8, 12:00.

מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן: הרצאה ומופע במסגרת התערוכות של מרים כבסה – "ציור לילה"; איתן בוגנים – "האוצרת". שבת 18.8, 16:00.

בית האמנים ראשון לציון: מיצג "לצאת מהמסגרת". גבעתי 17, ראשון לציון. שבת 18.8, 20:30.

הגלריה העירונית גבעתיים: מופע מחול במסגרת פתיחת התערוכה "שניים ונוף". שבת 18.8, 20:30.

מוזיאון ישראל: שיח גלריה בתערוכה "מקום לאופנה" ג' 18.8, 18:00(אנגלית), 19:00 (עברית). הרשמה בטל' 02-6771302; שיח גלריה בתערוכה "פרויד שר הטבעות". ד' 22.8, 19:00.

מוזיאון ארצות המקרא: "אנדרלמוזה". רייב אמנויות עם הופעות ומפגשים. ד' 22.8, 19:30.

גלריית ZOA: שרה ליפקין – "שטיחי נוף של זיכרון". בית ציוני אמריקה, תל אביב. ציור. א'-ה' 23:00-9:00, שבת 23:00-19:00. עד 30.9.

מרכז אמנויות אלמא: Ame72 – "המבוך". מיצב. יאיר 1, זכרון יעקב. א'-שבת 21:00-9:00. עד נובמבר 2018.

האקדמית עמק יזרעאל: תערוכת בוגרית. בית ספר גורן, בניין 8. א'-ה' 17:00-10:00, ו' 13:00-10:00. עד 17.8.

גלריית הרחוב ביפו העתיקה: "יוצאים לאור 2018" – בוגרי בתי הספר לאמנות ועיצוב 2018. עד סוף אוקטובר.

בית האמנים כפר סבא: אמני נקודת מבט – "ירושלים מהאגדות". גלר 4, כפר סבא. ו'-שבת 13:00-10:00. עד 31.8.

Angel art gallery: "בין האדם למקום". תל חי 3, נתניה. ב'-ו' 14:00-10:00. ללא מועד סיום.

שדרות דב הוז, חולון: "המבוגר האחראי". איורי מבוגרים בספרות ילדים. תערוכת חוצות. עד 25.8.

 

גלריות לאמנות

אגריפס 12

"בצל אל" פתיחה: א' 19.8, 20:00. עד 6.9.

אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה' 19:30-16:30, ו'-שבת 14:00-11:00.

בית שטורמן

"אני אדם מיטה". מחווה לאדם ברוך. עד 16.12.

עין חרוד. א'-ה' 15:00-8:00, ו' 13:30-9:30, שבת 15:00-11:00.

גבעון

"תמצית +". קבוצתית. עד 1.10.

גורדון 35, תל אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה' 16:00-11:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

גלריה בנימין

"אמת קרקעית: עדויות של הרס ושיבה אל-ארעקיב". מטעם עמותת זוכרות ו-Forensic Architecture. עד 1.9.

שביל המרץ 5, תל אביב. ד' 14:00-11:00, ה' 19:00-16:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית

"אמנות נאיבית: חגיגת קיץ 2018". עד 31.8.

דיזנגוף 255, תל אביב, טל' 03-5444150. ב'-ה' 21:00-12:00, ו' וערבי חג 14:00-10:00.

גלריה ליאונרדו

"אוסף הגלריה 2018". עד 27.8.

בית הקיבוצים, ליאונרדו דה וינצ'י 13, קומה 2-, תל אביב, טל' 054-6747446. א'-ה' 20:00-8:00, ו' 13:00-8:00.

גלריה B.Y5

ראלי סמית, אסנת יפה צימרמן – "La Dolce Vita". עד 18.8.

בר יוחאי 5, תל אביב. א'-ה' 15:00-10:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

גלריה P8

עירית בראל בסן – "זנבו הארוך של האדם". פיסול, ציור, טקסט, וידאו ארט. עד 1.9.

הפטיש 1, תל אביב. ד'-ה' 20:00-16:00, ו'-שבת 14:00-10:00. או בתיאום מראש.

הלובי

"פרחי קיץ". תערוכת מכירה. ללא מועד סיום.

ארלוזורוב 6, תל אביב, טל' 054-5482482. ו'-שבת 14:00-11:00 או בתיאום מראש.

זימאק

"תערוכת קיץ 2018". עד 31.8.

ה' באייר 68, תל אביב, טל' 03-6915060. א'-ה' 20:00-9:30, ו' 15:00-9:30.

טובה אוסמן

חן רום – "ציורים לטיול בשקט". ציור; רפי מיימון – מיצב חלון. עד 9.9.

בן יהודה 100, תל אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה' 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו' 13:00-11:00.

יאיר

"עודד קידר בוחר מאוסף הגלריה". עד 31.8.

אבן גבירול 6, תל אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה' 19:00-12:00, ו' 14:00-11:00.

מקום לאמנות

ירדן הירש – "עבודות". עד 18.8; מלכה ענבל – "High & Low / Encore". עד 1.9; "פנינות". מכתב שרשרת בין 3 אמניות  מ-10.8 – רוני עמיאל. עד 1.9.

שביל המרץ 6, תל אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה' 18:00-11:00, ו'-שבת 14:00-10:00.

נגא

"סלון אירוטי". קבוצתית. עד 25.8.

אחד העם 60, תל אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה' 18:00-11:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

עינגע

"צבע דומם". קבוצתית. עד 18.8.

בר יוחאי 7, תל אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה' 18:00-11:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

רוזנפלד

"נסיעה". קבוצתית. עד 8.9.

שביל המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה' 19:00-12:00, ו' 14:00-11:00, שבת 13:00-11:00.

רוטשילד אמנות

תערוכת קיץ קבוצתית. עד 1.10.

יהודה לוי 48, תל אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה' 18:30-11:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

Raw Art

פשמק מטצקי – "אש במוזיאון". ציור. עד 15.9.

שביל המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל אביב, טל'03-6832559. ג'-ה' 18:00-12:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

חללי תצוגה

1:1

"אמנות ערבית גנובה". וידאו. עד 6.9.

השרון 4, תל אביב. א'-ב' 14:00-10:00, ג' 19:00-15:00, ד' 22:00-20:00, ה' 20:00-17:00.

אורייתא

יאיר גרבוז – "הנני העני ממ.ע.מ". עד 2.10.

הושעיה. בתיאום מראש בטל' 052-2618070.

אטליה שמי

הילה טוני נבוק – "הרחבות". עד אוקטובר-נובמבר.

כברי, טל' 04-9952709. ב'-ה', שבת 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.

אידריס

חניתה אילן ומחמוד קייס – "פוטו – טרנספר". עד 1.9.

מנדלי מוכר ספרים 8, תל אביב. ב'-ה' 19:00-14:00, ו'-שבת 14:00-10:00.

בית אוסף קופפרמן

"חומר קריאה". קבוצתית; תמרה ריקמן – עבודות; משה קופפרמן – עבודות. תערוכת קבע.

קיבוץ לוחמי הגטאות, טל' 054-4993851. ו'-שבת 15:00-10:00 או בתיאום מראש.

בית בנימיני – המרכז לקרמיקה עכשווית

אילון ערמון – "אני תלמיד של כסא". חיבור בין כיסא, מילה ודימוי; עינת לידר, שחר כהן – "INDAZONE". תכשיטים; ג'קרנדה קורי, גנאדי דבורקין – "הים התיכון". קרמיקה. עד 1.9.

העמל 17, תל אביב, טל'03-5182257. ב'-ה' 19:00-11:00, ו' 13:00-10:00, שבת 14:00-11:00.

בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל אביב)

רובי בת ארנון – "tete-a-tete"; "קריות-שדרות, צלילי המקום שנום ה-70-שנות ה-90". קבוצתית; לי מילוא – "עקבות ימים"; תמר הירשל – בין גלים וגבולות". ציור; "מעבר לחומר". קבוצתית; אלק (אהרן) שפטל – "מפה, ולא מפה"; דפנה קירשנברג – "ראיתי אור"; חגי ארגוב – "דירה להזכיר"; איתן דור-שב – "מים רבים". צילום, רישום, מודל. עד 25.8.

אלחריזי 9, תל אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה' 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו' 13:00-10:00; שבת 14:00-11:00.

בית הגפן

"CoptiCo". קבוצתית; "יעאד". מחקר ודיון בתרבות הפלסטינית. ללא מועד סיום.

הגפן 2, חיפה, טל' 04-8525252. א'-ה' 15:00-10:00. ו'-שבת 14:00-10:00.

בית קנדינוף

יובל נאור – "Let ther be light". צילום ועיבוד ממוחשב. עד 31.8; מיכל ברץ קורן – "נשות התנ"ך"; זואי גרינדה – "וידוייה של נוסעת בזמן הגרסה המקוצרת". עד 1.10.

הצורפים 14, יפו, טל' 03-6502938. כל השבוע 24:00-10:00.

ביתא

"מתאר". קבוצתית. עד 10.10.

יפו 155, ירושלים, טל' 02-5953348. א'-ה' 17:00-9:00.

גבירול

כרמי דרור – "Time Traveis". ללא מועד סיום.

אבן גבירול 108, תל אביב. ד'-ה' 21:00-16:00, ו'-שבת 14:00-10:00. או בתיאום מראש.

גלריה אסול

ירון כהן – "כיוונים". עד 20.8.

אבולעפיה 6, תל אביב. א'-ה' 18:00-12:00, שבת 13:00-11:00.

גלריה בגליל

אביטל כנעני, הדר מיץ, רותם ריטוב – "הטבע אינו משתוקק לאושר". עד אוגוסט.

בניין קיי, האקדמית גליל מערבי , עכו, טל' 04-9015103. א'-ו' בתיאום מראש.

גלריה בסיס

"בחירת המורה". קבוצתית. עד 3.9.

המדע 14, הרצליה פיתוח. ג' 20:00-12:00, ד'-ה' 18:00-12:00, ו' 14:00-10:00.

גלריה זוזו

"ארכיאולוגיה עכשיו". קבוצתית. עד 1.9.

גשר העץ 46, פארק תעשיות עמק חפר, טל' 054-4278951. ג' 16:00-10:00, ו'-שבת 14:00-10:00. או בתיאום מראש.

גלריה טל

"אומרים ישנה ארץ". 70 שנה למדינה. קבוצתית. עד 30.10.

חצב 74, כפר ורדים, טל' 054-7542699. ג' 19:00-17:00, שבת וחג 14:00-11:00 ובתיאום מראש.

גלריה טרומפלדור

"70 שנה: פרט – מדינה". עד 26.8.

טרומפלדור 19, העיר העתיקה באר שבע, טל' 08-6247706. ד' 17:00-10:00, ה' 18:00-11:00, ו' 14:00-10:00.

גלריה כברי

"עפיפונים". תערוכת קומיקס בינלאומית. עד 15.9.

כברי, טל' 04-9952537. ה' 19:00-16:00, ו' 14:00-11:00, שבת וחג 15:00-11:00.

גלריה כורש 14

"איזומורפיזם". תערוכות יחיד ותערוכות זוגיות. עד 29.9.

כורש 14, ירושלים. א' 21:30-14:00, ג' 18:00-14:00, ה' 18:30-14:30.

גלריה לאמנות אום אל פחם

פואד אגבאריה – "מתוק חריף"; בותינה אבו מלחם – "קינת החוטים והסיכות"; כרם נאטור – "חזרו אחרי"; סנא פרח-בשארה – "צעקה שקטה"; "זיכרון הואדי". מאוסף ארכיון הצילומים של אום אל-פחם וואדי ערה; וידאו ארט: ראידה אדון – "בית"; ראפת חטאב – "ח(ו)ריה". עד 20.10.

אום אל פחם. א'-ה', שבת 16:00-9:00.

גלריה לאמנות ישראלית – טבעון

טלי בלומנאו – "מזיגה 2#". בין עיצוב לאמנות; שימי שיידר – "בלוז צבעוני". ציור. עד 25.8.

מרכז ההנצחה, רחוב המגדל 2, קרית טבעון, טל' 04-9835506. א'-ה' 13:00-8:00, 19:00-16:00, ו' 12:00-8:00 (בתיאום מראש), שבת 13:00-11:00.

גלריה מחניים

אילן בן שלמה – "צבע צורה חומר אור חלל". ציור. עד 1.9.

מחניים, טל' 052-6065026. א'-ג', ה'-שבת 14:00-10:00 או בתיאום מראש.

גלריה מרי

רוני ברות – "מהר, לבד ועכשיו". ציור. עד 6.9.

אגריפס 12, ירושלים. ב'-ה' 19:30-16:30, ו'-שבת 14:00-11:00.

גלריה שרה ארמן

"עד החגים – תערוכת קיץ". ללא מועד סיום.

גורדון 29, תל אביב, טל' 050-3740020. ו' 13:00-11:00 או בתיאום מראש.

גלריית החווה

"בראש טוב". תערוכה קבוצתית בנושא גולגלות. עד 25.8.

הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ד'-ה' 20:00-17:00, ו'-שבת 14:00-10:00.

גלריית לוחמי הגטאות

צופיה לנגר (ז"ל) – "רווח בין ערביים". רישום, תחריט ואיור. ללא מועד סיום.

קיבוץ לוחמי הגטאות, טל' 054-4993737. ו' 14:00-9:00, שבת 15:00-10:00 או בתיאום טלפוני.

גלריית עין הוד

"הכסף מדבר". הומאז' למחאת הגז. פתיחה: שבת 18.8, 12:00. עד 3.9.

עין הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה' 16:00-10:00, ו' 14:00-10:00, שבת 16:00-11:00.

דנה – גלריה לאמנות בקיבוץ יד מרדכי

יגאל תומרקין – "סמאפור". רישום. עד סוף ספטמבר.

יד מרדכי. ד' 15:00-10:00, שבת 16:00-11:00.

הבית האדום

"מציירים שפירא". תערוכת יחיד של אולגה קונדינה; בוגרי האקדמיה לציור של הברביזון החדש ואמנים נוספים. ללא מועד סיום.

ישראל מסלנט 39, תל אביב. א'-ה' 17:00-10:00, ו' 15:00-11:00, שבת 16:00-12:00.

הגדה השמאלית

שי לי הורודי והדס אורדן – "לשונעות". עד 30.8.

אחד העם 70, תל אביב. ב' 17:00-14:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

הגלריה בבארי

עמר ישראל לנדוי – "סיפור ישן / חלום / וסולם". צילום; פתיחה: ה' 23.8, 17:30. עד 15.9; עפרה וולף – "טורנדו". ציור; בן עמי ברגר – "אהבה ישנה". ציור. עד 18.8.

בארי, טל' 054-7918049, 054-7918464. ה' 20:00-16:00, ו' 13:00-9:00, שבת 14:00-10:00 או בתיאום מראש.

הגלריה החדשה – סדנאות האמנים איצטדיון טדי

"הדפס מקומי עכשווי". קבוצתית.. התערוכה מציגה גם בסדנת ההדפס ובגלריה החדשה במוסררה  עד 3.10.

אגודת הספורט בית"ר 1, איצטדיון טדי, שער 22, ירושלים, טל' 02-5834272. ג' 14:00-11:00, 20:00-17:00, ו' 14:00-10:00 או בתיאום מראש.

הגלריה העירונית גבעתיים

"שניים ונוף". אנסמבל קייזר אנטונינו – מחול וצילום. פתיחה: שבת 18.8, 20:30. עד 31.8.

מכון המים, השומר 7 , גבעתיים, טל' 03-6721734. ג'-ד', ו' 14:00-11:00.

הגלריה העירונית לאמנות ראשון לציון

אשכול "אמנאוצר": אריה ברקוביץ – "איפה אריה?"ציור, רישום, פיסול; רוני וחדוה ראובן – "מדורת השבט/ת". הצבה; נאוה הראל-שושני – "מציאות תפורה". אובייקטים וצילומים מטופלים. עד 25.10.

בית גורדון-לונדון, אחד העם 8, ראשון לציון. ב'-ה', שבת 13:00-10:00, ב' 18:00-16:00.

החנות

מיקה חזן ותמר כץ – "Business". ללא מועד סיום.

העלייה 31, טל' 054-9794732. ב'-ג' 21:00-18:00, ה'-שבת 14:00-12:00 או בתיאום מראש. חלון הראווה נגיש כל השבוע, 24 שעות ביממה.

המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית

תמר לצמן – "דברי חפץ". בעקבות מסעות ש' אנ-סקי, מחבר "הדיבוק". עד 1.9.

האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג' 20:00-16:00, ד'-ה' 18:00-14:00; שבת 15:00-11:00.

המשכן לאמנות בית מאירוב

"צעצועיזם". פרויקט של טל טנא-צ'צ'קס וגיל ריבה. צעצועים, זיכרונות, נוסטלגיה. עד 25.8.

הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה' 20:00-17:00; ו'-שבת 13:00-10:00.

הסדנה ברמת אליהו

"טרזן על סדין" קבוצתית. ללא מועד סיום.

שאול המלך 5, ראשון לציון. ב'-ג' 14:00-10:00, ד'-ה' 14:00-10:00, 19:30-17:30, ו' 14:30-11:30.

זוכרות

"כאן בלא-כאן". על שכונת קטמון. ללא מועד סיום.

יצחק שדה 34, קומה 4, חדר 400, תל אביב, טל' 03-6953155. א'-ב', ד'-ה' 16:00-11:00. בתיאום מראש.

מוסררה – הגלריה החדשה

"הדפס מקומי עכשווי". קבוצתית.. התערוכה מציגה גם בסדנת ההדפס ובסדנאות האמנים טדי  עד 3.10.

הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה' 17:00-10:00.

מינוס אחת

"של מי העבודה הזאת?". אמנות ועבודה מאוסף הארץ. עד 8.9.

שוקן 18, תל אביב, טל' 03-5121732. ו'-שבת 14:00-11:00 או בתיאום מראש.

מרכז גוטסמן לתחריט

"האדום האדום הזה". ללא מועד סיום.

כברי, טל' 04-9952713. א'-ה' 16:00-8:00 (מומלץ לתאם), שבת 15:00-10:30 או בתיאום מראש.

משכן האמנים הרצליה

יסמין ורדי – "כוונת יתר". מיצב וידאו רב ערוצי. עד 1.9.

יודפת 7, הרצליה, טל' 09-9510601. ב', ד' 15:00-11:00, ג', ה' 18:30-15:30, שבת 13:00-10:00.

סדנת ההדפס ירושלים

"הדפס מקומי עכשווי". קבוצתית.. התערוכה מציגה גם בסדנאות האמנים טדי ובגלריה החדשה במוסררה עד 3.10.

שבטי ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה' 15:00-8:00 או בתיאום מראש.

סדנאות האמנים ירושלים

אסף הינדן ושרי הימלפרב – "קו כחול". עד 12.10; "אישון לילה". קיר אמן. נינו ביניאשוילי מארחת את רננה אלדור. עד 30.8.

האומן 26, קומה 4, אזור תעשייה תלפיות, ירושלים, טל' 02-6797508. ב', ד' 16:00-10:00, ה' 20:00-12:00, ו' 14:00-10:00.

סדנאות האמנים תל אביב

נועה גרוס ואורי נועם – "נחלת הכלל". מיצב; שיראל הורוביץ – "שידרה". מיצב פיסולי. עד 1.9.

קלישר 5, תל אביב, טל' 03-6830505. ג'-ה' 19:00-15:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

סלון יפו לאמנות

"סלון חורף 2018". קבוצתית .ללא מועד סיום.

מחסן 2, נמל יפו. א'-ב', ד-שבת 19:00-11:00.

פירמידה

"מה עושה כאן בכלל פרמידה". קבוצתית. עד 28.11.

ואדי סאליב 30, חיפה. א', ב', ד' 17:00-10:00, ג', ה' 14:00-10:00, 19:00-16:00, ו'-שבת בתיאום מראש.

פריסקופ

אביבית סגל – "החלל הפנוי". מיצבי אובייקטים מבצק לחם וצילומים. עד 8.9.

בן יהודה 176, תל אביב, טל'03-5226815. ב'-ה' 20:00-17:00, ו'-שבת 13:00-11:00.

שער 3

"טרפז". קבוצתית רב מדיומלית. ללא מועד סיום.

שער פלמר 2, חיפה. ג', ד', ו' 14:00-11:00, ג', ה' 20:00-17:00, שבת 15:00-12:00.

מוזיאונים לאמנות

בית העיר

"מי רצח את ארלוזורוב". עד אוקטובר.

ביאליק 27, תל אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה' 17:00-9:00, ו'-שבת 14:00-10:00, כניסה: 20-10 שקל.

בית טיכו

נעמי בריקמן – "מקור חיים". ללא מועד סיום.

הרב קוק 7, ירושלים. א'-ה' 20:00-12:00, ו' 14:00-10:00.

בית ראובן

תצוגת קבע של ציורי ראובן מאוסף המוזיאון.

ביאליק 14, טל' 5255961. ב', ד'-ו' 15:00-10:00; ג' 20:00-10:00; שבת 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים.

ביתן הלנה רובינשטיין

"אריה שרון: אדריכל המדינה". עד 1.10.

שד' תרס"ט 6, תל אביב, טל'03-5287146. ב', ד', שבת 16:00-10:00; ג', ה' 22:00-10:00; ו' וערבי חג 14:00-10:00. כניסה חופשית.

המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס

דוד  שמאי – "כמו דג במים"; "קריקטורה במדים". התחרות הדו-שנתית לקריקטורה ע"ש פרידל שטרן; "קווים לדמותנו". בסימן 70 שנה למדינה. עד 1.9.

ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו' 13:00-10:00, ג', ה' 20:00-17:00, שבת 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.

המוזיאון הפתוח בתפן

דינה רקנאטי – "קרוב Nearing". רב תחומי. עד נובמבר 2018.

תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה' 16:00-9:00, שבת 16:00-11:00. כניסה: 35-23 שקל.

המוזיאון לאמנות האסלאם

"חמסה חמסה חמסה". 555 חמסות של אמנים ומעצבים. עד 24.11; תערוכות קבע: אמנות האסלאם, שעונים עתיקים.

הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291. ב'-ד' 15:00-10:00, ה' 19:00-10:00, ו'-שבת 14:00-10:00. כניסה: 40 שקל למבוגר, 20 שקל לילד.

המוזיאון לאמנות רוסית ע"ש צטלין

ארנסט ארנוב – "In the Spotlight". דיוקנאות. ללא מועד סיום.

חיבת ציון 18, רמת גן, טל' 6188243. ב', ד' 16:00-10:00; ג', ה' 19:00-11:00; שבת 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.

המוזיאון לתרבות פלשתים

"אוספים אוספים". אוספים פרטיים של חפצי חן. עד מרץ 2019.

השייטת 13, אשדוד, טל' 08-8543092. א', ג'-ה' 16:00-9:00, ב' 20:00-9:00, ו'-שבת 13:30-10:30. סגור בערבי חג.

מובי מוזיאוני בת ים

"שפע" קבוצתית. עד 6.10.

סטרומה 6, בת ים, טל' 03-6591140. ג', ה' 20:00-16:00, ו'-שבת 14:00-10:00.

מוז"א – מוזיאון ארץ ישראל

אורנה טמיר-שסטוביץ – "כל טוב הארץ", במסגרת "פיקניק ישראלי". ללא מועד סיום; "סנדלים – אנתרופולוגיה של סגנון מקומי". עד 13.10; "המפה – לקרוא בין הקווים". קבוצתית. עד 30.10; "טבע עולמי, טבע מקומי". צילום. עד 7.10; "לחיי העם הזה!". זכוכית. עד 31.12; "שיעור מולדת". צילום. עד 30.10; "גן הנוף היבש". מוצג מיוחד. עד 31.8.

חיים לבנון 2, רמת אביב, תל אביב, טל' 03-6415244. ב', ד' 16:00-10:00, ג' 20:00-10:00, ה' 20:00-10:00, ו' 14:00-10:00, שבת 16:00-10:00. כניסה: 52-26 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום ולחלק מהתערוכות בתשלום).

מוזיאון אגם

יעקב אגם – "בתנועה מתמדת". ללא מועד סיום.

מיש"ר 1, ראשון לציון. ב', ה' 19:00-10:00, ג', ד' 16:00-10:00, שבת 14:00-10:00. כניסה: 30-20 שקל.

מוזיאון ארצות המקרא

"אל עומק התכלת". בעקבות צבע התכלת. עד קיץ 2019.

סטפן וייז 21, ירושלים, טל' 02-5611066. א'-ג', ה' 17:30-9:30, ד' 21:30-9:30, ו'-שבת 14:00-10:00. כניסה: 40-20 שקל (כניסה חופשית לילדים בשבת ובימי ד' אחר הצהריים).

מוזיאון אשדוד לאמנות

"מבול". צילום ישראלי עכשווי. עד 13.10; אברהם חבה – "חבה: בגדד-פריז". פיסול, רישום, ציור ועוד. עד 4.10.

דרך ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג'-ה' 16:00-9:00, ב' 20:00-9:00, ו'-שבת 13:30-10:30.

מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן

מרים כבסה – "ציור לילה"; איתן בוגנים – "האוצרת". עד 18.8; ציונה שמשי – "עולם האישה". מיצב קבע בגן הפסלים.

קיבוץ אשדות יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה' 15:00-10:00, ו', שבת 14:00-10:00.

מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה

ורד שילוני – "חצי אירופה". ציור. ללא מועד סיום; אורית סימן-טוב – "בטנה כפולה". ללא מועד סיום; אסד עזי – "עור הפוך". ללא מועד סיום; "אבן נייר ומספרים – אמנות ומשחק". לכל המשפחה. עד נובמבר; "מסורת והמשכיות"; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכות קבע.

קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', שבת 16:00-10:00; ו' 14:00-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

מוזיאון האסלאם

"בסוף מערב". אמנות ואומנות מתרבות צפון אפריקה. עד ינואר.

העצמאות 60, באר שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה' 16:00-10:00, ד' 19:00-12:00, ו'-שבת 14:00-10:00.

מוזיאון הנגב לאמנות

חנה סהר – "היפה מכל הכוכבים". צילום; דליה אמוץ – "אורות". צילום; אוסוולדו רומברג – "גלגל הצבעים". עד 30.9.

העצמאות 60, באר שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה' 16:00-10:00, ד' 20:00-12:00, ו'-שבת 14:00-10:00.

מוזיאון וילפריד

רודא ריילינגר – "העולם הזוהר"; אופיר (פירוש) לוי – "פולחן ערוך". עד 30.9.

קיבוץ הזורע, טל' 04-9899566. ב',ד'-ו' 14:00-9:00, ג' 17:00-12:00, שבת 14:00-10:00.

מוזיאון חיפה לאמנות

"Shop It" – אשכול תערוכות: "Trash Culture"; "כסף בה"א הידיעה"; "מהירות מופרזת"; "Not Your Toy"; "אבודים בתרגום"; "Shopping Mall"; "סחורה מקודשת"; "Dress Code"; קבוצתיות; אולף קונמן – "מקדש אופניים"; חנאן אבו חוסיין – "שבר גוף"; אייל אסולין – "הוד"; אדי וואגנט – "מקדש לאייפונים". עד 16.1; במרכז לאמנויות: "פרא/אדם וחיות אחרות". לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

שבתאי לוי 26, חיפה. א'-ד' 16:00-10:00, ה' 19:00-16:00, ו' 13:00-10:00. מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. ה' 19:00-16:00, שבת 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.

מוזיאון ינקו-דאדא

"טווח ראייה". ציורי נוף של מרסל ינקו והתייחסות של אמנים אליהם. עד 31.8.

כפר האמנים עין הוד, טל' 04-9842350. א'-ה' 15:00-10:00, ו' וערבי חג 14:00-10:00, שבת וחג 15:30-10:00. כניסה: 24-12 שקל.

מוזיאון העיצוב חולון

"זגמייסטר & וולש: רטרוספקטיבה". עד 27.10.

גולדה מאיר 6, חולון. טל' 2151500 ־073. ב', ד' 16:00-10:00; ג', שבת 20:00-10:00, ה' 18:00-10:00, ו' 14:00-10:00. כניסה: 35 שקל.

מוזיאון העיר חיפה

אביב יצחקי – "אחרי המלחמה הקודמת: פריז-חיפה-ירושלים, 1989-1970". צילום. עד 14.10.

שד' בן גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד' 16:00-10:00, ה' 19:00-16:00, , ו' 13:00-10:00, שבת 15:00-10:00.

מוזיאון הרמן שטרוק

"עמוד ענן". קבוצתית. עד 19.8.

ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד' 16:00-10:00, ה' 19:00-10:00, ו' 13:00-10:00.

מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

"לנשום". וידאו; גולדרייך דה שליט – "מקום". עיצוב פנים, תרבות, סגנון; מרב קמל וחליל בלבין – "שם עצם"; עופר ללוש – "ראש ויד". פיסול, עבודות על נייר, ציור; עפרי כנעני ומאי זרחי – "אם, אז… אחרת". עד 17.11.

הבנים 4, הרצליה, טל' 09-9551011. ב', ד', ו'-שבת 14:00-10:00; ג', ה' 20:00-16:00. כניסה: 30 שקל.

מוזיאון ישראל

"פרויד שר הטבעות". ללא מועד סיום; ליליאן קלאפיש – "מגע יד". ללא מועד סיום; "מקום לאופנה – מסע בעקבות הבגד הישראלי". ללא מועד סיום; כריסטיאן בולטנסקי – "ימי חיים". עד 31.10; סורברן – "יעקב ובניו". עד 2.10; גיל מרקו שני – "אוטובוסים". עד 31.10; אורן אליאב – "היעלמותה של לוקרציה". עד 31.10; "הפנים שמאחורי המגילות". 4 המגילות הגנוזות. ללא מועד סיום; "הפנים שמאחורי המגילות". "בראשית בגרסה אחרת". ללא מועד סיום; "הבורגנים". ללא מועד סיום; זויה צ'רקסקי – "פרבדה". ציור. עד 31.10; "אמנות ישראלית". תערוכת קבע.

שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה' 17:00-10:00, ג' 21:00-16:00, ו' 14:00-10:00, שבת 17:00-10:00. כניסה: 54-27 שקל.

מוזיאון מאנה כץ

"חושניות ואקזוטיקה – מיצירותיו של מאנה כץ". עד 4.11.

שדרות יפה נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד' 16:00-10:00, ה' 19:00-10:00, ו' 13:00-10:00, שבת 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

מוזיאון משה שק

יצירות של משה שק. ללא מועד סיום.

קיבוץ בית ניר. כל השבוע 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות

נחום גוטמן – "נופים נסתרים ומפות נעלמות". לציון 120 שנה להולדת נחום גוטמן. ללא מועד סיום; "עיניים – התערוכה". מחווה לגיליונות "עיניים". לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

רוקח 21, נוה צדק, תל אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה' 16:00-10:00, ו' 14:00-10:00, שבת 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

מוזיאון על התפר

"כלואות". קבוצתית. זכויות נשים בחברה. עד 31.12.

חיל הנדסה 4, ירושלים, טל' 02-6281278. ב', ד'-ה' 17:00-10:00, ג' 20:00-14:00, ו' 14:00-10:00.כניסה: 30 שקל.

מוזיאון פתח תקוה לאמנות

טטיאנה טרובה – "האטלס הגדול של הדיסאוריינטציה". אובייקטים פיסוליים והצבה; יערה צח – "ספק בלתי סביר". מיצב פיסולי; "בספוט". קבוצתית. וידאו; מיכל סממה – "פרופיל". בגלריית האוסף. עד 29.9.

ארלוזורוב 30, פתח תקוה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת 14:00-10:00; ג', ה' 20:00-16:00. כניסה: 20 שקל, בשבת כניסה חופשית.

מוזיאון ראלי

טליה ישראלי – "ללילה יש אלף עיניים". ציור; "שחור". קבוצתית. ללא מועד סיום.

שדרות רוטשילד, ליד מגדל המים, קיסריה, טל' 04-6261013. ב'-ג', ה', שבת 17:00-10:30, ו' 15:00-10:30.

מוזיאון תל אביב לאמנות

"תוכנית הבראה". קבוצתית. עד 20.11; מתן בן כנען – ציורים. עד 27.10; "רחוק-קרוב: המוזיאון מציג את עצמו III". חידוש תצוגת אוסף ישראלי. ללא מועד סיום; "אטריום | שרון אדריכלים | דור שלישי". עד 27.10; תמר הרפז ואסף חזן – "פחדתי להירדם עוד". עד 3.11; אברהם אופק – "גוף עבודה". עד 20.10; "הוליווד ומיתוסים אחרים". קבוצתית. וידאו. עד 29.9; רונית פורת – "המשפט". צילום. ללא מועד סיום; "עולמות רכים". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום; זוהר גוטסמן – "Dog Dish". סביבה פיסולית (בגן הפסלים). ללא מועד סיום; "Dead End". מאוספי המוזיאון. ללא מועד סיום; תצוגת אוסף סוזן ואנטון רולנד-רוזנברג. ללא מועד סיום.

שד' שאול המלך 27, תל אביב, טל'03-6077020. ב', ד', שבת 18:00-10:00; ג', ה' 21:00-10:00; ו' 14:00-10:00. כניסה: 50-25 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

משכן לאמנות עין חרוד

"מאוצרות המשכן לאמנות". המוזיאון פתוח חלקית. ללא מועד סיום. הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע.

עין חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה' 16:30-9:00, ו' וערבי חג 13:30-9:00, שבת וחג 16:30-10:00. כניסה: 40-20 שקל.

AMOCA – המוזיאון הערבי לאמנות עכשווית

"HIWAR – חיוואר". שיח חזותי ותוכני. ללא מועד סיום.

דוחא 100, סחנין, טל' 04-8235789. א'-ה' 16:00-10:00.