מפת האמנות של ישראל ועדכון תערוכות נפתחות

למפה גללו לתחתית העמוד

תערוכות נפתחות 

חמישי, 6.12.18

  • גלריה גורדון, הזרם 5, תל-אביב. "נדודי לילה", תערוכת יחיד למאיה כהן-לוי.
  • גלריה בנימין, שביל-המרץ 5, תל-אביב. "ראות חלקית", תערוכה זוגית להדס דוכן והדס אמסטר. אוצרת: הדסה כהן.
  • ביתא, דרך יפו 155, ירושלים. "ציפור בחדר", תערוכה זוגית לחנה גולדברג ואפרת רובין. אוצרת: אביטל נאור-וכסלר.

שבת, 8.12.18

  • גלריה דביר, חזקיהו המלך 3, תל-אביב. "Mort a Credit", תערוכה קבוצתית בהשתתפות מירוסלב בלקה, לטיפה אשכך, שי-לי הורודי, עלמה יצחקי, סיגלית לנדאו, יהודית לוין, שרה אורטמאייר, ברק רביץ, מירי סגל, נעמה צבר.

נסגרות

  • גבעון: יונתן הירשפלד, "בארות בארות נשברים". עד 8.12.
  • זומר: כריסטיאן אודצוק, "אני נושא אבק מסע". עד 8.12.
  • מקום לאמנות: תערוכה של 9 קירות אמן. עד 8.12.
  • נגא: עברי לידר, "שבריר שנייה". עד 8.12.
  • נולובז: שוני ריבנאי, "איך דברים עובדים 2018". עד 8.12.
  • שלוש: טל שושן, "צלהולדת". עד 8.12.
  • ברבור: דורית פיגוביץ-גודארד, עדי ויצמן ונועה תבורי, "ביום בהיר". עד 7.12.
  • גלריה Y5: קבוצת חומר דרומי, "מינוס 432". עד 8.12.
  • הירקון 19 (המדרשה): תמר גטר, "אקרום, עצה". עד 8.12.
  • מנשר: יונתן פופר, "רפרנס". עד 8.12.
  • פריסקופ: חואני מוקמל, "שעות ומעגלים". עד 8.12.
  • Urban Gallery: זיו קורן, "תמונת מצב". צילום. עד 10.12.
  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות: "חנוכייה לי יש". עד 11.12.

אירועים

  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית: פאנל יוצרים "מדברים על בוץ" במסגרת התערוכה "Terracotta Rave". ו', 7.12, 10:00.
  • ברבור: שיח גלריה בתערוכה "ביום בהיר". ו', 7.12, 11:00.
  • משכן לאמנות עין-חרוד: סיור מודרך ומפגש בתערוכה "מאוצרות המשכן לאמנות". ו'-שבת, 8.12-7.12, 11:30.
  • אלפרד: סדנת פיסול לבני 15 ומעלה במסגרת התערוכה של שירה גפשטיין ורני פרדס, "False Flag". שבת, 8.12, 11:00.
  • הגלריה ע"ש אפטר, מעלות-תרשיחא: שיח גלריה בתערוכות של פריד אבו-שקרה, "No Signal"; נאוה שושני, "הכל דבש". שבת, 8.12, 11:00.
  • גלריה בסיס: שיח גלריה בתערוכה של עדן בנט, "אוזני חמור". שבת, 8.12, 12:00.
  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות: סיור מודרך בתערוכה "חנוכייה לי יש". שבת, 8.12, 12:00.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: סיור בתערוכות ושיח גלריה. שבת, 8.12, 12:00.
  • מקום לאמנות: שיח גלריה בתערוכה של 9 קירות אמן. שבת, 8.12, 12:00.
  • פריסקופ: שיח גלריה בתערוכה של חואני מוקמל, "שעות ומעגלים". שבת, 8.12, 12:00.
  • גלריה Y5: שיח גלריה בתערוכה של קבוצת חומר-דרומי, "מינוס 432". שבת, 8.12, 12:00.
  • Raw Art: שיח גלריה בתערוכה של נועה יפה, "מאחורי המרחק, מרחק". שבת, 8.12, 12:00.
  • מוזיאון הנגב לאמנות: שיח גלריה על אדריכלות וצילום בתערוכה "חלומות מבטון: הסגנון שבנה את באר-שבע". ד', 12.12, 17:30.
  • אגריפס 12: זאב אנגלמאייר בהרצאה על שושקה, אמנות ואקטיביזם. ד', 12.12, 20:00.
  • מרכז נווה-שכטר: מכירת אמנות עכשווית. שלוש 42, תל-אביב. ה', 13.12, 17:00-10:00, ו', 14.12, 14:00-10:00.
  • גלריה זומר לאמנות עכשווית: שיח גלריה בתערוכה של משה קופפרמן, ציוריו האחרונים. ה', 13.2, 19:30.
  • בית אבי חי: ג'ואל קנטור, "צילומים היסטוריים מכפר-מנחם". קינג ג'ורג', 44, ירושלים. א'-ה', 21:00-09:00, ו', 12:30-09:00. ללא מועד סיום.
  • דב הוז, חולון: "על החתום, טראמפ". תערוכת חוצות. שדרות דב הוז, חולון. עד 31.12.
  • Angel art gallery: "בין האדם למקום". תל-חי 3, נתניה. ב'-ו', 14:00-10:00. ללא מועד סיום.

גלריות לאמנות

  • אגריפס 12

מקס אפשטיין, אולגה גולצר, "מיטת אמן". אורחת: ליהי גולצר. עד 22.12.

אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • אינדי, גלריה שיתופית לצילום

טל ניסים, "בצל זכוכית". עד 15.12.

צ'לנוב 42, תל-אביב. ג'-ה', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • אלון שגב

סיגלית אתל לנדאו, "Lot’s Wife". פתיחה: ו', 7.12, 11:00. עד 25.1.

שדרות רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • אלפרד

שירה גפשטיין ורני פרדס, "False Flag". עד 14.12.

סמטת שלוש 5, תל-אביב. ד'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.

  • בית שטורמן

"אני אדם מיטה". מחווה לאדם ברוך. עד 16.12.

עין-חרוד. א'-ה', 15:00-08:00, ו', 13:30-09:30, שבת, 15:00-11:00.

  • ברוורמן

ראובן ישראל, "ייחור". עבודות עץ. עד 31.1.

השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גבעון

יונתן הירשפלד, "בארות בארות נשברים". עד 8.12.

גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית

"אמנות נאיבית וממלכת החיות" עד 14.12.

דיזנגוף 255, תל-אביב, טל' 03-5444150. ב'-ה', 21:00-12:00, ו' וערבי חג 14:00-10:00.

  • גלריה זומר לאמנות עכשווית

משה קופפרמן, ציוריו האחרונים. עד 29.12; כריסטיאן אודצוק, "אני נושא אבק מסע". עד 8.12.

שדרות רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.

  • גלריה חזי כהן

בועז ברקני ואברהם קריצמן, "העץ M". הצבה משותפת. עד 29.12.

וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה משרד בתל-אביב

מחווה לפיסול ישראלי מוקדם. פתיחה: שבת, 8.12, 12:00. ללא מועד סיום.

זמנהוף 6, תל-אביב, טל' 03-5254191. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00, ו', 14:00-11:00.

  • גלריה צדיק

רחל רבינוביץ', "סלמנדרה כתומה". דיו, צבעי מים וניירות. עד 5.1.

שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה', 17:00-11:00, ו', 14:00-11:00.

  • גלריה P8

אחיה ענזי, "דממה דקה". עד 29.12.

הפטיש 1, תל-אביב. ד'-ה', 20:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. או בתיאום מראש.

  • דביר

ג'ונתן מונק, "אנחנו כאן כדי להבהיר את הסיטואציה [הכנס צבע]". עד 1.12.

חזקיהו המלך 3-1, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • הלובי

ענבל ולדמן-בן-דור, "טופוגרפיה של הגוף". עד 15.12.

ארלוזורוב 6, תל-אביב, טל' 054-5482482. ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00 או בתיאום מראש.

  • הקיבוץ

ניצן סט, "אפילוג: מה יהיה בסופה?". עוזבים 6, תערוכה אחרונה בגלריה. פתיחה: ה', 13.12, 20:00. עד 31.12.

דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו', 14:00-11:00.

  • טובה אוסמן

רוני פפו, ציור; שלמה סרי, מיצב חלון. ללא מועד סיום.

בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.

  • יאיר

גלעד קידר, "הידד! הידד!". עד 28.12.

אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.

  • מקום לאמנות

תערוכה של 9 קירות אמן. עד 8.12.

שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-10:30.

  • נגא

עברי לידר, "שבריר שנייה". צילום. עד 8.12.

אחד-העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב', ד', ו', 14:00-10:00, ה', 20:00-16:00 או בתיאום מראש.

  • נולובז

שוני ריבנאי, "איך דברים עובדים 2018". ציור. עד 8.12.

זבולון 19, תל-אביב. ד', 15:00-11:00, ה', 21:00-18:00, ו'-שבת, 15:00-11:00.

  • עינגע

"אור יקרות". קבוצתית. עד 15.12.

בר-יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • רוזנפלד

כרם נאטור, "גוף בעקבות רוח". עד 22.12.

שביל-המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל-אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.

  • רוטשילד אמנות

מיה זר, "האזנה לחרקים". ציור. עד 15.12.

יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • שלוש

טל שושן, "צלהולדת". עד 8.12.

מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 19:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

  • Raw Art

נועה יפה, "מאחורי המרחק, מרחק". עד 15.12.

שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

חללי תצוגה 

  • אורייתא

לאה נחה וינשטיין, "כמהה לרגע". ציור. עד 30.11.

הושעיה. בתיאום מראש בטל' 052-2618070.

  • בית אוסף קופפרמן

"צורת הריבוי". עבודות של בוגרות תל-חי. עד סוף דצמבר; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע.

קיבוץ לוחמי הגטאות, טל' 054-4993851. ו'-שבת, 15:00-10:00 או בתיאום מראש.

  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית

"Terracotta Rave". קבוצתית. עד 22.12.

העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • בית גראויטי

ענת בצר, "מקום נחמד". עד 1.12.

התעשייה 3, תל-אביב. א'-ה', 20:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • בית האמנים בנגב

"בין חושך לאור". קבוצתית. עד 31.12.

האבות 55, באר-שבע, טל' 08-6273828. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו', 13:30-10:00, שבת, 14:00-11:00. סגור בערבי חג.

  • בית האמנים ירושלים

טל ירושלמי, "לא יום ולא לילה". ציור, מיצב תלוי מקום; יערה אורן, "תריס". ציור; מירה חרמוני-לוין, "דומם". ציור; מריה סאלח מחאמיד, "פחמאוויה". רישום ותחריט. עד 15.12.

שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. א'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים כפר-סבא

"יפה לא יפה". קבוצתית. עד 29.12.

גלר 4, כפר-סבא. ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00, 19:00-17:00.

  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב)

אלי דינר, "טריאלוג"; אילייה בוגדנובסקי, "שנים-עשר";, "מרחבי מחיה"; אילן הלחמי, "Mechanikoo". קומפוזיציות מורכבות; "ילדות בלתי נשכחת". קבוצתית. עד 29.12.

אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.

  • בית האמנים ע"ש שאגאל (חיפה)

"אורחים". קבוצתית. עד 29.12.

שדרות הציונות 24, חיפה. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • בית האמנים ראשון-לציון

לאה ליכטנייר, "ניגון של צבע"; דבורה לובלסקי, "מבט אנושי". פתיחה: שבת, 8.12, 20:00. עד 29.12.

גבעתי 17, ראשון-לציון. א', ד', ו', 12:00-10:00, ב', ג', ה', 13:00-10:00, שבת, 12:00-10:00.

  • בית הגפן

"המרחב השלישי". קבוצתית. פתיחה: ו', 7.12, 12:00. ללא מועד סיום.

הגפן 2, חיפה, טל' 04-8525252. א'-ד', 15:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00.

  • בית חנקין

סימה לוין, "EX VIVO". מיצב תלוי מקום. עד 16.2.

  • כפר-יהושע, טל' 054-7474510. א', 15:00-09:00, ו'-שבת, 13:00-1:00. כניסה: 15 שקל.
  • ברבור

אור אריאלי, "מותו של שומר: דולפין". פתיחה: ה', 13.12, 20:00. עד 28.12; דורית פיגוביץ-גודארד, עדי ויצמן ונועה תבורי, "ביום בהיר". מיצב. עד 7.12.

שיריזלי 6, נחלאות, ירושלים, טל' 054-7232866. ב'-ה', 20:00-16:00, ו', 14:00-11:00.

  • גבירול

כרמי דרור, "Time Traveis". ללא מועד סיום.

אבן-גבירול 108, תל-אביב. ד'-ה', 21:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. או בתיאום מראש.

  • גבעון פורום לאמנות

"מידה". קבוצתית. עד 27.5.

אלרואי 3 פינת שלוש 22, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-9490999. בהרשמה מראש באתר הגלריה.

  • גלריה 10

"קו גבול". קבוצתית. עד סוף פברואר.

בית מיכל, הגר"א 10, רחובות, טל' 08-9467998. א'-ג', ה', 19:00-16:00, ב', ד', 12:00-09:00, ד', 22:00-17:00. או בתיאום מראש.

  • גלריה אלמסן

קן משני, "All Ready Made". קבוצתית. פתיחה: ה', 13.12, 20:00. עד 27.1.

הפנינים 1, תל-אביב-יפו. ב'-ה', 18:00-14:00, ו'-שבת, 16:00-12:00.

  • גלריה בסיס

עדן בנט, "אוזני חמור". תערוכה תלוית מקום. עד 29.12.

המדע 14, הרצליה-פיתוח. ג', ה', 18:00-12:00, ד', 20:00-12:00, ו', 14:00-10:00.

  • גלריה בגליל

מורן קליגר וענבר פרים, "סלע האם". רישום, פיסול בפורצלן. עד דצמבר 2018.

האקדמיה גליל מערבי, עכו, טל' 04-9015103. א'-ו', בתיאום מראש.

  • גלריה בצלאל

"מקדש מעט". תלמידי תואר שני מציגים. צילום, פיסול, וידיאו וסאונד. עד 20.12.

דרך סלמה 60, טל' 6824082. ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה המכון לאמנות אורנים

אניסה אשקר, "המולדת לעניים והפטריוטיזם למי!". עד 1.1.

מכללת אורנים, קריית-טבעון, טל' 04-9838751. א'-ה', 17:00-08:00., ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גלריה זוזו

"היה פעם אני". בהשראת :האני המצומק" מאת רות בונדי. עד 5.1.

גשר-העץ 46, פארק תעשיות עמק חפר, טל' 054-4278951. ג', 16:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. או בתיאום מראש

  • גלריה חנקין

עמי ליבוביץ, "השתקפויות". עבודות זכוכית. עד 19.1; נאוה אנקר ואורנה וקנין, "סורגות חיים, הבובה והחיה". בובות סרוגות. עד 1.12.

חנקין 109, חולון. ב'-ה', 12:00-09:00, 19:00-16:00,ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • גלריה טרומפלדור

לב סירקין, "את קשתי נתתי". עד 3.3.

טרומפלדור 19, העיר העתיקה באר-שבע, טל' 08-6247706. ד', 17:00-10:00, ה', 18:00-11:00, ו', 13:00-09:00.

  • גלריה כברי

עבד עאבדי, "מגירות זיכרון". עד 22.12.

כברי, טל' 04-9952537. ה', 19:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת וחג, 15:00-11:00.

  • גלריה לאמנות גבעת-חיים איחוד

"שברים שלמים". עד 5.1.

גבעת-חיים איחוד, טל' 054-9039945. ו', 13:00-10:30, שבת, 16:30-10:30.

  • גלריה מחניים

פואד אגבריה, "קצב לא סדיר"; בגלריית המבואה: ראמי גבארין, "קופסת רגשות". עד 5.1.

מחניים, טל' 052-6065026. א'-ג', ה'-שבת, 14:00-10:00 או בתיאום מראש.

  • גלריה שרה ארמן

"סלון סתיו". פתיחה: ו', 7.12, 11:00. עד 22.12.

גורדון 29, תל-אביב, טל' 050-3740020. ו'-שבת, 13:00-11:00 או בתיאום מראש.

  • גלריה Y5

קבוצת חומר דרומי, "מינוס 432". עד 8.12.

בר-יוחאי 5, תל-אביב. ב'-ד', 15:00-10:00, ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • גלריית החווה

"זה הסוד שלי, יפה ירקוני כאייקון אופנה". עד 31.12.

הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ד'-ה', 20:00-17:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • גלריית עין-הוד

"ללא שם". קבוצתית. פתיחה: שבת, 8.12, 12:00. ללא מועד סיום.

עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.

  • גלריית שכטר

"אתונה בתל-אביב". קבוצתית. עד 15.2.

מרכז שכטר, שלוש 42, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5170358 (שלוחה 4). א'-ה', 17:00-09:00, ו', 13:30-11:00.

  • הבית האדום

"מציירים שפירא". תערוכת יחיד של אולגה קונדינה; בוגרי האקדמיה לציור של הברביזון החדש ואמנים נוספים. ללא מועד סיום.

ישראל מסלנט 39, תל-אביב. א'-ה', 17:00-10:00, ו', 15:00-11:00, שבת, 16:00-12:00.

  • הגדה השמאלית

נרקיס ויזל, "בין צל לבין סכין". עד 13.12.

אחד-העם 70, תל-אביב. ב', 17:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • הגלריה בבארי

"קיץ 2018 היה חם". אמני עוטף עזה. פתיחה: ו', 7.12, 19:00. עד 29.12.

בארי, טל' 054-7918049, 054-7918464. ה', 20:00-16:00, ו', 13:00-09:00, שבת, 14:00-10:00 או בתיאום מראש.

  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר

"קווי הגנה, מאז'ינו, בר-לב ומעבר". עד 16.6.

אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.

  • הגלריה החדשה, סדנאות האמנים אצטדיון טדי

רקפת וינר-עומר, "אוטובוסים בים". ציור; אבינועם שטרנהיים, "פינה". פיסול. עד 8.1.

אגודת הספורט בית"ר 1, אצטדיון טדי, שער 22, ירושלים, טל' 02-5834272. ב', ה', 19:30-16:30, ג', ו', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.

  • הגלריה הלבנה, חצור

"מחדר הקיטור לגלריה". מחווה לאמני הגלריה. עד 22.12.

קיבוץ חצור. ו', 13:00-11:00, 21:00-20:00, שבת, 14:00-11:00.

  • הגלריה העירונית כפר-סבא

רלי ואבנר אברהמי, "מדד האושר". עד 27.12.

גאולה 12, כפר-סבא, טל' 09-7649303. א'-ה', 20:00-09:00, ו', 12:00-09:00.

  • הגלריה העירונית לאמנות, עפולה

"אגדה מקומית". קבוצתית. עד 14.12.

חטיבה תשע 15, עפולה, טל' 04-6591677. א', ה', 20:00-17:00, ו', 13:00-10:00.

  • הגלריה העירונית לאמנות ראשון-לציון

שולי וולף-בורנשטיין, "ללא כותרת". מיצב וציור; מישל פלטניק, "בראשית". וידיאו ארט; דפנה אלון, "השבט הזה הוא אני". ציור; שמואל גולדשטיין, "פתוח להצעות". מיצב. עד ינואר.

בית גורדון-לונדון, אחד-העם 8, ראשון-לציון. ב'-ה', 13:00-10:00, ב', 18:00-16:00; שבת, 13:00-10:00.

  • הגלריה ע"ש אפטר, מעלות-תרשיחא

פריד אבו-שקרה, "No Signal"; נאוה שושני, "הכל דבש". עד 19.1.

בן-גוריון 15, מעלות, טל' 04-9977150. א, ג'-ד', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ג', ה', 15:00-10:30, שבת, 13:00-11:00.

  • הגלריה ע"ש מורל דרפלר, ויצו חיפה

אריק יודקוביץ', "יצחק, פסח". עד 20.12.

הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562540. א'-ה', 18:00-12:00.

  • החנות

מיקה חזן ותמר כץ, "Business". ללא מועד סיום.

העלייה 31, טל' 054-9794732. ב'-ג', 21:00-18:00, ה'-שבת, 14:00-12:00 או בתיאום מראש. חלון הראווה נגיש כל השבוע, 24 שעות ביממה.

  • הירקון 19 (המדרשה)

תמר גטר, "סאקרום, עצה". רישום ווידיאו. עד 8.12.

הירקון 19, תל-אביב, טל' 03-6203129. ב'-ה', 20:00-13:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.

  • המרכז האקדמי ויצו חיפה

"Empty Pool". קבוצתית. אמני גרפיטי. עד 31.12.

הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-8562555. א'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00.

  • המשכן לאמנות בית מאירוב

"בראשית, דנה אינטרנשיונל, התערוכה". עד 31.12.

הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.

  • הסדנה ברמת-אליהו

"שירת גברים". קבוצתית. ללא מועד סיום.

שאול המלך 5, ראשון-לציון. ב'-ג', 14:00-10:00, ד'-ה', 14:00-10:00, 19:30-17:30, ו', 14:30-11:30.

  • הסדנה לאמנות

"זה מכבר". קבוצתית; יהודית רביב, "שיטוט. תבל"; סמדר גופן, "שאחרי…". עד 3.1.

שדרות דואני 25, יבנה. א'-ה', 13:00-09:00, ב', ד', 19:00-17:00.

  • הקוביה

"רינה ניקובה, בלרינה תנכית". קבוצתית. עד 10.1.

יהושע יבין 13, עמק המצלבה, ירושלים. א'-ה', 17:00-09:00.

  • זוכרות

"כאן בלא-כאן". על שכונת קטמון. ללא מועד סיום.

יצחק שדה 34, קומה 4, חדר 400, תל-אביב, טל' 03-6953155. א'-ב', ד'-ה', 16:00-11:00. בתיאום מראש.

  • מגזין III יפו

שילה היקס, "מגדלור". עד 15.2.

עולי-ציון 34, תל-אביב, טל' 03-9499900. ה', 20:00-14:00, ו', 14:00-10:00.

  • מוסררה, הגלריה החברתית

"1968". תערוכת ארכיון, צילום, מוזיקה, סרטים, טקסטים, וידיאו. עד 12.12.

הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.

  • מוסררה, הגלריה החדשה

"המרווח". קבוצתית. איור ואנימציה. עד 12.12.

הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.

  • מוסררה, הגלריה ע"ש דרפלר

"במעלה הגן". צילום, וידיאו, הדפס רשת. עד 12.12.

הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.

  • מכללת דוד ילין

אסתר כהן, ראפת חטאב, "צמחי מרפא". עד 18.12.

המעגל 7 בית-הכרם, ירושלים, טל' 054-4874684. א'-ה', 18:00-10:00.

  • מכללת קיי

עידית לבבי-גבאי, "מתבן 1", "הצבה 2". בשיתוף אמניות מהצפון במחווה לתושבי הדרום. עד 11.12.

עזריאל ניצני 6, באר-שבע. א'-ה', 19:00-09:00.

  • מנשר

נטע קונס ועומר גל, "החבא ובקש". 2 תערוכות יחיד. פתיחה: ה', 13.12. עד 29.12; יונתן פופר, "רפרנס". תהליך יצירת איור. עד 8.12.

דוד חכמי 18, תל-אביב, טל' 03-6887090. א'-ה', 19:00-11:00; שבת, 14:00-11:00.

  • מרכז באוהאוס תל-אביב

"אלה שהפכו את החולות לרחובות". עד 25.1.

דיזנגוף 77, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'-ה', שבת, 19:30-10:00, ו', 14:30-10:00.

  • מרכז גוטסמן לתחריט

"האדום האדום הזה". ללא מועד סיום.

כברי, טל' 04-9952713. א'-ה', 16:00-08:00 (מומלץ לתאם), שבת, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.

  • סדנאות האמנים תל-אביב

אורן בן-מורה, "הביקור"; אלהם רוקני, "אל תגעי במגש המלפפונים". עד 20.12.

קלישר 5, תל-אביב, טל' 03-6830505. ג'-ה', 19:00-15:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.

  • סדנת ההדפס ירושלים

אנה טיכו, "מקצבים בנוף". תצריבים; סידון רוטנברג ואמנים, "דיאלוג". ללא מועד סיום.

שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-08:00 או בתיאום מראש.

  • סלון יפו לאמנות

"סלון חורף 2018". קבוצתית .ללא מועד סיום.

מחסן 2, נמל יפו. א'-ב', ד-שבת, 19:00-11:00.

  • עודד שתיל ליברמן 8

שי יחזקאלי, "עקב בצד אגודל". עד 12.1.

ליברמן 8, תל-אביב (דירה 8, קומה 2), טל' 054-2815050. ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00 או בתיאום טלפוני.

  • פריסקופ

אדריכל אודי קרמסקי, "מתוך חתך". מבנים אפשריים. פתיחה: ה', 13.12..עד 12.1; חואני מוקמל, "שעות ומעגלים". עד 8.12.

בן-יהודה 176, תל-אביב, טל' 03-5226815. ב'-ה', 20:00-17:00, ו'-שבת, 13:00-11:00.

  • Urban Gallery

זיו קורן, "תמונת מצב". צילום. עד 10.12.

רוטשילד 51, תל-אביב. א'-ה', 21:00-11:00, ו', 15:00-11:00, שבת, 21:00-11:00.

מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר

קולקטיב Da Mental Vaporz, "Alone in the Dark". עד מרץ.

ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20-10 שקל.

  • בית טיכו

"נוף חייה, יצירתה של אנה טיכו". תערוכה נוספת בסדנת ההדפס בירושלים. ללא מועד סיום.

הרב קוק 7, ירושלים. א'-ה', 20:00-12:00, ו', 14:00-10:00.

  • בית ראובן

אסף בן-צבי, "אין כוכבים בים"; בחירת האמן מציורי ראובן. עד 16.2.

ביאליק 14, תל-אביב, טל' 5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים.

  • המוזיאון הימי הלאומי

"גיבורי על ימיים מאז ועד היום". לכל המשפחה. עד 6.1.

דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 16:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס

"מיליון וחצי: ילדות בשואה בראי הקומיקס". עד אפריל.

ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.

  • המוזיאון לאמנות האסלאם

תערוכות קבע: אמנות האסלאם, שעונים עתיקים.

הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291. ב'-ד', 15:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 40 שקל למבוגר, 20 שקל לילד.

  • המוזיאון לאמנות רוסית ע"ש צטלין

ארנסט ארנוב, "In the Spotlight". דיוקנאות. ללא מועד סיום.

חיבת-ציון 18, רמת-גן, טל' 6188243. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 19:00-11:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.

  • המוזיאון לתרבות פלשתים

"אוספים אוספים". אוספים פרטיים של חפצי חן. עד מרץ 2019.

השייטת 13, אשדוד, טל' 08-8543092. א', ג'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30. סגור בערבי חג.

  • מובי מוזיאוני בת-ים

"שפע" קבוצתית. ללא מועד סיום.

סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • מוז"א, מוזיאון ארץ ישראל

יעקב קאופמן, "חפץ לב". עד 26.1; דוד רובינגר, "אמת צילמתי". ללא מועד סיום; "נקודת זכות"; "תמונות מחיי המשפחה". עד 31.12; "הקול שמאחורי התמונה". ילדים מצלמים בכפרים הערביים הבדוויים בנגב. ללא מועד סיום; אורנה טמיר-שסטוביץ, "כל טוב הארץ", במסגרת "פיקניק ישראלי". ללא מועד סיום; "לחיי העם הזה!". זכוכית. עד 31.12.

חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. ב', ד', 16:00-10:00, ג', 20:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 52-26 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום ולחלק מהתערוכות בתשלום).

  • מוזיאון אגם

יעקב אגם, "בתנועה מתמדת". ללא מועד סיום.

מיש"ר 1, ראשון-לציון. ב', ה', 19:00-10:00, ג', ד', 16:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה: 30-20 שקל.

  • מוזיאון אילנה גור

"חיים דיוניסיים". קבוצתית. עד 23.12.

מזל דגים 4, יפו העתיקה, טל' 03-6837676. א'-ו', 16:00-10:00, שבת, 17:00-10:00.

  • מוזיאון ארצות המקרא

"אל עומק התכלת". בעקבות צבע התכלת. עד קיץ 2019.

סטפן וייז 21, ירושלים, טל' 02-5611066. א'-ג', ה', 17:30-09:30, ד', 21:30-09:30, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 40-20 שקל (כניסה חופשית לילדים בשבת ובימי ד', אחר הצהריים).

  • מוזיאון אשדוד לאמנות

"פרויקט אשדוד, דיוקן עיר". עד 19.1.

דרך-ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30.

  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן

"הממלכה הקסומה". קבוצתית. עד 29.12; ציונה שמשי, "עולם האישה". מיצב קבע בגן הפסלים.

קיבוץ אשדות-יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ד', 15:00-10:00, ה', 20:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • מוזיאון בר-דוד לאמנות ויודאיקה

"סימני דרך, פנים שונות לרחוב". קומיקס. ללא מועד סיום; ורד שילוני, "חצי אירופה". ציור. עד ינואר; יעל בלבן, מיקי צדיק, איתן דור-שב, "תיק תק". עד דצמבר; אסד עזי, "עור הפוך". עד דצמבר; "מסורת והמשכיות"; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכות קבע.

קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', שבת, 16:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

  • מוזיאון האסלאם ועמי המזרח

"בסוף מערב". אמנות ואומנות מתרבות צפון אפריקה. עד ינואר.

העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • מוזיאון הנגב לאמנות

"חלומות מבטון: הסגנון שבנה את באר-שבע". אדריכלות. עד 2.2.

העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.

  • מוזיאון העיצוב חולון

מרטין באס, "מחבואים"; "מכונות זמן". קבוצתית; "עובדים ביחד: עיצוב והנדסה". קבוצתית. עד 27.4.

גולדה מאיר 6, חולון. טל' 2151500 ־073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', שבת, 20:00-10:00, ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00. כניסה: 35 שקל.

  • מוזיאון העיר חיפה

"1948". קבוצתית. עד 27.4.

שדרות בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00.

  • מוזיאון הרמן שטרוק

סימה לוין, "דיאלוג עם קפקא". תחריט וחיתוך בעץ. עד 12.5; "מיומנו של אמן". קבוצתית. ספרי/יומני אמן. עד 12.5.

ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.

  • מוזיאון וילפריד

היראקי סאווה, "מקם אחר". וידיאו; קוג'י אונו, "מרחבי תודעה". מיצב ופיסול. עד 30.1.

קיבוץ הזורע, טל' 04-9899566. ב',ד'-ו', 14:00-09:00, ג', 17:00-12:00, שבת, 14:00-10:00.

  • מוזיאון חיפה לאמנות

"Shop It", אשכול תערוכות: "Trash Culture"; "כסף בה"א הידיעה"; "מהירות מופרזת"; "Not Your Toy"; "אבודים בתרגום"; "Shopping Mall"; "סחורה מקודשת"; "Dress Code"; קבוצתיות; אולף קונמן, "מקדש אופניים"; חנאן אבו-חוסיין, "שבר גוף"; אייל אסולין, "הוד"; אדי וואגנט, "מקדש לאייפונים". עד 16.1; במרכז לאמנויות: "פרא/אדם וחיות אחרות". לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

שבתאי לוי 26, חיפה. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00. מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. ה', 19:00-16:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.

  • מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

"כחול ולבן". פורצלן יפני; "היופי שבארעיות". עונות השנה; "הדפסים יפניים מאוסף המוזיאון". עד 13.1.

שדרות הנשיא 89, חיפה, טל' 04-8383554. א'-ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 19:00-10:00. כניסה: 35-17.5 שקל.

  • מוזיאון ינקו-דאדא

"דחוס", מקבץ תערוכות: שלי רויכמן, "פנים חוץ". רישום ופיסול; יוסי וקסמן, "Peep Show"; שיר מורן, "טעם לוואי"; פצ'יקה רודולף, "תרגיל בייצור מזימות"; ג'וליאן שגרן, "שוד במכולת בעין-הוד". וידיאו. עד 1.2.

כפר-האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג 14:00-10:00, שבת וחג, 15:30-10:00. כניסה: 24-12 שקל.

  • מוזיאון יפו העתיקה

טגיסט יוסף רון, מימי טסמה סיבהו, "במקומה". על הקשר בין מורשת, זהות לאומית ואמהות. פתיחה: ה', 13.12, 20:00. עד 12.1.

טיילת מפרץ שלמה 10, יפו. ה', שבת וחג, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00. סגור בערבי חג. כניסה: 35 שקל.

  • מוזיאון ישראל

"פרויד שר הטבעות". עד 2.3; ליליאן קלאפיש, "מגע יד". ללא מועד סיום; "מקום לאופנה, מסע בעקבות הבגד הישראלי". ללא מועד סיום; "הפנים שמאחורי המגילות". 4 המגילות הגנוזות. ללא מועד סיום; "הפנים שמאחורי המגילות". "בראשית בגרסה אחרת". ללא מועד סיום; "הבורגנים". עד 29.12; גיל מרקו שני, "אוטובוסים". צילום. עד 10.6; "שתי נשים, שמלה ומחברת". ללא מועד סיום; "נפש תאומה". עד 15.9; "בינינו". לכל המשפחה. ללא מועד סיום; "אמנות ישראלית". תערוכת קבע.

שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. כניסה: 54-27 שקל.

  • מוזיאון משה שק

יצירות של משה שק. ללא מועד סיום.

קיבוץ בית-ניר. כל השבוע, 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.

  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות

נחום גוטמן, "נופים נסתרים ומפות נעלמות". לציון 120 שנה להולדת נחום גוטמן. ללא מועד סיום; "חנוכייה לי יש". עד 11.12; "עיניים, התערוכה". מחווה לגיליונות "עיניים". לכל המשפחה. ללא מועד סיום.

רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

  • מוזיאון על התפר

"כלואות". קבוצתית. זכויות נשים בחברה. עד 31.12.

חיל-הנדסה 4, ירושלים, טל' 02-6281278. ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 20:00-14:00, ו', 14:00-10:00.כניסה: 30 שקל.

  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות

"הזדמנות אחרונה לראות". קבוצתית; קרן בנבנישתי, "פג'ה". בין טיפוגרפיה וטופגרפיה;. עד 9.2; "פעולות על מקום". קבוצתית. עד 5.1.

ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 20 שקל, בשבת, חינם.

  • מוזיאון תל-אביב לאמנות

לוריס גראו, "הדוב הנרגן". וידיאו, פיסול, תאורה, קול ותנועה. עד 4.5; "קוד נגד קוד". קבוצתית. עד 31.3; הירושי סוגימוטו, תערוכת יחיד. עד 8.6; "זמנים מודרניים". יצירות ממוזיאון פילדלפיה. עד 2.2; "אליס בארץ הספרים". ללא מועד סיום; "אוסף סוזן ואנטון רולנד-רוזנברג". ללא מועד סיום; "רחוק-קרוב: המוזיאון מציג את עצמו III". חידוש תצוגת אוסף ישראלי. ללא מועד סיום; רונית פורת, "המשפט". צילום. ללא מועד סיום; "אליס בארץ הספרים". תערוכה לכל המשפחה. ללא מועד סיום; זוהר גוטסמן, "Dog Dish". סביבה פיסולית (בגן הפסלים). ללא מועד סיום; "Dead End". מאוספי המוזיאון. ללא מועד סיום; תצוגת אוסף סוזן ואנטון רולנד-רוזנברג. ללא מועד סיום.

שדרות שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 50-25 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

  • משכן לאמנות עין-חרוד

"מאוצרות המשכן לאמנות". עד 25.3. הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע.

עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 40-20 שקל.

  • Amoca, המוזיאון הערבי לאמנות עכשווית

"Hiwar, חיוואר". שיח חזותי ותוכני. ללא מועד סיום.

דוחא 100, סחנין, טל' 04-8235789. א'-ה', 16:00-10:00.