מפת האמנות של ישראל ועדכון תערוכות נפתחות

חמישי  10.10.19

  • גלריה BY5, בר יוחאי 5, תל אביב. "נא", תערוכה קבוצתית בהשתתפות ערגה יערי, גדי צדר, זוזה רוזנסקה, אוצר: יואב שמואלי.
  • אלפרד – מכון שיתופי לאמנות ותרבות, סמטת שלוש 5, תל אביב. "על קו השבר", תערוכת סוף שבוע לנועה הגלעדי.

שישי  11.10.19

  • היברו יוניון קולג', מכון למדעי היהדות בירושלים, המלך דוד 13. "אדם כי יקריב", תערוכה קבוצתית בהשתתפות רננה אקרמן גרוסברגר, חמוטל בר כהן, דוד (דוכי) כהן, מוריה דרעי, טל אקשטיין, מירב אל-עיני, סיגלית פריד, גלית קאהן ירושלמי, שקד סגל, אוצר: דוד (דוכי) כהן.
  • מקום לאמנות בקריית המלאכה, שביל המרץ 6, תל אביב. "פריזמה", תערוכת קבוצתית בהשתתפות דניאלה אורלב, חגית שחל, ורד נסים, ורוניק ענבר, חנאן אבו חוסיין, מורן קליגר, מירב רהט, מירית כהן כספי, מלי דה-קאלו, נירית טקלה, ראומה זוהר חיות, אוצר: ניר הרמט.

שבת 12.10.19

  • גלריה שיתופית יהודית-ערבית בגליל, קיבוץ כברי. "חיקוי לחיים", תערוכת יחיד לדני מיכאל רוזנברג, אוצר: אבשלום סולימן.

נסגרות

גלריה אלפרד: מאיה ארוך וגל מלניק – "חדר החלפה". עד 12.10.

גלריה צדיק: דינה שצ'ופק – "ציורים סרוגים". עד 13.10.

גלריה P8: אפריל יואן ונטע רבינוביץ' – "בדומה לשפרירית". עד 12.10.

הלובי: ישי שפירא קלטר – "י"ב". עד 12.10.

בית בנימיני – המרכז לקרמיקה עכשווית: אלון יונג / אתי פרץ / דורון נעמה גלפר – "תחנה בזמן 2019". עד 16.10.

בית שטורמן: מיכה בר-עם – "קיבוץ". עד 12.10.

הגלריה העירונית גבעתיים: ניצה גנוסר – "פורשת כנפיים". עד 11.10.

אירועים

גלריה חנינא: שיח גלריה בתערוכה של אריאל אסאו – "לא כאן, לא עכשיו". ו' 11.10, 11:00.

גלריה קו 16: שיח גלריה עם האמנית והאוצרת של התערוכה "לימבוטופיה". ו' 11.10, 11:00.

מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה: הרצאה מאת יונתן הירשפלד –  "אירוטיקה ופסיכואנליזה באמנות". שבת 12.10, 11:00.

מוזיאון פתח תקוה לאמנות: שיח גלריה עם אוצרת התערוכה " Deep Feeling: רגשות ובינה מלאכותית". שבת 12.10, 12:00.

גלריה טל: אירוע פתיחה רשמית של התערוכה " ילדים זה כל הסיפור!". שבת 12.10, 12:00.

כברי: שיח גלריה עם דני מיכאל רוזנברג בפתיחת תערוכתו "חיקוי לחיים". שבת 12.10, 13:00.

מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: "המשפחה המתה: סיור מורשת" – הצגה מוזיאלית בשיתוף הקהל, מאת סיון הנדלמן. שבת 12.10, 20:30. כניסה: 80 שקל.

בית האמנים ירושלים: שיח גלריה בתערוכה של ילנה רוטנברג – " האבן הזו ושאר האבנים". ג' 15.10, 18:00.

גלריה 4: שיח גלריה בתערוכה של יולי אלוני-פרימור – "בנות אלביון". ג' 15.10, 18:30.

סינמטק ירושלים: שיחה עם פיל גרבסקי, יוצר הפרויקט "תערוכות על המסך" והקרנת שניים מסרטיו – "רנואר: הערצה וסלידה" ו-"מאטיס מהטייט מודרן והמומה". ג' 14.10, 20:30; ד' 15.10, 18:00 (המפגשים לאחר הקרנת הסרט). כניסה: 40 שקל. טל' לכרטיסים: 9377*.

מוזיאון ארצות המקרא: "פסטיבל הכתב וצורותיו" – סיורים חוויתיים לכל המשפחה בנושא כתבים עתיקים. ג'-ה' 15-17.10, 16:00-10:00. כניסה בתשלום, חינם למנויים.

מתחם נמל חיפה: "ח.י.פ.ה V.R A.R" – חידושים בטכנולוגיית קולנוע ומציאות מדומה. ג'-ה' 15-17.10, 23:30-19:30. כניסה חופשית.

מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: "מוזיאון על הדשא" – הפנינג אקרובטיקה, תיאטרון אינטראקטיבי, מיצגים, סדנאות הדפס, פחם, ציור, סאונד, מיצבי קולאז', סיורים והדרכות לכל המשפחה. ד' 16.10, 19:00-16:30. כניסה חופשית.

מוזיאון אגם ראשון לציון: סיורים מודרכים למבוגרים ולילדים, סדנאות יצירה לכל המשפחה. לאורך כל עונת החגים. השתתפות בתשלום. לפרטים: 03-5555900/5

גלריות לאמנות

אלון שגב

איל גבר – "Uncanny State – 'notion of acceptance". עד 18.10.

המנוע 7, תל אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה' 18:00-10:00, ו' 13:00-10:00.

אלפרד

מאיה ארוך וגל מלניק – "חדר החלפה". עד 12.10.

סמטת שלוש 5, תל אביב. ד'-ה' 21:00-17:00, ו' 14:00-10:00, שבת 15:00-11:00.

אנגל

"Return of the Summer Collection". עד 31.10.

בן יהודה 100, תל אביב, טל' 03-5225637. א'-ה' 20:00-10:00, ו' 14:00-10:00.

בידרמן – גלריה לאמנות ישראלית

משה קופפרמן – "רטרוספקטיבה". עד 1.2.

הזורע 59, כפר שמריהו, טל' 09-9706500 א'-ה' 17:00-8:00, ו' 13:00-8:00 או בתיאום מראש.

גבעון – גלריה

פנחס כהן-גן – "ציורים 1990, 1997". פתיחה: חמישי 17.10, 19:30. עד 30.11.

גורדון 35, תל אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה' 18:00-11:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

גורדון (הזרם)

אלה אמיתי סדובסקי – "חממה". עבודות שמן וקולאז'. עד 26.10.

הזרם 5, תל אביב, טל' 03-5240323. ב'-ה' 18:00-11:00, ו' 14:00-10:00, שבת 13:00-10:00. א' בתיאום מראש.

גלריה אינדי

נעמה פורת – "התאבכות". עד 9.11.

צ׳לנוב 42, תל אביב, טל' 054-4980099. ג'-ה' 12:00-19:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

גלריה בנימין

"מחזיקה מים". ציורים, קבוצתי. פתיחה: חמישי 17.10, 20:00. עד 16.11.

שביל המרץ 5, תל אביב. ד' 14:00-11:00, ה' 19:00-16:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית

"אמנות נאיבית: חגיגת קיץ 2019". עד 1.11.

דיזנגוף 255, תל אביב, טל' 03-5444150. ב'-ה' 20:00-11:00, ו' 14:00-10:00.

גלריה זוזו – עמק חפר

ענת אור מגל, בן בר, כלנית קמין – "נוכחת נודדת נושם". ציור ורישום. עד 16.11.

גשר העץ 46, פארק תעשיות עמק חפר, טל' 054-4278951. ג' 16:00-10:00 ו'-שבת 14:00-10:00.

גלריה ליאונרדו

לאה רהב – עבודות. ללא מועד סיום.

בית הקיבוצים, ליאונרדו דה וינצ'י 13, קומה 2-, תל אביב, טל' 054-6747446. א'-ה' 18:00-8:00, ו' 13:00-8:00.

גלריה צדיק

דינה שצ'ופק – "ציורים סרוגים". עד 13.10.

שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה' 17:00-11:00, ו' 14:00-11:00.

גלריה P8

אפריל יואן ונטע רבינוביץ' – "בדומה לשפרירית". עד 12.10.

הפטיש 1, תל אביב. ד'-ה' 20:00-16:00, ו'-שבת 14:00-10:00. או בתיאום מראש.

גרשטיין

דוד גרשטיין – "הלוך ושוב". עבודות במתכת. עד 31.10.

בן יהודה 101, תל אביב, טל' 03-5293826. א'-ה' 19:00-10:00, ו' 14:00-10:00.

דביר

אדל אבדסמד, סיגלית לנדאו – "מגן אברהם". פתיחה: שבת 12.10, 10:00. עד 5.10.

חזקיהו המלך 3-1, תל אביב. ג'-ה' 18:00-11:00. ו'-שבת 13:00-10:00.

הלובי

ישי שפירא קלטר – "י"ב". עד 12.10.

ארלוזורוב 6, תל אביב, טל' 054-5482482. ה' 19:00-16:00, ו'-שבת 14:00-11:00 או בתיאום מראש.

זומר

אלעד לסרי – תערוכת יחיד. תצלומים, פסלים, וידאו. עד 19.10.

שד' רוטשילד 13, תל אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה' 18:00-10:00, ו' 14:00-10:00, שבת 13:00-11:00. סגור בחג.

זימאק

דנה זלצמן – "Mono No Aware"; ווילי ורגינר – "Rayela". עד 25.10.

ה' באייר 68, תל אביב, טל' 03-6915060. א'-ה' 20:00-9:30, ו' 15:00-9:30.

יאיר

בועז לוונטל– "ייצורי מצפון". עד 18.10.

אבן גבירול 6, תל אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה' 19:00-12:00, ו' 14:00-11:00.

ליטבק קונטמפוררי

גלעד כהנא ואלעד קופלר – " בפעם אחרת | D’autre Fois". עד 25.10.

שביל המפעל 3, קומה 1, קרית המלאכה, תל אביב. ב'-ד' 16:00-10:00, ה' 17:00-10:00, ו' בתיאום מראש.

נגא

דינה שנהב – "מרכבה". הצבה. עד 26.10.

אחד העם 60, תל אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה' 18:00-11:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

עינגע גלריה

שי אזולאי – "קיצור שולחן ערוך". עד 2.11.

בר יוחאי 7, תל אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה' 18:00-11:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

פריסקופ

ביאנקה ספריינס – "שמיכות ביטחון". עד 15.11.

בן יהודה 176, תל אביב, טל' 03-5226815. ב'-ה' 20:00-17:00, ו'-שבת 13:00-11:00.

רוזנפלד

רחל קיני – "טבילה חופשית". בחלל הפרויקטים: מיכל לופט – "טבע דומם מטופל". עד 9.11.

שביל המפעל 1, בניין 6, קומה 1, תל אביב, טל' 03-5229044. ג'-ה' 19:00-12:00, ו' 14:00-11:00, שבת 13:00-11:00.

רוטשילד אמנות

סימון אדג'יאשווילי – "מחשבות לילה". ציור. עד 21.10.

יהודה לוי 48, תל אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה' 18:30-11:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

שלוש

יעל יודקוביק – "הכנס השנתי למניעה וטיפול בפצעי לחץ". מיצב. עד 26.10.

מזא"ה 7, תל אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה' 19:00-11:00; ו' 14:00-10:00; שבת 14:00-11:00. סגור בחג.

Raw Art

הדס סט – "שותפות בלתי סבירה". תצלומים מעובדים. עד 16.11.

שביל המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל אביב, טל'03-6832559. ג'-ה' 18:00-12:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

חללי תצוגה

1:1

אסי משולם – "היכלות של מטה". עדי אנגלמן – "In Alpha Mood, 1977". עד 14.11.

השרון 4, תל אביב. א'-ב', 14:00-10:00, ג' 19:00-15:00, ד' 22:00-20:00, ה' 20:00-17:00.

אורייתא

מוטה ברים – "מוטה ברים – דיוקן". עד 22.11.

הושעיה. בתיאום מראש בטל' 052-2618070.

אטליה שמי

מקבץ "חזרה לבסיסי": יאיר גרבוז – "עיפרון"; זלי גורביץ – "פשט"; רוני חג'ג' – "זרם". עד 21.12.

כברי, טל' 04-9952709. ב'-ה', שבת 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.

ארטפורט

גבי קריכלי – "לא מאמין". עד 2.11.

העמל 8, תל אביב. ד'-ה' 19:00-12:00, ו'-שבת 14:00-10:00.

בית אריה קלנג

"כחוט השני". קבוצתית. עד 30.12.

יאיר 2, אשדוד, טל' 08-9221883. א'-ה' 18:00-8:00, ו' 13:00-9:00. פתוח בחוה"מ סוכות.

בית בנימיני – המרכז לקרמיקה עכשווית

הדס רוזנברג-ניר – "Fix 'n' Gyro". עד 2.11; אלון יונג / אתי פרץ / דורון נעמה גלפר – "תחנה בזמן 2019". עד 16.10.

העמל 17, תל אביב, טל'03-5182257. ב'-ה' 19:00-11:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

בית האמנים ירושלים

"שמוליק ושרגא בפריז – מסע ההשתלמות של שמוליק כץ ושרגא ווייל, 1953". רישום; ילנה רוטנברג – "האבן הזו ושאר האבנים". ציור; קורין אביסדריס, מתיה אורן – תערוכת חברים חדשים. ציור; ניבה סימון – "טיסת מכשירים. צילום, וידאו. עד 9.11.

שמואל הנגיד 12, ירושלים, טל' 02-6253653. ב', ד-ה' 18:00-10:00, ג' 20:00-14:00, ו' 13:00-10:00, שבת 14:00-11:00.

בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל אביב)

אריאלה גוטנברג יריב – "אין אדם שבא מכלום"; גילה גרינפילד – "ציורי סלון"; ליה קאופמן – "מפגשים אלימים"; יעל שיין – "הטבע הוא הגריד שלי"; דגלאס פלוריאן – "ספר של אור"; חגית קזיניץ – "עקבות בחלל הזמן"; חגית וינטראוב – "נובמבר 2017-ספטמבר 2019"; רות אורנבך – "הכי רחוק"; גיור שלמי – "צילום בדרכי". עד 19.10.

אלחריזי 9, תל אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה' 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו' 13:00-10:00; שבת 14:00-11:00.

בית האמנים ראשון לציון

ליאורה שחם – "מעברים"; סול ברקו – "על יד"; שרית לילה האס – "שרית/שרה". פתיחה: שבת 5.10, 20:30. עד 26.10.

גבעתי 17, ראשון לציון. א', ד', ו' 12:00-10:00, ב'-ג', ה' 13:00-10:00, ב',ד' 19:00-17:30, שבת 13:00-11:00.

בית הגפן

נרדין סרוג'י – "הוצא מהקשרו"; "Exercise Y2". קבוצתית. עד 20.11.

הגפן 2, חיפה, טל' 04-8525252. א'-ה' 15:00-10:00, ו' 14:00-10:00, שבת ראשונה בחודש 10:00-14:00.

בית הנסן

"התערוכה ההיסטורית". קבוצתית. תערוכת קבע.

גדליהו אלון 14, ירושלים, טל' 02-5793702. א'-ה' 18:00-10:00, ו' 14:00-10:00.

בית חנקין

"כאן בונים". קבוצתית. עד 30.11.

כפר יהושע, טל' 054-7474510. ו'-שבת 13:00-1:00. כניסה: 15 שקל.

בית קנדינוף

"מצפן". בוגרי המחלקה לצילום של המרכז האקדמי ויצו חיפה, 2018-1990". עד 16.11.

הצורפים 14, יפו, טל' 03-6502938. ב'-ה' מ-17:00, ו'-שבת מ-11:00.

בית שטורמן

מיכה בר-עם – "קיבוץ". עד 12.10.

עין חרוד, טל' 04-6486328. א'-ה' 15:00-8:00, שבת 15:00-11:00 או בתיאום מראש.

גבעון פורום לאמנות

"מה רוצה החומר?". קבוצתית. עד 26.10.

אלרואי 3 פינת שלוש 22, נוה צדק, תל אביב, טל' 03-9490999, א' בתיאום מראש, ו'-שבת 14:00-11:00.

גלריה 4

יולי אלוני-פרימור – "בנות אלביון". רישום. עד 19.10.

פלורנטין 6, תל אביב. א'-שבת 19:00-10:00.

גלריה בגליל

"שטח / נפח / מקום". קבוצתית. עד 19.2.

האקדמיה גליל מערבי, עכו, טל' 04-9015103. ג' 18:00-12:00, ד' 18:00-14:00. או בתיאום מראש.

גלריה חנקין

"ארזתם לבד?". פתרונות אריזה לא שגרתיים. עד 30.11.

חנקין 109, חולון. א'-ה' 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו' 13:00-10:00, שבת 14:00-10:00.

גלריה טל

"ילדים זה כל הסיפור!". קבוצתית. עד 31.12.

חצב 74, כפר ורדים, טל' 054-7542699. ג' 19:00-17:00, שבת וחג 14:00-11:00 ובתיאום מראש.

גלריה כברי

דני מיכאל רוזנברג – "חיקוי לחיים". פתיחה: שבת 12.10, 13:00. עד 13.11.

כברי, טל' 04-9952537. ה' 19:00-16:00, ו' 14:00-11:00, שבת וחג 15:00-11:00.

גלריה לאמנות אום אל פחם

סאהר מיעארי – "אחמד אלערבי". מיצבים; עיסאם דראושה – "פעולות חבלה"; דובי הראל – "מסדרים את הכיסאות…"; חנאן ארמלי חדאד – "אסתעאדה (שחזור)". עד 26.10.

אום אל פחם. א'-ה', שבת 16:00-9:00.

גלריה לאמנות גבעת חיים איחוד

גיא ברנרד רייכמן – "If the Kids are United". מיצב. עד 26.10.

גבעת חיים איחוד, טל' 054-9039945. ו' 15:30-10:30, שבת 16:00-10:30.

גלריה לאמנות גן שמואל

שמואל רוטברד, זהרה הראל, נגה הראל – " דרגות חופש, שלושה דורות". פתיחה: שבת 12.10, 12:00. עד 23.11.

קיבוץ גן שמואל, טל' 054-4973857. ה' 19:00-16:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

גלריה מחניים

בלה חבצין – "INSIDE OUT"; ענת גלר – "הבית הישראלי שלי". עד 2.11.

מחניים, טל' 052-6065026. א'-ג', ה'-שבת 13:00-10:00 או בתיאום מראש.

גלריה עומר תירוש

אסתי דרורי חיות – "(מ)פרקים". עד 28.10.

סמטת מזל מאזניים פינת כיכר קדומים, יפו. א'-ה' 19:00-10:00.

גלריה ND

תערוכת מכירה לשנה החדשה. עד 22.10.

עוזיאל 52, רמת גן. ב'-ד' 19:00-10:00, ה' 19:00-15:00, ו' 14:00-10:00.

גלריית החווה

"ניתוח פלסטיק". מעצבים ואמנים מבטאים יחס לפלסטיק. עד 31.12.

הנחושת פינת המלאכה, אזור התעשייה חולון, טל' 03-5596590. ד'-ה' 20:00-17:00, ו'-שבת 14:00-10:00.

גלריית עין הוד

אילן בן שלמה – "אקווריום". ציור; "אמנים אורחים 6". קבוצתי. פתיחה: שבת 12.10, 12:00; מאשה אורלוביץ' – "ג'וקים בראש ובטבע". תחריט. עד 30.10.

עין הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה' 16:00-10:00, ו' 14:00-10:00, שבת 16:00-11:00.

גלריית לוחמי הגטאות

יורם קליינר – "דמויות לא דמויות". עד 26.10.

קיבוץ לוחמי הגטאות, טל' 054-4993737. ו' 14:00-9:00, שבת 15:00-10:00 או בתיאום טלפוני.

גלריית שכטר

"השתקפויות". עד 12.11.

מרכז שכטר, שלוש 42, נוה צדק, תל אביב, טל' 03-5170358 (שלוחה 4). א'-ה' 17:00-9:00, ו' 13:30-11:00.

הגלריה החדשה – סדנאות האמנים איצטדיון טדי

"הצעה חדשה". קבוצתית; קרו גלר – "ביומה". מיצב. עד 1.11.

אגודת הספורט בית"ר 1, איצטדיון טדי, שער 22, ירושלים, טל' 02-5834272. ב', ד', ו' 14:00-10:00, ה' 20:00-16:00.

הגלריה העירונית גבעתיים

ניצה גנוסר – "פורשת כנפיים". עד 11.10.

מכון המים, השומר 7 , גבעתיים, טל' 03-6721734. ג'-ד', ו' 14:00-11:00.

הגלריה העירונית לאמנות ראשון לציון

"נדידה". קבוצתית. עד 20.10.

בית גורדון-לונדון, אחד העם 8, ראשון לציון. ב'-ה', שבת 13:00-10:00, ב' 18:00-16:00.

הגלריה לאמנות ותרבות שבטית

יעל אבני אשחר וסבינה פרלמן – פיסול, פסיפס ועבודות זכוכית. עד 15.11.

מרכז בעלי המלאכה 13, תל אביב, טל' 055-9230022. ד'-ה' 16:00-11:00, ו' 14:00-10:00.

הגלריה ע"ש אפטר – מעלות תרשיחא

"זיכרון הוא בית". קבוצתית. עד 30.10.

בן גוריון 15, מעלות, טל' 04-9977150. א, ב', ד' 13:00-10:00, 19:00-16:00, ג', ה' 15:00-10:30, שבת 13:00-11:00.

החנות

חמודי ודוד חברוני – "אל ע'וור נכסים". ללא מועד סיום.

העלייה 31, טל' 054-9794732. ב'-ג' 21:00-18:00, ה'-שבת 14:00-12:00 או בתיאום מראש. חלון הראווה נגיש כל השבוע, 24 שעות ביממה.

הירקון 19 (המדרשה)

דור זליכה לוי – "שומר". מיצב הקרנה וסאונד. עד 19.10.

הירקון 19, תל אביב, טל' 03-6203129. א'-ה' 20:00-13:00, ו' 14:00-10:00.

המבשלה

נעמי זך – "שדות תלויים". עד 30.11.

דגנית 12, קרית טבעון. א'-ה' 13:00-8:00, א'-ד' 19:00-16:00, שבת 13:00-11:00.

המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית

"קירונית". הופעת והיעלמותה של אמנות הקיר. ללא מועד סיום.

האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג' 20:00-16:00, ד'-ה' 18:00-14:00; שבת 15:00-11:00.

המרכז לאמנות ומדיה מעמותה

"שיעופו כולם". קבוצתית. עד 25.10.

בית הנסן, גדליהו אלון 14, ירושלים, טל' 02-5793702. ג', ו' 14:00-10:00, ד'-ה' 18:00-14:00.

המרכז לאמנות עכשווית

אסתר קלאס – "Start". פיסול; ג'ורדן נאסר – "הים שלנוכח עינינו". עד 16.11; נועה צוק ואהד פישוף – "עבודות". וידאו, מחול, סאונד ומיצג. עד 7.12.

צדק הכהן 2א' (ליד קלישר 5), תל אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה' 19:00-14:00, ו'-שבת 14:00-10:00. סגור בחג.

המשכן לאמנות בית מאירוב

"יאללה! בית"ר ירושלים". עד 31.12.

הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה' 20:00-17:00; ו'-שבת 13:00-10:00.

הסדנה לאמנות

"דרך ארץ". קבוצתית; "Path of Life". קבוצתית. עד 23.10.

שדרות דואני 25, יבנה. א'-ה' 13:00-9:00, ב', ד' 19:00-17:00.

ויטרינה – המכון הטכנולוגי חולון

רניי מזור – "מוזיאון נייד לפליטות". דיוראמות. עד 24.10; איתן ברטל ואילן גולדשטיין – "האיש ההולך". דמותו של האיש ההולך כאקט מחאה חברתי; בספריית המכון: בלה עקרוני – "רישומים". עד 22.11.

גולומב 52, בניין 6, חולון, טל' 03-5026666‏. א'-ה' 17:00-10:00.

חנינא

אריאל אסאו – "לא כאן, לא עכשיו". עד 19.10.

שביל המרץ 5, קומה 1, קרית המלאכה, תל אביב. ד' 19:00-11:00, ה' 19:00-13:00, ו'-שבת 14:00-11:00.

מוסררה – הגלריה החדשה

"אני, אנדרטה". קבוצתית. עד 28.11.

הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה' 17:00-10:00.

מוסררה – הגלריה ע"ש דרפלר

""רוממות כחרב פיפיות". עבודות המתכתבות עם יצירותיו של דרפלר. עד 28.11.

הע"ח 9, מוסררה, ירושלים. א'-ה' 17:00-10:00.

מינוס 1

"דברי הימים – עיתון 'הארץ' באמנות הישראלית". קבוצתית. ללא מועד סיום.

שוקן 18, תל אביב, טל' 03-5121732. ו'-שבת 14:00-11:00 או בתיאום מראש.

מכללת אמונה

דאנה טנהאוזר ויואב פיש – "צמודי קרקע". פיסול ומיצב. עד 19.10.

דרך בית לחם 104, ירושלים. א'-ה' 16:00-11:00.

מנשר

שלווה הדר הוכשטט – "בהיכלו של מלך ההר". עד 2.11.

דוד חכמי 18, תל אביב, טל' 03-6887090. א'-ה' 19:00-11:00, שבת 23:00-20:00.

מרכז אדמונד דה רוטשילד

"חלומות על מקום אחר". קבוצתית. עד 8.11.

שדרות רוטשילד 104, תל אביב. א'-ה' 20:00-16:00, ו' 14:00-10:00.

מרכז באוהאוס תל אביב

"כיכר דיזנגוף בראי ההיסטוריה". עד 31.10.

דיזנגוף 77, תל אביב, טל' 03-5220249. א'-ה', שבת 19:30-10:00, ו' 14:30-10:00.

מרכז גוטסמן לתחריט

"עונת מעבר". ללא מועד סיום.

כברי, טל' 04-9952713. א'-ה' 16:00-8:00 (מומלץ לתאם), שבת 15:00-10:30 או בתיאום מראש.

סדנת ההדפס ירושלים

מאיה אטון – "קצה עומד, קצה עובד"; אלינה ספשילוב – "תל אביב-ירושלים-תל אביב". הדפס. עד 10.11.

שבטי ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה' 15:00-8:00 או בתיאום מראש.

קו 16

נעמה רוט – "לימבוטופיה". עד 14.11.

מרכז קהילתי נוה אליעזר, שד' ששת הימים 6, תל אביב, טל' 03-7300360. ג' 13:00-10:00, ד'-ה' 20:00-17:00.

מוזיאונים לאמנות

בית אורי ורמי נחושתן

מאיר טאטי – " מוטאנטים פוליטיים". מיצב וידאו; "לוקאליזם". קבוצתית, בוגרי המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל. ללא מועד סיום.

קיבוץ אשדות יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ד' 15:00-10:00, ה' 16:00- 20:00, ו'-שבת 14:00-10:00.

בית ביאליק

אינגה פונר-קוקוס – "נפל דבר". בהשראת כתבי ביאליק. עד סוף אוקטובר.

ביאליק 22, תל אביב, טל' 03-5254538. ב'-ה' 17:00-9:00, ו'-שבת 14:00-10:00, כניסה: 20-10 שקל.

בית טיכו

"רקפות: צומח, מקום, משל". עד 2.11.

הרב קוק 7, ירושלים. א'-ה' 20:00-12:00, ו' 14:00-10:00.

בית ראובן

רן סלוין – "התערבות זמנית". מיצב הקרנת וידאו. עד 22.10; תצוגת קבע של ציורי ראובן.

ביאליק 14, טל' 5255961. ב', ד'-ו' 15:00-10:00; ג' 20:00-10:00; שבת 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים.

ביתן הלנה רובינשטיין

תמר הירשפלד – "ארץ חדשה". וידאו, מיצב. עד 16.11.

שד' תרס"ט 6, תל אביב, טל'03-5287146. ב'-ה' 24:00-16:00, ו' 14:00-10:00; שבת 18:00-10:00. כניסה חופשית.

המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס

"ציפורן שלופה". תגובות מצוירות לשערוריות ציבוריות. ללא מועד סיום.

ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו' 13:00-10:00, ג', ה' 20:00-17:00, שבת 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.

המוזיאון הפתוח בתפן

בועז ועדיה – פסלים. עד 30.11.

תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה' 16:00-9:00, שבת 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.

המוזיאון לאמנות האסלאם (ירושלים)

"שפת התכשיט". צורפות. עד 16.11.

הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291. ב'-ד' 15:00-10:00, ה' 19:00-10:00, ו'-שבת 14:00-10:00. כניסה: 44 שקל למבוגר, 25 שקל לילד.

המוזיאון לתרבות פלשתים

"בורא מאורי האש". אור ואש במעבל החיים – חגים יהודיים. עד מרץ 2020.

השייטים 13, אשדוד, טל' 08-8543092. א', ג'-ה' 16:00-9:00, ב' 20:0-9:00, ו'-שבת 13:30-10:30; כניסה: 30-25 שקל למבוגר.

מובי מוזיאוני בת ים

"סלע אדום". קבוצתית. עד 15.2.

סטרומה 6, בת ים, טל' 03-6591140. ג', ה' 20:00-16:00, ו'-שבת 14:00-10:00.

מוז"א – מוזיאון ארץ ישראל

"DATA MINING". ללא מועד סיום; "הים של תל אביב". עד 29.2; חנאן אבו-חוסיין – "מיצבים". עד 30.11; אלי שמיר, עדי נס – "מיתולוגיות ארץ-ישראליות". שיח בין ציור לצילום. עד 30.11; "חומר ורוח – עולמים של חרשי הנחושת הראשונים". עד 9.11; "לחיי העם הזה!". זכוכית. ללא מועד סיום.

חיים לבנון 2, רמת אביב, תל אביב, טל' 03-6415244. ב', ד' 16:00-10:00, ג' 20:00-10:00, ה' 20:00-10:00, ו' 14:00-10:00, שבת 16:00-10:00. כניסה: 52-26 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום ולחלק מהתערוכות בתשלום).

מוזיאון אגם

יעקב אגם – "בתנועה מתמדת". ללא מועד סיום.

מיש"ר 1, ראשון לציון. ב', ה' 19:00-10:00, ג', ד' 16:00-10:00, שבת 14:00-10:00. כניסה: 30-20 שקל.

מוזיאון ארצות המקרא

"אלים גיבורים ובני תמותה ביוון". עד קיץ 2020.

סטפן וייז 21, ירושלים, טל' 02-5611066. א'-ג', ה' 17:30-9:30, ד' 21:30-9:30, ו'-שבת 14:00-10:00. כניסה: 40-20 שקל (כניסה חופשית לילדים בשבת ובימי ד' אחר הצהריים).

מוזיאון אשדוד לאמנות

"גוף ראשון, יחיד". גבריות באמנות ישראלית. עד נובמבר.

דרך ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א'-ב', ד'-ה' 16:00-9:00, ג' 20:00-9:00, ו'-שבת 13:30-10:30. כניסה: 30-15 שקל.

מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה

גרשון קניספל – "עולם טוב יותר". עד 1.12; "כשאמונה הופכת לספק". קבוצתית. עד 7.12; "סימני דרך – פנים שונות לרחוב". קומיקס. עד 22.10; עדין בן חורין – "הזמן האבוד של ניקולס פרידמן". ללא מועד סיום.

קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה' 16:00-10:00, ו'-שבת 14:00-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

מוזיאון האסלאם (באר שבע)

"שורשים וצמיחה". אמנות עכשווית לצך מסורתית. עד ינואר 2020.

העצמאות 60, באר שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה' 16:00-10:00, ד' 19:00-12:00, ו'-שבת 14:00-10:00.

מוזיאון הכט

"רבדים של זהות". עד 1.11; "ניצולי השואה השווייצרים האחרונים". עד 17.11.

אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה' 16:00-10:00, ג' 19:00-10:00, ו' 13:00-10:00, שבת 14:00-10:00. כניסה חופשית.

מוזיאון הנגב לאמנות

"חוט של מחשבה". בד, טקסטיל ותרבות. עד 7.12.

העצמאות 60, באר שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה' 16:00-10:00, ד' 19:00-12:00, ו'-שבת 14:00-10:00.

מוזיאון העיצוב חולון

אירמה אורנשטיין – "MAIA". עד 2.11; "אי זוגי". מקומם של שיתופי פעולה בעיצוב; חואני מוקמל, טליה מוקמל – "שיח גנטי". טקסטיל, עיצוב מוצר; "צורות של חיוך". עיצוב מוצר. עד 26.10.

גולדה מאיר 6, חולון. טל' 2151500 ־073. ב', ד' 16:00-10:00; ג', שבת 20:00-10:00, ה' 18:00-10:00, ו' 14:00-10:00. כניסה: 35 שקל.

מוזיאון העיר חיפה

"מסיבת הרס". השלכות הרס השיכונים הציבוריים. עד 5.1.

שד' בן גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. ב'-ה' 16:00-10:00, ו' 13:00-10:00, שבת 15:00-10:00.

מוזיאון הרמן שטרוק

"זפת וחלב"; "נפקדת נוכחת"; "זיכרונות נבדלים". עד 12.1.

ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד' 16:00-10:00, ה' 19:00-10:00, ו' 13:00-10:00.

מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

"זמן דיוקן". מקבץ תערוכות ורד אהרונוביץ – "שעון הקוקיה"; מריה סאלח מחאמיד – "אנא הון"; נטליה זורבובה – "דיבוצ'קי; איריס נשר – "מחוץ לזמן"; אליסון צוקרמן – ליצור מענן"; חנה לוי – "הפנים שלי"; ציבי גבע – "דרך איפה אני מגיע"; . עד 25.1.

הבנים 4, הרצליה, טל' 09-9551011. ב', ד', ו'-שבת 14:00-10:00; ג', ה' 20:00-16:00. כניסה: 30 שקל.

מוזיאון וילפריד

אורית חופשי – "פעימות"; עירית תמרי – "למרגלות ברוש בכות"; "קימונומטריקס". סטודנטיות משנקר מציגות קימונו. עד 31.10.

קיבוץ הזורע, טל' 04-9899566. ב',ד'-ו' 14:00-9:00, ג' 17:00-12:00, שבת 14:00-10:00.

מוזיאון ינקו-דאדא

קבוצת NO!art – "דווקא"; איתמר בגליקטר – "מלוריא ללוריא". עד 15.11; לנה ועודד זידל – "ובחלומי… ינקו". עבודות המגיבות ליצירות של מרסל ינקו; אייל אסולין – "MAU". עבודת קיר. ללא מועד סיום.

כפר האמנים עין הוד, טל' 04-9842350. א'-ה' 15:00-10:00, ו' וערבי חג 14:00-10:00, שבת וחג 15:30-10:00. כניסה: 24-12 שקל.

מוזיאון ישראל

גלעד אפרת – "גוף ציור" עד 4.1; "המרדף אחרי ונוס [נגועים]". עד 19.12; "באוהאוס: שוברים את הכלים". עד אפריל; "אהבה חדשה: שיאי הצילום המודרני". עד 5.1; "מבט מצועף". על כיסוי גוף וראש. עד 29.2; "ההלך והדרך". עד 7.12; "מניפסטו". מיצב קולנועי. עד 2.11; אריה ארוך – "צורת הדבר". ללא מועד סיום; "המניפסטים". עד 2.11; "חי בחלל". עד 22.10; "פיטר ופאן". עד 11.12; גיל מרקו-שני – "אוטובוסים". עד נובמבר; הדסה גולדויכט – "בית החיים". ללא מועד סיום; "באוהאוס". לכל המשפחה (באגף הנוער).

שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה' 17:00-10:00, ג' 21:00-16:00, ו' 14:00-10:00, שבת 16:00-10:30. כניסה: 54-27 שקל.

מוזיאון מאנה כץ

"בגנו של הגולם". עד 28.3.

שדרות יפה נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד' 16:00-10:00, ה' 19:00-10:00, ו' 13:00-10:00, שבת 16:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.

מוזיאון משה שק

יצירות של משה שק. ללא מועד סיום.

קיבוץ בית ניר. כל השבוע 17:00-11:00, יש לתאם מראש בטל' 054-6874701 או 08-6874368.

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות

"מאחורי קירות המוזיאון". תערוכה פעילה לכל המשפחה; נחום גוטמן – "נופים נסתרים ומפות נעלמות". ללא מועד סיום.

רוקח 21, נוה צדק, תל אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה' 16:00-10:00, ו' 14:00-10:00, שבת 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

מוזיאון על התפר

"דמוקרטיה עכשיו"; נטע ליבר שפר – "המאויים"; מרסל הנסלאר – "יורים ובוכים". עד 31.12.

חיל הנדסה 4, ירושלים, טל' 02-6281278. ב', ד'-ה' 17:00-10:00, ג' 20:00-14:00, ו' 14:00-10:00.כניסה: 30 שקל.

מוזיאון פתח תקוה לאמנות

"DEEP FEELING: רגשות ובינה מלאכותית". קבוצתית; "עולם בתוך עולם". לכל המשפחה; "גחליליות פצועות וברקים בצנצנת". קבוצתית; "G/host". קבוצתית. עד דצמבר.

ארלוזורוב 30, פתח תקוה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת 14:00-10:00; ג', ה' 20:00-16:00. סגור בחג. כניסה: 20 שקל.

מוזיאון תל אביב לאמנות

קרן רוסו – "תולדות העתיד הקרוב". וידאו. עד אפריל; "יש עידן חדש: על הרוחני באמנות". עד 1.2; "סולאר גרילה: תגובה בונה לשינויי אקלים". עד 22.2; סמאח שחאדה – "מהלכת קסם". רישום. עד 21.10; "דוד אבידן – נביא מדיה". התמקדות בווקלי וויזואלי. עד 21.10; האנס אופ דה בק – "החוט". סרט קצר. עד 4.11; "עשור לפרס שיף לאמנות פיגורטיבית-ריאליסטית". עד 21.10; "אוסף סוזן ואנטון רולנד-רוזנברג". ללא מועד סיום; "רחוק-קרוב: המוזיאון מציג את עצמו III". חידוש תצוגת אוסף ישראלי. ללא מועד סיום; זוהר גוטסמן – "Dog Dish". סביבה פיסולית (בגן הפסלים). ללא מועד סיום; תצוגת אוסף סוזן ואנטון רולנד-רוזנברג. ללא מועד סיום; במרכז החווייתי למשפחה: "טנגרם: צורות מורכבות". ללא מועד סיום; שחר (פרדי) כסלו – "משחקים 2019-2013". שילוב משחקיות והצופה ביצירת האמנות. עד 9.11.

שד' שאול המלך 27, תל אביב, טל'03-6077020. ב', ד', שבת 18:00-10:00; ג', ה' 21:00-10:00; ו' 14:00-10:00. כניסה: 50-25 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).

משכן לאמנות עין חרוד

"סיטואציה!". שלוש תערוכות יחיד: גילי אבישר, ציון אברהם חזן, תכלת רם; "מרגליות". מאוסף המשכן. עד 21.10; הסטודיו ע"ש דודו גבע. תערוכת קבע.

עין חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה' 16:30-9:00, ו' וערבי חג 13:30-9:00, שבת וחג 16:30-10:00. כניסה: 40-20 שקל.