המדריך, 11–18 בדצמבר 2014

תערוכות נסגרות | אירועים | מדריך גלריות ארצי | מוזיאונים לאמנות

* גרסת בטא
** המדריך נוצר בשיתוף עם המדור "גלריה" בעיתון "הארץ"

  1. תערוכות נסגרות
  2. אירועים
  3. מדריך גלריות ארצי


***

 נסגרות

  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות: ליליאנה פרבר ומיכל אורגיל, "When X and Y". עד 13.12.
  • גורדון: אסף בן-צבי, "עומד נהר". עד 12.12.
  • גלריה צדיק: יונתן הירשפלד, "זימה". עד 14.12.
  • זומר: תומאס זיפ, תערוכת יחיד. עד 13.12.
  • מקום לאמנות: "הנוסעת התשיעית". עד 13.12.
  • שלוש: אסף רהט, "כימרה". עד 13.12.
  • בצלאל בהר-הצופים: קבוצת A5: Aeon Profit, Piano Forte. עד 14.12.
  • גלריה דן: מישה רפופורט, "פלישה". עד 18.12.
  • הגלריה העירונית לאמנות ראשון-לציון: אלכס טוביס, "התיישבות תחילה"; נורית גור-לביא, "פריחה מקומית". עד 17.12.
  • הגלריה לאמנות אום אל-פחם: "העץ הנדיב". עד 13.12.
  • החנות: אמנדה מל, "טפו טפו טפו". עד 17.12.
  • מכללת דוד ילין: "סבל". עד 15.12.
  • עמליה ארבל: רחל אורן, "זמן אישה". עד 17.12.
  • פלורנטין 45: חיה שפס-אבטליון, "בעקבות האור". עד 16.12.
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן: "מגשר לאשדותיים, 90 שנה". עד 13.12.

***

 אירועים

  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית: סיור מודרך בתערוכות "מסיגי גבול" ו"גוף עבודות". ו', 12.12, 11:00.
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: "הד: מעשה קולי במוזיאון". סופ"ש מופעים: מפגשים בין קולות ותנועה שנוצרו במיוחד למוזיאון. ו', 12.12, 14:00-11:00 (2 מופעים); שבת, 13.12, 22:30-20:00 (3 מופעים).
  • משכן לאמנות עין-חרוד: שיח גלריה בתערוכות. מדי ו', 11:00, שבת, 13:15.
  • מוזיאון מאנה כץ: הדרכה בתערוכות המוזיאון. מדי שבת, 11:00.
  • הקצה: מפגש על מנוס מחופש בעקבות התערוכה של אברהם אילת, "מצבי צבירה". שבת, 13.12, 11:30.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): שיח גלריה בתערוכה של חוה ראוכר, "ונוס מרימה ידיים". שבת, 13.12, 12:00.
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: שיח גלריה בתערוכה "מחשב מסלול מחדש". שבת, 13.12, 12:00.
  • מוזיאון הנגב לאמנות: סיור ושיח גלריה עם דני קרוון בעקבות התערוכה "חמישים שנים לאנדרטת הנגב/חמישים שנים לפיסול הציבורי של דני קרוון". הרשמה מראש באתר. 25 שקל. ד', 17.12, 20:00-18:00.
  • מוזיאון העיר חיפה: מפגש על זכרונות מצולמים בעקבות תערוכתו של זאב אלכסנדרוביץ', "בין חיפה ליריחו". ה', 18.12, 20:00-18:00. יש להירשם מראש בטל' 04-911588. 20 שקל.
  • שנקר: "מורשת ארוגה". טקסטיל ארוג ידנית מתאילנד. גלריה לורבר בשנקר, ידע-עם 8, רמת-גן. א'-ה', 20:00-16:00. עד 20.12.
  • ארט מרקט: 8 צלמות בוגרות ויצו חיפה מציגות 8 בתים שונים. התערוכה 3, תל-אביב. א'-ה', 19:00-10:00, ו', 16:00-09:00, שבת, 17:00-11:00. עד 27.12.
  • יריד המזרח: זיו קורן, "Writing with Light". צילום. א'-ה', 20:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 20:00-11:00. עד 31.12.
  • שדרות דב הוז, חולון: תערוכת חוצות White Shirt Exhibition. החולצה הלבנה דרך עדשות המצלמה. עד 31.12.
  • מוזיאון אילנה גור: "מקרינים אמנות". עבודות וידיאו על הקיר החיצוני של המוזיאון. עד 31.12; א', ג'-ה', ו', 16:00-10:00, שבת, 18:00-10:00. מוזיאון אילנה גור, מזל דגים, יפו. טל' 03-6837676. 30-25 שקל (38 שקל כולל סיור מודרך, 90 שקל כולל מופע מוזיקה). שיח גלריה ביום ו', 12.12, 12:00.
  • הכיכר הרומית, מזרח ירושלים: "עשוי מאבן". סולטאן סולימן, מתחת לכיכר לשער שכם. עד ינואר.
  • גלריה 10: רותם ריטוב, גידי סמילנסקי, "בתווך". בית מיכל, הגר"א 10, רחובות. א', ה', 19:00-16:00, ב', 12:00-09:00, 19:00-16:00, ד', 12:00-09:00, 22:00-20:00. עד 28.2.

    ג'וזף שפרינצק, "ההחלפה", מוזיאון תל-אביב. צילום: יאיר מיוחס

    ג'וזף שפרינצק, "ההחלפה", מוזיאון תל-אביב. צילום: יאיר מיוחס

***

 גלריות לאמנות

  • אגריפס 12: "הבלתי תלויים: עשור לאגריפס 12". עד 31.12. אגריפס 12, ירושלים, טל' 077-5404897. ב'-ה', 19:30-16:30, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • אלון שגב: אריק לוי, "רכיבים פרימיטיביים". עד 25.12. שד' רוטשילד 6, תל-אביב, טל' 03-6090769. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • אלפרד, מכון שיתופי לאמנות ולתרבות: אפרת גל וגיא קניגשטיין, "סופרלנד". תערוכה זוגית; בחדר המדרגות: רועי פביאן, "בית אליושה: Maison Dom-Ino". פתיחה: ה', 18.12, 20:00. עד 16.1; ליליאנה פרבר ומיכל אורגיל, "When X and Y". עד 13.12; בחצר: ורד אהרונוביץ', "המזרקה". מיצב פיסולי. ללא מועד סיום. סמטת שלוש 5, תל-אביב, טל' 052-8014848. ג'-ה', 21:00-17:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-11:00.
  • ארמנו טדסקי: "Foot Re Space". עיצוב נעליים, מגמת אופנה וצורפות, בצלאל. עד 19.12; "אי האמנים e artist 2014". עד 26.12. לילינבלום 3, טל' 03-5170344. א' 19:00-15:00, ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • ברוורמן: רובין רוד, "Anima". שילובי מדיומים. עד 1.1. השרון 12ב', תל-אביב. טל' 03-5666162. ג'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גבעון: תערוכת מכירת סוף שנה. עד 27.12. גורדון 35, תל-אביב, טל' 03-5225427. ב'-ה', 18:00-11:00, א', ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • ג'ולי מ.: שי יחזקאלי, "עם פלישתים". ציור. ללא מועד סיום. בצלאל יפה 10, תל-אביב, טל' 03-5607005. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גורדון: אסף בן-צבי, "עומד נהר". ציור. עד 12.12. בן-יהודה 95, טל' 03-5240323. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-10:00.
  • גלריה בנימין: שירה גפשטיין-מושקוביץ, "באר ירוקה". ציור. עד 27.12. צ'לנוב 28, תל-אביב. ד', 14:00-11:00, ה', 19:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה חזי כהן: קארסטן ניקולאי, Frequenz. מולטימדיה וסאונד. עד 27.12. וולפסון 54, תל-אביב, טל' 03-6398788. ב'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • גלריה ליאונרדו: דניאלה וורטמן: "זיקים שלי". ציור. עד 12.1. בית הקיבוצים, ליאונרדו דה-וינצ'י 13, קומה 2-, תל-אביב, טל' 054-6747446. א'-ה', 20:00-8:00, ו', 13:00-08:00.
  • גלריה משרד בתל-אביב: דפנה ערוד, "יומן מלחמה צוק איתן". עד 19.12. זמנהוף 6, תל-אביב, טל' 03-5254191. ב'-ה', 18:00-11:00; ו', 14:00-11:00.
  • גלריה צדיק: יונתן הירשפלד, "זימה". ציורים. עד 14.12. שמעון הצדיק 16, יפו, טל' 054-5956981. ב'-ה', 17:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • גלריה P8: כרמלה וייס, "כמו מים בתוך מים". עולם הזוי ומסתורי. עד 10.1. יהודה הלוי 79 (בחצר), תל-אביב, טל' 8616001־050. ד'-ה', 19:00-11:00; ו'-שבת, 15:00-11:00.
  • גרשטיין: דוד גרשטיין: "Present Perfect". ללא מועד סיום. בן-יהודה 101, תל-אביב, טל' 03-5293826. א'-ה', 19:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • דביר: אריאל שלזינגר, "ללא שם"; לטיפה אשקש, עבודות חדשות. פתיחה: שבת, 13.12, 10:00. עד 17.1. ראשית-חוכמה 14, תל-אביב. ג'-ה', 18:00-11:00. ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • הקיבוץ: בועז ברקני ועמי רביב: "נסיוני". אבסטרקט. עד 26.12. דב הוז 25, תל-אביב, טל' 03-5232533. ב'-ה', 15:00-11:00, 18:00-16:00; ו', 14:00-11:00. תערוכה זו פתוחה גם בשבת, 14:00-11:00.
  • זומר: מיכאל ארגוב, מקבץ עבודות. פתיחה: ג', 16.12 (אירוע פתיחה ב-27.12). ללא מועד סיום; תומאס זיפ, תערוכת יחיד. מיצבים. עד 13.12. שד' רוטשילד 13, תל-אביב, טל' 03-5166400. ב'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 13:00-11:00.
  • זימאק: אילן ברוך, "מדבשו ומעוקצו". ציור; ליאוניד בלקלב, תערוכת יחיד. עד 20.12. ה' באייר 68, תל-אביב, טל' 03-6915060. א'-ה', 20:00-09:30, ו', 15:00-09:30.
  • טובה אוסמן: ישעיהו שמיר, "א נשים". ציור. עד 24.12. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5227687. ג'-ה', 13:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-11:00.
  • יאיר: ספי סנדיק, "זמן זיכרון". שמן על אלומיניום, בין אינטנסיביות לאיפוק. עד 2.1. אבן-גבירול 6, תל-אביב, טל' 03-6956927. ב'-ה', 19:00-12:00, ו', 14:00-11:00.
  • מינוס 1: "גם הפרופיל הוא אגרסיה". תערוכה קבוצתית מאוסף "הארץ". ללא מועד סיום. שוקן 18, תל-אביב, טל' 03-5121732. ו', 14:00-11:00 או בתיאום מראש.
  • מקום לאמנות: "הנוסעת התשיעית". 9 קירות אמן של אמניות. עד 13.12. שביל-המרץ 6, תל-אביב, טל' 03-6725124. ב'-ה', 19:00-12:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • נגא: יוסף קריספל, "עור ארכיב". עבודות על נייר. עד 20.12. אחד-העם 60, תל-אביב, טל' 03-5660123. ב'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • נ&נ אמן (נלי אמן): צילה בינדר, איורים ל"כטוב בעיניכם" לתיאטרון הקאמרי. ללא מועד סיום. גורדון 21, תל-אביב, טל' 03-5232003. ב'-ה', 14:00-11:00, 19:00-17:00; ו', 14:00-11:00, שבת, 13:00-11:00.
  • עינגע: "מיתוגרפיות". עד 20.12. בר-יוחאי 7, תל-אביב, טל' 03-5181812. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • פינברג פרוג'קטס: אלעד קופלר, "פינוי בינוי". ציור ופיסול. עד 24.1. שביל-המפעל 3, בניין 5, קומה 2, טל' 077-3452115. ד'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • רוטשילד אמנות: סימון אדג'יאשווילי, "עיר אחת, קיץ אחד". ציור. עד 17.1. יהודה לוי 48, תל-אביב, טל' 052-8729490. ב'-ה', 18:30-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • שלוש: אסף רהט, "כימרה". עד 13.12. מזא"ה 7, תל-אביב, טל' 03-6200068. ב'-ה', 19:00-11:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • Contemporary by Golconda: "חולות, Sand-ness". מצבי כליאה פיזיים ונפשיים. עד 28.2. הרצל 117, תל-אביב, טל' 03-6822777. ב'-ה', 19:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • Tempo Rubato: אורן הופמן, "Event Horizon". עד 27.12. סגולה 9, תל-אביב, טל' 2150302־072. ג'-ה', 18:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • Raw Art: כרמי אילן, "עכשיו חומר". עד 17.1. שביל-המרץ 3, בניין 8, קומה 4, תל-אביב, טל' 03-6832559. ג'-ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. ו'-שבת, 10.10-11.10, ג'-ד', 14.10-15.10, 14:00-11:00.

***

חללי תצוגה

  • אטליה שמי: "מרחקיו המוזרים". גיא רז, יחיאל שמי, אלי שמיר ועודד הירש. עד 14.2. כברי, טל' 04-9952709. ג'-ד', שבת, 15:00-11:00 או בתיאום מראש בטל' 052-8840215.
  • בית אוסף קופפרמן: "חסימות ופתחים". ללא מועד סיום; משה קופפרמן, עבודות. תערוכת קבע. קיבוץ לוחמי-הגטאות, טל' 04-9933792. ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית: מקס אפשטיין, "מסיגי גבול". 13 חתולים בחלל הגלריה; "גוף עבודות". פיסול קרמי עכשווי. עד 27.12. העמל 17, תל-אביב, טל' 03-5182257. ב'-ה', 19:00-11:00, ו'-שבת, 14:00-11:00.
  • בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי (תל-אביב): חוה ראוכר, "ונוס מרימה ידיים"; מלי גולפרב, "יריעת בד קורת בטון"; נתן שחורי, "סיפורי שכבות"; שוש בלומנטל, "געגוע"; אלכס טבק, "אבן ירושלמית"; ענבר הורקני, "אמא"; רותם רייצ'ל חן, "כסות"; ורדה רותם, פיסול חוץ, סדרת "בראשית". עד 27.12. אלחריזי 9, תל-אביב, טל' 03-5246685. ב'-ה', 13:00-10:00, 19:00-17:00; ו', 13:00-10:00; שבת, 14:00-11:00.
  • בית הנסן: ליאת סגל, "People You May Know". על הקשר בין טכנולוגי לאנושי. עד 8.1. גדליהו אלון 14, ירושלים, טל' 02-5793702. א'-ה', 18:00-10:00, ו', 14:00-10:00.
  • בית יגאל אלון: יגאל מירון, "דוגית שטה"; טלי בלומנאו, "סערה"; יעל קדם, "מים רבים". פתיחה: שבת, 13.12, 11:30. עד 24.1. קיבוץ גינוסר, טל' 04-6727700. א'-ה', שבת, 16:00-8:30, ו', 15:00-8:30.
  • בצלאל בהר-הצופים: קבוצת A5: Aeon Profit, Piano Forte. תכשיטים. עד 14.12. גלריית המחלקה לצילום, קומה 8, קמפוס הר-הצופים, בצלאל. א'-ה', 19:00-10:00.
  • גלריה דוויק: רותי הלביץ-כהן ויהושע סובול, "חיות אדם". דיאלוג בין כתיבה לציור. עד 30.12. מרכז הכנסים ע"ש אדנאואר, משכנות-שאננים, ירושלים, טל' 02-6292220. כל השבוע, 20:00-10:00.
  • גלריה דן: מישה רפופורט: "פלישה". עיצוב מוצר על בסיס רדי מייד. עד 18.12. בן-יהודה 107, תל-אביב. א'-ה', 19:00-10:30, ו', 14:30-10:30.
  • גלריה חנקין: נאזה קרמן, "שידור חוזר, באופנה". תכשיטנות ואמנות שימושית אקולוגית. עד 27.12. חנקין 109, חולון. א'-ה', 12:30-10:00, 19:00-16:00, ו', 12:00-10:00, שבת, 14:00-10:00.
  • גלריה טל: קזואו אישיי, Mujo. ציור, קליגרפיה, רישומי דיו ועוד. עד 25.4. חצב 74, כפר-ורדים, טל' 054-7542699. ג', 19:00-17:00, שבת וחג, 14:00-11:00 ובתיאום מראש.
  • גלריה כברי: ירון אתר, "ארוחת צהריים עם התאומות". עד 20.12. כברי, טל' 04-9952252. ה', 19:00-16:00, ו', 14:00-11:00, שבת וחג, 15:00-11:00.
  • גלריה לאמנות ישראלית, טבעון: יורם אפק, "הולך אל עצמו". פיסול בחוט ברזל, יציקות וציור. עד 27.12. מרכז ההנצחה, רחוב המגדל 2, קריית-טבעון, טל' 04-9835506. א'-ה', 13:00-08:00, 19:00-16:00, ו', 11:30-08:30, שבת, 13:00-11:00.
  • גלריית בית-הספר מוסררה: "פוטופואטיקה 4". שלוש תערוכות: "גזר דין גוף". הגוף ביחסי אדם-סביבה; איתי אייזנשטיין ותומר קאפ, "העצמי כרחוב, כמרחב מפוצל". צילום; "לכל מקום יש דרום". תערוכה חברתית. עד 25.12. הע"ח 9, ירושלים. א'-ה', 17:00-10:00.
  • גלריית עין-הוד: מירי פנאן, "נוף אנושי". ציור. פתיחה: שבת, 13.12, 12:00. עד 31.12. עין-הוד, טל' 04-9842548. א', ג', ד'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-11:00.
  • האגף השני: "אלכימיה". אמני מלטשה. פתיחה: שבת, 13.12, 19:00. עד 17.1. הנמל 67, חיפה, טל' 04-8669463. ג', 24:00-20:00, ד', 21:00-18:00, ה', 14:00-11:00, ו', 12:00-09:00.
  • הגלריה במכללת אורנים: "שלום שלום בלון אדום". איורים בהשראת "חמישה בלונים" במלאות 40 שנה לספר. עד 21.1. מכללת אורנים, קריית-טבעון, טל' 04-9838751. א'-ה', 15:00-08:00.
  • הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר: "ימים אפלים". הלכי רוח ברגע היסטורי נתון. עד 27.2. אוניברסיטת תל-אביב, טל' 03-6408860. א'-ד', 19:00-11:00, ה', 21:00-11:00, ו', 14:00-10:00.
  • הגלריה העירונית הרצליה, בית האמנים: "מקום פרטי". מיצבים. עד 26.12. בן-גוריון 7, הרצליה, טל' 09-9589986. א', ג'-ה', 13:00-10:00, 19:00-16:00, ו', 13:00-10:00.
  • הגלריה העירונית כפר-סבא: מנשה קדישמן, "עמק העצבות, סיכום ביניים 2014-2012". רישומים. עד 15.1. גאולה 12, כפר-סבא, טל' 09-7649303. א'-ה', 12:00-09:00, 20:00-16:00, ו', 12:00-09:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות, עפולה: חיה גרץ-רן, "על חלוצות ודובים בעפולה". ציור; "מקרוב ומרחוק". עד 31.12. חטיבה תשע 15, עפולה, טל' 04-6591677. ב', ג', ו'-שבת, 13:00-11:00, ד'-ה', 19:00-17:00.
  • הגלריה העירונית לאמנות ראשון-לציון: אלכס טוביס, "התיישבות תחילה"; נורית גור-לביא, "פריחה מקומית". עד 17.12. רוטשילד 7, ראשון-לציון. ב'-שבת 13:00-10:00, ג', 18:30-16:30.
  • הגלריה העירונית לאמנות, רחובות: רונית אגסי: "הברכה". מחווה לפואמה של ביאליק. עד 8.1. יעקב 32, רחובות, טל' 08-9390390. א', ה', 13:00-09:00, 19:00-17:00, ב'-ד', 13:00-09:00.
  • הגלריה לאמנות אום אל-פחם: "העץ הנדיב". סמליותו של עץ הזית. עד 13.12. אום אל-פחם, טל' 04-6315257. א'-ה', שבת, 16:00-09:00.
  • הגלריה לאמנות רמות-מנשה: רינה חייקין, "בים העתיק שלנו". עד 17.1. רמות-מנשה, טל' 052-3864955, 052-6261069. שבת, 13:00-11:00.
  • החנות: אמנדה מל, "טפו טפו טפו". עד 17.12. העלייה 31, טל' 5341223־052. כל השבוע 24 שעות (התצוגה בחלון הראווה).
  • הירקון 19 (המדרשה): מיכל נאמן, "מיקי-Mouth". עד 26.12. הירקון 19, תל-אביב, טל' 03-6203129. א'-ה', 20:00-13:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 14:00-11:00.
  • המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית: "מכניקה עדינה"; בקי מיינר: "התנאים 11/6". עד 17.1. האמוראים 4, חולון, טל' 03-5568792. ג'-ד', 20:00-16:00, ה', 14:00-10:00, ו'-שבת, 15:00-10:00.
  • המרכז לאמנות עכשווית: אריאל שלזינגר ווילפרדו פרייטו, Hiding Wood in Trees. פסלים ומיצבים. פתיחה: ה', 18.12. עד 21.2. קלישר 5 פינת צדוק הכהן 2, תל-אביב, טל' 03-5106111. ב'-ה', 19:00-14:00, ו'-שבת, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המשכן לאמנות בית מאירוב: "ספורט אלגנט". עד 3.1. הרצפלד 31, חולון, טל' 03-6516851. ג'-ה', 20:00-17:00; ו'-שבת, 13:00-10:00.
  • הקצה: אברהם אילת, "מצבי צבירה". עד 20.12. לוחמי-הגטאות 34, נהריה, טל' 04-9926819. ב', 19:00-16:30, ה', 13:00-10:30, ו', 15:00-12:00, שבת, 13:00-11:00.
  • ויטרינה, המכון הטכנולוגי חולון: דנה אריאלי, יוסי בן ארוש: "מפעלים מצולמים". צילום. עד 24.12. גולומב 52, בניין 6, חולון, טל' 03-5026666‏. א'-ה', 17:00-10:00.
  • זהזהזה: אדריכל יוסי קורי/סטודיו גאוטקטורה, "אדוות אקולוגיות". עד 27.12. מבנה 21, נמל תל-אביב, טל' 03-5444261. ב'-ה', 18:00-12:00, ו', 15:00-10:00, שבת, 19:00-12:00.
  • מכללת דוד ילין: "סבל". עד 15.12. המעגל 7, בית-הכרם, ירושלים, טל' 054-4874684. ב'-ד', 14:00-10:00.
  • מרחב לאמנות: Real A State. עד 1.1; Deadline. עד 1.1. כיכר קדומים 8, יפו, טל' 2353898־052. א'-ה', 18:00-09:00 או בתיאום מראש.
  • מרכז באוהאוס תל-אביב: "כרמל, בנייה בסגנון הבינלאומי בחיפה". עד 13.1. דיזנגוף 99, תל-אביב, טל' 03-5220249. א'-ה', 19:30-10:00, ו', 14:30-10:00, שבת, 19:30-12:00.
  • מרכז גוטסמן לתחריט: "קירות פורחים". הדפסים. ללא מועד סיום. קיבוץ כברי, טל' 04-9952713. א'-ה', 16:00-07:30 (מומלץ לתאם), שבת וחג, 15:00-10:30 או בתיאום מראש.
  • סדנת ההדפס ירושלים: "רבדים של זהות". פתיחה: ה', 18.12. ללא מועד סיום; הילה לולו לין: "נו ששש מת". תצריבים, הדפסי רשת, ספרי אמנית ומיצב. ללא מועד סיום. שבטי-ישראל 38, ירושלים, טל' 02-6288614. א'-ה', 15:00-8:00 או בתיאום מראש.
  • עמליה ארבל: רחל אורן, "זמן אשה". ציור ופיסול. עד 17.12. בן-יהודה 100, תל-אביב, טל' 03-5444399. ב'-ה', 19:00-11:00, ו', 13:00-11:00.
  • פוריה 1: "פולחן אביב". עד 25.12. פוריה 1, שכונת נגה, יפו, טל' 052-3601556; ג'-ד', ו', 13:00-11:00, ה', 20:00-18:00.
  • פלורנטין 45: חיה שפס-אבטליון, "בעקבות האור". צילום. עד 16.12. פלורנטין 45 פינת השוק, תל-אביב, טל' 050-2763249. ג'-ה', 13:00-11:00, 18:00-16:00, ב', ו'-שבת, 13:00-11:00.
  • פריסקופ: אנטון אדלשטיין: Omtura. תיקים. ללא מועד סיום. בן-יהודה 176, תל-אביב, טל' 03-5226815. ב'-ה', 20:00-17:00, ו'-שבת, 13:00-11:00.

***

מוזיאונים לאמנות

  • בית העיר: "אימרסיה בבית העיר". גיימינג והגבול בין אמיתי לווירטואלי. ללא מועד סיום. ביאליק 27, תל-אביב, טל' 03-7240311. ב'-ה', 17:00-09:00, ו'-שבת, 14:00-10:00, כניסה: 20 שקל.
  • בית התפוצות: "מזל וברכה". מיתוסים ואמונות תפלות באמנות ישראלית עכשווית. עד 31.12; "2,500 שנות חיים יהודיים בגולה". תצוגת קבע. אוניברסיטת תל-אביב, רמת-אביב, טל' 03-7457800. א'-ג' 16:00-10:00; ד'-ה', 19:00-10:00; ו', 13:00-09:00. כניסה: 40 שקל לתצוגת קבע, 15 שקל לתערוכות מתחלפות.
  • בית ראובן: ציורי ראובן מאוסף המוזיאון, תצוגה ביוגרפית. תצוגת קבע. ביאליק 14, תל-אביב. טל' 03-5255961. ב', ד'-ו', 15:00-10:00; ג', 20:00-10:00; שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לילדים, כניסה חופשית בימי שלישי 20:00-16:00 (במסגרת שנת ראובן).
  • ביתן הלנה רובינשטיין: "פורצלן מייסן"; "אירוסים, נרקיסים, פרפרים: כלי הזכוכית של אמיל גאלה". תצוגת קבע. שד' תרס"ט 6, תל-אביב, טל' 03-5287146. ב', ד', שבת, 16:00-10:00; ג', ה', 22:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00. כניסה: 10 שקלים.
  • המוזיאון הימי הלאומי: רועי קופר, "ים שקט". צילום. עד 7.3; "אלים, אלות וגיבורים מהמיתולוגיה: בפיסול היווני-רומי". עד 1.5. דרך אלנבי 198, חיפה, טל' 04-8536622. א'-ה', שבת, 15:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס: מישל קישקה, "קומיקס קוֹם איל פוֹ". עולם הקומיקס של קישקה לילדים; "הטיול הגדול של דובי קייך". מסע של קומיקס מעיתון לספר; איזה הרשקוביץ, "מאיירת". עד 14.2; "פצעי בגרות". קומיקס בעברית 1995-1975; "קריקטוריסט פובליציסט עברי"; "מה, למה, איפה ואיך". תצוגות קבע. ויצמן 61, חולון, טל' 03-6521849. ב', ד', ו', 13:00-10:00, ג', ה', 20:00-17:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 15 שקל.
  • המוזיאון הפתוח בעומר: "זמן הדפס". סדנת ההדפס בירושלים ומרכז גוטסמן לתחריט. עד פברואר 2015. עומר, טל' 08-9908121/5. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, ראשונה בחודש 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
  • המוזיאון הפתוח בתפן: אלה אמיתי-סדובסקי: "חלקי חילוף". עד דצמבר; הרמן שטרוק, "אחרי מאה שנה". ליטוגרפיות, מסמכים, צילומים. עד 30.5.2015. תפן, טל' 04-9109600. ב'-ה', 16:00-09:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 35-25 שקל.
  • המוזיאון הפתוח לצילום: מישל פלטניק, "בעקבות". דיון עם ציוריו של פרנסיס בייקון. עד מאי. גן התעשייה תל-חי, טל' 04-6816702. ב'-ה', 16:00-08:00; שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-11 שקל, כניסה חופשית לחיילים.
  • המוזיאון לאדריכלות ע"ש מוניו גיתאי וינרויב: "בזכות האיפוק: הבזקים של ברוטליזם חיפאי". ללא מועד סיום. שד' הנשיא 135, חיפה, טל' 054-5831597. ג'-ד', 13:00-10:00, ו'-שבת, 14:00-11:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • המוזיאון לאמנות ישראלית רמת-גן: רותם מנור, "להתראות מלים". עד 29.12; אסתר הלפרין, "זבחים". פיסול בחומר בשילוב אבן וברזל. ללא מועד סיום; מאוסף המוזיאון, אוזיאש הופשטטר וליאון אנגלסברג. ללא מועד סיום; פסי מרגוליס, "ביקור מולדת/זמן אחר". ציור; רותי סגל, "האמנות שמאחורי הנוף"; ג'ון בייל, ציור. ללא מועד סיום; רוני סומק, "שריטה במרפק השירה". ציור; מרים גמבורד, "אמת בדויה". רישום. ללא מועד סיום. דרך אבא הלל סילבר 146, רמת-גן, טל' 03-7521876. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 13:00-09:00; שבת, 15:00-09:00. כניסה: 20 שקל.
  • מובי מוזיאוני בת-ים: חיים דעואל לוסקי, "צילום אופקי". גוף עבודות מארבעה עשורים. התערוכה בנויה סביב 12 מצלמות שלוסקי בנה. עד 10.1; תערוכה היסטורית לתולדות בת ים. תצוגות קבע. סטרומה 6, בת-ים, טל' 03-6591140. ג', ה', 20:00-16:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון ארץ ישראל: "עדות מקומית", "World Press Photo". אירועי השנה דרך עדשת המצלמה. פתיחה: ג', 16.12. עד 24.1; נפתלי אופנהיים, אנשי הכנרת". צילום. עד 28.2; "פורחים בגיל". מיצב פרחי קרמיקה. עד 27.12; מירי דוידוביץ: "רוק בשחור". צילום. תרבות המועדונים בשנות ה-80. עד 28.2; מינדי וייזל, "חוצה קווים". אמנות בזכוכית. עד 31.12; "הגרסה המאוירת". עד 30.12. חיים לבנון 2, רמת-אביב, תל-אביב, טל' 03-6415244. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 20:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל, כניסה חופשית עד גיל 18 (כניסה לפלנטריום בתוספת תשלום).
  • מוזיאון אשדוד לאמנות: "עד שתצא מקולי". עבודות המשלבות בין דפוסים מערביים לזיקה פרטית למקורות תרבותיים שנמחקו תחת מנגנוני "כור ההיתוך". עד דצמבר 2014; "שעת הקסם-אור וצבע כחומר". לכל המשפחה. ללא מועד סיום. דרך-ארץ 8, אשדוד, טל' 08-8545180/1. א', ג'-ה', 16:00-09:00, ב', 20:00-09:00, ו'-שבת, 13:30-10:30. כניסה: 30-15 שקל (15 שקל עד 31.12).
  • מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן: "מגשר לאשדותיים, 90 שנה". עד 13.12. קיבוץ אשדות-יעקב מאוחד, טל' 04-6757737. ב'-ה', 15:00-10:00, ו' וערבי חג, 13:00-10:00, שבת וחג, 14:00-10:00.
  • מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה: אבנר שר ודיויד אייזקס, "ציפור על תיל". ללא מועד סיום; גן פסלים של יגאל תומרקין. תערוכת קבע; אוסף היודאיקה. תערוכת קבע. קיבוץ ברעם, טל' 04-6988295. א'-ה', 16:00-10:00; ו' וערבי חג, 14:00-10:00; שבת, 15:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון האסלאם: "יומנו של חמור". בעקבות דמות החמור. עד מרץ 2015. הפלמ"ח 2, ירושלים, טל' 02-5661291/2. ב'-ד', 15:00-10:00, ה', 18:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון הכט: זוכי תחרות יוצרים צעירים באמנות פלסטית 2014. ללא מועד סיום; תערוכות קבע: ציור צרפתי, אמנות יהודית (אמצע המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20), ארכיאולוגיה. אוניברסיטת חיפה, שדרות אבא חושי 199, חיפה, טל' 04-8240308. א'-ב', ד'-ה', 16:00-10:00, ג', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 14:00-10:00. כניסה חופשית.
  • מוזיאון הנגב לאמנות: "חמישים שנים לאנדרטת הנגב/חמישים שנים לפיסול הציבורי של דני קרוון". עד 31.1. העצמאות 60, באר-שבע, טל' 08-6993535. ב'-ג', ה', 16:00-10:00, ד', 19:00-12:00, ו'-שבת, 14:00-10:00.
  • מוזיאון העיצוב חולון: "קוטור חדש, איריס ואן הרפן". השפעת הטבע על עיצוב בגדים. עד 7.3. פנחס אילון 8, חולון. טל' 2151500–073. ב', ד', 16:00-10:00; ג', ה', 20:00-10:00; ו', 14:00-10:00; שבת, 18:00-10:00. כניסה: 35 שקל.
  • מוזיאון העיר חיפה: "בין חיפה ליריחו", צילומים של זאב אלכסנדרוביץ'. עד 1.3. שד' בן-גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה, טל' 04-9115888. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-16:00, ו', 13:0-10:00, שבת, 15:00-10:00.
  • מוזיאון הרמן שטרוק: פרנסיסקו גויה, "יצירות מופת על נייר". עד 25.1; הרמן שטרוק: "רומנטיקן על הכרמל". ללא מועד סיום. ארלוזורוב 23, חיפה, טל' 04-6359962. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00.
  • מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית: "בחזרה לברלין". הקבץ תערוכות: עילית אזולאי, "הכמוס הגמור בגלוי". מיצב צילום וקול; "מכתב ממר פאוסטוס, שבע קריאות מברלין". וידיאו וקול; אֵריק שימן, "ספר מבקרים: תצלומים מתוך ארכיון אישי". עד 17.1; תערוכות במסגרת "אוסף+": צבי לחמן, "עמודים"; מאוסף יעקב אלקוב. ללא מועד סיום. הבנים 4, הרצליה, טל' 09-9551011. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים.
  • מוזיאון וילפריד: ז'אנג שיאטאו, "שלושה אלפי עולמות". וידיאו; כרמל אילן, "שדה של נייר". בין ציור לפיסול. עד 31.3. קיבוץ הזורע, טל' 04-9899566. ב', ד'-ו', 14:00-09:00, ג', 18:00-12:00, שבת וחג, 16:00-10:00.
  • מוזיאון חיפה לאמנות: אולף ברוינינג: "קבוצות". צילום וסרט; שרי כראל, "אי הסימנים". הדפס רשת וצבע על זכוכית; "שימוש משני". עבודות של יאיר ברק, אסף עברון וטליה קינן; "פוקוס: מאוסף מוזיאון חיפה לאמנות". עד 8.3; "שושלות, מאוסף מוזיאון חיפה". עד 25.7; במרכז האמנויות: "חם-קר-נוזל-מוצק". לכל המשפחה. עד 8.2. שבתאי לוי 26, חיפה, טל' 04-9115991. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל; מרכז האמנויות: שבתאי לוי 24. שבת וחג, 14:00-10:00. כניסה: 20 שקל למבוגר, 25 שקל לילד כולל סדנה.
  • מוזיאון יפו: "מיני ארט". מיניאטורות. עד 31.1. טיילת מפרד שלמה 10, יפו. א'-ה', שבת, 18:00-10:00, ו', 14:00-10:0 (מספטמבר סגור בימי א'). 50 שקל למבוגר, 45 שקל לילד.
  • מוזיאון ינקו-דאדא: רעיה טרינקר ובות'ינה אבו-מלחם: עבודות רקמה ותפירה; דניז רונה וחליל בלבין: עבודות מאתגרות ומטרידות; דורון פישביין ודורון וולף: מודלים קלאסיים שעברו תהליך פוסט-מודרניסטי; אלינת שורץ וורוניק ענבר: עבודות. עד 15.1. כפר האמנים עין-הוד, טל' 04-9842350. א'-ה', 15:30-09:30, ו' וערבי חג, 14:00-09:30, שבת וחג, 16:00-10:00. כניסה: 20-10 שקל.
  • מוזיאון ישראל: "עד אשר נמצא מקום". על המעגל באמנות המחול בישראל. צילום, וידיאו, רישום וכרזות. עד 28.2; "האמן והסטודיו". עד 2.8.2015; "אי שקט" חדש באמנות העכשווית. עד 3.1; ג'יימס טורל, "מקום לאור". עד 3.1; "שפת הלבוש: ארון הבגדים היהודי". עד 3.1; "חומר מכושף באמנות אפריקאית". עד 17.1; דאג ומייק סטארן: "ביג במבו". עד 30.4; "הידור נשים: תשמישי קדושה מאת מעצבות עכשוויות". עד 10.2; פנים אל פנים". עד 31.1. "ג'אקומטי בשני ממדים". רישום, הדפס ופיסול. עד 9.2; באגף הנוער: "מסעות". ההתרגשות בגילוי ארץ לא נודעת. עד 28.2. שדרות רופין 11, ירושלים, טל' 02-6708811. א'-ב', ד'-ה', 17:00-10:00, ג', 21:00-16:00, ו' וערב חג, 14:00-10:00, שבת, 17:00-10:00. מיוחד לקיץ (עד 31.8): ג'-ה', עד 21:00. כניסה: 50-25 שקל; כניסה חופשית לילדים בימים ג', ושבת ובאוגוסט.
  • מוזיאון מאנה כץ: "האוונגרד היהודי". פתיחה: א' 14.12. עד 28.7. שדרות יפה-נוף 89, חיפה, טל' 04-9119372. א'-ד', 16:00-10:00, ה', 19:00-10:00, ו', 13:00-10:00, שבת, 16:00-10:00. כניסה: 30-15 שקל.
  • מוזיאון נחום גוטמן לאמנות: "דיוקן עצמנו במבט לאחור"; "מעשה בענק, בגמד ובנסיכה". לכל המשפחה. ללא מועד סיום. רוקח 21, נווה-צדק, תל-אביב, טל' 03-5161970. ב'-ה', 16:00-10:00, ו', 14:00-10:00, שבת, 15:00-10:00. כניסה: 24-12 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18, כניסה מוזלת בשישי).
  • מוזיאון פתח-תקווה לאמנות: "מחשב מסלול מחדש". המעבר לעולם פוסט-גלובלי; דנה לוי, "תצוגה ארעית". וידיאו. עד 24.1. ארלוזורוב 30, פתח-תקווה, טל' 03-9286300. ב', ד', ו'-שבת, 14:00-10:00; ג', ה', 20:00-16:00. כניסה: 10 שקלים, בשבת חינם. התערוכה "מחשב מסלול מחדש" תהיה סגורה בתאריכים 23.12-18.12 (בשבת 20.12 התערוכה כן תיפתח).
  • מוזיאון תל-אביב לאמנות: אורי גרשט: "רסיסים". גבולות הצילום. פתיחה: שבת, 13.12. עד 2.5; "תחת מחיקה". מבט אל נוכחות המחוק. פתיחה: שבת, 13.12. עד 18.4; אוהד מטלון, "פוטו אופ". עד 17.1; טום פרידמן, "למעלה באוויר". מיצב. עד 15.3; "צורות חיות". ז׳ואן מירו, מקס ארנסט: הדפסים מהאוסף. עד 7.3; דוד ינאי, "אדריכלות וגנטיקה". עד 21.2; יאיר ברק, "מתרחק ממשהו, נועץ בו את עיניו". צילום. עד 7.2; מיכאל בורמנס, "אין מתוק מזה". עבודות על נייר, ציורים וסרטים. עד 31.1; מרינה אברמוביץ', "Rhythm 0, 1974". מיצב המשחזר את המיצג של אברמוביץ' בנאפולי. עד 14.2; "בשיחה". מבחר יצירות עכשוויות. ללא מועד סיום; "על קווי דמיון". תערוכה לכל המשפחה. פתיחה: ה', 18.12. ללא מועד סיום; חדרים מיניאטוריים מאוסף הלנה רובינשטיין; אימפרסיוניזם, פוסט-אימפרסיוניזם ואסכולת פריז; אמנות המאה ה-20; אמנות עכשווית: מאוסף המוזיאון ושאילות. תצוגות קבע. שד' שאול המלך 27, תל-אביב, טל' 03-6077020. ב', ד', שבת, 18:00-10:00; ג', ה', 21:00-10:00; ו', 14:00-10:00. כניסה: 48-24 שקל (כניסה חופשית עד גיל 18).
  • משכן לאמנות עין-חרוד: חנה דיין, "פנים". עד 20.2; חיים מאור, "יהודי טוב". עד 20.3; דוד וקשטיין: "דוד וקשטיין ציור, 2014-1975". עד 10.1; "אוסף המוזיאון, דיוקנאות", עד 20.2; הסטודיו לזכרו של דודו גבע. תערוכת קבע. עין-חרוד מאוחד, טל' 04-6485701. א'-ה', 16:30-09:00, ו' וערבי חג, 13:30-09:00, שבת וחג, 16:30-10:00. כניסה: 26-13 שקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.